PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید کارت گرافیک برای Gta و بازی های جدید

آرشین
23-09-2008, 23:00
به نظر شما برای بازی Gta که قراره بیاد و و بازی های جدید چه کارت گرافیکی خوبه ؟
و کلا میخوام مادر بورد رو عوض کنم چه مادر بوردی بخرم

siavashjal
23-09-2008, 23:11
کارت گرافیک 4850 یا 4870

مادربورد p5q.

آرشین
23-09-2008, 23:20
میشه قیمت رو هم ذکر کنی

ali_gamer
23-09-2008, 23:25
شما بودجه تو بگو تا بشه نظر داد؟
سیستم الانت چی هست

Benygh
23-09-2008, 23:39
بهتره بودجه تعیین بشه !
در ضمن Gta همیشه گیمی بوده که با سیستم متوسط به بالایی هم اجرا میشده و بیشتر به خاطر این مسئله و گیم پلی اش محبوبه !

4870x2
24-09-2008, 00:17
بهتره بودجه تعیین بشه !
در ضمن Gta همیشه گیمی بوده که با سیستم متوسط به بالایی هم اجرا میشده و بیشتر به خاطر این مسئله و گیم پلی اش محبوبه !

منظور اقا gtaIV هستش این بازی از نظر گرافیک دو برابر سری قبلی جی تی ای هستش باید به فکر یه گرافیک توپ باشی مثلا4850&4870ولی سعی کن الان مادر برد رو عوض نکنی چون بزودی usb 3 میاد و دنیا رو متحول میکنه

behradsn
24-09-2008, 00:27
منظور اقا gtaIV هستش این بازی از نظر گرافیک دو برابر سری قبلی جی تی ای هستش باید به فکر یه گرافیک توپ باشی مثلا4850&4870ولی سعی کن الان مادر برد رو عوض نکنی چون بزودی usb 3 میاد و دنیا رو متحول میکنه

اولن هنوز چیپ جدید اینتل برای سوکت جدید usb 3 ساپروت نمیکنه

ثانیاً usb 3 چی ربطی به گیم داره

در آخر هم اینکه تمامی دیوایس هایی که در آینده میاد حداقل یک سال بعد از اینکه usb 3 عرضه بشه دیوایس های سازگار با اون تو بازار میاد

یعنی به راحتی بگم usb 3 تا 2 سال 3 سال آینده جا میفته ، هارد های اکسترنال هم که با ساتای اکسترنال دارن سازگار میشن ، نیازی به usb 3 ندارند....

اگر برای گیم میخواهید سیستم جمع کنید یک مادربرد که قابلیت اور کردنو داره بخرید با یک سی پی یو اینتل

بطور مثال : 7200 ، 8400 یا 6600

وی جی ای هم 4850 ورژن های اور شده ، اگه پول بیشتر دارید که 4870

alborz_k
24-09-2008, 00:29

سلام.
من گرافیک نسخه ی ps3 این بازی رو دیدم ، تنها بازی که می تونه باهاش رقابت کنه ، کرایسس هست.:5: البته موتور این بازی ، از cryengine 2 بسیار انعطاف پذیر تره و با کارت 9600 gso راحت می شه بازی کرد.
البته اگه می خواین در رزولوشن 1280 *1024 و در بالاترین سطح جزئیات بیش از 30 فریم بگیرید ، باید سراغ کارت 9800gt و قوی تر از اون برید. البته تمام این ها بیشتر حدس هست ، اول باید بازی بیاد و بعد در مورد کارت گرافیک مورد نیاز بحث بشه. البته من خیلی بعید می دونم که این ازی از لحاظ گرافیکی از کرایسس سنگین تر باشه.
تا وقتی که usb 3 , sata 3 , pci_e 3 بیاد و همه گیر بشه ، خیلی مونده . احتمالأ در اون زمان پردازنده های sandybrige شرکت اینل وارد بازار می شن.:31:

Benygh
24-09-2008, 00:53
سلام
دوست عزیز ...
من میدونم ایشون برای GTA IV رو میگن ! دقت کنید که من هم گفتم متوسط به بالا که میشه تقریبا کارتهایی مانند 9600GSO و ...
البته در نظر داشته باشید که در حال حاضر همه شرکت ها در صدد هستند که گیم های خودشون رو طوری انعطاف پذیر طراحی میکنند که با سیستم های نرمال به روز ... هم به راحتی اجرا بشه ! در غیر این صورت به شکست Crysis بر میخوره ! منظورم از نظر شکست گرافیک بازی نیست ! منظورم فروش کم به دلیل نیاز به سیستم های قدرتمند هست و در نتیجه کپی شدن دی وی دی های گیم که ضرر زیادی به شرکت زد ! البته این شرکت تونست با پچ های مختلف مشکلش رو تا حدودی کم کنه !

