PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال سوال دارم من ....سه تا سوال دارم من

mojanimator
19-09-2008, 00:19
ببخشید سه تا سوال داشتم که برام خیلی مشکل ساز شدن و می دونم که برای شما جواب دادن به این سوالها افت داره. ولی اگه میشه بزرگواری کنید و جواب بدین
1.Unwarp UVW چیه و چه موقع ازش استفاده می کنند؟{3d max}[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2.چی جوری میشه از این تصویر استفاده کرد و برای ساخت درخت تنظیم کرد؟{3d max}[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3.می خواستم مایا نصب کنم ولی بدون کارت شبکه نصب نمی شه .منم کارت شبکه نصب کردم ولی علامتی که اون زیر چشمک می زنه شبیه کامپیوتر نبود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اگه میشه شما یه دور نصب کارت شبکه رو رو عکس بهم یاد بدین.

از همتون ممنونم اگه توضیحاتتون مفصل باشه خیلی کمکم می کنه:10:

CG Art
19-09-2008, 01:39
1) براي بيشتر اشيا از پيش تكسچر گذاري صحيح تعريف شده ...ولي بعضي از اشيا (خصوصا انواعي كه با مديفاير اصلاح مش و پلي و ...مورد ويرايش قرار ميگيرندو يا ابجكتهاي ايمپورت شده ) فاقد نكسچر كوردينيت صحيح ميباشند.....براي رفع اين مشكل از
مديفاير هاي uvw map و unwrap uvw استفاده ميكنيم.استفاده از اين مديفاير بدون يك تكسچر كار اشتباهي است ....بنابراين به
متريال اديتور رفته و يك متريال با تكسچر به ابجكت نسبت دهيد...به مديفاير ليست برويد و با فشردن كليد u روي كيبرد به اين ديفاير دسترسي خواهيد داشت زير مجموعه :زير مجموعه اين مديفاير فقط گيزمو هست كه ميتوانيد آن را جابجا كنيد بچرخانيد و يا تغيير اندازه دهيدبخشهاي مختلف مديفايراين مديفاير از 7 روش مختلف براي تكسچرينگ استفاده ميكند.
1.planarدر اين روش شما ميتوانيد تكسچر را از جهت دلخواه روي شي بياندازيد.
2.Cylindricalاز يك گيزموي استوانه اي براي انداختن طرح استفاده ميشود........cap درصورت فعال بودن كپ ابتدا و انتهاي گيزمو از حالت planar براي تكسچرينگ استفاده حواهد كرد و گرنه نتيجه شبيه به كروي خواهد بود.
3.Sphericalروش كروي ...يك روش پر استفاده در تكسچرينگ اشيائ كروي و شبيه الكروي!!!! مثل سر آدم.
4.Shrink Wrapروش بقچه اي !!!! تركيبي از نوع سطحي و كروي.
5.box روش پر كاربرد باكس ...بهترين دوست شما در كسچرنگ ديوارها و جعبه ها
6.Face تكسچر به صورت پلانار به تك تك پلي گانهاي ابجكت نسبت داده خواهد شد.
7.XYZ to UVWخب اين رو درست نفهميدم چيه !!!شما فهميدين به من هم بگين ثواب داره!!!!ولي فكر كنم كارش تبديل طرحهاي سه بعدي به دو بعديهدر قسمت بعدي شما دو مشخصه سه تايي ميبينيد ....tiling و sizeگروه اول كه طول و عرض و ارتفاع LWH مشخص شده اند
اندازه گيزموي شما رو تنظيم ميكنند گروه دوم كه تكرار طرح رو در واحد سطح تعريف ميكنند TILE X,Y,Z Map channel:كليد
طلايي مديفاير uvw بعدا در موردش توضيح ميدهمAlignment:قرار گيري فوري گيزموي مديفاير در جهات سه گانه...x y zManipulateبه طور دستي اندازه گيزمو را در هر جهت تعيين كنيدخب اينجا 8 تا دكمه هست •Fit: گيزمو را به اندازه ابجكت در ميآورد•Center: گيزمو در وسط ابجكت•Bitmal
fit: اگر يك عكس با سايز خاصي داريد مثلا 100 * 500 پيكسل با زدن اين دكمه يك كادر browse باز ميشود و شما ميتوانيد گيزمو را به اندازه عكس درآوريد ( با تشكر از دوست عزيز D.Abedi )•Normal align: مركز گيزمو را بر روي نرمالهاي ابجكت حركت ميدهد (يعني چي ؟؟خب امتحان كن عزيز!)•Region fit: شما ميتونيد گيزمو را مجددا ترسيم كنيد.......دقت كنيد اين كار فقط در زاويه
ديد پرسپكتيو و پنجره اي كه محور xيا y يا z بر آن عمود است انجام ميشود ....به عبارت ديگر بستگي به محوري دارد كه در بخش Alignment انتخاب شده است..•Align view: گيزمو به زاويه ديد شما عمود ميشود•Reset : حالت گيزمو به اندازه پيش فرض برميگرداند•Acquir: ميتوانيد مشخصات uvw رو از ابجكت ديگري بگيريد )دقت كنيد كه ابجكت ديگر! بايد مديفاير uvw داشته باشد ...كادر Displayدر اينجا اگر شما يك مديفاير باز كننده تكسچر مثل uvw unwrap به كار برده باشيد ميتوانيد نحوه نمايش محل باز شدن تكسچر(seam) را به دو صورت نازك و ضخيم و يا عدم نمايش تنظيم كنيد.

2) شما باید از یه تصویر منا سب استفاده کنی. ببین مثه زیر :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3) برای نصب یک کارت شبکه ی مجازی ابتدا به Control Panel رفته و بر روی گزینه ی Add Hardware کلیک کنید. بعد از زدن دکمه ی Next ، کمی صبر کنید تا کامپیوتر به جست و جوی خودش برای یافتن سخت افزار جدید پایان دهد. بعد از ناکامی در پیدا کردن سخت افزار جدید، از شما سوال می کند آیا واقعن سخت افزار را نصب کرده اید و شما باید به دروغ گزینه ی اول یعنی Yes, I have already connected the hardware را بزنید و سپس ادامه.

در صفحه ی بعد کامپیوتر از شما می خواهد از لیست ظاهر شده سخت افزار مناسب را انتخاب کنید که شما باز هم چنین کاری نمی کنید. میایید در انتهای لیست و گزینه ی Add new hardware device را انتخاب می کنید و Next را میزنید. در صفحه ی بعد گزینه ی دوم یعنی انتخاب سخت افزار به صورت دستی را انتخاب کرده و سپس به صفحه ی بعد میروید. در صفحه ی بعد از بین سخت افزار های رایج، گرینه ی مورد نظر این پست، یعنی Network Adapters را انتخاب کرده و Next را میزنید و کمی صبر می کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در صفحه جدید از قسمت Manufacturer گزینه ی Microsoft و از قسمت Network Adapter گزنیه ی Microsoft loopback adapter را انتخاب می کنید و دو بار پی در پی بر روی گزینه ی Next کلیک می کنید. کمی صبر کنید و در پایاین بر روی Finish کلیک کنید!

حالا می توانید به قسمت Network connection بروید و با کلیک بر روی Local Area Connection به رویای خود برسید! هر کاری دوست دارید انجام دهید و هر نوع IP از هر کلاسی را که عشقتان کشید، ست کنید!

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
منبع :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ایشاا... مشکلت حل بشه.

b3dnet
19-09-2008, 01:45
ممنون عادل جان
جواب هات کامل بود
ما هم استفاده کردیم...

mojanimator
20-09-2008, 15:47
قربون دستت خیلی باحالی. ولی بازم چند تا مشکل دارم.
2.این متریال تو یه اموزش خارجی دقیقآ روی همون درخت افتاده و من هم متعجب شده بودم .چون خودم هرکار کردم نتونستم اونو با تنه ی درخت ست کنم.
اینم اموزش اصلیش. اگه سر در اوردی به من هم بگو
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

3.در باره ی نصب مایا هم اگه دقت کنی من خودم همه ی این کارها رو کردم ولی اگه اولین مطلب تاپیک رو نگاه کنی در عکس قسمت سوم به جای ظاهر شدن علامت کامپیوتر های چشمک زن در نوار start , علامتی ظاهر شده که در همون تصویر می بینی .{بازم اگه بتونی راهنماییم کنی ممنون میشم}

moj2raj2.blogfa.com یه سری بزنید

mojanimator
21-09-2008, 12:13
کسی اموزش رو نگاه کرد؟:13:

CG Art
21-09-2008, 18:52
خوب ببین دوست من :

اول که اومده ساختن تکسچر برگ ها رو آموزش داده. که عکس گذاشته.

بعدش اومده شاخه رو گفته.

به Diffuce اون مپه رو داده و واسه برجستگیش هم اون بامپه رو.

بعدش اومده یه مدیفایر Vraydisplacement رو به شاخه داده و اون مپه بامپ رو داده بهش.

همین.
اگه سوالی داشتی در خدمتم.

CG Art
21-09-2008, 18:56
در ضمن برای کارت شبکه هم یه بار دیگه مراحل انجام بده اگه نشد بگو تا راهنماییت کنم.

mojanimator
21-09-2008, 20:52
در ضمن برای کارت شبکه هم یه بار دیگه مراحل انجام بده اگه نشد بگو تا راهنماییت کنم.

راستش مشکل کارت شبکم حل شد . ولی در مورد اون آموزش خودت امتحان کن ببین می تونی اون عکس رو رو شاخه تنظیم کنی؟ اگه تونستی عکسشو برام بذار. :در ضمن ببخشید اینقدر اذیتت می کنم!

CG Art
22-09-2008, 01:50
عزیز جان. من اون فایل رو که ندارم. بعدشم اون رو فقط باید نسبت بدی به شاخه همین !!!