PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : defragment نکنید!!!!!!

eng2006
21-09-2008, 22:44
من درایو (e) رو دفراگمنت defragment کردم عملیات با موفقیت انجام شد ولی فرداش که اومدم کامپوتر رو روشن کنم دیدم اصلا ویندوز بالا نمیاد و موقع بالا اومدن مدام ریستارت میشه،بعدش تصمیم گرفتم دوباره ویندوز بریزم
موقع فرمت کردن که میرسید جلوی درایو ( C ) نوشته بود unnown ناشناخته ،و در حین فرمت ارور میداد که این درایو احتمالا آسیب دیده و نمیشه که فرمت کرد خلاصه به زور فرمتش کردم
اما اطلاعات 2 درایو ( C ) & ( E) پرید . حتی الان دیگه نمیشه که درایو (E) رو فرمت کنم و در حین فرمت ارور میده
هارد من هم 80 ساتا مکستور هست
آیا دفراگمنت به هارد آسیب میزنه؟

mahdi7610
21-09-2008, 23:05
سلام

دیفرگمنت کردن هیچ ربطی به خرابی هارد یا درایوهای شما نداره .

دیفرگمنت کردن فقط فایلهای گسته توی هارد را پیوسته می کنه .

احتمال زیاد درایو شما از قبل اسیب دیده بوده و شما باید به جای دیفرگمنت کردن روی درایو راست کلیک می کردید و propertise و بعد هم تب tools و بعد هم دکمه check now را می زدید و از پنجره باز شده تیک هر دو گزینه را می زدید و بعد هم دکمه start را می زدید

با این کار اگه احتمالا بدسکتوری توی درایو شما ایجاد شده بود رفع می شد . البته منظورم بدسکتور نرم افزاری هست .

دیفرگمنت کردن هیچ ضرری که نداره هیچ کلی هم برای هارد و اطلاعات اون مفید هست .

موفق باشید .

Hossein Adeli
21-09-2008, 23:15
به هیچ وجه اما اگه هین دیفرگ استپ یا ریستارت یا ... کنی مشکل پیش میاد
هاردت رو با پارتیشن مجیک فرمت کن درست میشه
من هر وقت دیفرگ میکنم سرعت کامپیوتر میره بالا ( نه خیلی زیاد! )

golmohammadi
27-09-2008, 01:13
همه ميدونند كه ديفراگ سرعت ميبره بالا يه 10 تا 30 درصد البته بستگي به اين داره كه موقع كار كردن با ويندوز چقدر از هارد كار كشيده بشه
ولي بعضي مواقع ديفراگ ضرر داره و سر منم اومده
وقتي موقع ديفراگ سيستم هنگ كنه و يا برق برق بره و يا عاملي كه باعث لغو شدن ديفراگ بشه
معمولا چنين مشكلاتي راحت قابل حل هستند با همون روشي كه مهدي عزيز گفتند رفع ميشند
و البته بيشتر مواقع هم موقع بالا اومدن ويندوز اسكن ديسك مياد كه بايد صبر كنيد تا مراحل به پايان برسه بعد ويندوز بالا بياد

Hossein bandarie
27-09-2008, 10:42
البته براي بعضي افراد واقعا بدشانس يه مشكلي پيش مياد :24: و دليلش هم ساده است . سيستم عامل يه سري فايل داره كه غير قابل جا به جايي حساب ميشه و تو موارد خيلي كمي برنامه Defragmenter اين فايلها رو جا به جا مي كنه و باعث مشكلاتي تا حد از كار افتادن هارد ميشه . به همين دليل توصيه شديد ميشه افرادي كه از چند سيستم عامل استفاده مي كنند درايو هر سيستم عامل رو با خودش Defrag كنند نه با بقيه . براي اينكه ممكنه اين فايلها از نظر بقيه قابل جا به جايي حساب بشه . ( تا حد امكان درايو سيستم عامل رو نبايد با نرم افزار كمكي Defrag كرد )
اين دوست عزيز هم مي تونه پارتيشنهاي خراب رو با Partition Magic Bootable فرمت كنه .
موفق باشيد .

lord_ashkan_z
27-09-2008, 20:43
آره ...

بعضي وقت ها يه سري چيز هاي كاملا بي خطر اين طوري ميشن و صدمات زيادي را وارد مي كنند. بدشانسيه ...

مثلا من هزاران بار درايو ويندوزم را resize كردم ولي يه بار حسابي حالم را گرفت و داقونم كرد ...

mahsoft
27-09-2008, 21:25
يادمه من با ويندوز 98 درايوي كه ويندوز xp توش نصب بود رو ديفراگ كردم از اون به بعد ويندوز خراب شد

نميدونم شايد اتفاقي بوده يا شايد هم ديفراگ ويندوز 98 به فايلهاي درايو ويندوز xp اسيب رسونده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jokvsms
27-09-2008, 21:44
من درایو (e) رو دفراگمنت defragment کردم عملیات با موفقیت انجام شد ولی فرداش که اومدم کامپوتر رو روشن کنم دیدم اصلا ویندوز بالا نمیاد و موقع بالا اومدن مدام ریستارت میشه،بعدش تصمیم گرفتم دوباره ویندوز بریزم
موقع فرمت کردن که میرسید جلوی درایو ( C ) نوشته بود unnown ناشناخته ،و در حین فرمت ارور میداد که این درایو احتمالا آسیب دیده و نمیشه که فرمت کرد خلاصه به زور فرمتش کردم
اما اطلاعات 2 درایو ( C ) & ( E) پرید . حتی الان دیگه نمیشه که درایو (E) رو فرمت کنم و در حین فرمت ارور میده
هارد من هم 80 ساتا مکستور هست

دقت کن و الکی ایراد نگیر
تو درایوت فرمت ntfs داشته بعد رفتی با بوت داس فرمتش کردی معلومه میریزه به هم
تازه کسی که درایوارو فرمت میکنه دیگه نیازی به دیفراگم نداره
تازه !تازه!درایوی هم که ویندوز داخلش نصب است اگه باهاش کار نمی کنی که نیازی به دیافراگم نداره