PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل کمک کنید نمیدونم چیه ( شاید مادربورد)

moji2007
20-09-2008, 21:31
سلام
بچه ها من یه مشکل دارم . وقتی دو تا قطعه رو که SATA هستن رو روی مادربورد نصب می کنم مرتب دستکاه تق تق می کنه که فکنم صدا از هارد باشه .
نمی دونم مشکل از چیه از مادربوره یا پاور کم میاره . پاورم هم یه پاور معمولی الکی 550 هست. کمکم کنید مشکل از چی می تونه باشه چند تا هارد sata و DVD-RW رو روش امتحان کردم . مثلا هارد رو که گذاشتم چند روز اول خوب بود بهد یهو سرعتش خیلی خیلی کم شد و DVD-RW هم که گذاشتم چند روزی خوب بود و باز همینطور .

چقد طولانی شد :41:

kourosh_sos
20-09-2008, 21:39
با سلام
دوست عزيز خودتون که جواب سوالتون رو دادين مشکل از پاورتون هستش تا آسيبي به هارد ديسکتون نزده اقدام کنيد

alborz_k
20-09-2008, 23:37
سلام
بچه ها من یه مشکل دارم . وقتی دو تا قطعه رو که SATA هستن رو روی مادربورد نصب می کنم مرتب دستکاه تق تق می کنه که فکنم صدا از هارد باشه .
نمی دونم مشکل از چیه از مادربوره یا پاور کم میاره . پاورم هم یه پاور معمولی الکی 550 هست. کمکم کنید مشکل از چی می تونه باشه چند تا هارد sata و DVD-RW رو روش امتحان کردم . مثلا هارد رو که گذاشتم چند روز اول خوب بود بهد یهو سرعتش خیلی خیلی کم شد و DVD-RW هم که گذاشتم چند روزی خوب بود و باز همینطور .

چقد طولانی شد :41:

سلام.
پاورت کابل پاور ساتا داشت و یا از تبدیل استفاده کردی؟

moji2007
21-09-2008, 12:07
سلام.
پاورت کابل پاور ساتا داشت و یا از تبدیل استفاده کردی؟

از تبدیل استفاده کردم :31:

alborz_k
21-09-2008, 13:16
از تبدیل استفاده کردم :31:
کلأ وقتی شما از تبدیل استفاده می کنید ، ولتاژ 3.3 ولت به هارد و یا دیسک خون نمی رسه و باعث آسیب دیدن و بد کار کردنش می شه. بهتره که پاور رو عوض کنی.

moji2007
21-09-2008, 16:54
چیزی که هست . من یه هارد sata روی سیستم دارم که داره خوب کار می ده و با بقیه قطعات sata که به اون اضافه می کنم مشکل دارم . یهنی هر هارد sata یه DVD-rw رو که بغییر از این هارد به اون اضافه می کنم این مشکل رو دارن .

shahab_blaster
21-09-2008, 21:51
مدل مادربورد شما چيه دوشت خوبم؟
در ضمن پاورت رو هم عوض كني بهتره
ميتوني ساير قطعات رو بگي چي هستش؟

moji2007
21-09-2008, 23:01
تشکر درست شد کابل رابط برق sata رو جدا گونه برای دستگاه دیگه نصب کردم . چون قبلا از یک کابل sata کار با رابط سره برق معمولی خورده بود استفاده می کردم حالا برای هر کدوم کابل برق جداگونه گرفتم lol

پس مربوط به مادربرد نیست lol . خودم می گم اینو به قسمت پاور انتقال دهید . بازم تشکر از دوستان lol

soheilspeedart
25-09-2008, 19:50
خوب اگه یکم زودتر رسیده بودم جوابتو می دادم ولی خوب خودت متوجه شدی مشکل از چیه

همون طور که شما خودت متوجه شدی و البرز عزیز مطرح فرمودند این اشکال به خاطر ناقص رسیدن یکی از خطوط انتقال انرژی است که باعث می شه بخشی از وسیله شما خاموش بشه!!!!