PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید یه سیستم فوق حرفه‌ای

JUDYABBOT
25-09-2008, 06:46
سلام خدمت اساتید و کلیه دوستان و اعضاء محترم
من میخوام یه سیستم حرفه‌ای و پر سرعت با قطعاتی سازگار با همدیگه، جمع کنم
با بودجه‌ی 800 هزار تومن فقط ( برای RAM & CPU & VGA & MB )
برای کارهای گرافیکی و Render های فوق سنگین
پیشنهاد شما دوستان چیه؟
و اگه لازم باشه میتونم بودجه اونو افزایش بدم
لطفاً اگه ممکنه مدل قطعات و با مشخصات کامل اون رو هم برام بگید
و درصورتی که بخوام یه سیستم کامل و پرسرعت رو جمع کنم با بودجه‌ای حول و حوش 1.5 میلیون از ماوس گرفته تا مانیتور و کیس و پاور ، رایتر و کل قطعات اون باید چیکار کنم
پیشاپیش از لطفتون تشکر میکنم

kouroshjavid
25-09-2008, 09:07
سلام

در صورت امکان بفرمائید که این سیستم را برای چه کاری در نظر گرفته اید ، طبق تجربه من هزینه خیلی زیاد برای سیستم کامپیوتر اشتباه بوده ولی در حد اینکه کمکی کرده باشم ، از مادر برد های Asus و Gigabyte نمیتوان توقع سرعت خیلی بالا را داشت مگر در مدل های خیلی گران قیمت که کل سیستم از 2 میلیون تومان هم بالا تر می رود ، ولی بازهم مادر برد های اینتل از راندمان بالاتری نسبت به بقیه برخوردار هستند .
اگر قصد داشتن سیستمی با کارائی بالا را دارید مادر برد گیگابایت را کاملا فراموش کنید .
در این مورد هم میتوانید به سایت اینتل مراجعه کنید و در مورد هر کدام از مادر برد ها پیشنهاد خود سازنده را مطالعه کنید .
در مورد رم مارک OCZ و Transcend از راندمان بهتری برخوردار هستند .

کارت گرافیک هم بسته به سلیقه خودتان میباشد ، بهتر است از مارک ASUS یا Gainward استفاده کنید .

در مورد CPU سری Core 2 Quad 6600 بهترین قیمت و راندمان را دارد .

در پایان برای داشتن سیستمی حرفه ای باید مطالعه کنید .

3dmax
25-09-2008, 14:21
براي كارت گرافيك بهتره ATI radeon 4870 از برند SAPPHIRE رو بگيريد چون در تمام تست ها از تمام سري 9800 جيفورس بهتر عنل كرده و قيمتش هم 370 هستش

shahab_blaster
25-09-2008, 16:26
سلام

در صورت امکان بفرمائید که این سیستم را برای چه کاری در نظر گرفته اید ، طبق تجربه من هزینه خیلی زیاد برای سیستم کامپیوتر اشتباه بوده ولی در حد اینکه کمکی کرده باشم ، از مادر برد های Asus و Gigabyte نمیتوان توقع سرعت خیلی بالا را داشت مگر در مدل های خیلی گران قیمت که کل سیستم از 2 میلیون تومان هم بالا تر می رود ، ولی بازهم مادر برد های اینتل از راندمان بالاتری نسبت به بقیه برخوردار هستند .
اگر قصد داشتن سیستمی با کارائی بالا را دارید مادر برد گیگابایت را کاملا فراموش کنید .
در این مورد هم میتوانید به سایت اینتل مراجعه کنید و در مورد هر کدام از مادر برد ها پیشنهاد خود سازنده را مطالعه کنید .

کارت گرافیک هم بسته به سلیقه خودتان میباشد ، بهتر است از مارک ASUS یا Gainward استفاده کنید .

مثل اينكه شما با اينتل نسبت خاصي دارين
در كل نظرتون بد نيست ولي مادربورد amd phenom x4 9950 black edition هم با قيمت حدود 200 پردازنده عالي هست

Professor Massoud
25-09-2008, 17:40
سلام خدمت اساتید و کلیه دوستان و اعضاء محترم
من میخوام یه سیستم حرفه‌ای و پر سرعت با قطعاتی سازگار با همدیگه، جمع کنم
با بودجه‌ی 800 هزار تومن فقط ( برای RAM & CPU & VGA & MB )
برای کارهای گرافیکی و Render های فوق سنگین
پیشنهاد شما دوستان چیه؟
و اگه لازم باشه میتونم بودجه اونو افزایش بدم
لطفاً اگه ممکنه مدل قطعات و با مشخصات کامل اون رو هم برام بگید
و درصورتی که بخوام یه سیستم کامل و پرسرعت رو جمع کنم با بودجه‌ای حول و حوش 1.5 میلیون از ماوس گرفته تا مانیتور و کیس و پاور ، رایتر و کل قطعات اون باید چیکار کنم
پیشاپیش از لطفتون تشکر میکنم

پردازنده : AM2+ Phenom 9950 - 2.5GHz قیمت : 200 تومن.
گرافیک : HD4870 قیمت : 250 تومن.
رم : OCZ 4GIG GOLD-800 قیمت : 110 تومن.
مادربرد : ASUS - M3A32-MVP Deluxe قیمت : 245 تومن.