4870x2
24-09-2008, 01:05
سلام.
من گرافیک نسخه ی ps3 این بازی رو دیدم ، تنها بازی که می تونه باهاش رقابت کنه ، کرایسس هست.:5: البته موتور این بازی ، از cryengine 2 بسیار انعطاف پذیر تره و با کارت 9600 gso راحت می شه بازی کرد.
البته اگه می خواین در رزولوشن 1280 *1024 و در بالاترین سطح جزئیات بیش از 30 فریم بگیرید ، باید سراغ کارت 9800gt و قوی تر از اون برید. البته تمام این ها بیشتر حدس هست ، اول باید بازی بیاد و بعد در مورد کارت گرافیک مورد نیاز بحث بشه. البته من خیلی بعید می دونم که این ازی از لحاظ گرافیکی از کرایسس سنگین تر باشه.
تا وقتی که usb 3 , sata 3 , pci_e 3 بیاد و همه گیر بشه ، خیلی مونده . احتمالأ در اون زمان پردازنده های sandybrige شرکت اینل وارد بازار می شن.:31:
چه گرد و خاکی بلندکرد این usb 3 در عرض نیم ساعت سه تا شاکی که چرا گفتی .....
من منظورم این بود وقتی usb 3 بیاد دیگه مادر برد های usb 2 عمرشون رو میدن به شما:19::19::19::19:
در مورد این که این بازی با 9600gosهم جواب میده شکی نیست ولی ایشون گفتن بازی های جدید مثلا فار کری 2 یا کرایسیس 2 اینا که با این گرافیک 150 تومنی جواب نمی ده حد اقل 4850 لازم داره

Benygh
24-09-2008, 01:15
سلام
من تست این گیم ها رو ندیدم فعلا ! البته از جایی معتبر ! ولی این کارت فقط مبنایی بود برای اجرای این گیم ها !

در ضمن Usb3 پیشرفتی مانند Sataii بعد از Sata خواهد بود ! پس نگران نباشید !

bleu2u4u
24-09-2008, 01:38
بهترين انتخاب هاي حال حاضر بازار ايران
مين:سري p5q
گرافيك:سري 4800
cpu:q6600/e8500

alborz_k
24-09-2008, 01:49
چه گرد و خاکی بلندکرد این usb 3 در عرض نیم ساعت سه تا شاکی که چرا گفتی .....
من منظورم این بود وقتی usb 3 بیاد دیگه مادر برد های usb 2 عمرشون رو میدن به شما:19::19::19::19:
در مورد این که این بازی با 9600gosهم جواب میده شکی نیست ولی ایشون گفتن بازی های جدید مثلا فار کری 2 یا کرایسیس 2 اینا که با این گرافیک 150 تومنی جواب نمی ده حد اقل 4850 لازم داره

خوب شما تازه اومدی و هنوز وضعیت فروم دستت نیومده:31::31::31:
بخش سخت افزار این فروم بسیار بسیار فعاله:31::31::31:
بچه ها منتظرند که یک سوژه بگیرند و ................:31::31::31:
برای همین دوستانی که در این بخش پست می زنند ، آن چنان دقتی در نوشتن دارند که اگه قرار بود پایان نامه ی دانشگاه بنویسند ، این قدر دقت نمی کردند.:31::31::31:
دوست عزیز ، من یک بار گفتم که زمانی که usb 3 بیاد و فراگیر بشه ، زمانی هست که ما احتمالأ از پردازنده های 6 هسته ای و رم های 3 کاناله استفاده می کنیم. و در اون زمان ، ظرفیت هارد ها احتمالأ به چند ترابایت می رسه. پس می بینید که اومدن usb3 ، در مقابل این اتفاقات بسیار کوچیکه ، حتی در اون زمان هم می شه که یک پورت تبدیل pci به usb3 گرفت و این مشکل کوچک رو حل کرد.:10:

البته موتور FARCARY 2 که فکر نکنم که چیز خاصی داشته باشه و کرایسس 2 هم مثل اولی هست و دیگه از این که هست سنگین ترش نکردند(آخه دیگه ترسیدند که کسی نتونه بازی کنه)

behradsn
24-09-2008, 10:12
البته موتور FARCARY 2 که فکر نکنم که چیز خاصی داشته باشه و کرایسس 2 هم مثل اولی هست و دیگه از این که هست سنگین ترش نکردند(آخه دیگه ترسیدند که کسی نتونه بازی کنه)

بنده هم همین نظر رو دارم

برای دی ایکس 10 با شیدر باز دیگه انجینی قویتر از موتور کرایتک 2 که برای فارکرای 2 استفاده شده شده فکر نکنم دیگه نوشته بشه

اگر قرار باشه موتوری از موتورکرایتک2 قویتر نوشته بشه انشااللـ.. واسه دی ایکس 11

در مورد جی تی ای هم بگم بازی هایی که در ابتدا برای کنسول نوشته میشه و بعد ورژن پی سی اون میاد

مانند Devil May Cry بازی های سنگینی برای PC به حساب نمی آیند. البته منظور من این نیست که هر دو با یک انجین ساخته شدند...

