PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا پورت هر روتر آدرس مک (mac address) داره

mefmef
22-09-2008, 22:50
سلام دوستان
آیا پورت هر روتر آدرس مک (mac address) داره ودر صورت منفی بودن جواب ـ هر ایستگاه روی شبکه برای ارسال اطلاعات به ایستگاهی خارج از شبکه خودش چطوری روتر gateway را پیدا می کنه ؟

Heliyom
22-09-2008, 23:10
ببین دوست من روتر با IP کار می کنه و شما باید IP اون پورت (چون تو یک روتر هر پورت یک IP داره) روتر رو به کامپیوترت بدی.

البته برای اطلاعات بیشتر میگم که واژه پورت(port) برای این موضوع غلط است و باید از واژه interface استفاده کنید

mefmef
05-10-2008, 22:10
ببین دوست من روتر با IP کار می کنه و شما باید IP اون پورت (چون تو یک روتر هر پورت یک IP داره) روتر رو به کامپیوترت بدی.

البته برای اطلاعات بیشتر میگم که واژه پورت(port) برای این موضوع غلط است و باید از واژه interface استفاده کنید

اما یک سوال وقتی تو لایه دسترسی به شبکه یا لایه فیزیکی می خواهیم یک بسته اطلاعات را ارسال کنیم لایه فیزیکی آدرس ip را نمی شناسه وفقط با آدرس فیزیکی یا همون mac address کار می کنه تو کتاب مهندسی اینترنت ملکیان نوشته در این حالت ماشین بدنبال آدرس روتر gateway می گرده و بسته را به اون آدرس ارسال می کنه ولی اگه لایه فیزیکی از آدرس ip اطلاعی نداشته باشه وفقط با آدرس فیزیکی کار کنه آدرس فیزیکی روتر چی می شه ؟

ندای داود
06-10-2008, 22:57

سلام
بله برای هر اینترفیس، یک MAC Address داره.
frame های ethernet رو یادتون میاد؟؟