PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄◄ مباحث و مشکلات مربوط به سیستم عامل مکینتاش mac os

king-hitler
20-09-2008, 19:42
LEO4ALL
سلام بچه ها
من تو فروم سرچ کردم قسمتی که مربوط به سیستم مکینتاش باشه و بتونه جواب بقیه رو بده نبود
هر کی مشکلی داره اینجا بگه تا بتونیم با کمک بقیه جواب بدین
من خودم مک رو نصب کردم و لحظه بالا امدن مک بهترین لحظه زتدگیم پشت کامپیوتر بود

من خودم چند تا مشکل داشتم که با چند بار نصب کردن تونستم حلش کنم
مشکلاتمو تو فروم مطرح کردم ولی کسی جواب نداد پس این تایپیک رو زدم تا
کمک بقیه باشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب بچه ها بلاخره تونستم مک رو روی اکس پی نصب کنم و موقع بوت سیستم بتونم مک یا اکس پی رو انتخاب کنم

شاید این روشی که من رفتم برای اولین بار باشه
من کلی از سایتهارو سرچ کردم مرحله به مرحله پیش رفتم ولی باز فایده نداشت
پس خودم یه روش جدید پیدا کردم

میتونم تظمین کنم با این روش 100 در 100 میتونید هر دو سیستم عامل رو بالا بیارین

شاید بگین این که کاری نداره ولی اگه یه بار امتحان کنید بعد میفهمین چه قدر سخته
نمونه این روش هارو تو سایت های نظیر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
می یابید ولی 90 % به شکست میانجامد
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
نرم افزار Parallels Workstation رو هم دان کردم ولی فایده نداشت

خوب اگه کسی نتونست به روش های دیگه این کارو کنه این روش رو انتخاب کنه

اول از درایو اکس پی یه امیج با نورتون گوست بگیرید{این نرم افزار رو میتونید با یه سرچ ساده تو گوگل پیدا کنید و نصب کنید -اگه کسی راهنمایی خاست بگین کمک کنم}

این امیج رو تو یه درایو دیگه بندازین

یه درایور رو با نرم افزار Acronis Disk Director Suite 10.0 Build 2160 فرمت کنید

و این درایو رو روی حالت primary قرار بدهید و با فرمت fat 32 فرمت کنید

بعد اسمی روی درایو قرار دهید {فراموش نکنید اسمشو } حالا درایو که ویندوز اکس پی روش نصب شده توسط همین نرم افزار فرمت کنه
بعد از ان کار نرم افزار از شما میخاد سیستم رو ریستار کنید
سیستم رو ریستارت کنید
بوت سیستم را روی سی دی رام قرار دهید دی وی دی مک رو داخل دستگاه بزارین
دکمه f8 رو فشار دهید تا به صفحه بوت مک برید

حالا تایپ کنید:

v-در این لحظه مقدار زیادی متن٬ به ترتیب از جلو چشمانتان عبور می کنند. ممکن است بعضی جاها اشکالاتی هم به صورت Error دیده شود که معمولا مهم نیستند

این مرحله معمولا 5 دقیقه (بیشتر یا کمتر) طول می کشد

وقتی به این صفحه رسیدین

کمی صبر کنید تا منوی بالای صفحه به طور کامل پدیدار شود. از منوی بالا گزینه Utilities گزینه Disk Utility را انتخاب کنید. کمی صبر کنید تا لود شود.

در منوی سمت چپ لیستی از پارتیشن های موجود در هاردتان را می بینید. معمولا در این مرحله همه درایوها به رنگ خاکستری کمرنگ هستند که نشانه ناسازگاری فرمت آنها با فایل بندی مک است.

حالا درایوری رو که ساخته بودین رو انتخاب
درسمت راست روی گزینه Erase کلیک کنید
حالا سه گزینه در پایین می بینید:
Erase free space ٬ Security options و Erase
روی Securitiy options کلیک کرده و Zero out data را انتخاب کنید
حالا روی Erase free space کلیک کرده و دوباره Zero out data را انتخاب کنید
در این لحظه سیستم شروع به پاک کردن پارتیشن مربوطه می کند
عد از پایان این پروسه٬ در بالای منو٬ نامی برای پارتیشن انتخاب کنید. مثلا Mac OS X Leopard و از منوی باز شو هم گزینه Mac journaled Extended را انتخاب کنید. حالا روی Erase کلیک کنید و مجددا تایید نمایید.

بعد از پایان مرحله با کلیک روی دایره قرمز رنگ بالای منو از Disk Utility خارج شوید.
حالا به منوی خوش آمد گویی اولیه سیستم باز می گردید. روی Continue کلیک کرده و با قوانین موافقت کنید.
حالا جایی را که می خواهید Mac OS X نصب شود با کلیک روی آن انتخاب کنید (معمولا فقط همان پارتیشنی که قبلا آماده کردیم فعال است

با زدن دکمه Next و رفتن به صفحه بعد با یکی از چالش بر انگیز ترین قسمتهای نصب مواجهیم. روی Customize (در بعضی نسخه ها Options) کلیک کنید. لیستی از امکاناتی که گروه Patch کننده مک در اختیارتان نهاده نمایان می شود. این امکانات در نسخه های مختلف (Leo4all٬ Kalyway ٬ iATKOS) متفاوت است.

ی کنید کمترین تغییرات نسبت به پیشفرض سیستم انتخاب شود. اگر دی وی دی شما هریک از گزینه های زیر را دارد آنها را انتخاب کنید:

Chose EFI Emulation
Intel Speedstep توجه: اگر در قسمت درایورها مثلا صدا٬ شبکه یا گرافیک مدل مربوط به سیستم خودتان را دیدید آن را انتخاب کنید. در غیر این صورت و یا اگر شک دارید هیچ گزینه ای را تیک نزنید.در بسیاری از موارد خود بخود شناخته خواهند شد. اما اگر گزینه ای را به اشتباه انتخاب کنید ممکن است نصب سیستم عامل به شکست بیانجامد.

{خوب چون سیستم من گرافیکش 7300 بود از قسمت گرافیک گزینه اولی که مربوط به گرافیک نویدیا سری 7 و 8 بودش رو فعال کردم در قسمت صدا هم گزینه اخری رو انتخاب کردم }

بعد از اتمام کار٬ روی Continue و Done کلیک کنید. ابتدا سیستم شروع به چک کردن DVD شما می کند. اگر یکبار سالم بودن دی وی دی شما چک شد برای دفعات بعد می توانید Skip را بزنید.

از اینجا مراحل نصب لئوپارد شروع می شود که بین 20 تا 30 دقیقه بطول می انجامد. در پایان با پنجره ای به شکل زیر روبرو خواهید شد. روی دکمه Restart کلیک کنید.

حالا با نورتون گوست تو محیط داس امیج ویندوز اکس پی رو بر گردونید مواظب باشین تو یه درایو دیگه بندازین

دیگه با پیغام های hfs+ eror مواجه نمیشین

بعد از نصب ویندوز میتونید سیستم عامل خودتون رو انتخاب کنید

موفق باشین

نصف مطالب کپی شده هستش {حال تایپ نداشتم}

king-hitler
20-09-2008, 19:46
من مک رو روی وین ویستا نصب کردم
بعد حالا دیگه نمیتونم مک رو بیارم بالا

فقط میتونم ویستا رو بالا بیارم

وقتی دی وی دی مک رو تو دستگاه میزارم

و سیستم رو ریستارت میکنم و دکمه اف8 رو میزنم وقتی حرف -s رو تایپ میکنم هیچی نمیشه

و حتی درایو بوت کننده رو هم بهش میشناسونم ولی باز فایده نداره

king-hitler
21-09-2008, 09:11
دیشب دوباره رفتم تو کف مک
دیشبتا نصف شب با کامپیتر بی صحابم ور می رفتم
نتیجه کار : دو تا از درایور هامو فرمت کردم و به حالت fat 32 دراوردم و گزاشتم رو preimery
ویندوز رو هم فرمت کردم البته قبلش یه برنامه نصب کردم که یادم نیست میگم بعدا

فکر کنم روش جدیدی پیدا کردم که بتونم ویندوز رو بدون دردسر روی مک نصب کنم

شاید باور نکنید کل اینترنت رو سرچ کردم تا شاید نتیجه ای پیدا کنم ولی هیچ راه حلی پیدا نکردم

چند تا سایت خوب رو هم پیدا کردم ولی روششون کار نمیکرد

نتیجه کارو عصر میگم

king-hitler
21-09-2008, 09:17
راستی من نتونستم پسوند dat رو اجرا کنم
یه لحظه کار میکنه بعد خطا میده
کسی امتحان کرده

king-hitler
21-09-2008, 09:21
دیشب یه فکر به مغز فکسنیم خطور کرد
شاید بشه توسط boot camp مک این کارو کرد
ولی مناسفانه ویندوز مک من این نرم افزارو نداشت
داشت ولی اجرا نمیکنه یه علامت ایست ممنوع روش زده
امروز سایت اپل رو گشتم
یه سری مطالب جمع کردم شاید بعدظهر بتونم کاری کنم

king-hitler
21-09-2008, 09:25
boot camp نکته

شركت اپل در اواسط ماه آوريل نرم‌افزار جديدي را عرضه كرد كه به كمك آن مي‌توان سيستم‌عامل ويندوز اكس‌پي را روي كامپيوترهاي مبتني بر پردازنده‌هاي اينتل اين شركت نصب كرد
پل نرم‌افزاري به نام Boot camp را معرفي كرد كه با آن مي‌توان ويندوز‌اكس‌پي را رسما روي مك‌هاي اينتلي نصب كرد.

اپل در حال حاضر نسخه بتاي نرم‌افزار Boot camp را عرضه كرده است. در عين حال اين شركت اعلا‌م كرده‌است:Boot Camp يكي از ويژگي‌هاي نسخه آينده‌ سيستم‌عامل اپل با نام رمز Leopard خواهد بود.

Boot Camp ؛ آغاز دوران جديد
شنيدن اين خبر براي كساني كه اپل جديد، اپلي هم پيمان با اينتل و توسعه‌دهنده iTunes براي ويندوز را چندان نمي‌شناسند مي‌تواند تعجب‌آور باشد. اما همه كساني كه وقايع اخير اپل به‌خصوص طي يك‌سال گذشته را دنبال كرده باشند مي‌دانند سياست‌هاي اپل جديد با گذشته بسيار تفاوت دارد. گام نهادن اپل در مسير ايجاد سازگاري بيشتر با پلتفرم ويندوز يكي از نشانه‌هاي بارز تغيير ديدگاه‌هاي سران اين شركت است.

در عين حال وجه تشابه اپل جديد با اپل قديمي اهميت دادن به خواسته‌هاي كاربران است. پس از تبديل شدن آي‌پاد به سمبل پخش‌كننده‌هاي ديجيتالي و قرار گرفتن نام اپل در كانون توجه رسانه‌ها طي سال‌هاي اخير به‌واسطه نوآوري‌هاي اين شركت، توجه و كنجكاوي بسياري از كاربران در مورد محصولا‌ت اين شركت بسيار بيشتر از گذشته است. بسياري از كاربرانِ ديگر پلتفرم‌ها در حوزه‌هاي مختلف اكنون اپل را نيز به عنوان يكي از گزينه‌هاي خود مدنظر قرار مي‌دهند و در اين ميان خواسته اغلب كاربران، به‌دست آوردن چيزهايي جديد بدون از دست دادن چيزهايي است كه قبلا‌ً داشته‌اند.

به اين ترتيب بسياري از كاربران ويندوز مايل بودند پس از استفاده اپل از پردازنده‌هاي اينتل بتوانند هر دو سيستم‌عامل ويندوز و مك را روي يك سيستم تجربه كنند. Boot Camp <يكي> از راه‌هاي رسيدن به اين خواسته است. يكي از مديران اپل با اذعان به اين علا‌قمندي مي‌گويد: "اپل تمايل و تصميمي براي فروش يا پشتيباني ويندوز ندارد. اما اكنون كه ما از پردازنده‌هاي اينتل استفاده مي‌كنيم، بسياري از مشتريان به اجراي ويندوز روي سخت‌افزارهاي برتر اپل ابراز علا‌قه كرده‌اند.>

به‌اين ترتيب عرضه Boot Camp براي همه كساني كه به نحوي مي‌خواهند (و يا بايد) به اپل مهاجرت كنند يك امتياز ويژه خواهد بود. آن‌ها مي‌توانند از مزاياي هر دو سيستم‌عامل استفاده كنند. حوزه‌هاي متعددي وجود‌دارد كه دو سيستم‌عامل مك و ويندوز عملكردهاي متفاوتي دارند. به عنوان مثال، ويندوز به واسطه بهينه‌سازي بسياري از بازي‌هاي ويديويي براي اين سيستم‌عامل از سوي توسعه‌دهندگان بازي‌ها در مقايسه با سيستم‌عامل مك در اين زمينه پلتفرم مناسب‌تري است. از سوي ديگر سهولت استفاده و ويژگي‌هاي ساماندهي مديريت و ويرايش فايل‌هاي چندرسانه‌اي سيستم مك در كنار امنيت و پايداري آن اين سيستم‌عامل را در حوزه‌هاي ديگر به يك سكوي برتر تبديل كرده است. بديهي است كه قابليت استفاده از مزاياي هر يك از اين سيستم‌عامل‌ها روي يك سخت‌افزار مي‌تواند موردتوجه بسياري از كاربران قرار بگيرد.

همين موضوع سبب شده است بسياري از كارشناسان پيش‌بيني كنند كه سهام اپل در بازار كامپيوترها طي سال‌هاي آينده افزايش خواهد يافت. اما در اين ميان واكنش‌هاي ديگري نيز در مورد اقدام اخير اپل وجود دارد. برخي از تحليلگران براين باورند كه سازگاري كامپيوترهاي اپل با ويندوز جبهه نرم‌افزاري سيستم‌عامل اپل را تهديد و تضعيف خواهد كرد.

اين استدلا‌ل كه قابليت بوت چندگانه كامپيوترهاي اپل باعث عدم تمايل توسعه‌دهندگان به ساخت نرم‌افزار براي مك (به‌واسطه وجود نسخه ويندوزي) خواهد شد از ديرباز وجود داشته است تا جايي كه به گمان گروهي، پذيرش ويندوز از سوي اپل با عرضهBoot Camp در نهايت منجر به توقف توسعه سيستم‌عامل مك از سوي اين شركت و پايان ماجراي جدال دو شركت در حوزه سيستم‌عامل خواهد شد. با اين حال يكي از مديران اپل درباره اين موضوع مي‌گويد كه اين شركت پس از بررسي‌هاي بسيار به اين نتيجه رسيده است كه <در نهايت اين سهم اپل در بازار است كه تعيين‌كننده خواهد بود> و به گمان آن‌ها عرضه يك سيستم با قابليت اجراي سيستم‌هاي عامل مختلف مي‌تواند به افزايش سهم اپل در بازار كمك كند.

دوران مجازي‌سازي‌
در عين حال تحولا‌ت اخير صنعت كامپيوتر مي‌تواند در بررسي وضعيت جديد اپل راهگشا باشد. يكي از مهم‌ترين اين تحولا‌ت، رشد و گسترش فناوري مجازي‌سازي است. پيش از بررسي بيشتر اين موضوع بايد به اين نكته اشاره كرد كه نرم‌افزار Boot Camp صرفا امكان نصب و راه‌اندازي ويندوز روي كامپيوترهاي اپل را فراهم مي‌كند. بنابراين هنگامي كه كاربر قصد استفاده از سيستم‌عاملي غير از آنچه كه در حال حاضر روي سيستم فعال است را داشته باشد، بايد سيستم را مجددا راه‌اندازي كند. در نرم‌افزارهاي شبيه‌ساز مانند Virtual PC به واسطه امكان اجراي ويندوز در محيطMac OS X براي استفاده از هر دو سيستم‌عامل نيازي به بوت مجدد سيستم نخواهد بود.

به علا‌وه، در شبيه‌سازي چون Virtual PC، امكان جا‌به‌جايي اطلا‌عات (Copy و Paste) نيز امكانپذير است. اما مهم‌ترين مشكل اين شبيه‌سازها كندي آن‌ها به واسطه محدوديت استفاده از منابع سيستمي است.

يكي از مزاياي مجازي‌سازي، برطرف ساختن اين مشكلا‌ت از طريق فراهم كردن امكان اجرا و اداره همزمان چند سيستم‌عامل در كنار يكديگر است. با اين وصف بايد ديد كه آيا اپل از فناوري مجازي‌سازي در سيستم‌عامل آينده خود پشتيباني خواهد كرد يا خير. از جنبه سخت‌افزاري، پردازنده‌هاي اينتل كه در كامپيوترهاي جديد اپل مورد‌استفاده قرار گرفته‌اند، به فناوري مجازي‌سازي اينتل (VT) مجهز شده‌اند.

در اين زمينه شركت‌هاي ديگري دست به كار شده‌اند و ازهم اكنون از اين ويژگي سخت‌افزاري براي توليد محصولا‌ت نرم‌افزاري استفاده كرده‌اند. مدت كوتاهي پس از عرضه Boot Camp از سوي اپل، شركتي به نام Parallels نسخه بتاي نرم‌افزار مجازي‌سازي خود موسوم به Parallels Workstation را عرضه كرده‌است كه امكان اجراي دو سيستم‌عامل ويندوز و مك در كنار يكديگر را با استفاده از فناوري VT اينتل فراهم مي‌كند.

نرم‌افزار مجازي‌سازي Parallels تنها به ويندوز محدود نمي‌شود. به گفته اين شركت بسياري از سيستم‌هاي عامل مانند OS/2، سولا‌ريس،Be os و... نيز از طريق اين نرم‌افزار در كنار Mac OSX قابل نصب و اجرا هستند. نسخه بتاي اين نرم‌افزار به صورت رايگان از طريق پايگاه وب اين شركت قابل دريافت است. (نسخه نهايي اين محصول با قيمت پنجاه‌دلا‌ر به فروش خواهد رسيد) كاربر پس از دريافت و اجراي اين برنامه مي‌تواند به‌سادگي ماشين‌هاي مجازي خود را پيكربندي كند.

قصه ما به سر رسيد؟
بوت چندگانه، شبيه‌سازي، مجازي‌سازي، لينوكس، ويستا، اپل، مايكروسافت ... ماجرا تازه آغاز شده است. گذشت زمان مشخص خواهد كرد كه عرضه Boot Camp چه تاثيري در وضعيت اپل خواهد داشت. در عين حال اپل در ماه مه و درهمايش توسعه‌دهندگان خود WWDC رسما Leopard را معرفي خواهد كرد. بدون شك معرفي اين سيستم‌عامل كه زمان عرضه آن اواخر سال 2006 يا اوايل 2007 اعلا‌م شده است، بسياري از ابهامات كنوني را برطرف خواهد كرد.

منبع:

king-hitler
21-09-2008, 09:31
فعلا دارم
Parallels Workstation

رو دان میکنم جوابشو میگم
منطزر باشید

شما هم امتحان کنید

این لینک دان هستش

این کرک برای 15 روز هستش
2S9IW-3WAJF-32EPG-22UL3-9LS4I

کسی هست بتونه نسخه اصلیش رو پیدا کنه

alibitaraf
21-09-2008, 13:15
سلام....
من میخوام tiger رو pc نصب کنم .... حالا یه مشکلی دارم ... تو قسمت select destination وقتی روی disk utility میزنم دزایوی نمیاد که من انتخابش کنم تا mac رو اون نصب کنه ... حالا باید چی کار کنم .............................؟ اعصابمم خیلی خورد شده ...

king-hitler
21-09-2008, 16:38
در منوی سمت چپ لیستی از پارتیشن های موجود در هاردتان را می بینید. در این مرحله همه درایوها به رنگ خاکستری کمرنگ هستند که نشانه ناسازگاری فرمت آنها با فایل بندی مک است

king-hitler
23-09-2008, 08:28
سلام کسی نیست مک نصب کرده باشه

djsystem
26-09-2008, 06:28
سلام کسی نیست مک نصب کرده باشه
بابا دمت گرم تاپیک خیلی باحالیه
از کجا دانلود کردی ؟لینکشو می بزاری؟

king-hitler
26-09-2008, 20:05
بابا دمت گرم تاپیک خیلی باحالیه
از کجا دانلود کردی ؟لینکشو می بزاری؟

راستشو بخای فایل تورنت بود
یادم نیست
ولی برات پیدا میکنم

jaaax
05-10-2008, 17:19
سلام دوستان
من Apple Mac OSx86 Leopard 10.5.4 AMD Intel رو از لينك زير دانلود كردم
کد:
حالا نميدونم نسخه ي سرور هستش يا كامپيوترهاي خانگي
اصلانم نميدونم بايد چجوري نصبش كنم
خواهش ميكنم كمكم كنين[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3.7 گيگ دانلود كردم !!!

jaaax
07-10-2008, 07:28
سلام دوستان
کد:
خواهش ميكنم كمكم كنين[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3.7 گيگ دانلود كردم !!!

king-hitler
07-10-2008, 11:45
سلام دوستان
کد:
3.7 گيگ دانلود كردم !!!

ببین فایلی که دانلود کردی iso هستش

پسوند فایل دانلود چی بودش

alibitaraf
22-10-2008, 12:10
من وقتی می خوام نصب کنم هاردمو نمیشناسه!!!

king-hitler2
23-10-2008, 12:37
خب تو اول تو اکس پی یه درایو بساز که مخصوص مک باشه که توضیحاتش رو تو صفحه اول دادم

king-hitler2
29-10-2008, 09:27
امروز چند تا برنامه روی مک نصب کردم

هیچ گونه قفل یا هنگ نداشتم

امروز تونستم گرافیک جدیدمو بهش بشناسونم

king-hitler2
31-10-2008, 19:40
کسی میدونه چه طوری میشه به اینترنت وصل شد
اخه هر کاری میکنم پیغم خطا برای کانکت میشه

king-hitler2
31-10-2008, 19:45
اینم برنامه DivX Player برای پخش کردن دی وی دی های تصویری رو این سیستم عامل محشر

از اینجا میتونید دان کنید

king-hitler2
31-10-2008, 19:46
ا اینکه این کنفرانس برای توسعه‌دهنده‌ها برگزار شده بود اپل سعی کرد کاربران عادی و تحلیلگران را ناامید نکند و با معرفی برخی ویژگیهای جذاب Leopard و حمله به برنامه‌های مایکروسافت درمورد Vista سر هردو گروه را گرم نگهدارد. سیاستی که از نظر من به عنوان یک کاربر اصلا جالب نبود. اپل ادعا می‌کند معرفی نکردن ویژگیهای سری Leopard برای ایجاد اخلال در کپی‌برداری مایکروسافت از Mac OS X است در حالی که ویژگیهای معرفی شده‌ی غیر سری Leopard اکثرا از محصولات دیگران و حتی مایکروسافت ایده‌برداری(یا کپی‌برداری!) شده‌اند. اگرچه کپی‌برداریهای واضح Vista از Mac OS X قابل رد نیست اما شیوه‌ی پرخاشگرانه‌ی اپل هم پسندیده نیست.

PPC64 یا PowerPCهای ۶۴ بیتی یعنی G5.
x86 یا i386 یا پردازنده‌های ۳۲بیتی اینتل مثل CoreDuo و CoreSolo.
x64 یا EM64T یا پردازنده‌های ۶۴بیتی اینتل مثل Xeonهای جدید و Core2Duo. این معماری ۶۴ بیتی با معماری IA64 یا Itanium کاملا متفاوت و ناسازگار است. به نظر نمی‌رسد اپل در آینده‌ی نزدیک برنامه‌ای برای پشتیبانی از Itanium داشته باشد.
جالب اینکه Mac OS X Leopard در یک بسته‌بندی واحد و بر روی یک دیسک از تمام Platformهای مذکور(غیر از Itanium) پشتیبانی خواهد کرد.

تغییرات بنیادین- در Leopard تغییرات بنیادین بسیاری ایجاد شده که این نسخه را برای توسعه‌دهنده‌ها جذابتر از قبل می‌کند. امکانات ۶۴بیتی، امکان استفاده از برخی ویژگیهای انحصاری Cocoa در برنامه های Carbon، امکانات جدید در FrameWorkها، ابزارهای توسعه‌ی جدید و... که حتی برای من کاربر هم جذاب هستند. اما نگاهی به یک پرونده‌ی ۴۰ صفحه‌ای درمورد ویژگیهای جدید Leopard برای توسعه‌دهنده‌ها در مواردی من را بسیار جذب کرد. به عنوان مثال بهبود موتور متنی Cocoa در مواجهه با پرونده‌های سنگین و طولانی، امکان چک کردن متن از نظر گرامر و امکان کپی و paste انتخابهای مختلف(Multiple text selections) در استفاده‌ی کاربرهای عادی بسیار مفید خواهد بود. همچنین به نظر می‌رسد کیفیت تصویر بهتری در Quicktime 7.1 مشاهده خواهیم کرد. رابط کاربر مستقل از وضوح(Resolution Independent UserInterface) که در Tiger معرفی شده بوده احتمالا در Leopard رسما استفاده خواهد شد و در صورت همکاری توسعه‌دهنده‌ها رابط کاربر مک باز هم با کیفیتتر خواهد شد.
بررسی دیگر امکانات Leopard را به زمان مناسبتری موکول می‌کنیم. Time Machine- این ابزار جذاب امکان پشتیبان‌گیری از تمام اطلاعات شما را در محدوده‌های زمانی مشخص فراهم می‌کند. از آنجایی که این ابزار امکان ذخیره‌ی تغییرات به جای پشتیبانگیری مجدد را دارد از فضای پشتیبان‌گیری شما خیلی بهتر و مفیدتر استفاده می‌کند. رابط سه‌بعدی Time Machine امکان بازگرداندن فایلها و جستجو در آرشیو را بسیار ساده و جذاب کرده است. اما اگر رابط کاربر جذاب آن را حذف کنیم به نمونه‌هایی که از برخی جهات هوشمندتر هستند اما تا به حال رابطی به این خوبی نداشته‌اند برمیخوریم. چنین ویژگیهای پیش از این در ویندوز ۲۰۰۳ ، ویندوز Vista و OpenSolaris در صورت استفاده از ZFS فراهم شده بود، اما شاید نه به این جذابی. Spaces- حتی افرادی که صفحه‌ی نمایش بزرگ دارند معمولا با مشکل کمبود جا و شلوغی در دسکتاپشان در اثر باز بودن پنجره‌های متعدد مواجه می‌شوند. تا به حال راه حلهای متعددی برای حل این مشکل ارائه شده که یکی از آنها دسکتاپهای مجازی است. یعنی کاربر با یک کلید میانبر یا با کلیک ماوس بین چند دسکتاپ حرکت کرده و برنامه‌ها و پنجره‌هایش را در بین آنها تقسیم کند. از این طریق می‌توان به عنوان مثال یک دسکتاپ را برای کارهای اداری، یک دسکتاپ را برای ایمیل و مرور وب و یک دسکتاپ را برای سرگرمی اختصاص داد. چنین ویژگی برای شما آشنا نیست؟ قطعا هست! کافی است به بلاکهای سمت راست ایرماگ ، قسمت «برنامه مجانی» مراجعه کنید تا با دریافت ابزار رایگان VirtueDesktops چنین قابلیتی را به Mac OS X Tiger اضافه کنید. اگر با محیطهای گرافیکی لینوکس آشنا باشید حتما تا به حال دسکتاپهای مجازی را در آنها دیده‌اید. پس باز هم خبری از ایده‌ای جدید نیست، Spaces ایده‌های قدیمی را با جذابیت و کاربرپسندی معمول اپل مخلوط کرده و اکثر کاربران را به استفاده از آن جذب خواهد کرد. iChat- اما iChat امکانات جذاب جدیدی دارد. امکان انتخاب عکس به عنوان تصویر پشت‌زمینه‌ در هنگام ویدیوکنفرانس آن هم بدون نیاز به پرده‌ی آبی واقعا جذاب است. امکان به اشتراک گذاری و نمایش عکس، فیلم، ارائه(presentation) و... در هنگام گفتگو، امکان ورود با چند کاربر، استفاده از افکتهای PhotoBooth و... از دیگر ویژگیهای iChat جدید هستند. Mail- در نسخه‌ی جدید Mail امکان ساخت و استفاده از قالب(template)های مخصوص و زیبا برای نامه‌نگاری فراهم شده است. همچنین می‌توانید یادداشتها و برنامه‌ریزیهایتان را مستقیما از داخل خود Mail انجام دهید. Dashboard- ابزار توسعه‌ی Dashcode امکانات بیشتر و آسانتری را برای ساخت Widgetها فراهم می‌کند. همچنین در Leopard و با استفاده از Safari امکان انتخاب بخشی از یک صفحه‌ی وب و ایجاد یک Widget زنده از آن به آسانی فراهم شده است. PhotoBooth و FrontRow- نسخه‌های جدید این ابزارها همراه Leopard ارائه خواهد شد. Parental Controls- اختیارات بیشتر برای والدین فراهم شده تا حتی به عنوان مثال زمان مجاز برای انجام هر بازی را برای فرزندانشان مشخص کنند. Spotlight- امکان جستجو در کامپیوترهای شبکه‌شده، اختیارات بیشتر جستجو و بهینه‌سازی منوی Spotlight برای افرادی که قصد پیدا کردن و اجرای برنامه‌هایشان را دارند از جمله پیشرفتهای Spotlight در Leopard می‌باشند. iCal- امکان به اشتراک گذاری و فعالیتهای گروهی با استفاده از استانداردهای باز از امکانات نسخه‌ی جدید می‌باشد. Accessibility- نرم‌افزار سخنگوی پیشرفته‌تر و با صدای طبیعی از جمله امکانات بهبودیافته‌ی Leopard برای کاربران معلول است. 64Bit- تا پیش از این در Mac OS X از پردازنده‌های ۶۴ بیتی پشتیبانی می‌شد. در Mac OS X Panther فقط سازگاری و امکان آدرس دهی Ram بیشتر از ۴ گیگابایت فراهم شده بود اما برنامه‌ها همچنان ۳۲بیت بودند. در Mac OS X Tiger امکان ساخت برنامه های ۶۴بیتی با استفاده از امکانات یونیکس فراهم شد، به این معنا که برنامه‌های ۶۴بیتی در بنیان ۶۴بیتی و در رابط کاربر ۳۲بیتی بودند. سرانجام در Mac OS X Leopard پشتیبانی ۶۴بیت کامل شده و اکثر قریب به اتفاق Frameworkها از جمله Cocoa و Carbon سرانجام ۶۴بیتی هم شده‌اند و خوشبختانه این اقدام بدون از بین رفتن سازگاری با برنامه‌های ۳۲بیتی و بدون نیاز به شبیه‌سازی فراهم شده است. اگرچه اپل این قابلیت را برای Mac Pro و Xeon تبلیغ می‌کند اما پشتیبانی از قابلیتهای ۶۴بیتی G5 هم به همان کیفیت قرار داده شده است. در آینده وقتی اصطلاح Universal Binary را شنیدید احتمالا برنامه‌ای سازگار با ۴ پردازنده مورد بحث است: PPC32 یا PowerPCهای ۳۲بیتی مثل G3 و G4. Core Animation- عضو جدید خانواده‌ی Core که امکان استفاده از انیمیشن در رابط کاربر برنامه‌ها و ساخت رابطهای کاربر متفاوت و جذاب مانند Front Row و TimeMachine را برای توسعه‌دهنده‌ها فراهم می‌کند. با استفاده از قدرت OpenGL و Quartz و کارت گرافیک و در مکهای چند پردازنده‌ای و چند هسته‌ای با استفاده از Multi Threading. به نظر می‌رسد هدف اول از ایجاد خانواده‌ی Core امکان ساخت آسان برنامه های قدرتمند و متفاوت برای توسعه‌دهنده ها است تا برنامه‌های مک از مشابهشان در سایر سیستم‌عاملها قدرتمندتر و جذابتر باشند.

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]
Appleiran

king-hitler2
31-10-2008, 19:58
چند نرم افزار اساسی برای مک

Microsoft Office 2008 for Mac

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید System Requirements

Mac OS X 10.4.9 or later
PowerPC G4 processor or higher
512MB of RAM
1.5GB hard disk space
1024 x 768 or higher display resolution
DVD-ROM drive

===============================================
Opera Browser 9.62

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید System Requirements

Mac OS X 10.2 or later

---------------------------------------------------------------------------------------

Faronics Deep Freeze Mac 4.10

king-hitler2
03-11-2008, 17:32
30 نکته برای کسانی که از ویندوز مکینتاش استفاده میکنن

king-hitler2
03-11-2008, 17:35
OSX X86 چیه...

از زمانی که Apple شروع کرد به Switch کردن به CPU های intel ، مجبور شد که دوباره سیستم عاملش رو باز نویسی کنه!‌ چون پردازنده های intel از نوع X86 هستن و نمیتونن دستورات CPU های قبلی Apple که POWERPCبودن رو اجرا کنن! البته بعدا Apple اعتراف کرد که از اولین روز کار روی OSX همیشه یه نسخه X86 هم داشته که پا به پاش بزرگ شده، ولی هیچ وقت روش نکردن تا امروز!
در نتیجه این OSX همون OSX هست... فقط Compile شده برای پردازنده های X86 !! همین!
ولی اینجوری هم فکر نکنین که پس میشه مثل XP بریزیم رو PC خودمون! اولا مشکلاتی مثل File System داره که تقریبا مثل Linux هستش (یکمی حاد تر!) مشکل بعدی اینه که OSX اصلا BIOS نمیدونه چیه!! برای همین اصلا boot نمیشه!‌ (کامپیوترهای Apple یه چند سالی هست که BIOS رو کنار گذاشتن و از EFI استفاده میکنن!) مشکل بعدی هم اینه که تقریبا قبل نصب, OSX سیستم رو چک میکنه که حتما مشخصات یه کامپیوتر Apple رو داشته باشه! نه اینکه هر PC بود، نصب بشه!
اما موقعی که Apple تو کنفرانسش OSX X86 رو معرفی کرد، روی یه PC معمولی (که توی کیس G5 بود!!)OSX رو نصب کرده بود و به Developer ها هم یکی ی دونه داد که بشینن برنامه هاشون رو Complie کنن برای OSX X86 ! از همون OSX نسخه Crack شده اش اومد بیرون و برای Download قرار گرفت!
حالا من اون رو دارم... کسی خواست بگه بهش میرسونم! نصبش هم خیلی راحته!‌ چون Crack شده ست و عینXP نصب میشه!‌ فقط اینایی که این زیر گفتم رو میخواد! بعد از نصب هم باید یه Patch رو اجرا کنین که SSE3فعال بشه و سرعتش میزون بشه! بعد دیگه کاملا OSX دارین!‌ فقط مشکل Driver داره که سر گرافیکش اذیتتون میکنه تا حدی... ولی خب برای اشنا شدن عالیه! (من خودم ۳ماه همینجوری کار کردم تا رفتم گرفتم!)
\
\
\
مواد لازم:
۱. یکعدد کامفلوتر! که بهتره CPU اش از SSE3 پشتیبانی کنه! اگه نکنه باید تا ۵۰٪ کندتر از حالت نرمال باهاش کنار بیاین! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
۲. یکعدد هارد حتما IDE !![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مهمه که روش پارتیشن دیگه ای نداشته باشین که Windows داشته باشه... یا خالی خالی باشه، یا اگه پارتیشن دیگه ای داره، فضای خالی (حداقل 10GB) خارج از Extended Partition باشه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
۳. بهترین سیستم برای اینکار که تقریبا راندمان ۱۰۰٪ داره، یه سیستم با CPU اینتل که SSE3ساپورت کنه با مین با چیپ 915G هستش![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بهترین گرافیک که بتونه تمام افکتهای گرافیکی رو اجرا کنه همین آنبورد این چیپ هست! (Intel 915)‌ بعدش کارت های ATI و از همه بدتر nvidia !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (

king-hitler2
03-11-2008, 17:51
X86 software

از اینجا میتونید بهترین برنامه هارو دانلود کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید------------------

king-hitler2
03-11-2008, 17:54
برنامه‌هایی که خودم باهاشون زیاد کار می‌کنم:

- برای پخش OGG و FLAC و... .

برای download فایلها

Wordlookup به عنوان دیکشنری انگلیسی به فارسی و برعکس.
LiveQuartz و ImageWell برای ویرایش رایگان و سریع تصاویر
Finder Cleaner برای مواقعی که بخوام به صورت خودکار فایلهای resource از یک پوشه یا Flash Disk و... حذف بشه.
RAR expander برای باز کردن فایلهای RAR
SunriseBrowser هم امکانات جالبی برای کدنویسی صفحات وب داره.

king-hitler2
09-11-2008, 10:03
بهینه سازی تصاویر برای کاربران مکینتاش

بهینه سازی تصاویر برای کاربران مکینتاش
Optimized image workflow for the Mac user

djsystem
09-11-2008, 11:53
راستشو بخای فایل تورنت بود
یادم نیست
ولی برات پیدا میکنم
یادت رفت لینک تورنت رو بزاری
ممنون

M_E_H_D_I
10-11-2008, 00:19
يه سوال داشتم.
من مي خوام روي لپتاب خودم كه خيلي هم قديمي هست يه mac نصب كنم.
چون شنيدم كه فوق العاده از ويندوز بهتره!
براي همين پيشنهاد ميدهيد كه چه ورژن و يا نوعي از اين سيستم عامل را براي يه سيستم pIII 650 بريزم؟
با تشكر

king-hitler2
12-11-2008, 11:02
یادت رفت لینک تورنت رو بزاری
ممنون

شرمنده

Mac Leopard Leo4All-10 5 2 Universal AMDINTEL[SSE2SSE3]

************************************************** *****************************
Leo4All-10.5.2 Universal AMD/INTEL[SSE2/SSE3]
************************************************** *****************************

-------------------------------------------------------------------------------
General Information
-------------------------------------------------------------------------------
Type.................: Application
Platform.............: Hackintosh/PC
Part Size............: 100,431,872 bytes
Number of Parts......: 37
Compression Format...: RAR
Image Format.........: .iso

يه سوال داشتم.
من مي خوام روي لپتاب خودم كه خيلي هم قديمي هست يه mac نصب كنم.
چون شنيدم كه فوق العاده از ويندوز بهتره!
براي همين پيشنهاد ميدهيد كه چه ورژن و يا نوعي از اين سيستم عامل را براي يه سيستم pIII 650 بريزم؟
با تشكر

شما مشخصات سیستم لپتابت چیه

armin_software
12-11-2008, 19:30
این ویندوز رو همه کامپیوتر ها نصب میشه؟

king-hitler2
15-11-2008, 12:18
این ویندوز رو همه کامپیوتر ها نصب میشه؟

نه
باید سی پی یو تو چند عامل رو پشتیبانی کنه
که تو مطالب قبلی گفتم

cccc
17-11-2008, 15:01
ایا درسته که مثلا quicktime روی لپتاپ اپل با Leoprad os x مثلا 200 مگ از رم رو میبره و از هر سخت افزار دیگه مقداری لازم،
ولی این مقدار برای همون ورژن quicktime روی لپتاپ غیر اپل که Leoprad os x دقیق روش کار میکنه خیلی بیشتر رم و .... احتیاج داره؟
میشه ادعا کرد که نرم افزارای مک روی لپتاپ غیر اپل که Leoprad os x دقیق روش کار میکنه بازدهی کمتری داره نصبت به خود لپتاپ اپل؟
ممنون

cccc
17-11-2008, 15:12
OSX X86 چیه...
مواد لازم:
۱. یکعدد کامفلوتر! که بهتره CPU اش از SSE3 پشتیبانی کنه! اگه نکنه باید تا ۵۰٪ کندتر از حالت نرمال باهاش کنار بیاین! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
۲. یکعدد هارد حتما IDE !![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مهمه که روش پارتیشن دیگه ای نداشته باشین که Windows داشته باشه... یا خالی خالی باشه، یا اگه پارتیشن دیگه ای داره، فضای خالی (حداقل 10GB) خارج از Extended Partition باشه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
۳. بهترین سیستم برای اینکار که تقریبا راندمان ۱۰۰٪ داره، یه سیستم با CPU اینتل که SSE3ساپورت کنه با مین با چیپ 915G هستش![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بهترین گرافیک که بتونه تمام افکتهای گرافیکی رو اجرا کنه همین آنبورد این چیپ هست! (Intel 915)‌ بعدش کارت های ATI و از همه بدتر nvidia !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (

IDE باید باشه SATA باشه نمیشه ؟ اکه هارد اکسترنال باشه چی؟

king-hitler2
17-11-2008, 18:15
ایا درسته که مثلا quicktime روی لپتاپ اپل با Leoprad os x مثلا 200 مگ از رم رو میبره و از هر سخت افزار دیگه مقداری لازم،
ولی این مقدار برای همون ورژن quicktime روی لپتاپ غیر اپل که Leoprad os x دقیق روش کار میکنه خیلی بیشتر رم و .... احتیاج داره؟
میشه ادعا کرد که نرم افزارای مک روی لپتاپ غیر اپل که Leoprad os x دقیق روش کار میکنه بازدهی کمتری داره نصبت به خود لپتاپ اپل؟
ممنون

نه بر عکس این خرفه
من تا حالا ندیدم

مال من ساتا بود
اکسرنال رو نمیدونم

Javad_Ed
19-11-2008, 02:27
کسی میدونه چه طوری میشه به اینترنت وصل شد
اخه هر کاری میکنم پیغم خطا برای کانکت میشه
باید یا مودم apple رو بخری
یا اگه از adsl استفاده میکنی یه کارت اترنت بخوری که فکر کنم 10 ,15 تومنه

فرقی نمیکنه
من روی ساتا نصبیدم .....
==============================================

cccc
19-11-2008, 15:07
فرقی نمیکنه
من روی ساتا نصبیدم .....
==============================================

میشه لطفا مشخصات سخت افزاری دستگاهتونو بگید؟ چه مکی نصب کردین؟

king-hitler2
19-11-2008, 19:26

مال من
VGA :7300GS
RAM:2GIG
MB;INTEL 945 S3 PLM

کم لئو پارد نصب کردم

HDD: 160 SATA

king-hitler2
19-11-2008, 19:27
باید یا مودم apple رو بخری
یا اگه از adsl استفاده میکنی یه کارت اترنت بخوری که فکر کنم 10 ,15 تومنه

غیر از این دوتا نمیشه
من خونه دیال اپم
ولی محل کارم ای دی هستش

هیچ راهی نداره برا خونه

Javad_Ed
19-11-2008, 19:59
سلام
سیستمم خیلی غوله :دی
شوخیدم
cpu intel:3 full
vga:Gforce Fx5500
ram:1 g ddr
hard :320 sata
lمن kalyway رو نصبیدم (دستکاری شده است )

غیر از این دوتا نمیشه
من خونه دیال اپم
ولی محل کارم ای دی هستش

هیچ راهی نداره برا خونه

فکر نکنم راهی داشته باشه ....
:13:

king-hitler2
19-11-2008, 20:22
[quote=Javad_Ed;3190264]سلام
شوخیدم

مادربورت چیه
گرافیکت رو مک شناخته

Javad_Ed
19-11-2008, 21:03
[quote=Javad_Ed;3190264]سلام
شوخیدم

مادربورت چیه
گرافیکت رو مک شناخته
سلام
asus:p5p800s
آره شناخت

djsystem
20-11-2008, 09:23

این سیدش پایینه لینک بهتری نبود؟
شرمنده مزاحم میشم ولی میترسم کلی وقت بزارم یه چی دانلودکنم که install نشه برا همین میگم لینک بده چون میخام لینک مطمن رو دانلود کنم

king-hitler2
20-11-2008, 12:26
این سیدش پایینه لینک بهتری نبود؟
شرمنده مزاحم میشم ولی میترسم کلی وقت بزارم یه چی دانلودکنم که install نشه برا همین میگم لینک بده چون میخام لینک مطمن رو دانلود کنم

اینم لینک چند تا دانلود مک لئو پارد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 6 seeds
Tracker down, last changed 0.1 hours ao
6 seeds, 3 leechers, 3 downloads

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 6 seeds
Tracker up, last checked 0.3 hours ago
5 seeds, 2 leechers, 11 downloads

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5 seeds
Tracker down, last changed 3.3 hours ago
4 seeds, 7 leechers, 218 downloads

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 4 seeds
Tracker down, last changed -1 hours ago
? seeds, ? leechers, ? downloads
Original, primary tracker

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید: ? seeds

Uploader's Comments:

Directory: Leopard 10.5.2 Leo4All Vers.3 (Intel y AMD) [App][

Files:
Leo4Allv3-PPF.ppf135.4 MBleo4allv3.nfo7.9 KBV3-Final / Leo4Allv3.iso4.4 GBV3-Final / Leo4Allv3.rtf8.6 K=============================================

leo4all v3 universal install DVD 10.5.2 sse2-3 boards.sega.com

General Information:
.iso Size: — 3.38 GB?Compression Format: RAR?Image Format: .iso
==================================================
Leopard 10.5.2 Leo4All Vers.3 (Intel y AMD) [App]

Leopard 10.5.2 Leo4All Vers.3 (Intel y AMD)

Comparte zonatorrent
Idioma: English
Genero: Mac-OSX
Formato: Iso

================================================== ==========================

================================================== ==

king-hitler2
20-11-2008, 12:29
Mac OS X 10.5.5 Released

Mac OS X 10.5.5 has been released and can be downloaded through software updater or Apple's website. 10.5.5 is fairly extensive and the full release notes can be found here.
While this update can be considered 'safe', its good to follow guides such this one to prevent AppleIntelCPUPowerManagement.kext from breaking your install. AMD users can use the AMD Software Patcher for a safe installation.

10.5.5 Combo Update (601 MB)

10.5.5 Server Combo Update (729 MB)

10.5.5 Server Update (341 MB

king-hitler2
20-11-2008, 12:35
یه بازی برای مک
فارکری2

king-hitler2
20-11-2008, 12:39
All Bootcamp Drivers for vista

djsystem
27-11-2008, 20:33
ممنون king -hitler جان ببینم همه اون لینکها قابل اعتمادن
منظورم هک و اینا نیست منظورم اینه که مثل اونایی که قبلا دانلود کردم و وسط نصب دیگه جلوتر نرفتنه مطمن باشم که نصب میشه؟

AABB
28-11-2008, 13:42
سلام. می شه با دی وی دی اصلی خود لئوپارد مکینتاش روی پی سی نصبش کرد؟
یه درخواست در بخش نرم افزارهای مک داده بودم ولی کسی جواب نداد:
من دنبال برنامه After Effect CS3 به همراه کرکش واسه مک هستم. یکی از بچه ها هم لینک 13 قسمته اش رو از ریید گذاشته بود ولی لینک اولش ارور می داد. حالا کسی لینک رپیدش رو به طور سالم سراغ نداره؟
king-hitler2
28-11-2008, 17:37
سلام. می شه با دی وی دی اصلی خود لئوپارد مکینتاش روی پی سی نصبش کرد؟
یه درخواست در بخش نرم افزارهای مک داده بودم ولی کسی جواب نداد:
من دنبال برنامه after effect cs3 به همراه کرکش واسه مک هستم. یکی از بچه ها هم لینک 13 قسمته اش رو از ریید گذاشته بود ولی لینک اولش ارور می داد. حالا کسی لینک رپیدش رو به طور سالم سراغ نداره؟
نه نمیشه
فرقی نداره
درباره اون برنامه هم میگردم پیدا میکنم

ممنون king -hitler جان ببینم همه اون لینکها قابل اعتمادن
منظورم هک و اینا نیست منظورم اینه که مثل اونایی که قبلا دانلود کردم و وسط نصب دیگه جلوتر نرفتنه مطمن باشم که نصب میشه؟

من نمیدونم
راستشو بخای لینک اصلی که خودم ازش دان کردم پاک شده

djsystem
29-11-2008, 10:54
ممنون ولی من همون لینک رو می خاستم

king-hitler2
10-12-2008, 10:34
تا بهد از خدمت سربازي دوستان خواهشن كمك كنن اينجا نخابه

meysamoon
16-12-2008, 23:57
با سلام
دوستان منم خیلی دلم میخواد Mac رو امتحان کنم
کسی میتونه بهم بده
ممنون میشم اگه واسه Email زیر pm بزارید
Meysamoon@Gmail.com

farshadmb
04-01-2009, 10:51
کمک من مک لوپارد کامل نصب می کنم اما بوت نمی شه لطفا کمک کنید؟ یک پیغامی می ده

farshadmb
04-01-2009, 10:56
سلام سیستم من بعد از نصب مکینتاش بوت نمی شه کمک کنید؟ فوری فوری

farshadmb
04-01-2009, 10:58
مشکل بوت شدن دارم بعد از نصب مکینتاش لوپارد کمک کمک:41::18:

cccc
04-01-2009, 19:03
مشکل بوت شدن دارم بعد از نصب مکینتاش لوپارد کمک کمک:41::18:

3 تا پست دادی ولی نگفتی چه پیغامی میده, و هاردت چیه؟
اگه sata هستش هاردت حتما باید sata1 رو مادربرد باشه.

farshadmb
05-01-2009, 09:01
سیستم من اینه رو این سیستم نصب می شود؟
P4 1.6 F
Ram:1 GB
Graphic:6200 nvidia
HDD: ATA Maxtor

cccc
05-01-2009, 20:15
سیستم من اینه رو این سیستم نصب می شود؟
P4 1.6 F
Ram:1 GB
Graphic:6200 nvidia
HDD: ATA Maxtor

چه ورژنی رو میخواید نصب کنید؟ از کدوم گروه؟ ایا سازگاری با سیستم دستگاهتون رو از سایت زیر چک کردین؟
باید فهمید چه اروری میده, قبل از بالا آمدن مکینتاش کلید F8 را بزنید و تایپ کنید "V-". وقتی سیستم قفل کرد آخرین پیغام رو بنویسید.

2 تا راه حل از ایرادایی که معموله رو میگم:
1- اگه Kernel panic باشه مربوط میشه به ناسازگاری کرنل با سیستم. و باید کرنل عوض شه یعنی نصب دوباره. در آیتم های نصب یک بخش مربوط میشه به کرنل ها, از اون بخش کرنل های دیگه رو امتحان کنید، توضیحات هر کرنل رو بخونید.
2- اگه پیغام Still Waiting for root device رو میده قبل از بالا آمدن مکینتاش کلید F8 رو بزنید و تایپ کنید "x-" ببینید رد میکنه.

jedivssith
05-01-2009, 23:08
کسی مکینتاش را روی Intel Quad نصب کرده است؟
درود

با توجه به اینکه سیستم عامل مکینتاش اپل چند سالی است که روی سی پی یو های شرکت اینتل نیر کار می کند و از طرفی می خواستم یک سیستم اینتل با پردازنده چهار هسته ای یا Quad دست و پا کنم آیا کسی از دوستان مکینتاش را روی این پردازنده نصب کرده است؟ آیا همه چیز درست کار می کند؟ آیا مک در اجرا مشکلی نداشته است و بصورت عادی کار خود را انجام می دهد؟

با سپاس فراوان
بدرود

cccc
06-01-2009, 01:34
کسی مکینتاش را روی Intel Quad نصب کرده است؟
درود

با توجه به اینکه سیستم عامل مکینتاش اپل چند سالی است که روی سی پی یو های شرکت اینتل نیر کار می کند و از طرفی می خواستم یک سیستم اینتل با پردازنده چهار هسته ای یا Quad دست و پا کنم آیا کسی از دوستان مکینتاش را روی این پردازنده نصب کرده است؟ آیا همه چیز درست کار می کند؟ آیا مک در اجرا مشکلی نداشته است و بصورت عادی کار خود را انجام می دهد؟

با سپاس فراوان
بدرود

farshadmb
06-01-2009, 13:03
با سلام
من آخر سر فهمیدم چه پیغامی می دهد!
Can't find match_kernel
lمی دهد پی غلطی کنم کارم به این بستگی دارد!

cccc
07-01-2009, 19:49
با سلام
من آخر سر فهمیدم چه پیغامی می دهد!
Can't find match_kernel
lمی دهد پی غلطی کنم کارم به این بستگی دارد!

میتونی عکس بگیری ازش؟
اگه ایراد Can't find match_kernel باشه راه حلش اینه:

1- اگه kernel panic باشه مربوط میشه به ناسازگاری کرنل با سیستم. و باید کرنل عوض شه یعنی نصب دوباره. در آیتم های نصب یک بخش مربوط میشه به کرنل ها, از اون بخش کرنل های دیگه رو امتحان کنید، توضیحات هر کرنل رو بخونید.
2- ...

tiredfighter
11-05-2009, 08:39
سلام به همه دوستان.
من مک leopard نصب کردم ولی وقتی بوت میشه سیستم دیگه صفحه مونیور آبی میشه وچیزی نشون نمیده .
چیزی شبیه مشکل بالا بودن Htz در ویندوز. برای همین نوت بوکم رو به مونیتور وصل کردم و جواب داد حالا میخوام بدونم که آپشنی داره که من بتونم تنظیمش کنم برای lcd خود نوت بوک؟
ممنون میشم بهم بگین.

DariushGreat
16-05-2009, 21:52
دوستان.
من توی یه بروشور خوندم که مک لئوپارد اکس می تونه مستقیم با ویندوز در اتباط باشه. :blink: یکی می شه بهم بگه چجوری؟! :18:
درضمن. می شه برنامه هایی مانند فتوشاپ و ... رو روش نصب کرد یا نه؟

DariushGreat
18-05-2009, 19:56
سلام
من برای نصب لئوپارد، کل کامپیوترم رو فرمت کردم. وقتی بعد از کلی بدبختی نصبش کردم، هنگامی که یک صفحه خاکستری که یه سیب توسی توش هست میاد بالا، گیر می کنه. ناچار شدم دوباره از نو فرمت کنم و ویندوز بریزم.

خواهش می کنم کمکم کنین

netlcom
30-05-2009, 12:09
سلام من می خوام مک نصب کنم
سی دی شو از کجا بگیرم و برای نصب سخت افزاراش مک درایوراشو قبول می کنه؟

netlcom
01-06-2009, 09:18
سلام من می خوام مک نصب کنم
سی دی شو از کجا بگیرم و برای نصب سخت افزاراش مک درایوراشو قبول می کنه؟

کسی نمی دونه؟

m.feshki
08-06-2009, 16:26
سلاااااااااااااااااااااام
1 متن توپ و کامل در مورد مکینتاش می خوام...
هر چی پیدا کردم تکراری بوده

king-hitler2
19-06-2009, 18:19
کسی نمی دونه؟

مشخصات سیستمت چیه

از بازار نسخه leo رو بگیر

Javad_Ed
21-06-2009, 01:29
سلام
من برای نصب لئوپارد، کل کامپیوترم رو فرمت کردم. وقتی بعد از کلی بدبختی نصبش کردم، هنگامی که یک صفحه خاکستری که یه سیب توسی توش هست میاد بالا، گیر می کنه. ناچار شدم دوباره از نو فرمت کنم و ویندوز بریزم.

خواهش می کنم کمکم کنین

zسلام
چه نسخه ای رو نصب میکنید ؟
کارت گرافیکتون چیه ؟

phendox
26-06-2009, 10:38
من یه لپ تاپ مکینتاش دارم مدل Mac book Air و می‌خوام هاردش رو پارتیشن بندی کنم. کسی راه حلی داره کمک کنه؟

Javad_Ed
27-06-2009, 01:13
من یه لپ تاپ مکینتاش دارم مدل Mac book Air و می‌خوام هاردش رو پارتیشن بندی کنم. کسی راه حلی داره کمک کنه؟
با DiskUtilty باید بشه ...از قسمت tools اگه نشد این نرم افزار هم میشه فکر کنم
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید البته لینکشو دیگه باید پیدا کنید

DariushGreat
03-07-2009, 17:37
سلام

خواهش می کنم کمکم کنین

zسلام
چه نسخه ای رو نصب میکنید ؟
کارت گرافیکتون چیه ؟

سلام
ببخشید که این همه دیر پاسخ می دم. آخه سرگرم کنکور بودم :31:

نسخه ای که نصب کردم اینه:
Mac OS X Leopard - Kalway 10.5.2

گرافیک کامپیوترم هم ATi سری رادئون و مدل 9200 هست. 128 مگابایت هم حافظه داره و از پیکسل شیدر 1.4 پشتیبانی می کنه
مچکرم بیاد مایین:11:

Javad_Ed
05-07-2009, 11:40
سلام
امیدوارم قبول بشید ...
موقع نصب در آخرین مرحله وارد کاستومایز بشید ...ببینید از اون پچ هایی که اونجا هست ...گرایک شما جزئشون هست ؟
اگه آره تیکش رو بزنید ..اگه نه بقیه رو تیک نزنید ....
قبلا چیکار میکردید ؟

reza2kn
05-07-2009, 14:59
سلام به همه استادان!!!
عزیزام من 4 گیگ رم دارم.
گرافیک 512 ای تی آی رادئون 4550 اچ دی DDR3.
سی پی یو م هم AMD Phenom 8450 سه هسته ای هست.
ولی مانیتورم 15 اینچه:13:
می خواستم ببینم این لئوپارد جدیده نصب میشه؟؟؟ (Snow 10.6) مشکلی نداره؟؟؟؟
یا کلا نسخه خوبی که زیاد هم قدیمی نباشه میتونم استفاده کنم؟؟؟ من بیشتر تو کار افکت و میکس و اینا هستم (نرم افزار افتر افکت) و می خوام که از پس بازی ها هم به خوبی بربیاد.
بهتر از چیزی که ویندوز الان بهم میده کار میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون.:10:

DariushGreat
05-07-2009, 17:56
سلام
امیدوارم قبول بشید ...
موقع نصب در آخرین مرحله وارد کاستومایز بشید ...ببینید از اون پچ هایی که اونجا هست ...گرایک شما جزئشون هست ؟
اگه آره تیکش رو بزنید ..اگه نه بقیه رو تیک نزنید ....
قبلا چیکار میکردید ؟

سلام
مچکرم :35:
در بخش کاستومایز در زیر مجموعه گرافیک ها، گروه ATi بود، ولی یادم نیست برای سری 3000 بود یا 5100!!!
اگه اون ها رو بزنم که همین مشکل پیش میاد؛ اگر هم نزنم که توی همون صفحه سیاه انتخاب سیستم عامل می مونه و اصلا اجرا نمی شه!

چی کار کنم حالا؟!:13:

reza2kn
05-07-2009, 18:38
نبود کسی جواب ما رو بده؟؟؟؟
چند نفر دارن میگن نصب نکن خطرناکه حسن.

کمککککککککککککککککککککککک

DariushGreat
05-07-2009, 21:16
سلام به همه استادان!!!
عزیزام من 4 گیگ رم دارم.
ولی مانیتورم 15 اینچه:13:
می خواستم ببینم این لئوپارد جدیده نصب میشه؟؟؟ (Snow 10.6) مشکلی نداره؟؟؟؟
یا کلا نسخه خوبی که زیاد هم قدیمی نباشه میتونم استفاده کنم؟؟؟ من بیشتر تو کار افکت و میکس و اینا هستم (نرم افزار افتر افکت) و می خوام که از پس بازی ها هم به خوبی بربیاد.
بهتر از چیزی که ویندوز الان بهم میده کار میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون.:10:

نبود کسی جواب ما رو بده؟؟؟؟
چند نفر دارن میگن نصب نکن خطرناکه حسن.

کمککککککککککککککککککککککک

سلام
نه خطرناک نیست حسن! خیلی هم خوبه حسن! مثل ویستا گرافیکیه حسن! :27:
تنها خطری که داره اینه که ممکنه در هنگام نصب در کنار ویندوز، جوری بشه که جفتش بالا نیاد و ناچار شی کل هاردتو فرمت کنی! که معمولا قاعدش اینه که پیش از نصب هر سیستم عاملی آدم یه بک آپ از کامپیوترش بگیره.

در مورد برنامه و بازی باس بگم که برنامه افتر ایفکت برای مکینتاش هست؛ اما تردید دارم توی ایران باشه. بایستی از اینترنت دانلود کنی. در مورد بازی هم که باس بگم فکر نکنم اجرا کنه. چون بازی ها برای ویندوز طراحی می شن...

ولی می ارزه در کنار ویندوز داشته باشیش. چون ویروس نمی گیره، خیلی هم محیط باحالی داره. کار باهاش لذت بخشه و به عبارت دیگه تو رو وارد یه دنیای دیگه می کنه... :46:

Javad_Ed
06-07-2009, 02:17
چون بازی ها برای ویندوز طراحی می شن..
مک م براش بازی میاد....
اینجا یسریش هست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام به همه استادان!!!
عزیزام من 4 گیگ رم دارم.
ولی مانیتورم 15 اینچه
توی این صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ورژن لئو خودتون رو انتخاب کنید ..(روبروش روی Components کلیک کنید )
لیستی از سخت افزار های کامپلیتیبل یا اینکه با پچی سازگار میشند رو میبینید ...
راستی شما در شرایط عادی نمیتونید نخه اصلی لئو رو بریزید
باید از نسخه هایی مثله Kalway ,ideneb, universal....
استفاده کنید....بعد بوسیله اوها میشه ریتیل رو ریخت...

اگر هم نزنم که توی همون صفحه سیاه انتخاب سیستم عامل می مونه و اصلا اجرا نمی شه!
از نسخه یونیورسال یا ای دنب استفاده کن ببین میشناسه...
کلا مک با ati!
من خودم 4670 ای تی ای دارم...هیچ کدوم ساپورت نمیکنند فعلا!

DariushGreat
06-07-2009, 12:16
از نسخه یونیورسال یا ای دنب استفاده کن ببین میشناسه...
کلا مک با ati!
من خودم 4670 ای تی ای دارم...هیچ کدوم ساپورت نمیکنند فعلا!

من همین کالوی رو 12000 تومن از نمایشگاه گرفتم! (البته با کتاب آموزشیش!) برای این دوتا چقدر دیگه باس بسرفم؟ :13:
اصلا از کجا می شه گیرشون آورد؟ توی بازار رضا هست؟

Javad_Ed
06-07-2009, 12:55
من همین کالوی رو 12000 تومن از نمایشگاه گرفتم! (البته با کتاب آموزشیش!) برای این دوتا چقدر دیگه باس بسرفم؟ :13:
اصلا از کجا می شه گیرشون آورد؟ توی بازار رضا هست؟
چه خبره!!!!
....
من یونیورسال رو دارم
خوستید براتون میفرستم..ولی مطمئن نیستم گرافیکتون ok بشه

reza2kn
09-07-2009, 18:20
سلام ملت. آقا من رفتم تو اون سایت و دیدم که کارت گرافیکم رو پشتیبانی نمی کنه !!!!!!!!
تازه من فکر می کردم که همه نرم افزارهای ویندوز رو مک هم میگیره البته 2-3 (یکیش سایت اپل) خونده بودم. پارسال هم رفتیم نمایشگاه کامپیوتر. وای یه غرفه اپل داشت به کل نمایشگاهمی ارزید. اینقد سوال کردم. طرف مغزش پوکید !!! یه کارت تخفیف 15 درصدی هم بهم داد!!!.ای خداااااااااا من بخوام تو افتر افکت از 4 گیگ رم استفاده کنم هیچ راهی نداره به جز مک یعنی؟؟؟؟؟

reza2kn
09-07-2009, 18:24
سلام ملت. آقا من رفتم تو اون سایت و دیدم که کارت گرافیکم رو پشتیبانی نمی کنه !!!!!!!!:41:
تازه من فکر می کردم که همه نرم افزارهای ویندوز رو مک هم میگیره البته 3-2 جا (یکیش سایت اپل) خونده بودم. پارسال هم رفتیم نمایشگاه کامپیوتر.:5: وای یه غرفه اپل داشت به کل نمایشگاه می ارزید:19:. اینقد سوال کردم. طرف مغزش پوکید !!! یه کارت تخفیف 15 درصدی هم بهم داد!!!:11:.ای خداااااااااا من بخوام تو افتر افکت از 4 گیگ رم استفاده کنم هیچ راهی نداره به جز مک یعنی؟؟؟؟؟:2::41:

DariushGreat
09-07-2009, 18:28
چه خبره!!!!
....
من یونیورسال رو دارم
خوستید براتون میفرستم..ولی مطمئن نیستم گرافیکتون ok بشه

دستت درد نکنه. باشه خواستم بهت می گم.
راستی ببینم؛ با کارت گرافیک جی فورس میونش چجوریه؟ :20:

Javad_Ed
15-07-2009, 10:17
راستی ببینم؛ با کارت گرافیک جی فورس میونش چجوریه؟
پشتیبانی بهتر...
به سایتی که داده بودم ناه کنید ...

online_amin
03-08-2009, 13:16
من نصب کردم اما موقع بالا اومدن, صفحه سیاه میشه و مانیتور هم خاموش میشه و دیگه هیچی...

چی کار کنم؟ یعنی کجا رو اشتباه رفتم؟

DariushGreat
03-08-2009, 14:08
من نصب کردم اما موقع بالا اومدن, صفحه سیاه میشه و مانیتور هم خاموش میشه و دیگه هیچی...

چی کار کنم؟ یعنی کجا رو اشتباه رفتم؟

یا توی انتخاب درایور گرافیکت اشتباه کردی، یا این که این کارت گرافیک اصلا به مک نمی خوره

online_amin
04-08-2009, 12:19
گرافیک من Nvidia 9600 GSO هست. من اصلا گرافیک رو انتخاب نکردم. اصلا جایی برای انتخاب گرافیک ندیدم. همونجا سریع نکست زدم رفت. الان هم که خواستم نصب کنم گیر داد که دی وی دی خش داره. بر تمیزش کن بعد نصب کن. کلی ضد حال...

DariushGreat
04-08-2009, 12:52
گرافیک من Nvidia 9600 GSO هست. من اصلا گرافیک رو انتخاب نکردم. اصلا جایی برای انتخاب گرافیک ندیدم. همونجا سریع نکست زدم رفت. الان هم که خواستم نصب کنم گیر داد که دی وی دی خش داره. بر تمیزش کن بعد نصب کن. کلی ضد حال...

سلام

اتفاقا نباس همین جوری فرتی نکست رو بزنی و نصب کنی :31: باید بری توی ستاپش و در بخش ویدئو گرافیک، نوع گرافیک جی فورس رو گزینش کنی.

3dmaya
07-08-2009, 19:51
سلام دوستان
یه نرم افزاری نیس که بشه نرم افزارهای ویندوز رو تو مک اجرا کرد؟
ممنون از همگی

DariushGreat
09-08-2009, 13:04
سلام دوستان
ممنون از همگی

نه... فکر نکنم :13:

dj_h1988
10-08-2009, 20:38
با سلام خدمت همه دوستان
من Mac OS X Leopard 10.5.2 X86 رو تهیه کردن
روی سیستم من نصب نمیشه
مشخصات سی پی یو رو براتون گذاشتم

مادر بوردم Foxconn هستش
رم 2 گیگ و گرافیک Asus 256MB

موقع بوت شدن با سی دی برای نصب دستگاه ریست می کنه

لطفا کمکم کنید

tirip
13-08-2009, 11:46
اقا من ۱ لپ تاپ اپل دارم
نمیدونم چرا وقتی می خوام فایا ها رو از توی ترش پاک کنم . فایل ها پاک نمی شن
کسی میتونه کمک کنه ؟

DariushGreat
13-08-2009, 13:57
با سلام خدمت همه دوستان
روی سیستم من نصب نمیشه

مادر بوردم Foxconn هستش

لطفا کمکم کنید

احتمالا سی دی مشکل داره. شما یه سی دی دیگه تهیه کن ( از دوست یا آشنا ) و امتحان کن؛ اگه مشکل نداشت یعنی این که دیسک مشکل داشته

eAmin
18-08-2009, 20:23
با سلام خدمت همه دوستان
روی سیستم من نصب نمیشه

مادر بوردم Foxconn هستش

لطفا کمکم کنید

اول شما بگید که CPU شما اینتل هست یا AMD؟
ولی پیشنهاد می شه یک DVD حدید تر مثلا iDeneb 10.5.6 رو با آپیدیت 10.5.7 تهیه کنید. یا iAtkos 10.5.5 or 10.5.6 با آپدیت 10.5.7

سلام دوستان
ممنون از همگی

خود اپل یه نرم افزاری داره به نام Boot Camp که شما می تونید سیستم عامل ویندوز رو درکنار سیستم عامل مک داشته باشید.
البته اگر رایانه شما ساخت خود اپل باشه.

H_E_A
24-08-2009, 12:18
سلام
مادربرد: ga-ma69vm-s2 (gigabyte)(
پردازنده: amd athlone 64 x2 4200+
گارفیک : ATI Xpress 1200(آنبرد)
حافظه: 2gig ddr2(patriot)(2*1gig)l

می خواستم از اهل فن بپرسم که میشه رو این سیستم مک نصبید؟

daniel.macarov
27-08-2009, 14:51
سوال همیشگی
CPU:intell core 2 due E7200 @2.53GHz
Main board:Asus P5Q Pro
Graphic:NVIDIA 9500 GT
Ram:2GB DDR2
میشه مک نصب کنم؟هک کدوم گروه درایورای سیستم منو داره؟

s.nastaran
30-08-2009, 09:57
تو یه شبکه رو یکی از سیستمها مک نسبه هر کاری می کنم نمیتونم پرینترو رو این سیستم add کنم لطفا راهنمایی کنید.

mehradhm
10-09-2009, 05:05
اقا من ۱ لپ تاپ اپل دارم
نمیدونم چرا وقتی می خوام فایا ها رو از توی ترش پاک کنم . فایل ها پاک نمی شن
کسی میتونه کمک کنه ؟

سلام
دوست من این مشکل رو خیلی ها دارن

دلیلش هم اینه که بعضی از فایلهایی که شما داخل Trash دارید اجازه پاک شدن ندارند
دکمه Control رو نگه دارید و برروی Trash کلیک کنید، گزینه Empty Trash رو بزنید، حالا از شما یک سوال می پرسه، گزینه OK رو بزنید

اگر درست نشد، یک راه دیگه استفاده از برنامه معروف iTool هست که از سایت خود Apple میتونید دانلود کنید، با اون براحتی میتونید Trash رو خالی کنید

اگر باز هم نشد که امکانش 0 هست، بگید از طریق Terminal راهنماییتون کنم

تو یه شبکه رو یکی از سیستمها مک نسبه هر کاری می کنم نمیتونم پرینترو رو این سیستم add کنم لطفا راهنمایی کنید.

دوست عزیز
سوالتون خیلی کلیه
اصولا کارهای شبکه بی اندازه در مک راحته
کافیه Access استفاده از پرینتر رو مثل معمول بدید حالا در Finder نام شبکه ای که بهش متصلید رو میبینید کافیه روش کلیک کنید تا پرینتر رو ببینید

نکته خیلی مهم اینهکه باید در ویندوز اجازه Share کردن درایور Printer رو در قسمت تنظیماتش بدید در غیر اینصورت درایور رو در MAC نصب کنید (نسخه قابل نصب برروی MAC )

alisharapova
11-09-2009, 01:32
با سلام به همه دوستان عزیز
اقا من چندتا مشکل اساسی دارم اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم
من چند هفته ای هست که لپ تاپ مک بوک پرو گرفتم فعلا اماتور هستم چند تا سوال داشتم
1-اول اینکه از شرکتی که خریدم گفته ویندوز رو هم روش نصب کردیم ولی نمیدونم از کجا باید برم تو محیط ویندوز؟
2-در بعضی از سایتها خوندم که استفاده از ویندوز در لپ تاپ های اپل و بخصوص نصب گیم و بازی کردن برای اینگونه لپ تاپ ها در محیط ویندوز ضرر داره راسته یا دروغ؟
3-من در کامپیوترم نه لپ تاپ اشتباه نشه ----- کارت دارم و یه سریالی رو ضبط کردم ضبط این سریال هم با یه فرمت خیلی سنگین و شوت انجام شده به طوری که هر قسمت این سریال که 1 ساعته 1.5gig حجمش شده و با فرمت mpeg حالا به هر حال میخوام این سریال رو ادیت کنم پیام های وسطش رو بردارم قسمت هاشو به هم بچسبونم و بعد به فرمت دی وی دی تبدیل کنم که در دی وی دی پلیر قابل پخش باشه حالا سوال هایی که در این رابطه دارم:
1-اولا برای خارج کردن از این فرمت و تبدیلش به یه فرمت سبک باید به چه فرمتی تبدیل کنم برنامه کانورتر برای مک رو دارم فقط فرمتش رو میخوام که کم حجم بشه که راحت تر بتونم ادیت کنم.
2-در مکینتاش با چه برنامه ای میشه به رتحتی ادیت کرد یه فیلمو و چطور؟
3-و در اخر به چه فرمتی تبدیل کنم که با رایت بر روی DVD بشه تو دی وی دی پلیرها پخش کرد؟

4-برای پاک کردن برنامه ها در مکینتاش باید چی کار کنم؟مثلا در ویندوز با رفتن به control panel و add or remove میشه این کار رو کرد در مکینتاش از کجا میشه فهمید؟
5-در مکینتاش چطور میتونم بفهمم که چقدر از هاردم پر شده؟
دوستان عزیز ببخشید شاید خیلی سوالهای ابتدایی میپرسم ولی به جواب تک تک اینا احتیاج دارم.
با تشکر

alisharapova
11-09-2009, 12:54
دوستان کسی نیست جواب سوال های منو بده نیاز شدید به پاسخ این سوالات دارم لطفا کمکم کنید.
ممنونم

meisam_629
13-09-2009, 16:47
من چند هفته ای هست که لپ تاپ مک بوک پرو گرفتم فعلا اماتور هستم چند تا سوال داشتم
1-اول اینکه از شرکتی که خریدم گفته ویندوز رو هم روش نصب کردیم ولی نمیدونم از کجا باید برم تو محیط ویندوز؟
2-در بعضی از سایتها خوندم که استفاده از ویندوز در لپ تاپ های اپل و بخصوص نصب گیم و بازی کردن برای اینگونه لپ تاپ ها در محیط ویندوز ضرر داره راسته یا دروغ؟
3-من در کامپیوترم نه لپ تاپ اشتباه نشه ----- کارت دارم و یه سریالی رو ضبط کردم ضبط این سریال هم با یه فرمت خیلی سنگین و شوت انجام شده به طوری که هر قسمت این سریال که 1 ساعته 1.5gig حجمش شده و با فرمت mpeg حالا به هر حال میخوام این سریال رو ادیت کنم پیام های وسطش رو بردارم قسمت هاشو به هم بچسبونم و بعد به فرمت دی وی دی تبدیل کنم که در دی وی دی پلیر قابل پخش باشه حالا سوال هایی که در این رابطه دارم:
1-اولا برای خارج کردن از این فرمت و تبدیلش به یه فرمت سبک باید به چه فرمتی تبدیل کنم برنامه کانورتر برای مک رو دارم فقط فرمتش رو میخوام که کم حجم بشه که راحت تر بتونم ادیت کنم.
3-و در اخر به چه فرمتی تبدیل کنم که با رایت بر روی DVD بشه تو دی وی دی پلیرها پخش کرد؟

4-برای پاک کردن برنامه ها در مکینتاش باید چی کار کنم؟مثلا در ویندوز با رفتن به control panel و add or remove میشه این کار رو کرد در مکینتاش از کجا میشه فهمید؟
دوستان عزیز ببخشید شاید خیلی سوالهای ابتدایی میپرسم ولی به جواب تک تک اینا احتیاج دارم.
با تشکر

1- من خودم سریال N.C.I.S رو هر روز دارم با فرمت mpeg ضبط میکنم هر قسمتش حدودا 2 گیگ میشه که
با jet audio به mp4 تبدیل میکنم حجمش حدودا 190 مگ میشه ولی کیفیتش اصلا تغییر نمیکنه. به نظر من
mp4 بهترین گزینه است.
2و3و4- راستش باید برم با مک کارکنم فعلا چیزی نمیدونم.

seyedamir
14-09-2009, 14:23
سلام

من به يه مشكل برخوردم.
وقتي مي خواهم مك رو نصب كنم، بعد از زدن F8 و وارد كردن -v چند خط مياد و دوباره سيستم ريست ميشه و مياد سر خونه اول. يه بار هم با f- امتحان كردم، نوشته هاي بيشتري اومد اما بعد از 1 دقيقه دوباره ريست شد.

كسي تا حالا به اين مشكل برخورده يا راه حلي براي اون سرغ داره؟

V i r u s e r
16-09-2009, 22:48
سلام
منممی خوام برم تو کف مک
اگه درست حسابی باشه ویندوزمو پاکمی کنم
حالا با این سیستم کدوم مکو نصب کنم؟
cpu: Intel celero 2.8 GHz
Main: sg-80 Abit
VGA: Nvidia geforce 5200 fx
ram: 512 MB Kingstone
hard: 2x Maxtor 80GB
چی باید دان کنم واسه ی این سیستم؟

clubrotation
24-09-2009, 07:22
من mac os x86 10.5.4رو نصب کردم و گرافیکمم Gigabyte geforce 7200gsهست ایا میشه درایور چیزی داره که رو مک نصب شه یا نه
ممنون میشم جوابم رو بدید
من منتظرم

cccc
24-09-2009, 13:52
سلام

من به يه مشكل برخوردم.
وقتي مي خواهم مك رو نصب كنم، بعد از زدن F8 و وارد كردن -v چند خط مياد و دوباره سيستم ريست ميشه و مياد سر خونه اول. يه بار هم با f- امتحان كردم، نوشته هاي بيشتري اومد اما بعد از 1 دقيقه دوباره ريست شد.

كسي تا حالا به اين مشكل برخورده يا راه حلي براي اون سرغ داره؟

-x رو امتحان کن و اخرین پیغام, از اونجا که ریست میشه رو بذار اینجا.

cccc
24-09-2009, 13:55
سلام
منممی خوام برم تو کف مک
اگه درست حسابی باشه ویندوزمو پاکمی کنم
حالا با این سیستم کدوم مکو نصب کنم؟
cpu: Intel celero 2.8 GHz
Main: sg-80 Abit
VGA: Nvidia geforce 5200 fx
ram: 512 MB Kingstone
hard: 2x Maxtor 80GB
چی باید دان کنم واسه ی این سیستم؟

سوال تکراری هستش؛ و اما جواب >

cccc
24-09-2009, 14:04
من mac os x86 10.5.4رو نصب کردم و گرافیکمم Gigabyte geforce 7200gsهست ایا میشه درایور چیزی داره که رو مک نصب شه یا نه
ممنون میشم جوابم رو بدید
من منتظرم

cccc
24-09-2009, 14:15

با تشکر

چون سوالات زیادی و کلی فقط اشاره میکنم:
1-اول که مک رو روشن میکنی Alt رو نگه دار تا گزینه ها ی مک یا وین بیاد. و وین رو انتخاب کن.
2- بهتره استفاده نشه.
3- بهترین و کاملترین برنامه برای "ادیت کردن فیلم"، "تبدیل فرمت" و .... Final Cut هستش. البته این برنامه حرفه ای هستش ولی یاد گرفتنش خیلی سخت نیست.
4- کافیه فقط فولدر برنامه رو پاک کنی. به همین راحتی
5- روی هارد برو و space bar رو بزن

raypuor
29-09-2009, 16:18
سلام
من میخام مک رو نصب کنم. مشخصات سیستمم اینه:
CPU: AMD DOUAL CORE 3800
MB: ASUS M2NPV-VM
RAM: 2 GB DDRII
گرافیکم آنبورده. آیا مک رو این سیستم نصب میشه؟ امکان دانلود این برنامه رو ندارم. از کجا میشه مک رو تهیه کرد. ممنون میشم جواب بدید.

H@mid-Vista
29-09-2009, 19:30
دوستان سئوالات من مشابه سئوالات مابقي هست:

1-روي اين سيستم چه پك لئوپارد نصب كنم؟ ايدينب و يا اياكتوس؟

Intel® Pentium® mobile processor T4200 (1 MB L2 cache, 2
GHz, 800 MHz FSB

Mobile Intel® GL40 Express Chipset

2 GB of DDR3 1066 MHz

Intel® Graphics Media Accelerator
4500M (Intel® GMA 4500M)

LCD LED 15.6" HD 1366 x 768 pixel

Realtek High Definition Audio

3-از كجا مي تونم نسخه مخصوص پس سي اسنولئوپارد رو بگيرم
دانلودش خيلي سخته
واسه نوت بوك مي خوام

cccc
30-09-2009, 21:00
سلام
گرافیکم آنبورده. آیا مک رو این سیستم نصب میشه؟ امکان دانلود این برنامه رو ندارم. از کجا میشه مک رو تهیه کرد. ممنون میشم جواب بدید.

دوستان سئوالات من مشابه سئوالات مابقي هست:

1-روي اين سيستم چه پك لئوپارد نصب كنم؟ ايدينب و يا اياكتوس؟

بازم سوال تکراری و جواب تکراریه همیشگی:

ahmad72
30-09-2009, 22:34
سلام دوستان.من هم كنجكاو و البته علاقه مند شدم مك رو روي PCم داشته باشم.
الآن هم XP دارم هم 7.ميخوام مك هم كنارشون باشه ...
اينم مشخصات سيستممه:
CPU:E5200 doul core 2.5GHz
RAM:2gig
VGA:ATI 4670 512 MB
ميشه مك رو هم مث موقعي كه 2 تا ويندوز داريم و ميتونيم همون اول انتخاب كنيم ،‌انتخاب كنيم؟
به جز دي وي دي مك چيز ديگه اي لازمه؟
چطوري ميتونم از يه درايو كم كنم يه درايو ديگه بسازم مخصوص مك؟
بدون هيچ مشكلي نصب ميشه؟
يه سوال ديگه:مگ رايانه ها به 4 قسم تقسيم نميشن كه يكيش PC (كامپيوتر شخص) هست.پس اين قضيش چيه كه ميگن مك بوك؟حالا چون سيستم عاملش مك هست ديگه نبايد كامپيوتر شخصي باشه؟
ببخشيد اگه سوالام مبتديانه و شايد تكراريه ...
ممنون ...

behking
01-10-2009, 02:39
سلام دوستان
می دونم سوال تکراریه
می خوام mac روی کامپیوتری نصب کنم و می خوام

iAtkos v7 Leopard 10.5.7 AMD&Inte

را دانلود کنم
با توجه به پستهای قبلی دوستان به آدرس

رفتم تا ببینم آیا از سیستم پشتیبانی می کند یا نه ولی قطعات سیستمم را در آن ندیدم
حال باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید
mother board : maximus II formulla
Q 6600
ati 4850 512 شرکت xfi
در ضمن الان روی سیستم ویستا نصب هست اگه یه درایو رو برای مک جداگانه استفاده کنم آیا ویستا بالا می آید یا نه ؟

behking
01-10-2009, 03:02
دوستان در ضمن چون من برای تدوین و ویرایش تصویر قصد نصب این سیستم عامل را دارم آیا نصب این سیستم عامل به خودی خود روی pc تاثیر چشمگیری در سرعت رندر و پردازش تصویر دارد یا اینکه فقط روی سیستمهای مک این بازده را دارد ؟- چون اگر سرعتش تفاوت خاصی با ویستا ندارد دلیلی هم ندارد که آن نصب کنم - با تشکر

netlcom
01-10-2009, 05:23
به نظر من اگه می خواهین با مک کار کنید با لپ تاپ یا کامپیوتر رو میزی اپل رو بخرید
و من هم تا چند روز دیگر یک مک بوک رو 13 اینچ با سی پی یو 2.26 می گیرم و به مکی ها می پیوندم

Green.Son
01-10-2009, 13:36
دوستان بهترين توزيع مخصوص پي سي مك لئوپارد چيه؟
من امروز مي خوام برم بخرم

سي پي يو ماردبرد و گرافيك كلا" اينتل
هارد هم ساتا هست

cccc
02-10-2009, 21:21
دوستان در ضمن چون من برای تدوین و ویرایش تصویر قصد نصب این سیستم عامل را دارم آیا نصب این سیستم عامل به خودی خود روی pc تاثیر چشمگیری در سرعت رندر و پردازش تصویر دارد یا اینکه فقط روی سیستمهای مک این بازده را دارد ؟- چون اگر سرعتش تفاوت خاصی با ویستا ندارد دلیلی هم ندارد که آن نصب کنم - با تشکر

اگه میخوای تدوین حرفه ای انجام بدی مثلا با Finalcut پیشنهاد من خرید 100% مکه !

cccc
02-10-2009, 21:31
سلام دوستان.من هم كنجكاو و البته علاقه مند شدم مك رو روي PCم داشته باشم.
الآن هم XP دارم هم 7.ميخوام مك هم كنارشون باشه ...
ممنون ...

البته هم XP و هم 7 و هم مک رو یه سییستم رویایه و غیر حرفه ای!!
و اما:
ميشه مك رو هم مث موقعي كه 2 تا ويندوز داريم و ميتونيم همون اول انتخاب كنيم ،‌انتخاب كنيم؟ بله منوی بوت خواهی داشت. (منوی مک چون درایوش اکتیو یاید باشه)
به جز دي وي دي مك چيز ديگه اي لازمه؟ درایورها
چطوري ميتونم از يه درايو كم كنم يه درايو ديگه بسازم مخصوص مك؟ برنامه های مخصوص پارتیشن بندی
بدون هيچ مشكلي نصب ميشه؟ :41:

raypuor
04-10-2009, 12:16
سلام

سلام
خواهشا لااقل قسمت آخر سوالم را پاسخ بدید؟ ممنون میشم.

cccc
11-10-2009, 01:48
سلام
خواهشا لااقل قسمت آخر سوالم را پاسخ بدید؟ ممنون میشم.

بله میشه امتحان کنید مشکلی بود بگید

raypuor
11-10-2009, 10:16
بله میشه امتحان کنید مشکلی بود بگید

از پاسختون ممنونم. اما بخش آخر سوال من اینه که چون من نمیتونم مک رو دانلود کنم، از کجا می تونم اون رو تهیه کنم؟ تو بازار هر چی گشتم پیدا نکردم. اگه جواب بدی ممنون میشم.

cccc
16-10-2009, 16:47
از پاسختون ممنونم. اما بخش آخر سوال من اینه که چون من نمیتونم مک رو دانلود کنم، از کجا می تونم اون رو تهیه کنم؟ تو بازار هر چی گشتم پیدا نکردم. اگه جواب بدی ممنون میشم.

متاسفانه من تهران نیستم و جایی رو هم نمیشناسم

Arashdn
03-11-2009, 13:41
سلام
یکی اصلا به من مک چیه؟
مزایاش نسبت به ویندوز و لینوکس چیه؟
ورژن هاش چجوریه؟ (مثلا ویندوز ویستا - ایکس پی - 7 و..)
آخرین ورژنش چیه؟
فقط رو سیستم های اپل نصب میشه یا رو همه سیسم ها؟
چه مشخصات سخت افزاری نیاز داره؟
و کلا واسه کوچ به مک چه توصیه ای دارید؟

Arashdn
04-11-2009, 19:14
کسی نبود؟؟؟

Arashdn
09-11-2009, 15:37
6 روز گذشت ...
فک کنم باید بی خیال مک شد

OMVocational
20-11-2009, 19:05
یکی اصلا به من مک چیه؟
سیستم عامل شرکتی کامپیوتر های اپل
فقط از لحاظ گرافیک و کار با نرم افزار های ویرایش عکس و فیلم
چند تا ورژن داره یکی ورژن معمولی یکی Snow Leopard و یکی Tiger معمولا این اسم ها با ورژن های 10.4 و 10.5 هم شناخته میشن.
آخرین ورژنش چیه؟
فکر میکنم Mac OS X Snow Leopard 10.6 باشه
به طور رسمی که فقط باید رو سیستم های اپل نصب بشه ولی گروهی به نام iHackintosh معمولا این سیستم عامل رو دست کاری میکنه که روی سیستم های دیگه هم نصب بشه
چه مشخصات سخت افزاری نیاز داره؟
فکر کنم تو پست های قبلی بهش اشاره شده ولی من یه خلاصه میگم اونم اینکه CPU شما باید SSE2 ساپورت کنه و رم 1 گیگ و کارت گرافیک nVidia 6600 و 20 گیگ از هارد حداقل سیستم مورد نیازش است.
و کلا واسه کوچ به مک چه توصیه ای دارید؟
اگه کارهای گرافیکی انجام میدی و سیستمت از حداقل مورد نیاز بهتره بهت توصیه میکنم امتحانش کنی ولی اگه کار گرافیکی نمیکنی به کارت نمیاد مخصوصا اگه به OS های Windows عادت کرده باشی یکمی اذیتت میکنه ،نرم افزاراشم کمه.

Green.Son
21-11-2009, 16:25
ابنجا يك آموزش خيلي عالي مك لئوپاد هست ببين:

kami_fm
01-12-2009, 21:51
دوستان عزیز نرم افزاری سراغ دارید که تحت ویندوز FAT 32 to HFS تبدیل کنه.تا بتونم تحت ویندوز Mac رو نصب کنم.

cccc
03-12-2009, 23:14
دوستان عزیز نرم افزاری سراغ دارید که تحت ویندوز FAT 32 to HFS تبدیل کنه.تا بتونم تحت ویندوز Mac رو نصب کنم.

HFS رو که ویندوز نمیخونه !!!!!!:18:

king-hitler2
04-01-2010, 11:03
سلام
خدمت رو تموم کردیم امدیم سراغ مک
تو این مدت نسخه جدید چی هست

nikoomaram
22-01-2010, 19:17
مشخصات سیستم من
Graphic : 7300GS nvidia
CPU : 5300 - E5300 @ 2.60 GHz
Main : elite group G31T-M
Sound Card 1 : realtalk high definition
Sound Card 2 : zoltrox pro6 , C-media chip
LAN Card : realtek RTL8101E family PCI-E FE NIC

من mac os x leopard 10.5 را نصب کردم ولی در زمان بالا آمدن در صفحه بوت گیر میکنه یعنی همان صفحه خاکستری که اکس سیب هستش اونجا می مونه

لطفا کمک کنید اساتید

mazemi
19-02-2010, 09:04
سلام به همه. من kalyway 10.5.2 را با توجه به راهنماییهای وب نصب کردم. از اکورونیس برای ایجاد پاتیشن استفاده کردم؛ پارتیشن جدید را هم با فایل سیسیتم NTFS فرمت کردم. بهر حال مشکل من اینجاست زمانیکه مک بالا میاد در صفحه ای خاکستری با یک ارم apple گیر میکنه و دیگر هیچ! حتما باید فرمت پارتیشن جدید fat32 باشه؟ چون بهر حال موقع نصب erase میشه. من از xp ایمیج نگرفتم. میشه از ایمیج اکرونیس استفاده کرد؟
لطفا راهنمایی کنید.

king-hitler2
15-03-2010, 19:10
مشخصات سیستم من
Graphic : 7300GS nvidia
CPU : 5300 - E5300 @ 2.60 GHz
Main : elite group G31T-M
Sound Card 1 : realtalk high definition
Sound Card 2 : zoltrox pro6 , C-media chip
LAN Card : realtek RTL8101E family PCI-E FE NIC

من mac os x leopard 10.5 را نصب کردم ولی در زمان بالا آمدن در صفحه بوت گیر میکنه یعنی همان صفحه خاکستری که اکس سیب هستش اونجا می مونه

لطفا کمک کنید اساتید

خوب بوت پریده بد نصب کردی
مراحل نصب رو دقیق نرفتی
اگه خاستی بگو تا مراحشو واست بفرستم

mojtaba2321
20-03-2010, 17:02
درود
چه جوري ميشه از وي*پي-ان روي سيستم عامل ميكنتاش استفاده كرد؟

ELVIS PRESLEY
23-03-2010, 15:48
درود
چه جوري ميشه از وي*پي-ان روي سيستم عامل ميكنتاش استفاده كرد؟

از طریق مسیر زیر.

system preferences

network

از زیر جدول سمت چپ دکمه ی + رو بزنید.
اینتر فیس رو روی حالت v---p---n بزارید.

مدلشم بسته به نوع و ی بی انی که گرفتید روی l2tp یا روی PPTP بذارید و بعد CREAT رو بزنید.
حالا تنظیماتو وارد کن.

از تنظیمات authentication هم میتونی نوع اتصال اکانتت رو مشخص کنی که چه طوری به سرور وصل بشه.
از طریق پسورد یا مجوز یا ....

که اکثر و ب ن های تو ایران از مدل l2tp و پسورد دار هستند.

اخر سر هم سیو و اپلای کن تنظیماتتو.

اگه دید رو بعضی برنامه وی بی انت تاثیر نداره و انگار نه انگاره بیا از پایین جدول علامت چرخدنده رو بزن .
بعد set service order رو بزن و بعد کانکشن وی بی انت رو بکش بیار اول جدول.

همین.

javistanford
24-03-2010, 23:47

سلام، همچین چیزی امکان پذیر نیست، شما میتونید ساختار پارتیشن رو از طریق ویندوز بخونید ولی نمی تونید نرم افزاری از مک رو در ویندوز اجرا کنید.

منبع: انجمن کلوان

king-hitler2
08-04-2010, 22:28
سلام بعد مدتها امدم با یه چیز ناب برا اونای که مک دوست دارند
حتما به این سایت یر بزنید
تشکرم یادت نره

---------- Post added at 11:28 PM ---------- Previous post was at 11:24 PM ----------

اینم نسخه توپ از مک عزیزم
الته برا فروش هستش
اگه کسی لینک دانلود داشت بزاره

Mac Osx Snow Leopard
:

نام محصول

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Better, faster, easier

Snow Leopard enhances your entire Mac experience. In ways big and small, it gets faster, more reliable, and easier to use.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Next-generation technologies

New core technologies in Snow Leopard unleash the power of today’s advanced hardware and prepare Mac OS X for future innovation.
64-bit support, the next big step for the Mac. All key system applications are now 64-bit so they can take advantage of all the memory in your Mac.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Safari 4

The latest version of Apple’s blazing-fast web browser delivers up to 50 percent faster JavaScript performance and is more resistant to crashes than ever.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] QuickTime X

As the next generation of media players, it’s built on new core technologies and advances modern media and Internet standards.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Out-of-the-box
support for Microsoft Exchange

Mac OS X Snow Leopard delivers built-in support for the latest version of Microsoft Exchange Server, something even Windows PCs don’t have.
Use your Mac at home and at work and have all your messages, meetings, and contacts in one place.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Universal Access

Every Mac comes with built-in technologies designed to help people with disabilities experience it. Innovations in Snow Leopard advance accessibility even further.

---------- Post added at 11:28 PM ---------- Previous post was at 11:28 PM ----------

اینم نسخه توپ از مک عزیزم
الته برا فروش هستش
اگه کسی لینک دانلود داشت بزاره

Mac Osx Snow Leopard
:

نام محصول

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Better, faster, easier

Snow Leopard enhances your entire Mac experience. In ways big and small, it gets faster, more reliable, and easier to use.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Next-generation technologies

New core technologies in Snow Leopard unleash the power of today’s advanced hardware and prepare Mac OS X for future innovation.
64-bit support, the next big step for the Mac. All key system applications are now 64-bit so they can take advantage of all the memory in your Mac.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Safari 4

The latest version of Apple’s blazing-fast web browser delivers up to 50 percent faster JavaScript performance and is more resistant to crashes than ever.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] QuickTime X

As the next generation of media players, it’s built on new core technologies and advances modern media and Internet standards.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Out-of-the-box
support for Microsoft Exchange

Mac OS X Snow Leopard delivers built-in support for the latest version of Microsoft Exchange Server, something even Windows PCs don’t have.
Use your Mac at home and at work and have all your messages, meetings, and contacts in one place.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Universal Access

Every Mac comes with built-in technologies designed to help people with disabilities experience it. Innovations in Snow Leopard advance accessibility even further.

mohsen_gh1991
09-04-2010, 20:21
سلام
من چنتا سوال دارم:
کاربری این سیستم عامل چطوریه؟ سخت یا اسون؟
قابلیتهای ویندوز رو داره؟ اجرای بازی فیلم نرم افزار و ...؟
نصبش چطوره؟
کلا کدوم بهتره؟ ویندوز یا مک؟

.:HAMED:.
10-04-2010, 15:46
ها فدات محسن خان اينم بگين اصلا فرقش با ويندوز چيه؟
ارزش استفاده به جاي ويندوز ايكس پي يا ويستا رو داره؟
ايول

king-hitler2
11-04-2010, 00:13
سلام
من چنتا سوال دارم:
کاربری این سیستم عامل چطوریه؟ سخت یا اسون؟
قابلیتهای ویندوز رو داره؟ اجرای بازی فیلم نرم افزار و ...؟
نصبش چطوره؟
کلا کدوم بهتره؟ ویندوز یا مک؟

ها فدات محسن خان اينم بگين اصلا فرقش با ويندوز چيه؟
ارزش استفاده به جاي ويندوز ايكس پي يا ويستا رو داره؟
ايول

ستگی به خودتون داره همه چیز. از چه برنامه ای می خواهید استفاده کنید؟ آیا اون برنامه با ویندوز کار میکند یا با مکینتاش یا اینکه هردو؟
یه مثال میزنم برای برنامه های مختلف و سیستم عاملی که اون ها رو ساپورت میکنه:
Digidesign Pro Tools (Mac & PC)
• Apple Logic Studio (Mac only)
• MOTU Digital Performer (Mac only)
• Steinberg Cubase (Mac & PC)
• Cakewalk Sonar (PC only)
• Ableton Live (Mac & PC)
همونطور که میبینید نرم افزار هایی هستند که هم تحت ویندوز و هم تحت مکینتاش قابل اجرا هستند و بعضی از برنامه ها هم مثل Logic مختص یک سیستم عامل است.
نکته دیگه ای که واسه انتخاب باید درنظر بگیرید اینکه از چه اینترفیسی استفاده می کنید؟ مثلا اینترفیس های Motu با مک بسیار عالی کار می کنند.
حالا بنظرتون این که کیفیت کار با مک بیشتر میشه درسته؟ خیر
همه برنامه های Sequencer یک کار را انجام میدهند ولی در امکانات و ساپورت ها و ... فرق دارند.
اگر میخواهید از برنامه های اختصاصی مکینتاش استفاده کنید مثل
Logic, GarageBand, Digital Performer, Peak, Soundtrack Pro
شما مجبورید از سیستم عامل مکینتاش استفاده کنید چون اینها برنامه های انحصاری مکینتاش می باشند بنابراین شما میبایست یک سیستم مک تهیه کنید.

اگر از لحاظ پایداری خود سیستم عامل مک بخواهیم بحث کنیم Mac Osx سیستم عاملی با هسته ای بسیار قوی و با ثبات بسیار بالاست و برای کاربران حرفه ای از جمله گرافیست ها و آهنگسازان و ویرایشگران فیلم کاملا با ارزش است البته با نصب بر روی سیستم های Mac Pro .
البته بعضی از گروه ها نسخه هایی برای PC تولید کردند ولی بدلیل عدم سازگاری با بعضی از قطعات توصیه نمیشه که از اون استفاده کنید.همین ویندوز XP و اخیرا ویندوز Seven گزینه های مناسبی برای PC هستند.

اما بازم میگم مک زندگی دوبارست:8::8:

king-hitler2
11-04-2010, 00:22
شروع کار با مک
سلام
می‌خوام از چنتا نکته کوچک در سیستم عامل مکینتاش شروع کنم
پرینت-اسکرین در اپل
دو نوع پرینت-اسکرین(Print Screen) در مکینتاش وجود دارد:
۱. ذخیره کل تصویر دسکتاپ با استفاده از کلید‌های shift-command-3.
۲. ذخیره تصویر قسمت مشخصی از صفحه با استفاده از کلید‌های ‌shift-cammand-4 که با مشخص کردن محدوده عکسی از آن قسمت گرفته می‌شود.
در هر دو حالت تصویر با فرمت .PNG روی دسکتاپ ذخیره می‌شود.
پاک کردن آهنگ از iTunes Library
برای پاک کردن یک آهنگ بطور کامل از Library برنامه iTunes از ترکیب کلید‌های Option-Delete استفاده کنید.
باز شدن برنامه‌ها در هنگام باز شدن سیستم عامل – Add Startup Items
نرم‌افزار مورد نظرتون را باز کنید و روی آیکون آن بر روی Dock رایت کلیک کرده و روی Open at Login کلیک کنید.
پنهان کردن همه صفحات
با استفاده از ترکیب کلید‌های command-option-H همه‌ی صفحات به غیر از صفحات برنامه‌ایی که با آن درحال کار هستید پنهان میشود .

لیست Shortcutها
در بیشتر برنامه‌ها اگر از Leopard’s Help (command-shift-Slash) استفاده کنید با جست و جو کلمه ‌Shortcuts شما می‌توانید تمام شورت‌کات‌های برنامه را ببینید.
زمان‌بندی کامپیوتر برای Sleep یا Shutdown و یا روشن شدن
برای برنامه‌ریزی ساعت کار کامپیوتر:
۱. System Preferences را باز کنید
۲. به Energy Saver بروید
۳. روی Schedule… کلیک کنید
۴. تنظیمات دلخواهتان را انجام دهید

Jackbil
16-05-2010, 22:11
با سلام
من یه همچین سیستمی دارم به نظرتون می تونم روش مک نصب کنم و کدوم ورژن برای من مناسبه
main:ASUS P5GC-MX 800
cpu:intel 3200 2 mb cache sse1,2,3
vga:onboard 128 mb intel 82945g express chipset family
hdd:sata2 320+250
ram:2gb cilicon 800 cl5

D o l f i n
18-05-2010, 10:01
سلام
منم یه سوال دارم الان توصیه میشه رو pc مک نصب کرد؟اگه میشه بهترین نسخه کدومه؟

capitan prise
21-05-2010, 01:16
عزیزان من میخوام ویندوزمو کلا عوض کنم و مکینتاش بریزم آیا مراحل صفحه اولو باید برم یا جور دیگه ای عمل کنم؟
منظورم بیشتر رو پارتیشن و درایور ها هست؟

sin2x=2sinxcosx
29-05-2010, 16:19
سلام .
من فایل iso مک رو دانلود کردم .
حالا می تونم اونو رو فلش بریزم و از اون بوت کنم و نصب کنم ؟ یا باید حتما رو DVD باشه ؟

zerolight
29-05-2010, 17:14
[QUOTE=Arashdn;4369895]سلام
یکی اصلا به من مک چیه؟
سیستم عاملیست که توسط شرکت اپل نوشته شده و بر پای یونیکس هست
بسیار سبکتر و زیباتر برای کارهای گرافیکی عالیست
ویروس نداره!!!!!!
از نظر امنیت بسیار امنتر از ویندوز
هر کدوم با یه عدد و یه اسم هست مثلا آخرین ورژن snow leopardکه با ۱۰.۶ هم شناخت می‌شه
آخرین ورژنش چیه؟
آخرین آپدیت هم ۱۰.۶.۳
فقط روی سیستمهایی اپل نصب می‌شه مگر اینکه از هکینتاش استفاده کنی‌ که توصیه نمیکنم

saeedi2
01-06-2010, 17:44
سلام من یه لب تاپ مک بوک پرو دارم که چندروز پیش از روی سیستمم بعلت سهل انگاریم پاک شد بلکه تمام پارتیشن هاشم پاک شد الان نمیدونم چطوری باید نصبش بکنم از اساتیداگر امکان داری راهنمایی فرماید(تصویری باشه بهتره)
ممنون

mikass
18-06-2010, 15:45
سلام
من هکینتاش نصب کردم به همراه ویندوز7نصب کردم easy bcd دوال بوت کردم وقتی ریستارت میکنم تا وارد مک بشم.
با این ارور مواجه میشم: chain booting error

pesaremehraboun
19-06-2010, 10:26
سلام. من ميخوام مك رو دانلود كنم . اگه ميشه يه لينكشو بزارين برام كه قبلا تست شده و جواب داده. مرسي
اينم مشخصات سيستمم،‌هر ورژني كه خوب جواب ميده بزارين
cpu: 5300 core 2 duo
ram : 2g ddr3
vga : geforce 220
main : gigabyte ep41 - tud3l

pesaremehraboun
20-06-2010, 12:18
كسي جايي تو اصفهان سراغ نداره سيستم عامل مك رو بفروشن ؟؟ آخه دانلودش 4 سال طول ميكشه

baaran
19-07-2010, 16:26
سلام به همه ي دوستان
من ي سوال دارم در ارتباط با نرم افزارهاي مورد نياز سيستم عامل مک.
شنيدم که برنامه هاي اماري مثل spss و prism روي مک قابل نصب نيستن يا اينکه ورژن تحت مک اونها سخت پيدا ميشه... در اين زمينه کسي اطلاعاتي داره؟ بعد هم اينکه من کارم با لپ تاپ در حد افيس، سرچ، فيلم، چت و البته ي سري کاراي اماري در اينده ي نزديک هست و نميدونم براي نصب برنامه هاي مورد نياز اينا روي لپ تاپ هاي اپل و ترجيحا همون سيستم عامل مک(چون قصد نصب ويندوز رو ترجيحا ندارم!) چقدر بايد هزينه کنم...
ممنون ميشم اگه جواب بدين.

Shahab_H
26-07-2010, 14:05
با سلام
من یه مقاله در مورد mac os میخوام یه مقدار تاریخچه و بیشتر درباره ی ویژگی ها ضعف ها و قدرت ها، ورژن ها و ...
اگر دباره ی سستم عامل های روی آیفون و دیگر محصولات apple هم باشه خیلی خوب میشم

king-hitler2
04-08-2010, 23:26
سلام .
من فایل iso مک رو دانلود کردم .
حالا می تونم اونو رو فلش بریزم و از اون بوت کنم و نصب کنم ؟ یا باید حتما رو DVD باشه ؟

اره فقط رو دي وي دي جواب مبده

---------- Post added at 12:26 AM ---------- Previous post was at 12:25 AM ----------

سلام. من ميخوام مك رو دانلود كنم . اگه ميشه يه لينكشو بزارين برام كه قبلا تست شده و جواب داده. مرسي
اينم مشخصات سيستمم،‌هر ورژني كه خوب جواب ميده بزارين
cpu: 5300 core 2 duo
ram : 2g ddr3
vga : geforce 220
main : gigabyte ep41 - tud3l

لينك تو صفحات اول گذاشته شده
جواب هم ميده

king-hitler2
04-08-2010, 23:58
Experience Mac OS X on your PC

With CherryOS -- a G4 Emulator -- you can install Panther, Apple's award-winning operating system, onto your PC. In addition, you will be able to use many of the day-to-day applications such as Safari and Apple's Mail. Perfect for learning a new environment, expanding your PC's capabilities or finalizing your purchase decision.

Features Include:
Network Access
Altivec(G4) Emulation
Drag & Drop
Sound Capabilities
Easy Install & Setup
Support For OSX
CD/DVD Drive Access
Growable Hard Drive

CherryOS 1.0 Trial ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آیا میدانید Cherry OS چیست؟
این یک نرم افزار قوی است که می تواند G4 اپل Apple را روی ویندوز اکس پی شبیه سازی کند یعنی اگر شما این نرم افزار را نصب کنید می توانید سیستم عامل Mac را روی ویندوز XP خود نصب کنید

با امکانات زیر

Features Include:
Network Access
Altivec(G4) Emulation
Drag & Drop
Sound Capabilities
Easy Install & Setup
Support For OSX
CD/DVD Drive Access
Growable Hard Drive
این بهترین برنامه است برای آموزش و یادگیری سیستم عامل های Apple و نرم افزارهای تحت آن.

شما می توانید از اینجا ورژن Trial آن را دانلود کنید

فقط تعجب نکنید چون در زمان ثبت نام برای دانلود از شما پرسیده می شود که اگر ایرانی هستید حق دانلود را ندارید
و همیشه موقع دانلود این جور چیزها همینطور که میدونید ما ایرانی نیستیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جون هدفمون ایران است

artemis21
12-08-2010, 15:51
سلام
پسورد اکانت ACCOUNTS سیستم عامل مک من گم شده. الان هر چی میخوام تو لپ تاپم نصب کنم، ازم پسورد میخواد. چی کارش باید بکنم؟ باید ویندوز عوض کنم یا میشه به شکلی دیگر درستش کرد؟ ممنون میشم اگر عزیزی میدونه کمکم کنه.

oghyanoos
13-08-2010, 11:58
من مردم از بس این سوال رو پرسیدم:
من با توجه به این لپ تاپم کدوم مک رو میتونم نصب کنم؟ iatkos میشه؟

eh58san
14-08-2010, 10:18
سلام دوستان عزيز آيا روي اين مشخصات نصب ميشه يا نه

Mainboard:Dell Gx620
CPU:Intel P4 3400*2
Ram:KingStone 2GB DDR2
VGA Nvidia 9400GT
DVD RW Atapi DVD Rw
HDD 1=80GB 2=1TB

اگه ميشه يه كم زود تر برام جواب بده و اگه ميشه يه آموزش نصب براي اين سيتم هم بزار

moasheri
17-08-2010, 14:28
من مك بوك پرو دارم
براي نصب فونت چه بايد كرد
آيا فونت مك با ويندوز متفاوت؟
اگر فونت فارسي سراق دارين بگين
مرسي

yas_6969
27-08-2010, 15:34
من مردم از بس این سوال رو پرسیدم:
من با توجه به این لپ تاپم کدوم مک رو میتونم نصب کنم؟ iatkos میشه؟

iATKOS S3 V2 رو بگیر مخصوص اینتل هست بهتر جواب میگیری

---------- Post added at 04:34 PM ---------- Previous post was at 04:33 PM ----------

سلام دوستان عزيز آيا روي اين مشخصات نصب ميشه يا نه

Mainboard:Dell Gx620
CPU:Intel P4 3400*2
Ram:KingStone 2GB DDR2
VGA Nvidia 9400GT
DVD RW Atapi DVD Rw
HDD 1=80GB 2=1TB

اگه ميشه يه كم زود تر برام جواب بده و اگه ميشه يه آموزش نصب براي اين سيتم هم بزار

بله نصب میشه آموزش هم تو همین تاپیک بگردی هست

E.Taghdisi
06-09-2010, 11:46
سلام . جایی دیگه این سوال رو مطرح کردم ولی جوابی نگرفتم . من Snow Leopard 10.6.2 AMD-Intel by Hazard رو که درواقع هکینتاش هست و روی PC نصب میشه رو دانلود کردم . من اینو در ماشین مجازی VMware Workstation براحتی نصب کردم ولی نمیدونم چرا رو سیستم حقیقی نصب نمیشه ! من وقتی صفحه ی بوتش میاد F8 رو میزنم و بعد عبارت زیر رو تایپ میکنم و Enter میزنم :
-v cpus=1 busratio=20
در VMware صفحه ی نصب میاد براحتی نصب میکنم و بعد اجرا هم میشه ولی در سیستم حقیقی وقتی این فرمان رو میدم 5-6 خط چیز مینویسه و بعد سیستم ریست میشه . من باید چیکار کنم ؟ اگه لازمه بگید تا مشخصات سیستم رو بگم . خواهش میکنم کمکم کنید . نصب این بدجور فکرمو مشغول کرده .

HESAM_5700
10-09-2010, 16:22
سلام.

دوستان جدیدترین ورژن مک اسنو لیوپارد چنده؟راحت نصب میشه و با ویندوز ایکس پی بوت میشه؟

اگه لینک برای دانلود هست لطفاً بدید....اگرم کسی برای فروش داره بگه:46:

با تشکر.

HESAM_5700
11-09-2010, 15:44
دوستان ممنون که پاسخ سوال بالایی هم ندادید!

حالا دانلود کردم اما حجمش 6.90گیگه! چجوری بریزم رو دی وی دی؟

ممننون.....

win2anp
16-09-2010, 10:41
سلام دوستان
من وقتی میخوام نصب کنم هنگام نصب تو مرحله ای که سیب هست میمونه
تو ورژن های دیگه هم میگه یا ریستارت کن و یا خاموش کن
کمک کنید

CPU: Intel E5300

Arash30nema
13-10-2010, 17:08
سلام
من مک 10.5.6 رو روی پی سی نصب کردم ولی کارت گرافیکمو نمیشناسه
کارت گرافیکم 4890 2 گیگ رادئون
کسی درایور واسش داره ؟

Wolf of aria
18-10-2010, 10:52
سلام
میخواستم بدونم آیا بروی سیستم شخصیم مکینتاژ نصب کنم اون داریو های که قبلاً با ویندوز
پارتیشن کرده بودم رو میشناسه یا باید فرمتش رو تغیر دهم؟

ممنون میشم راهنمایم کنید.

mahy007
18-10-2010, 11:57
سلام
اولا مکینتاژ نه مکینتاش ! :31:
بله میشناسه و میتونید فایلاتون رو استفاده کنید
ولی نمیتونید توی درایوهای ntfs چیزی بنویسید و تغییری ایجاد کنید ! فقط میتونید ببینید و استفاده کنید !
برای اینکه بخواین توی درایوهای ntfs بنویسید یه برنامه هست که این امکان رو به شما میده
اسمش یادم نیست

*hamedkhatar*
21-10-2010, 21:04
سلام
من میخوام آخرین ورژن Mac رو دانلود کنم
حالا خواستم بدونم میتونم روی سیستمم نصبش کنم؟
مشخصات:
CPU: IntelR Core (TM)2 Quad CPU Q 9550 @2.83 GHz
Mainboard: ASUSTeK Computer INC .P5 Q
VGA: XFX NVIDIA GeForce GTX 260
RAM: 4GB
HDD: 1 TeraByte
LCD: LG - 22" - W2284F

بعد اینکه میشه کنار ویندوز 7 نصبش کرد یا باید اول پاکش کنم؟
توی درایوهای هاردم که گند نمیزنه که مثلا همه اطلاعات رو پاک کنه یا کله هارد رو یه تیکه بکنه؟
ممنون

baresh89
26-10-2010, 19:19
سلام
من میخوام مکینتاش روی لپتاپ hp dv6 3061 نصب کنم
همه مراحل درست پیش میره
نصب کامل میشه
ولی وقتی سیستم ریستارت میشه به جای اینکه مکینتاش بیاد یک صفحه میاد میگه سیستم ریستارت کن
اینو به چنتا زبان دیگه هم مینویسه
من فکر میکنم از کاستمایز باشه
لطفا کمکم کنید
دارم mac 10.5.2 نصب میکنم

rezaali_sh
07-11-2010, 12:00
ضمن تشکر از انجمنهای بسیار خوب و آموزسهای عالی لطفا مرا راهنمائی کنید.
من سیستم زیر را دارم
MB ASUS P7P55LX
CPU CORE i530
VGA HD5770
از نسخه iAKTOOS s3 V2 استفاده میکنم اما وقتی سیستم با dvd بوت میشه و اولین صفحه iATKOSS
لود میشه و صفحه مشهور آفتاب پرست میاد بلافاصله که به صفحه دوم (صفحهای که گرودنه مک در حال چرخش است)میره سیستم ریستارت میشه.من این نسخه را روی Oracle VMVirtualBox نصب کرده ام
وحتی روی سیستم دیگر به مشخصات زیر نصب کرده ام:
MB GIGA 945G
CPU 5300
VGA 7100s
برای اینکه بتونم روی سیستم اول نصب کنم از انواع EFI استفاده کرده ام مثل:
LegacyBootCD.iso
empireEFIv1085.iso
legacyempire_efi1085.iso
ولی باز هم نشد.
صمنا من نمی دونم جه جوری می تونم در هنگام بوت از دستورات بوت مثلv- -xاستفاده کنم

پرسپوليس
24-11-2010, 01:27
سلام خدمت همه ي پي سي وردي هي عزيز
به به چشمم روشن چي دارم ميبينم
آقا همين اولش بگم اين آقاي كينگ هيتلر كه تا حالا دويست بار بن شده پسر خالمه و يك دزد به تمام معنا
اين آقا تمام اين آموزش ها رو از من گرفته نميدونستم داره اينجا تاپيك ميگردونه
و بايد بگم تو عمرش مك نصب نكرده
گفتم بشناسيد اين خائنو
حتي دقت كنيد تو يه پست گفته ويندوز مكينتاش كه اين كاملا غلطه چون مك خودش يه سيستم عامل جداستو رقيب سرسخت ويندوز

خوب اينم يه آموزش كامل فك كنم ازلحظ نصب مشكل همه بر طرف بشه
و همچنين سازنده ايبوك نحوه ي خريد رو هم گذاشته
:40::40::40::11::11::11:

dada_shi
14-01-2011, 05:52
کسی هست به مشکل ما جواب بده؟
سیستم که با دی وی دی بوت میشه.میرسه به یه قسمت که عکس سیب اون وسطه هستش و یه شکل دایره واری زیرش میچرخه.هرچقدر منتظر موندم هیچ تغییری نکرد.مشکل از کجاست؟

hellfire
27-01-2011, 09:11
سلام دوستان. سوال من اینه که سیستم عامل مک فقط روی کامپیوترهایی که cpu اینتل باشن نصب میشه یا روی سیستم های با پردازنده amd هم نصب میشه. مدل cpu مورد نظرم هم phenomII x6 1055T هست.

dragon2410
28-01-2011, 15:14
سلام
من تازه یه مک بوک خریدم یه هارد اکسترنال دارم 500 گیگ که ntfs هستش و روی مک خوب کار نمیده میخاستم بدونم چجوری Fat32 کنمش؟

dragon2410
30-01-2011, 23:40
سلام من میخام یه pc بگیرم فقط واسه مک میشه راهنماییم کنید؟ چی بهتر جواب میده؟
فقط سریع لطفا
ممنون

gnulinux
31-01-2011, 08:32
سلام دوستان. سوال من اینه که سیستم عامل مک فقط روی کامپیوترهایی که cpu اینتل باشن نصب میشه یا روی سیستم های با پردازنده amd هم نصب میشه. مدل cpu مورد نظرم هم phenomII x6 1055T هست.

سلام رو amd هم الان نصب میشه منتها یه خورده کار بیشتر میخواد

سلام من میخام یه pc بگیرم فقط واسه مک میشه راهنماییم کنید؟ چی بهتر جواب میده؟
فقط سریع لطفا
ممنون

شما میتونید برید تو این سایتها ببینین دیگه رو بهترین سیستمها الان نصب میشه

hellfire
31-01-2011, 09:49
سلام رو amd هم الان نصب میشه منتها یه خورده کار بیشتر میخواد
از نظر سرعت چی؟پلتفرم amd سرعتش با پلتفرم اینتل فرقی نمیکنه؟؟

dragon2410
31-01-2011, 11:15
شما میتونید برید تو این سایتها ببینین دیگه رو بهترین سیستمها الان نصب میشه

واسه این مک بریزم اگه یه pc معمولی خوب ببندم دیگه حله؟

کارت گرافیک و cpu چی بگیرم؟ (گرافیک زیاد بالا نمیخاما):11:

gnulinux
31-01-2011, 19:29
از نظر سرعت چی؟پلتفرم amd سرعتش با پلتفرم اینتل فرقی نمیکنه؟؟

البته که مک واسه اینتل هست شما سیستمت چیه ؟

واسه این مک بریزم اگه یه pc معمولی خوب ببندم دیگه حله؟

کارت گرافیک و cpu چی بگیرم؟ (گرافیک زیاد بالا نمیخاما):11:
شما بگو مادربرد و کلا سیستم مورد نظرتون چیه؟

dragon2410
01-02-2011, 21:07
شما بگو مادربرد و کلا سیستم مورد نظرتون چیه؟

من میخام یه pc بگیرم واسه مک هنوز چیزیو در نظر ندارم حالا چه قطهاتی بگیرم که کم دردسرتر باشه؟

dr_sohrab
15-03-2011, 01:48
با سلام منم یه air خریدم حالا جند تا سوال : 1. برا بک اپ رو دی وی دی ( نه هارد اکستنرنال چی کار باید کرد) 2. lin in صدا نداره میخوام گوشی پزشکی که خروجی صدا داره بش وصل کنم چی کار باید کرد؟ 3. بهترین روش نصب ویندوز همون نرم افزار پارالل دیسک تاپه؟ نرم افزار Macindows v0.4 چی نوشته همه نرم افزارای ویندوز رو اجرا میکنه درسته؟ ممنون از راهنمایی شما

---------- Post added at 03:48 AM ---------- Previous post was at 03:47 AM ----------

آیا رابط لاین این به یو اس پی وجود داره؟

payan_zaman
18-03-2011, 20:27
من میخام یه pc بگیرم واسه مک هنوز چیزیو در نظر ندارم حالا چه قطهاتی بگیرم که کم دردسرتر باشه؟

بهترین کار مراجله به فروم
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید است . باید در فروم این سایت نگاه کنی ببینی آیا درایور یا همان Kext فایلها برای قطعه ای که مد نظر داری موجود هست یا نه. اگر درایور برای قطعه مورد نظرت نبود اون قطعه رو تهیه نکن

---------- Post added at 08:27 PM ---------- Previous post was at 08:25 PM ----------

با سلام منم یه air خریدم حالا جند تا سوال : 1. برا بک اپ رو دی وی دی ( نه هارد اکستنرنال چی کار باید کرد) 2. lin in صدا نداره میخوام گوشی پزشکی که خروجی صدا داره بش وصل کنم چی کار باید کرد؟ 3. بهترین روش نصب ویندوز همون نرم افزار پارالل دیسک تاپه؟ نرم افزار Macindows v0.4 چی نوشته همه نرم افزارای ویندوز رو اجرا میکنه درسته؟ ممنون از راهنمایی شما

---------- Post added at 03:48 AM ---------- Previous post was at 03:47 AM ----------

آیا رابط لاین این به یو اس پی وجود داره؟

در مورد گزینه اول می تونی از دیسک بوتیبل Paragon Partition Manager استفاده کنی که Mac رو هم پشتیبانی میکنه توی DVD مخصوص مکینتاش کینگ پرند قرار داره

PLAΨMID
08-04-2011, 23:45
سلام
ميگم من يه لپتاپ دل دارم . ميشه روش فقط مك نصب كنم ؟ درايور هاي صدا و تصوير و غيره رو از كجا ميشه گير آورد ؟
با تشكر . . .

chista2010
30-04-2011, 07:09
سلام
ميگم من يه لپتاپ دل دارم . ميشه روش فقط مك نصب كنم ؟ درايور هاي صدا و تصوير و غيره رو از كجا ميشه گير آورد ؟
با تشكر . . .

بله روی labtop دل هم میتونید مک نصب کنید می تونید از نسخه iATKOS 10.6.3 SP2 اگه پردازنده intel هست استفاده کنید . درایورها رو هم روش داره یا از نسخه Hazard 10.6.6 برای هردو پردازنده intel و AMD.

ramin_zero1818
14-06-2011, 08:39
من یه سوال داشتم...
من روی iMac خودم خواستم وی پی ان نصب کنم...
فکر میکنم درست عمل کردم ولی نشد هر کاری کردم...
میگه Authentication faild
حالا ممکنه دسترسیم بسته باشه...

Nocturne
11-08-2011, 17:09
سلام. میخواستم بپرسم روی لپ تاپ وایو میتونم مک نصب کنم؟ (cpu: core i 3 - ram: 3gb)
اگر بله، باید دانلود کنم؟ اینهایی که برای دانلود هست مک های -- شده (هکینتاش!) هستن؟

Nocturne
12-08-2011, 13:02
سلام. میخواستم بپرسم روی لپ تاپ وایو میتونم مک نصب کنم؟ (cpu: core i 3 - ram: 3gb)
اگر بله، باید دانلود کنم؟ اینهایی که برای دانلود هست مک های -- شده (هکینتاش!) هستن؟

ببخشید اون -- کلمه ه. ک هستش که سان/ سور کرده...

Realamd
12-08-2011, 21:44
سلام به همه من یک سوال دارم که امیدوارم دوستان بتوانند کمکم کنند: چه جوری میشه بک کلمه مثل ؛هـــــنـر؛ رو اینجوری تایپ کرد؟ منظورم اینه که به ه توجه کنید کشیده شده. من سیستمم لایون مکینتاش (Mac OSX Lion) هستش و دارم از کیبورد فارسی استفاده میکنم. Shift + J رو امتحان کردم کار نداد

Nocturne
12-08-2011, 23:59
سلام به همه من یک سوال دارم که امیدوارم دوستان بتوانند کمکم کنند: چه جوری میشه بک کلمه مثل ؛هـــــنـر؛ رو اینجوری تایپ کرد؟ منظورم اینه که به ه توجه کنید کشیده شده. من سیستمم لایون مکینتاش (Mac OSX Lion) هستش و دارم از کیبورد فارسی استفاده میکنم. Shift + J رو امتحان کردم کار نداد

تو مک نمیدونم ولی تو ویندوز با آندرلاین (ـ) هم میشه اون کارو کرد. ببینید اونجا نمیشه؟ (البته آندرلاین در حالتی که فارسیه نه انگلیسی)

---------- Post added at 12:59 AM ---------- Previous post was at 12:58 AM ----------

کسی پاسخ من رو نمیدونه؟

Realamd
14-08-2011, 06:04
کسی پاسخ من رو نمیدونه؟

اگر مک را روی هر سیستمی به غیر از سیستمهای اپل نسب کنید هکینتاش حساب میشود و غیر قانونی میباشد. امکان پیدا کردن درایوها هم خیلی کمه.

matin724
14-08-2011, 11:48
سلام . حداقل سخت افزار مورد نياز براي نصب مك چيه؟
ممون

Nocturne
15-08-2011, 21:07
اگر مک را روی هر سیستمی به غیر از سیستمهای اپل نسب کنید هکینتاش حساب میشود و غیر قانونی میباشد. امکان پیدا کردن درایوها هم خیلی کمه.

واقعاً؟
به هرحال منظور من از سواله این بود که این مکایی که لینکهای دانلودش هست ه.ک شده است دیگه؟
(یعنی اگر روی کامپیوتر مک هم نصب کنیم به هرحال خود سیستم عامله ه. ک شده هستش)

saeed_tj
08-09-2011, 23:14
سلام من روی pc سیستم مکینتاش را روی سیستم نصب کردم . مشکل خاصی ندارو ولی اسپیکرام ۳ تاش صدا داره ۴ تای دیگه نداره . اسپیکرام ۷.۱ هست . رفتم از توی audio MIDI setup قسمت configure speakers گزینه ۷.۱ را فعال کنم ولی اون گزینه غیر فعال است باید چی کار کنم؟ ممنون میشم کمک کنین

saeed_tj
10-09-2011, 23:32
:42:kasi nist javab bede?

payan_zaman
23-09-2011, 20:03
واقعاً؟
به هرحال منظور من از سواله این بود که این مکایی که لینکهای دانلودش هست ه.ک شده است دیگه؟
(یعنی اگر روی کامپیوتر مک هم نصب کنیم به هرحال خود سیستم عامله ه. ک شده هستش)

بهترین روش برای نصب سیستم عامل مک روی PC که من تست کردم استفاده از iATKOS 10.6.3 هست البته نسخه Lion هم در حال تهیه هست ولی هنوز آماده نشده
هنگام نصب اکثر درایورهای مورد نیاز جهت نصب روی PCرو داره مگر یکی دو تا قطعه اونهم با سرچ تو گوگل می تونی پیدا کنید

bnp6712
29-10-2011, 06:56
سلام میشه یکی بهم بگه چه جوری میتونم هم مک هم 7 رو لپ تاپ داشته باشم؟

Masоud
29-10-2011, 13:13
سلام میشه یکی بهم بگه چه جوری میتونم هم مک هم 7 رو لپ تاپ داشته باشم؟
سلام

به تالار زیر مراجعه کنید. آموزش های خوبی داریم در این زمینه :

آموزش های اختصاصی پی سی ورلد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید :40:

m_sharajabian
07-11-2011, 20:45
سلام ببخشید من یه پک کامل از سیستم عامل مک خریدم ولی هیچکدوم کار نمیکنه وقتی میرم توی بوت برای نصب و f8 رو میزنم بهدش یه اینتر ولی بعد ریست میکنه توی همه ی مدل های مختفش اینطوریه چیکار کنم ریست نکنه ممنون

Erfan.B
08-11-2011, 01:23
سلام ببخشید من یه پک کامل از سیستم عامل مک خریدم ولی هیچکدوم کار نمیکنه وقتی میرم توی بوت برای نصب و f8 رو میزنم بهدش یه اینتر ولی بعد ریست میکنه توی همه ی مدل های مختفش اینطوریه چیکار کنم ریست نکنه ممنون
رو سیستم IBM نصب می کنی؟
ممکنه با سی پی یوت هم خونی نداشته باشه چون معمولاً با اینتل جواب می ده:46:
موفق باشي:11:

m_sharajabian
08-11-2011, 22:22
بله روی ibm نصب میکنم

Erfan.B
09-11-2011, 00:58
بله روی ibm نصب میکنم
به احتمال زیاد با سی پی یو هم خونی نداره.

m_sharajabian
09-11-2011, 23:05
به احتمال زیاد با سی پی یو هم خونی نداره.

یعنی نمیشه کاریش کرد من کلی پول یه پک دادم :37:

m_sharajabian
13-11-2011, 16:51
سلام ببخشید من idm یعنی چی ؟

Erfan.B
14-11-2011, 01:34
سلام ببخشید من idm یعنی چی ؟
این جا جاش نبود بپرسی ولی خوب...
IDM یا به عبارت کامل INTERNET DOWNLOAD MANAGER یه برنامه است برای مدیریت دانلودها. یعنی یه برنامه رو اگه لینکش رو داری می دی به این برنامه و می تونی با تنظیمات و سرعت بیش تر و البته با امکان ریزیوم (اگه سرور ساپورت کنه) اون فایل رو دانلود کنی.

m_sharajabian
14-11-2011, 17:32
این جا جاش نبود بپرسی ولی خوب...
IDM یا به عبارت کامل INTERNET DOWNLOAD MANAGER یه برنامه است برای مدیریت دانلودها. یعنی یه برنامه رو اگه لینکش رو داری می دی به این برنامه و می تونی با تنظیمات و سرعت بیش تر و البته با امکان ریزیوم (اگه سرور ساپورت کنه) اون فایل رو دانلود کنی.

شما قبلا از من پرسیده بودید من گفتم اره اما نه من یه پک خریدم و مدل های مختلف مکینتاش توشه ولی ریست میکنه با اینکه همه چیز کامپیوتر درسته سی پی یو amd هم دارم ولی همش رو ریست میکنه

مروارید سفید
02-12-2011, 22:33
سلام و خسته نباشید
دوستان کسی می تونه چند مورد از معایب و محاسن سیستم عامل مکینتاش را بیان کنه واسه درس ارائه لازم دارم
لطفا اگه می شه سریع جواب بدید

ghost_dog
08-01-2012, 15:43
سلام دوستان
ميشه رو اين سيستم مكينتاش رو نصب كرد؟(و اگه ميشه كدوم ورژن؟)

cpu: intel corei5 2500k
m.b : asus p8h67
ram: 2*2g kingmax
vga: geforce 9500gt

green_ice_hz
10-02-2012, 17:41
سلام دوستان ، من روی Mac Os Lion , word نصب کردم ، فارسی رو جدا جدا تایپ میکنه ، لطفا کمک کنید

king-hitler2
13-06-2012, 21:31
سلام یعد 4 سال برگشتم به فروم و این تایپیک که یه زمانی نوشتیمش
الان دیگه مک کار نمیکنم
کسی هست بهترین نسخه مک و جدیدترینشو معرفی کنه

az1051495
14-07-2014, 09:05
سلام
من نصب کردم اما وقتی میخواد بالا بیاد اینجا گیر میکنه
کسی میدونه مشکل چیه و چطوری باید حلش کرد؟

siakhan
11-01-2016, 18:08
سلام به همگی
برادرم یک مکینتاش داره که امده یک سری فایل رو بین دوتا بارتیشن جابجا کنه که فایلهای سیستمی رو هم جابجا کرده و خلاصه دیگه سیستم بالا نمیاد.
رو لوگوی سیب گیر میکنه و یک سری چیزایی مینویسه که تو عکس زیر نشون دادم.
از اونجا که چیزی نداشتم، رفتم یه یو اس بی قابل بوت El Capitan خریدم ، وصل کردم به مک و با نگه داشتن دو دکمه command + R روشن کردم علامت ورود ممنوع نشون داد و بعد سیستم ریستارت شد. و اتفاقی نیافتاد.
دکمه c رو نگه داشتم سیستم رو روشن کردم باز چیزی نشد و مجدد همون صفحه سیب و ..
با نگه داشتن دکمه shift هم همین اتفاق افتاد.

خواهشا راهنمایی کنید که چکار باید کنم؟ راهی برای نجات فایلهای شخصی داخل سیستم هست یا خیر؟

سباس فراوان

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

WITHOUTBORDERSS
26-06-2016, 13:32
سلام راستش من این رمز ی رو ک میبینین گم کردم بدون این هیچ کاری نمیشه کرد کسی بلده برای برای حل این مشکله باید چیکار کرد؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Nocturne
26-06-2016, 13:53
من جدیدا نمیتونم از اپ استور دانلود کنم، دائم پسورد میخواد، بعد هم که میزنی یه مقدار طول میده و بعد گزينه billing info رو میاره (با اینکه اپ مورد نظر رایگانه). مشکل چیه؟

mohammad36
19-08-2016, 13:25
سلام من یه مک بوک دارم که از آلمان خریدم و مال سال ۲۰۰۷ هستش سیستم عامل و نرم افزاراش راحت آپدیت میشن ولی سرعت سیستم مدتیه که پایینه البته روش ویندوزم نصب کردم و در حال حاضر هم مک و هم ویندوز روش هست. قبلا وقتی در ویندوز سرعت میومد پایین راحت یه ویندوز عوض میکردم و همه چیز حل میشد میخوام بدونم در مک هم میشه ؟میشه یکی بگه سیستم عامل مکینتاش هم آیا مثل ویندوز اصلی و غیر اصلی داره ؟ اگه یه وقت عوض کنم ممکنه که نسخه اصلیش پاک بشه ؟ نرم افزاراش چی ؟

mesbaha
26-08-2016, 00:24
سلام
یه سوال داشتم؟
چه برنامه ای برای مک پیشنهاد میکنین که ویدهای داخل سایت فیسبوک رو بتونم دانلود کنم؟
مرسی

ParsiKade
05-09-2016, 08:11
سلام من یه مک بوک دارم که از آلمان خریدم و مال سال ۲۰۰۷ هستش سیستم عامل و نرم افزاراش راحت آپدیت میشن ولی سرعت سیستم مدتیه که پایینه البته روش ویندوزم نصب کردم و در حال حاضر هم مک و هم ویندوز روش هست. قبلا وقتی در ویندوز سرعت میومد پایین راحت یه ویندوز عوض میکردم و همه چیز حل میشد میخوام بدونم در مک هم میشه ؟میشه یکی بگه سیستم عامل مکینتاش هم آیا مثل ویندوز اصلی و غیر اصلی داره ؟ اگه یه وقت عوض کنم ممکنه که نسخه اصلیش پاک بشه ؟ نرم افزاراش چی ؟

در مک هم ممکنه در صورت دانلود نرم‌افزارهایی که رم و CPU را خیلی درگیر می‌کنند سرعت مک بیاد پایین (از Activity Monitor می‌تونید نگاه کنید که آیا برنامه‌ای هست که بیش از اندازه CPU را درگیر کنه یا خیر؟)

سیستم عامل مک اصلی و غیر اصلی نداره، آپدیت‌های مک رایگان هستند می‌تونید آخرین نسخه را از Mac App Store دانلود کنید. البته اگر مک بوک پرو Mid/Late 2007 داشته باشید می‌تونید آخرین ورژن مک را دانلود کنید. اما اگر مک بوک ۲۰۰۷ دارید، آخرین نسخه از مک (در حال حاضر El Capitan) بر روی مک های ۲۰۰۸ و جدیدتر نصب می‌شه.

reza_3722
09-10-2016, 19:39
آیا در برنامه Parallels Desktop تنظیمی هست که بشه برنامه های ویندوز رو مجزا و مستقل در محیط مک اجرا کرد و وارد محیط خود ویندوز نشد؟

zpf19
15-11-2016, 11:49
دوستان میشه اطلاعات درایو فرمت از نوع کامل رو باز گرداند؟

dannydolph
10-10-2017, 12:30
آیا در برنامه Parallels Desktop تنظیمی هست که بشه برنامه های ویندوز رو مجزا و مستقل در محیط مک اجرا کرد و وارد محیط خود ویندوز نشد؟

اینکه *وارد ویندوز نشی* چندتا معنی داره. اگه منظورت اینه که اصلا ویندوز رو توی مک باز نکنی که جواب منفیه. ینی اول باید ویندوز رو از طریق پارالل دسکتاپ باز کنی بعدش اگه خواستی از طریق منوی view گزینه enter coherence رو انتخاب کنی.

مديريت
20-06-2021, 22:25
سلام
من روی آی مک 2013 سایز 21.5 اینچ می خوام ویندوز بریزم از طریق نصب نرم افزار پارالل متاسفانه پیغام خطا می دهد که فقط حداکثر نسخه ویندوز 7 قابل نصب هست.
ویرچوال باکس هم نصب کردم اونم همین خطا رو میده
نسخه بالاتره پارالل هم کلا نصب نمیشه و نیازمند نسخه 10.13 هست که OS من بروز هست و آخرین نسخه 10.9.5 هست و بالاتر از این آپدیت نمیشه متسفانه.
از طریق روش Bootcamp ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم رفتم برم جلو اونجا هم وقتی فایل ایزو ویندوز 10 انتخاب میکنیم پیغام خطا میده که فایل ویندوز 7 پیدا نمیشود
از طریق فشرددن دکمه های Command+Ctrl+R هم وارد نصب از اینترنت شدم چون گزینه Command+R کار نیمکر که بتونم ریکاوری کنیم ولی اونجا هم اپل آیدی میخاست که ندارم
الان چطوری باید ویندوز 10 روی این بالا بیارم ؟
imac 2013 late - 8 ram - i5 intel - version 10.9.5

MCI
21-06-2022, 12:39
سلام

کسی در رابطه با متاتریدر ۴ و اندیکاتور و اکسپرت ها می تونه کمکم کنه؟

مک بوک پرو ۲۰۲۰