به جرات میتونم بگم با یه کارت 9600GT و یک سی پی یو مناسب در رزولوشن 768*1024 با تنظیمات نسبتاً بالا میتونید بازی کنید این گم رو

برای اطمینان مینونید 4850 بگیرید و با خیال راحت بازی های دیگه رو هم تا 1 یا 2 سال آینده بازی کنید...

GTA IV PC System Requirements Revealed

The official Games for Windows ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) website has been updated with the recommended system requirements for the PC version of GTA IV, which are as follows:

Processor: Dual core processor (Intel Pentium D or better)
RAM: 2GB
Hard Drive: 18GB free hard disk space
Video Card: 512MB Direct3D 10 compatible video card or Direct3D 9 card compatible with Shader
Drive: DVD-ROM dual-layer drive
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

davoodf
24-09-2008, 12:23
برای دی ایکس 10 با شیدر باز دیگه انجینی قویتر از موتور کرایتک 2 که برای فارکرای 2 استفاده شده شده فکر نکنم دیگه نوشته بشه
بهراد جان فکر کنم این یکی رو اشتباه کردی!
موتور فار کرای 2 اسمش دنیا Dunia Engine هست که توسط خود یوبی سافت نوشته شده فقط یه خورده کد Cry Engine 1 که فار کرای 1 باهاش ساخته شده توش استفاده شده بقیش توسط یوبی سافت هست.

behradsn
24-09-2008, 14:56
بهراد جان فکر کنم این یکی رو اشتباه کردی!
موتور فار کرای 2 اسمش دنیا Dunia Engine هست که توسط خود یوبی سافت نوشته شده فقط یه خورده کد Cry Engine 1 که فار کرای 1 باهاش ساخته شده توش استفاده شده بقیش توسط یوبی سافت هست.

بله درسته

فکر کنم مانند ورژن 1 از موتور کرایتک استفاده کرده :20:

ممنون از راهنماییتون

آرشین
24-09-2008, 23:05
سیستم الان من
مادر بورد اسوس سری ایکس
cpu amd 3 سمپرون
گرافیک gf5200 nvidia
ram 256 ddr1
نمیخوام حالا با بهترین جزئیات باشه فقط همین که بازی gta معمولی اجرا بشه و بتونم بازی های استراتژی جدی رو بازی کنم برام کافیه
به نظر شما با خریدن رم کارم راه میافته یا باید همه رو عوض کنم .
راستی من فقط واسه جی تی ای میخوام و اهل بازی های سنگین اکشن نیستم
بیشتر استراتژی باز هستم

davoodf
24-09-2008, 23:19
بله درسته

فکر کنم مانند ورژن 1 از موتور کرایتک استفاده کرده

ممنون از راهنماییتون
بهراد جان بازم نشد.
از موتور کرای تک استفاده نکرده بلکه فقط یه خورده از کد موتور کرای تک که فاری کرای 1 باهاش ساخته شده استفاده کرده.بقیه رو خودش نوشته.

alborz_k
24-09-2008, 23:57
بهراد جان بازم نشد.
از موتور کرای تک استفاده نکرده بلکه فقط یه خورده از کد موتور کرای تک که فاری کرای 1 باهاش ساخته شده استفاده کرده.بقیه رو خودش نوشته.

سلام.
من دمو هی این بازی رو دیدم . شباهتش به بازی های دلتا فورس بیشتره تا کرایسس:31::31::31:
سرعت عمل و تعداد فریمش هم خیلی بالا بود ، چیزی که در cry engine 2 بعیده:31::31::31:

rezidentevilone
25-09-2008, 12:08
خوب شما تازه اومدی و هنوز وضعیت فروم دستت نیومده:31::31::31:
بخش سخت افزار این فروم بسیار بسیار فعاله:31::31::31:
بچه ها منتظرند که یک سوژه بگیرند و ................:31::31::31:

کاملا تایید می شه فرم خوبیه:46::40::10:

در مورد usb 3 هم تا بخواد بیاد... تازه شرکت ها شروع کنند به ساپورت کردن usb3 در محصولاتشون... 4 تا باگ بده... بیان باگا رو رفع کنند... قیمت بالای اون محصولات برای جهان سوم ما متعادل بشه.... و... یه چند سالی طول می شه:27:

اما آرشین جان...
در همین حال حاضر گیم ها موقع نصب شده اگر مینیمم سخت افزار رو نداشته باشید یا اجازه ی نصب نمیدن یا اجازه اجرا !!!!
پس به فکر پایین کشیدن رزولوشن و کم کردن افکت ها نباش×!!×:31: