PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فايل shs

deluge28
25-09-2008, 10:21
با سلام...

يه ايميل برام رسيده كه تقريبا واسم مهمه....يه attachment داره كه پسوندش shs هست....ولي من نميتونم بازش كنم...اين چي هست و با چي باز ميشه؟؟؟

ممنون...

HR
25-09-2008, 10:59
نباید اجراش میکردی !! ممکنه ویروس باشه ...
چون با ترفندی میشه ویروس رو در یک فایل متنی ضمیمه کرد ...
ویروس یا ... رو میشه در محیط ورد پد درگ کرد . و اگر دوباره اون رو در مثلا دسکتاپ درگ کنید همون فایل با پسوند Shs ذخیره میشه .. آیکونی شبیه فایل های متنی داره ... اما اگر اجراش کنی در واقع همون فایل ( ویروس و .. ) رو اجرا کردی !
دقت کن ! ...

as13851365
25-09-2008, 11:40
با سلام...

يه ايميل برام رسيده كه تقريبا واسم مهمه....يه attachment داره كه پسوندش shs هست....ولي من نميتونم بازش كنم...اين چي هست و با چي باز ميشه؟؟؟
ممنون...

نباید اجراش میکردی !! ممکنه ویروس باشه ...
چون با ترفندی میشه ویروس رو در یک فایل متنی ضمیمه کرد ...
ویروس یا ... رو میشه در محیط ورد پد درگ کرد . و اگر دوباره اون رو در مثلا دسکتاپ درگ کنید همون فایل با پسوند Shs ذخیره میشه .. آیکونی شبیه فایل های متنی داره ... اما اگر اجراش کنی در واقع همون فایل ( ویروس و .. ) رو اجرا کردی !
دقت کن ! ...

اگه دقت کرده باشید گفته که *يه ايميل برام رسيده كه تقريبا واسم مهمه * یعنی به احتمال 99% این ایمیل رو یکی براش فرستاده که این کاربر بهش اعتماد داره .

در ضمن اگه شما در google در باره پسوند shs جستجو می کردید بهتر به نتیجه می رسیدید .:10:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

یه چیزی : هرگز به ایمیل های بیگانه که نه طرف مقابل رو می سناسید و نه می دونید برای چه به شما ایمیل ارسال کرده اعتماد نکنید و فایلهای پیوست شده رو هرگز اجرا که نه دانلود هم نکنید یک راست حذف کنید

deluge28
25-09-2008, 19:42
همونطوري كه متوجه شديد، ايميلش كاملا معتبر هست و از طرف يه موسسه خيلي رسمي اومده....جالبه كه از عنوانش فهميدم كه چي مي خواد بگه....عنوانش اعلام وصول بوده....فقط وقتي ميل رو باز كردم ديدم اين attachment رو داره....كه وقتي داونلودش كردم با هيچ برنامه اي باز نشد....اين كارشون چه معني اي داره؟؟؟من كلا متوجه نشدم كه اين پسوند چي هست؟؟؟و چه فايلهايي رو ساپورت ميكنه؟؟؟؟اونطوري كه شما گفتيد فقط بدرد ويروس و...مي خوره.....پس واسه چي اونو فرستادن؟؟؟؟؟؟....راستي ميگيد بي خيال اون attachment شم؟؟؟؟؟؟؟

deluge28
05-10-2008, 21:13
دوستان عزيز يعني هيچ كس نميدونه من چطور ميتونم اون فايل رو باز كنم ببينم چي توش نوشته؟؟؟؟؟؟؟

behrad66
07-10-2008, 02:14
پسوند SHS مخفف Shell Scrap Object File هست که بطور کلی میتونه شامل هرچیزی از جمله اسکریپت، عکس و یا یک فایل متنی باشه. این نوع فایل بخاطر عملکردی مشابه عملکرد فایلهای اجرایی و از طرفی مخفی بودن محتویات و همچنین عدم نمایش پسوند در اکسپلورر میتونه صدمات جدی به امنیت سیستم شما بزنه و با توجه به اینکه درصد زیادی از فایلهای الحاقی SHS، شامل کرمهای اینترنتی هستن، شدیدا پیشنهاد میشه از اجرای اونها بدون اطلاع از صحت فایل جلوگیری کنید.

بهر حال، حالا که اجراش کردی و مطمئنی که خطری تهدیدت نمیکنه، همونطور که گفتم این نوع فایل، مشابه فایلهای اجرایی عمل میکنه و با کلیک روی فایل، اجرا میشه. ممکنه وقتی اجرا میشه متوجه چیزی نشی و فکر کنی اجرا نشده ولی با اینحال اگه اصرار داری از منوی استارت گزینه Run رو انتخاب کن و متن زیر رو تایپ کن: (بجای FILENAME اسم فایلت رو وارد کن)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ht_pr
22-12-2012, 10:24
با سلام
پسوند shs مربوط به فایلهای وردی (word) است که به درستی save نشده برای بازکردن فایل را روی ویندوز xp باز کنید

saremolaee
15-01-2013, 23:11
سلام
من فایلی که با فرمتshs امده را نتونستم باز کنم .تمام روشهایی که گفتید انجام دادم نشد.ویندوز xpندارم.برای پایان نامه است که دوستم منابع بهم داده .عجله دارم.دوستم 3 بار فایلو برام فرستاد هر بار همین جور بود؟؟؟لطفا بگید چه کار کنم؟

آنتی
16-01-2013, 22:18
سلام
فایل را با درگ دراپ داخل صفحه سفید ورد بیارین
یعنی با موس بگیرین و داخل فایل ورد بیارین
احتمال این که تو سون جواب بده کمه؟
بهترین راه اینکه یه ویندوز xp پیدا کنید و امتحان کنید
موفق باشید

tooba31
10-02-2013, 12:30
فایل با پسوند shs فایل های وردی هستند که بطور ناقص کپی شدند (معمولا در هنگام کپی به فلش مموری این مشکل پیش می آید )این فایل ها معمولا در ویندوز ایکس پی باز می شوند اما در ویندوز سون تنها با این راه باز میشن !!!!

1- ابتدا از کل فایل هایی که با پسوند shs ذخیره شدند یک کپی بگیرید .
2- پسوند هر کدام از فایل ها را به docx تغییر دهید (بجای دات اس اچ اس بزنید دات داکس)
3- فایل را باز کنید ! با ماکروسافت ورد باز میشه هر جا پیام داد بزنید اوکی بعد که محتویات فایل را دیدید یک جایی ذخیره اش کنید .

(بطور تخصصی می توان گفت ماکروسافت آفیس این فایل ناقص را ریکاوری می کند)

منبع

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])tabletbuy.ir

azad1000
19-05-2013, 08:02
من اینکار رو انجام دادم اما جواب نداد. ارور داد و باز نشد