JUDYABBOT
26-09-2008, 21:47
مثل اينكه شما با اينتل نسبت خاصي دارين
در كل نظرتون بد نيست ولي مادربورد amd phenom x4 9950 black edition هم با قيمت حدود 200 پردازنده عالي هست
ممنون از زحمتي که کشيديد
ميخواستم بدونم اينتل بهتره يا ADM و اصلا فرقشون با AM2 چيه
من نميدونم فرقشون در چيه اما اينو ميدونم که هر مادربردي جواب کارهاي منو نميده الان با گيگابايت 965 S3 کار ميکنم با سي پي يوي 4600 اينتل CORE2 و 4 گيگ رم که اصلا از سي پي يو و مادر بردم راضي نيستم و گرافيکم هم ATI 7600 GS هست خيلي براي رندر کردن مشکل دارم خيلي هنگ ميکنه
براي کارهاي گرافيکي ميخوام فلکس هاي 8 و 10 متري رو توي سايز واقعي نميتونم باهاش رندر کنم خيلي طول ميکشه تا رندر بشن و اين اذيتم ميکنه من فکر ميکنم قطعاتم خوبن ولي اصلا با هم هماهنگ نيستن
يه سيستم هماهنگ و عالي ميخوام بازکر مارک و مدل و قيمت
اگه ممکنه

shahab_blaster
26-09-2008, 21:52
ممنون از زحمتي که کشيديد
ميخواستم بدونم اينتل بهتره يا ADM و اصلا فرقشون با AM2 چيه
من نميدونم فرقشون در چيه اما اينو ميدونم که هر مادربردي جواب کارهاي منو نميده الان با گيگابايت 965 S3 کار ميکنم با سي پي يوي 4600 اينتل CORE2 و 4 گيگ رم که اصلا از سي پي يو و مادر بردم راضي نيستم و گرافيکم هم ATI 7600 GS هست خيلي براي رندر کردن مشکل دارم خيلي هنگ ميکنه
براي کارهاي گرافيکي ميخوام فلکس هاي 8 و 10 متري رو توي سايز واقعي نميتونم باهاش رندر کنم خيلي طول ميکشه تا رندر بشن و اين اذيتم ميکنه من فکر ميکنم قطعاتم خوبن ولي اصلا با هم هماهنگ نيستن
يه سيستم هماهنگ و عالي ميخوام بازکر مارک و مدل و قيمت
اگه ممکنه
من ميگم مقايسه اين 2 پردازنده با هم كار درستي نيست منظور اينتل و amd هست
در كل طبق ديده هاي خود من قدرت مولتي تسكينگ amd بالاتره نظر شخصي من هست

Kaptian Black
26-09-2008, 22:03
من هم سیستمی رو که Professor Massoud گفتن پیشنهاد میدم (خودم هم میخوام همین سیستم رو بخرم):27:

در ضمن شما که میگید قطعات با هم همانگ باشند این سیستم بیشترین هماهنگی رو داره واسه این که هم CPU هم GPU و هم Chipset مال یک شرکته (AMD):5:

JUDYABBOT
26-09-2008, 22:08
سلام

دقيقا دارم همين کار رو انجام ميدم ( مطالعه) که به اينجا رسيدم

من گرافيستم و براي طراحي گرافيک و رندر فايلهايي مثل بنر و فلکسهاي بزرگ توي سايز واقعي با رزوليشن بالا و کارهايي از اين دست به يه سيستم حرفه‌اي و به قول خودمون خرکار احتياج دارم
در مورد رم و سي پي يو به نتيجه رسيدم اما گرافيک و مادربرد خيلي مرددم
بلاحره نفهميدم اينتل بهتره يا AMD خيلي جاها خوندم که بردهاي AMD راندمان بالاتري نسبت به intel داره و اين بر خلاف نظر شماست و همينا هستند که منو مردد ميکنن
در مورد نطرتون راجع به بردهاي گيگابايت با شما کاملا موافقم

JUDYABBOT
26-09-2008, 22:15
من هم سیستمی رو که Professor Massoud گفتن پیشنهاد میدم (خودم هم میخوام همین سیستم رو بخرم):27:

در ضمن شما که میگید قطعات با هم همانگ باشند این سیستم بیشترین هماهنگی رو داره واسه این که هم CPU هم GPU و هم Chipset مال یک شرکته (AMD):5:

کاپيتان بلک جان هم از شما و هم از پروفسور مسعود ممنونم
اين گرافيکي که نوشتيد برا کدوم شرکته؟
و اينکهچهار تا يک گيگ بزارم به جاي يه دونه چهارگيگ بهتر نيست؟

rezidentevilone
26-09-2008, 22:43
آقای پروفسور سوتی دادن..:46:

آقای مگنا قرمز هم سوتی شون رو تعیید کردن!...:10:

4870 370 تومن هستش نه 250 تومن ( 250 تومن قیمت 4850 هستش )

شما هم 2 تا دو گیگ دوال چنل بنداز ار همشون بهتره...:27: