PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اعتراض ایرانسلی ها به عدم ارسال پیامک به شماره های 2000 و 3000

M Like Mother
21-09-2008, 20:36
بچه های ایرانسلی یه کم مایه بذارین شاید صداتون به جایی رسید :

اول یه مطلب اینم لینکش
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید که عین مطلب رو اینجا میگم :

تو سایت ایستنا یک مطلب خیلی جالب در مورد فرستادن اس ام اس به این شماره 2000 و 3000 براتون میزارم

sms سنتر انحصاري يا غير انحصاري؟

b][/b]]
شما هم حتما تاکنون در يکي از برنامه‌‏هاي تلويزيوني با مسابقه پيام کوتاه يا ارسال نظرات با پيامک مواجه شده‌‏ايد که مجري برنامه از شما مي‌‏خواهد که به يک شماره خاص عددي را به عنوان جواب مسابقه يا پيشنهادات خود را به برنامه ارسال کنيد. شايد برايتان جاي سؤال دارد که اين شماره متعلق به چه شرکتي است و چرا مشترکان ايرانسل و تاليا در برخي از مسابقات نمي‌‏توانند پيامک حاوي جواب خود را ارسال کنند. آنها حتي شايد نسبت به اين مسأله آگاهي نيز ندارند.

به گزارش ايلنا، اين شماره‌‏ها مربوط به شرکت‌‏هايي است که اصطلاحاً Sms سنتر (مراکز ارائه خدمات پيام کوتاه) ناميده مي‌‏شوند و عمدتاً با اپراتور اول يا همان همراه اول قرارداد دارند.
عدم ارسال پيامک از سيم کارت‌‏هاي ايرانسل و تاليا به اين شماره‌‏ها و برنامه‌‏هاي تلويزيوني اين شبهه را بوجود آورده است که همراه اول اين امر را به انحصار خود درآورده است و ارائه اين سرويس تنها در اختيار اين شرکت است.
خبرنگار ايلنا جهت شفافيت اين موضوع اقدام به گفت‌‏وگو با مسؤولان ذي‌‏ربط کرده است که در ذيل آمده است:
همراه اول انحصاري بوجود نياورده است/ اپراتورها بايد با شرکت ارتباطات سيار قرارداد امضا کنند
مهندس حسين فلاح اصغري، معاون نظارت و مديريت شبکه ارتباطات سيار در گفت‌‏وگو با خبرنگار ايلنا در اين خصوص اظهار داشت: قرارداد ما با شرکت‌‏هاي Sms سنتر اصلاً انحصاري نيست و ديگر اپراتورها نيز مي‌‏توانند مبادرت به اين امر کنند.
وي اضافه کرد: شرکت ارتباطات سيار براي تمامي مشترکان خود امکان ارسال Sms به شماره‌‏هاي خاص شرکت‌‏ها را ايجاد کرده است و شماره‌‏هاي خاصي را هم براي اين امر در نظر گرفته که شماره‌‏هاي داخلي همراه اول است.
معاون نظارت و مديريت شبکه ارتباطات سيار خاطر نشان کرد: اپراتورهاي ديگري که خواهان اين امر هستند مي‌‏توانند با شرکت ارتباطات سيار قرارداد امضا کنند تا از اين سرويس برخوردار شوند.
ايرانسل نامبرينگ خاص خود را دارد
براساس اين گزارش، آرش کريم بيگي، مدير روابط عمومي شرکت ايرانسل در گفت‌‏وگو با خبرنگار ايلنا اظهارداشت: همراه اول و شرکت ايرانسل هر کدام شماره‌‏هاي خاص خود را دارند و با نامبرينگ خاص خود اقدام به ارائه خدمات مي‌‏کنند.
وي خاطر نشان کرد: شرکت ايرانسل براي خدمات ارزش افزوده مبتني بر Sms از شماره‌‏هاي خاص 4 رقمي برخوردار است که بوسيله آنها خدمات ارزش افزوده تلفن همراه از جمله خدمات مبتني بر محتوا را در اختيار مشترکين قرار مي دهد.
کريم بيگي ادامه داد: ايرانسل تنها اپراتوري است که با راه‌‏اندازي اولين شبکه عرضه محصولات الکترونيکي از طريق تلفن همراه اقدام به عرضه محتوا در بستر تلفن همراه با نام تجاري ويترين کرده است.
وي اضافه کرد: صداو سيما و برنامه‌‏هاي تلويزيوني و عرضه‌‏کنندگان محتوا (cp)مي‌‏توانند به ما درخواست دهند تا از اين بستر استفاده کنند.
تاليا هم داراي سرويس Sms سنتر مي‌‏شود
عليرضا احمديان زارچي، مدير عامل شرکت 4 نسل انباژ (مجري خدمات Sms سيم کارت‌‏هاي تاليا و همراه اول) در گفت‌‏وگو با ايلنا هرگونه انحصار در اين موضوع را از سوي همراه اول رد کرد و افزود: خدماتي که برروي اين شبکه انجام مي‌‏شود بايد در ابتدا در شبکه‌‏ها تعريف شود که همراه اول به عنوان اولين اپراتور اقدام به اين امر کرد و به تازگي هم ديگر اپراتورها خواهان اين امر هستند.
وي تصريح کرد: هم‌‏اکنون ارائه اين سرويس در شبکه اپراتورهاي ديگر مانند تاليا تعريف شده است ولي اتصال رومينگي آن برقرار نشده است که ما اميدواريم ظرف يک ماهه آينده و در پايان شهريور ماه جاري تاليا هم داراي اين سرويس شود.
عضو هيات مديره شرکت رهياب ضافه کرد: اپراتور دوم (ايرانسل) بعد از تاليا و تا دو ماه ديگر به رومينگ Sms سنتر متصل خواهد شد، همچنين که سازمان صدا و سيما به عنوان متولي برگزاري چنين برنامه‌‏هايي بايد با شرکت‌‏هاي فني مانند ما همکاري کنند تا زودتر به نتيجه مطلوبي دست پيدا کنيم.
مهندس خالدي، عضو بخش فني شرکت تاليا نيز گفت: شرکت تاليا امکان ارائه اين سرويس را دارا است و مي‌‏تواند به مشترکين خود از طريق Sms خدمات ارزش افزوده ارائه کند ولي با تمامي شرکت‌‏هاي Sms سنتر نمي‌‏تواند قرارداد داشته باشد.
وي اضافه کرد: همراه اول در قراردادهاي خود با شرکت‌‏هاي Sms سنتر هرگونه فعاليت با ديگر اپراتورها را منع مي‌‏کند و ما بايد براي ارائه اين سرويس با يک شرکت ثالث قرارداد امضا کنيم.
لازم به ذکر است، مسؤول بخش Sms سنتر شرکت مگفا به عنوان يکي از طرف‌‏هاي قرارداد با همراه اول با وجود پيگيري مکرر خبرنگار ايلنا و تماس‌‏هاي مکرر از اظهار نظر در اين مورد خودداري کرد و به بهانه‌‏هاي واهي از مصاحبه سرباز کرد.
همانطور که مشهود است، اظهارات ضد و نقيض و نظرات مختلف مسؤولان در اين حوزه اين ابهام را بوجود مي‌‏آورد که آيا تمامي اپراتورها داراي اين سرويس هستند؟ آيا همه شرکت‌‏هاي Sms سنتر مي‌‏توانند در عين حال که با همراه اول قرارداد دارند با اپراتور ديگري هم قرارداد داشته ياشند؟ آيا همراه اول با انحصار اين امر خواهان امضاي قرارداد خود با ديگر اپراتورها است؟ و بالاخره سرويس Sms سنتر انحصاري است يا خير؟

... همونی که از اول همه می دونستیم ... دعوا سر پول و ... من بیشتر ببرم و تو کمتر ببر و ... آخرش هم کی بود کی بود من نبودم .... و بعدش هم این جمله ی کلیشه ای : هدف ما خدمت به مردم است !!! ....

بس دیگه ببا این ادا بازی ها ...

اما ما ...
لااقل میشه یه اعتراض سایتی راه بندازیم ... ( دوستان نظر بدهند )

اما فعلا ...
من یه نظر بدم ... بیرین تو سایت برنامه نود ( البته باید ثبت نام کنید ) بعد یه پست بذارید واسه ی عادل فردوسی پور و بگید بره یه شماره ی جدا از ایرانسل بگیره ( یعنی بخره ) ... یا یه چیزی تو این مایه ها ... حتما اینکار رو بکنید ...

هر ایرانسلی هر جا رسید ( تو سایت ها ) یه مطلب بنویسه و یه اعتراض بذاره ...

behzadn
21-09-2008, 20:47
کاش همین یه مشکل رو داشت این یکی از هزار مشکل ایرانسله البته فراموش نشه که همراه اول هم پر از اشکاله

Maziar_69
21-09-2008, 21:37
آقا اینا از همین پیامک به شماره های 2000 و 3000 دارن میلیاردر میشن !!!!
هر برنامه ای واسه خودش یه شماره راه انداخته.

بی خیالش بشین.
یه قرونم نباید بره تو جیبشون.

shahshahani
23-09-2008, 14:10
سلام
منم موافقم
تازه بعضی وقتها تو برنامه نود یا گزارش ورزشی جایزه مسابقه اس ام اسشون سیمکارت دائمی ایرانسله!!!!
یکی نیست به اینا بگه که آخه اون کسی که برنده میشه فرداش نمیتونه با سیمکارتش تو مسابقه شرکت کنه.

AKBAR132
25-09-2008, 16:41
منو باش فکر میکردم این مشکل مال سیم کارت منه .... پس چرا کسی چیزی نمیگفت ... همین دیشب زنگ زدم ایرانسل گفتم این مشکل رو دارم گفتن که چون فقط با این خطها مشکل دارید کاری نمیتینیم بکنیم و این مشکل به خاطر شلوغی ارسال پیامک برای این برنامه هاست بالاخره کل ایران تو این مسابقات شرکت میکنن و منم که دیدم جواب قانع کنندهای ندارن قطع کردم ... جالب بود وقتی اسم همراه اول رو آوردم صدای طرف شروع به لرزیدن کرد و منم فهمیدم قضیه از چه قراره ....
البته نمیدونم چرا چند وقت پیش یکی از پیامکهام به شماره 3000018 ارسال شد .
دیگه بعد از اینکه اینترنت رایگانم قطع شد از ایرانسل بدم میاد

iman_s
25-09-2008, 23:30
وقتی نمیشه درست حسابی به بقیه سیمکارتهای ایرانسل یک پیامک فرستاد توقع دارید به این شماره ها بفرسته.
بعضی از این شماره ها میتونند از ایرانسل پیامک بگیرند و بعضی ها هم با مسیج سنتر تالیا قابل استفاده هستند.2 هفته هم هست که تو نود میگن شماره های ایرانسل هم شرکت میکنند.

shahshahani
27-09-2008, 09:26
منو باش فکر میکردم این مشکل مال سیم کارت منه .... پس چرا کسی چیزی نمیگفت ... همین دیشب زنگ زدم ایرانسل گفتم این مشکل رو دارم گفتن که چون فقط با این خطها مشکل دارید کاری نمیتینیم بکنیم و این مشکل به خاطر شلوغی ارسال پیامک برای این برنامه هاست بالاخره کل ایران تو این مسابقات شرکت میکنن و منم که دیدم جواب قانع کنندهای ندارن قطع کردم ... جالب بود وقتی اسم همراه اول رو آوردم صدای طرف شروع به لرزیدن کرد و منم فهمیدم قضیه از چه قراره ....
البته نمیدونم چرا چند وقت پیش یکی از پیامکهام به شماره 3000018 ارسال شد .
دیگه بعد از اینکه اینترنت رایگانم قطع شد از ایرانسل بدم میاد

اون شماره 300018 رو منم بهش فرستادم.میفرسته ولی اونور چیزی دریافت نمیکنه.یعنی در عمل پول یه اس ام اس الکی میفتی ولی چیزی اونور نمیرسه.اینو خود نمایندگی ایرانسل بهم گفت.
موفق باشی.

h.ekhraji
28-09-2008, 15:04
هفته پیش در برنامه نود چند شماره ایرانسل که در مسابقه شرکت کرده بودن رو عادل خان خوند.
شماره ارسال هم 200090 است.
البته با سابقه ای که از برنامه نود داریم میدانیم اونا حرف ناربط نمی زنن.

این همه مشکلات در خطوط ایرانسل و همراه اول وجود داره شما چسبیدین به این!!!!!!!!!!!!

فاطـمه
28-09-2008, 15:49
هفته پیش در برنامه نود چند شماره ایرانسل که در مسابقه شرکت کرده بودن رو عادل خان خوند.

منم این تیکه از برنامش رو دیدم...

pedram_sad
28-09-2008, 21:02

این همه مشکلات در خطوط ایرانسل و همراه اول وجود داره شما چسبیدین به این!!!!!!!!!!!!
من که 3 هفته ای میشه به نود sms میدم و deliver هم میاد و از خود 90 هم sms میاد
که کدوم گزینه رو انتخاب کردین
خطم هم دایمی هست

KFC
28-09-2008, 21:14
اگه تونستین به اینجا اعتراض کنید به اونجا هم میتونید(تنها راه تحریم هر 2 جا!)

shahshahani
29-09-2008, 09:43
من که 3 هفته ای میشه به نود sms میدم و deliver هم میاد و از خود 90 هم sms میاد
که کدوم گزینه رو انتخاب کردین
خطم هم دایمی هست

مگه اینکه جدیدا خودشون پول داده باشن و سنتر اختصاصی خریده باشن.وگر نه کار اپراتور نیست مطمئن باش.
بازم دم عادل خان گرممممممممم.

فاطـمه
29-09-2008, 13:38
می گم شاید این امکان فقط واسه خطای دائمی ایرانسل فعاله؟!

h.ekhraji
29-09-2008, 14:04
خیر برای اعتباری ها هم فعاله.

XMAN9
29-09-2008, 14:28
منم همين مشكل رو دارم اصلا نميتونم به 90 اس ام اس بدم.

فاطـمه
29-09-2008, 15:02
ولی من تا حالا اس ام اس دادم به 90 بعدم از 90 برام اس ام اس اومده!

pedram_sad
29-09-2008, 15:10
منم همين مشكل رو دارم اصلا نميتونم به 90 اس ام اس بدم.
بعضی از شب ها به خصوص 15 دقیقه اول شروع برنامه نمیشه و مرتب FAILED میشه
ولی اگه چند بار بزنید میره
و بعضی شب ها هم مثله هفته قبل با یک بار SEND ارسال شد

h.ekhraji
29-09-2008, 16:23
خطوط همراه اول هم همین طوره.

farzane_MV
29-09-2008, 20:52
بالاخر میشه به این شمارها پیامک فرستا د یا خیر؟

pedram_sad
29-09-2008, 21:56
بالاخر میشه به این شمارها پیامک فرستا د یا خیر؟
اره میشه
من که میتونم
جالا بعضی از دوستان هم مشکل دارن

البته اینو بگم من غیر از 90 با جای دیگه امتحان نکردم
ممکنه رو اونها کار نکنه ایرانسل

h.ekhraji
30-09-2008, 13:03
جواب بالا کاملا صحیحه.