PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قيمت جديد ثبت‌نام تلفن همراه

mska
28-12-2005, 13:32
ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: شوراي اقتصاد قيمت سيم‌كارت تلفن همراه ثبت نامي را 360 هزار تومان تصويب كرد.

محمد سليماني در گفت‌وگو با فارس، افزود: ثبت‌نام سيم‌كارت‌هاي تلفن همراه از اول تا 24 بهمن ماه سال جاري به تعداد نامحدود انجام مي‌شود.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات افزود: با تصويب شوراي اقتصاد قيمت سيم‌كارت تلفن همراه ثبت نامي از 440 هزار تومان به 360 هزار تومان كاهش يافت.

وي افزود: در اين دوره از ثبت نام سيم كارت با يك فيش بانكي مي‌توان به تعداد نامحدود ثبت نام كرد و اگر متقاضي باشد، زمان نام‌نويسي، يك هفته تمديد مي‌شود.

سليماني افزود: قرعه‌كشي اين سيم‌كارت‌ها از ابتداي سال 85 و زمان واگذاري از سال آينده خواهد بود.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات افزود: ظرفيت لازم براي واگذاري سيم‌كارت‌هاي جديد ايجاد شده است.

سليماني در مورد حداكثر و حداقل زمان انتظار براي دريافت سيم كارت ثبت‌نامي، گفت: اين مدت زمان، بستگي به تعداد ثبت‌نام‌شوندگان دارد ولي تلاش مي‌شود كل سيم‌كارت‌ها در سال 1385 واگذار شود.

وي افزود: واگذاري سيم‌كارت‌هاي ثبت نام شده بهمن ماه 84، از ارديبهشت ماه يا خرداد ماه سال آينده انجام خواهد شد.

6025434
28-12-2005, 13:42
چه فايده سيمكارت جديد هم بدن خط هاي ما كه درست نميشه. بازم همون اشغالي هاي بيمورد و در شبكه نبودن مشترك و...

Nvidia
28-12-2005, 13:44
اي ول من سه تا ميگيرم

6025434
30-12-2005, 08:22
من كه اينجوري گفتم ميخوام يكي بگيرم بفروشم. نوش جانم ولب فكر كنيد همه مثل من و تو فكر كنند. يعني خط داشته باشند و بخوان بخرند و بفروشند و پولشو بزنند به بدن. واي چي ميشه!!!

MaFia
30-12-2005, 09:12
تجربه نوشتن فيش زياد دارين ؟
من يه پولي دستم موندم چند تا بنويسم ! اصلا سودي داره يا با حساب خواب پول زياد هم صرف نمي كنه!
خلاصه اولين تجربه هست يا نه؟

Strasboorg
30-12-2005, 09:36
تجربه نوشتن فيش زياد دارين ؟
من يه پولي دستم موندم چند تا بنويسم ! اصلا سودي داره يا با حساب خواب پول زياد هم صرف نمي كنه!
خلاصه اولين تجربه هست يا نه؟

سلام
اگر قيمتها هميني كه الان هست باشه چرا سودي نداره مافيا جون
حساب كن كه پارسال با 440 تومن اسم نويسي ميكردن
همين الان در بدترين حالتش سيم كارت نزديكه 650 هزار پولشه
اين 50درصد سود
چه كاري ميخواي بكني كه اين قدر سود داشته باشه
در ضمن اين كه كار نيست
پوله كنار مونده رو ميشه سيم كارت ثبت نام كرد
به جاي اينكه تو بانك بخوابه
--- البته پولي كه تو بانك خوابيده رو منظورمه --
در بهترين حالتش بانك 24 درصد در سال سود ميده
-- دقت كن گفتم در بهترين حالت --
:happy:

6025434
30-12-2005, 09:41
موافقم. چرا ما نخريم بفروشيم.
آقا خانومه جلوي خودم 34 تا فرم تو دستش بود.(ثبت نام قبلي)

MaFia
30-12-2005, 09:45
من داشتم مي رفتم تو كار ماشين واسه خودم پس برم تو كار فيش ماشين نباشه مترو هست
الان سود 7 درصد دارم مي گيرم فقط 36 تومن در ماه !!!!!!!!!!!!!!!
همه به نام يه نفر درد سر نداره ؟
چون مدير عاملش مي گفت اونهايي كه بيشتر از 3 تا نوشتن تازه الان داريم مي ديم خط ها رو (سري قبلي رو) :ohno:

Strasboorg
30-12-2005, 09:55
من داشتم مي رفتم تو كار ماشين واسه خودم پس برم تو كار فيش ماشين نباشه مترو هست
الان سود 7 درصد دارم مي گيرم فقط 36 تومن در ماه !!!!!!!!!!!!!!!
همه به نام يه نفر درد سر نداره ؟
چون مدير عاملش مي گفت اونهايي كه بيشتر از 3 تا نوشتن تازه الان داريم مي ديم خط ها رو (سري قبلي رو) :ohno:
چه دردسري ؟
اونايي كه 2 تا نوشته بودن كه خيلي خوش به حالشون بود
چون خيلي زودتر از اينا سيم رو گرفته بودن
من خودم دو تا سيمي رو كه امسال اون اولا گرفتم بالاي 900 فروختم
يعني 100 درصد سود. :sad:
گر چه اينايي كه الان دارم ميگيرم رو بالاي 650 هزار نميتونم بفروشم. :sad: :sad:

MaFia
30-12-2005, 09:58
فكر نمي كنم با اين تاليا و ايران سل ديگه ركورد بالاي 850 رو داشته باشيم
اما در كل پس خيلي اميدوارم كردين
البته بازار 1 تومن ماهي 30 تا 40 ميده اما خب اين عوضش پولت رو يوهو نوش جان كنند نداره دير و زود داره سوخت و سوز نداره

مهدی 2007
30-12-2005, 18:52
آخه من موندم اینا چقدر می نویسن فکر کنم داره دیگه از جمعیت ایران تعدادش بالاتر میره در ضمن دیگه فکر نکنم سود آنچنانی داشته باشه دلیلش هم مشخصه و قتیکه هنوز قبلیها رو ندادند می خوان ثبت نام جدید رو شروع کنند و به صورت نامحدود!!!

6025434
31-12-2005, 07:40
اگر 100 تومان هم سود داشته باشه من مينويسم.

siavash alavi
31-12-2005, 11:42
اينها ميخوان پول مردم رو از دستشون خارج كنند
نميگم كه ميخوان بخورن ها
اما حساب كن چند ميليارد تومن پول از دست مردم جمع بشه
چه اتفاقي ميافته دوباره گراني دوباره فشارهاي اقتصادي مردم
هميشه همينجوره اواخر سال كه ميشه مردم رو تحريك ميكنن كه موبايل بخرن
ماشين با درصدهاي ويژه دهه فجر و فلان و بهمان
بعد پولي كه شب عيد باديد تو اقتصاد خانواده و جامعه در جريان باشه ميره تو جيب بانگ
اگر ميخواهي سود كني برو پسته بخر
تخمه بخر
مغزگردو بخر
ببين چه سود باحالي بهت ميده
همه مردم رو با اين بازيها سر كار گذاشتند
سود خوب ميخواهين
با من تماس بگيريد راهنمايتون كنم
فكر بد نكنيد نه نتوركه و نه نوت بوك
بازار سنتي
كار سنتي
درآمد خوب
فقط بايد بازار رو بشناسي
تو تمام دنيا شما درخواست موبايل ميكني يكروزه بهت تحويل ميدن اونم با قيمتهايبسيار پايين
فقط تو مملكت ما اينجوريه
قربان همگي سياوش علوي

30naa
31-12-2005, 12:11
خاک تو سر ما با این اقتصاد بیمارمون!!!!

MaFia
31-12-2005, 12:36
اقتصاد نيست كه باقلواست
بيمار كه چه عرض كنم درش تخته وتعطيل شده و الان رفيتم دفنش كرديم اقتصاد در گذشت خدا بيامرزه
دليلش رو هم كه اصلا اصلا نميشه توضيح بديم و يا با هم بحث كنيم كه همش سياسي بعد هم انجمن ف ي ل ت ر و بعد هم اعدام ...

siavash alavi
31-12-2005, 23:14
با سلام خدمت همه دوستان عزيز
اگر مديران سايت اجازه دهند يك بحث سياسي اقتصادي راه بيفته خيلي ازش استقبال خواهد شد
اما به دو شرط
1- مديران سايت اجازه دهند
2- هركس خواست تند روي كنه سريعا پستش پاك شه
به نيمه خالي نگاه نكنيد
حتما حتما به نيمه پر و خدماتي كه در حال اجراست پرداخته شود
سعي كنيم كه با كمك كردن به اضافه شدن حجم نيمه پر كمك كنيم
حتما شنيده ايد كه صدا سيما اعلام كرده پچه هاي گل پي سي ورد از ما هم جلوترند
اينو تو همين سايت خوندم
پس بيائيد با ايجاد راهكار كمك كنيم نه اينكه ضربه بزنيم
با تشكر سياوش علوي

Meisam
31-12-2005, 23:35
با سلام خدمت همه دوستان عزيز
اگر مديران سايت اجازه دهند يك بحث سياسي اقتصادي راه بيفته خيلي ازش استقبال خواهد شد
اما به دو شرط
1- مديران سايت اجازه دهند
2- هركس خواست تند روي كنه سريعا پستش پاك شه
به نيمه خالي نگاه نكنيد
حتما حتما به نيمه پر و خدماتي كه در حال اجراست پرداخته شود
سعي كنيم كه با كمك كردن به اضافه شدن حجم نيمه پر كمك كنيم
حتما شنيده ايد كه صدا سيما اعلام كرده پچه هاي گل پي سي ورد از ما هم جلوترند
اينو تو همين سايت خوندم
پس بيائيد با ايجاد راهكار كمك كنيم نه اينكه ضربه بزنيم
با تشكر سياوش علوي
سلام
خواهش میکنم ... خوب آقای علوی میتونید این بحث رو شروع کنید ...
به شرطی که سایر دوستان هم که میخوان توی این بحث شرکت کنند منفی نویسی نکنند و بحث ها رو براساس منطق و دلیل پیش ببرند ;)
ممنون

H3SAM
01-01-2006, 00:05
آیا میشه چندتا نوشت میگن بیشتر از یکی نمیشه بنویسی اگه اینجوری باشه که نمیشه بده

راستی مافیا جان مگه محل زندگی شما سیسیل نیست پس چه جوری خط ثبت نام میکنید :blink:

siavash alavi
01-01-2006, 00:40
بسمه الله الرحمن الرحيم
با سلام خدمت تمام دوستان عزيز
من با اجازه از ميثم عزيز تصميم گرفتم مبحثي سياسي اقتصادي در راه رشد و چگونگي شكوفايي اقتصاد ايران براه بيندازم
در تايپيك هاي گوناگون جسته و گريخته بعضي از دوستان پستهايي داده بودند كه بعلت خارج شدن از بحث اصلي با اين تذكر روبرو شده بودند كه اينجا جاي اين بحث ها نيست
من از همه دوستان عزيز خواهش ميكنم كه در اين تايپيك پر تلاش ظاهر شوند و همون طور كه خدمت سروران گراميم اعلام نمودم سعي شود به نيمه پر نگاه شود
اما بايد مقدار نيمه خالي را هم در نظر گرفت نه اينكه نيمه خالي را بعنوان سند عنوان كنيم
در يكي از هفته نانه ها خواندم كه دولت سازندگي و دولت اصلاحات بالاترين رقم رانت خواري دولتي را داشتند كه همه عزيزان اطلاع كافي و وافي دارند
اما وظيفه ما بعنوان يك ايراني نه بعنوان يك مسلمان كه البته تدين و دينداري ما مهم است نه مسلماني
چون در كشور ما و مسلما در اين سايت بدون شك عده اي هم از مذاهب ديگر عضو هستند پس بكوشيم تا به نيجه اي مثبت رسيد كه شما جوانان عزيز هستيد كه بايد آينده اين كشور را در دست داشته باشيد
دوستاني را ديدم كه حتي 20 سال هم نداشتند اما از نظر علمي بسيار توانا و پر بار هستند
پس دست كمك بسوي شما عزيزان دراز ميكنم
سياوش علوي

siavash alavi
01-01-2006, 00:53
بحث را از ثبت نام موبايل شروع ميكنم
ثبت نام موبايل براي سازمانهاي ذيربط دو استفاده بزرگ داره
1- موجودي نقدي دست مردم رو جمع ميكنن كه قدرت خريد مردم كم بشه
2- با اين پولهايي كه جمع ميشه ميرن ادواتي را ميخرند كه بايد از بوجه تعمين بشه وديگه نيازي به بودجه نيست پس از پول مردم براي مردم به نفع سازماني خاص كه خود باعث رانت خواري دولتي ميشود اگر مردم را در سود اين شركتها سهيم ميكردند و بابت پولي كه سرمايه گزاري ميشود سهمي به سرمايه گزاران پرداخت مينمودند چقدر مثمر ثمر تر بود؟
البته نه سودي كه بابت چند ماه تاخير پرداخت ميشود بلكه بصورت سهام كه مردم را بسوي بازار بورس سوق دهند
مثلا در تلويزيون تبليغ ميكنند كه اوراق مشاركت پنج ساله با x درصد سود چرا نميگويند كه اوراق مشاركت پنج ساله بدون سود اما با تعداد خاصي سهم؟
بافت اقتصادي جامعه ويران است
بيمار است
نياز به اصلاح دارد
و ما بايد بهترين راهكار را پيدا كنيم
با هم
بسم الله
سياوش علوي

royaye_talkh55
04-01-2006, 12:59
سلام آقاي سياوش علوي
با تشكر از پيام خصوصي شما
و ممنون از اينكه پيام فرستاديد :happy:

saghy
05-01-2006, 02:30
سلام
مافيا جان الان بحث خريد و سود اور بودنش يه كم گيجه !
به قول تو بازار كه درش تخته شده و دفينه اش هم داره قيمتي ميشه ! ميدونم چي ميگي !
اما اين تعدادي كه ثبت نام ميكنن تو سري جديد فكر كنم اونقدري باشه كه ديگه اون قيمتهاي كذايي رو به دنبال نداشته باشه ... اما اين كه ميخوان با يك فيش هر چه تعداد بنويسن يه راهكاره براي قرعه كشي ها ... اگر ميتوني به اسم چند نفر بنويس كه تو قرعه كشي زودتر اسمت دربياد .
شنيدم ميخوان قسطي هم بدن يعني 60 نقد و 300 معرفي به پست بانك و اقساط 10 ماهه . كاري كه سري قبل براي كارمندان بعضي ادارات كردن . البته وقتي ثبت نام شروع بشه بازار طلا مياد پايين و بورس هم تنزل داره ... البته تنش طلا بيشتره . اگه داري زودتر رد كن ;) اما يه كار سود اور هم هست كه بر ميگرده به اقتصاد فلج شده بازار ... يعني خريد جنس از كساني كه بدهي دارن به صورت زير قيمت و نقدي كه ميشه بعضا تا 10 درصد زير قيمت اصليش خريد و بالا تر فروخت ! اينم يكي از خرابي هاي اقتصاده ماست .
يه نفر كه تو اين مسايل اكثرا پيش بيني هاي درستي ميكنه به من ميگفت اينقدر اوضاع اقتصادي به هم وره كه نميشه رو هيچ چيز ريسك كرد ... يه كار ديگه هم هست اگه حالشو دارين ... بريد ماشين تصادفي و له شده بيمه دار مدل بالا بخرين و بذارين صافكاري درست كنن ... اگه بتونيد كاراشو درست كنيد حدود 2 ماه يه ماشين دوندگي داره و حداقل مثلا يه پژو 405 جديد 500 تومن تهش ميمونه ... اينم يه كار ديگه ;)
تا بعد

kavehkh
17-01-2006, 16:08
سلام عزيز جان : ميگم من گيم نتم در كنار كافي نتم هست مشكلي ايجاد نمي كنه اگه ميشه لطفا لينكشا واسم بذار ممنون از لطف شما منتظرم

kavehkh
17-01-2006, 16:09
سلام عزيز جان : ميگم من گيم نتم در كنار كافي نتم هست مشكلي ايجاد نمي كنه اگه ميشه لطفا لينكشا واسم بذار ممنون از لطف شما منتظرم
kavehkh

6025434
17-01-2006, 18:03
kavehkh
هااا اين كه حالا گفتي يعني چه؟من موندم اين چيزي كه شما نوشتي چه ربطي به اين تاپيك داشت؟

shahbab
18-01-2006, 10:38
با سلام...
می خواهم بطور خیلی خلاصه ، نظرم را راجع به عقب ماندگی تکنولوژی های ارتباطی و به طور مشخص ،موبایل در ایران بنویسم.
از صحبت های سیاوش علوی

از صحبت های میثم

خواهش میکنم ... خوب آقای علوی میتونید این بحث رو شروع کنید ...
با آنکه بعلت حذف متوالی چند توپیک که در آنها نظر داده بودم ، تصمیم داشتم دیگر در بحث ها شرکت نکنم ....با اینحال از مهجور ماندن این بحث دلم سوخت و در ضمن امید وارم میثم عزیز بر سر پیمان خود باقی بمانند.
دوستان " هر آنچه از دل بر آید لاجرم بر دل نشیند" و گرفتن واقعیت ها (هر چند تلخ ) از مباحث آنرا تبدیل به "شیر بی یال و دم و اشکم "خواهد کرد.
عقب ماندگی تکنو لوژیکی ارتبا طات و مو بایل در ایران ، سه علت اصلی دارد:
الف- باور های سیاسی،ایدئولوژیک حکومت
ب - مدیریت دولتی ، بوروکراتیک و سنگین بر مخابرات و فن آوری های ارتباطی.
ج - اخلال های آشکار و پشت پرده مافیای مخابرات.

الف - باور های سیاسی ، ایدئولوژیکی حکومت
سیستم فعلی حاکم بر کشور ، مانند هر حکومت ایدئولوژیکی دیگری ، قائل به قراردادن چارچوب های فرهنگی ، فکری بر فضای حاکم بر مملکت است....بدیهی است در چنین نگرشی،تبادل آزادانه (اطلاعات و اخبار -اندیشه و فلسفه-فرهنگ و هنر ) نه تنها جایی ندارد بلکه سمی مهلک برای جامعه ای که قرار است جهت دار گردد محسوب می شود...در جامعه ای که برای هر گونه نشر اخبار و فرهنگ گزینش ها و فیلتر های متعددی پیش بینی شده است....ابزار فرا ارتباطی اژدهایی هولناک است که باید مهار گردد و فن آوری سلاحی است که باید حتی المقدور تنها در دست حاکم باقی بماند.
ویدئو =خطر ناک تر از بمب اتم
فاکس =هر کسی صلاحیت داشتنش را ندارد
ماهواره = تهاجم فرهنگی
اینتر نت= پیش قراول دهکده امریکایی ساز جهانی
اینها شعار هایی است که در ارتباط با تکنو لوژی های جدید در ابتدا داده شده و پس از ناتوانی در جلو گیری از ورود آنها سعی شده حتی المقدور حرکت رو به رشد این فن آوریها در داخل کشور کند گردد تا چاره ای برای کار اندیشیده شود.
تکنو لوزی موبایل نیز جدا از بقیه نبود....در ابتدا پس از بحث و جدل های بسیار تصمیم گرفتند آنرا به شکلی کنترل شده و محدود در اختیار افراد با صلاحیت بگذارند...افراد متقاضی فرم هایی شبیه فرم گزینش پر می کردند و تعهداتی در باره استفاده و عدم واگذاری به دیگران میدادند...هر کسی دستش به موبایل نمی رسید و قیمت آن در بازار آزاد ( که دائما توسط دولت به غیر قانونی بودن آن تاکید میشد ) به سه میلیون تومان که از نظر ارزش حدود سی میلیون تومان حال بود ، می رسید.
در هر صورت بخاطر تمایل و اشتیاقی که جامعه ایرانی بر خلاف میل دولت ، به استفاده از فن آوری های مدرن نشان میداد و سهل انگاری عمدی دولت آقای هاشمی رفسنجانی که تمایلات تکنو کرات داشت و زیاد هم از تند رو ها خوشش نمی آمد، موبایل از چار چوب سیاست اولیه ای که برایش در نظر گرفته بودند خارج شد.
با اینحال سایه سنگین این سیاست هنوز بر این تکنو لوژی و تکنو لوژی های مشابه سایه افکنده است.

این بحث را در پست های بعدی ادامه می دهم.

siavash alavi
18-01-2006, 11:03
با سلام به دوست عزيز shahbab
عجب كه يكنفر پيدا شد ادامه اين مبحث رو با من پيگيري كند
از نظرهايي كه دادي متشكرم
واقعيتها در جامعه ما به گونه اي ديگر جلوه گر ميشود تا رانت خواري دولتي بتواند راه خود را به سرمنزل مقسودش پيش ببرد
اين اعمال در 16 سال گذشته به اوج خود رسيده بود و اكنون اين غده هاي چركين سر باز ميكند بطور گسترده اي اطرافش را با مشكلات عديده اي روبرو ميكند و اين خود بخاطر تفكر (به من چه مربوط) است كه در اين مدت طولاني در ذهن بيشتر ايرانيها جا افتاده وامروز همه موظف هستيم كه اين طرز تفكر را عوض كنيم
من و تو هميشه ما هستيم پس بكوشيم تا با پربار تر كردن اين تايپيك مشكلات اقتصادي جامعه را بيش از پيش مورد كالبد شكافي قرار دهيم
سياوش علوي

mohammad8
18-01-2006, 12:28
سلام

به نظر منم همونطوري كه دوستان اشاره كردن ما مشكلات اقتصادي زيادي داريم كه دست به چنين كارايي خارج از حقوق مردمی ميزنيم .
نميدونم چرا به مردم راستش رو نميگن، اصلا بيان واقعا بگن ما اين مشکلات رو چه اقتصادي چه سياسي و ... داريم و به اين خاطر خدمات رو به اين شکل مجبوريم بديم . که من فکر نکنم هيچ وقت اينگونه و راحت همه چيز رو بگن ...

اما در مورد سيم کارتها:
به عقيده من اينگونه برنامه ريزي کردن و به اين صورت خدمات دادن به مردم چند دليل ميتونه داشته باشه که مهمترين دليل و شايد اصلي ترين دليل هم اينه که در هر سال در يه ماه خاصي شروع به ثبت نام سيم کارت ميکنن و از 6 ماه تا 1 سال بعد هم به مردم واگذار ميکنن اين وسط پول هنگفتي که از ثبت نام مثلا 5 ميليون نفر دست دولت مياد و از همه مهمتر سود بسيار زيادي که از اين پولها در اين مدت واگذاري گيرشون مياد باعث شده که يه درامد اقتصادي رو نصيب دولت کنه . و همین امر باعث بوجود آمدن این وضع شده .
اما حرفي که اونا ميزنن اينه، ميگن براي درست کردن سيم کارت و کاراي جانبي براي 5 ميليون يا بيشتر زمان زيادي رو ميبره و به اين خاطر هست که مدت واگذاري طول ميکشه و ... که این سیستم کاملا نادرسه.
حالا، شما ببينين که اگه ما هم راضی باشیم و از حقوق خودمون که بهترین وجه واگذاری هست بگذریم که گذشتیم ببینید چه تبعات منفی از این کار برجامعه وارد میشه از رانت خواری گرفته تا فساد و تورم و .... که متاسفانه با توجه به اینکه این مسائل رو میبینن ولی فقط به فکر سود خودشونن و به چیز دیگه ای فکر نمیکنن.
اگه این جوری نیست چرا باید هر نفر بتونه هر چقدر خواست سیم کارت ثبت نام کنه. این خودش نشانگر همین سیاسته. اگه به هر نفر اجازه بدن فقط یک یا دو سیم کارت ثبت نام کنه دیگه لازم نیست منتظر باشم کی ثبت نام میکنن و تازه کی واگذار میکنن و مثل کشورهای دیگه هر موقع و هر زمانی که بخوایم میتونن سیم کارت بدن.
ولی با این وضعی که هست به هیج وقت همچین چیزی رو نخواهیم دید.

shahbab
18-01-2006, 13:06
ب - مدیریت دولتی ، بوروکراتیک و سنگین بر مخابرات و فن آوری های ارتباطی.(1)
انقلاب اسلامی ایران ، در مقطعی که به جنگ سرد معروف بود شکل گرفت...از ویژگی های جنگ سرد تقسیم جهان به دو قطب اصلی امپریالیزم ( سرمایه داری خصوصی ) و کمونیزم ( سوسیالیزم و اقتصاد دولتی ) بود.
بعلت اینکه رژیم سابق ایران از متحدین سرمایه داری جهانی به شمار می آمد ( با اینکه در عمل طرفدار تمرکز دولتی در اقتصاد بود و از دست زدن به اعمال سوسیالیستی ابایی نداشت)...طبیعی بود که سرمایه داری و اقتصاد آزاد در ایران بعد ار انقلاب امری مذموم و نکو هیده به شمار آید...مصادره اموال سرمایه داران بزرگ، ملی کردن صنایع مادر، دشمنی با شیطان بزرگ (امریکا) باضافه شور و هیجان مردم محروم که گمان می بردند سرمایه داری و مالکیت خصوصی موجب فقر و اختلاف طبقاتی است....جو اقتصاد را بطرف دولتی کردن همه چیز پیش برد.
به موارد نامبرده سود جویی افراد فزصت طلب و طفیلی و جنگی که به کشور تحمیل شد را اضافه کنید تا متوجه شوید که چگونه هنگامی که گند کمونیزم در آمده بود و تمام اقتصاد های سوسیالیستی شکست خورده بودند، در ایران مسیر اقتصاد راهی وارونه پیش گرفت و صنعت نوپای کشور که میرفت ایران را تبدیل به ژاپن دوم نماید در عرض چند سال به افلاس و ورشکستگی کشیده شد.
از بحث اصلی خارج نشویم... پس از دولتی شدن همه صنایع و خدمات ، همان بلایی که به سر تمام اقتصاد های متمرکز بدولت آمده بود ، در ایران نیز شکل گرفت.
در میان کسانی که عهده دار مدیریت ها شدند،عده ای خطی - سیاسی -پرگو و کم عمل-بی تخصص و بیرحم نیز که مراحل گام به گام و پله به پله مدیریتی را طی نکرده بودند بر سریر اقتصاد ایران تکیه زدند و شمشیر انقلاب را بر سر هر کسی که سد راهشان بود فرود آوردند...اتفاقا تیغ شان اول بر سر متخصصین و با تجربه ها ( چون ازینان بدرستی فرمان نمی بردند) فرود آمد....پس از پاکسازی ها نوبت به گزینش پائین دستانی مطیع و فرمانبر رسید...زهر چشم مطبوعات و دیگر مزاحمین بخوبی گرفته شد....خلاصه قسمتی از مدیریت اقتصاد ایران ،خوان یغمای کسانی شد که باسواد هایشان در دوران قبل از انقلاب رشدی بیش از یک کارمند جزء نمی کردند و بی سواد هایشان در مهاجرت به تهران کاری بیش از کارگری فصلی و ساختمانی نمی یافتند.

این بحث در پست های بعد ادامه می یابد.

shahbab
19-01-2006, 13:10
ب - مدیریت دولتی ، بوروکراتیک و سنگین بر مخابرات و فن آوری های ارتباطی(2).
بغير از نا كارآمدي-شعار زدگي -غرور بيجا و تمسخر دست آوردهاي علمي و بشري و تقديس بي مورد مسئولين كه بازارش در اول انقلاب بسيار داغ بود...و هنوز نيز گرم است ، جنگ و تصفيه هاي سياسي اوايل انقلاب نيز به كمك بي هنران آمد تا بي كفايتي هاي خود را بپوشانندو البته شيطان بزرگ دستاويز رحمتي تا مسئولي پاسخگوي بي حميتي خويش نباشد.
اقتصاد بيش از پيش به نفت وابسته گرديد ، نفت به جيب دولت سرازير ، دولتي ها در صله رحم و بذل توجه به اقوام و اذناب و شريك كردن آنان برسر سفره باد آورده بزرگترين بوروكراسي جهان را ساختند.
طرح هايي از طرف برخي دلسوزان براي برطرف كردن اين وضعيت داده شد ....من جمله خودكفايي ادارات و سازمان ها و ارگان هاي دولتي كه هر چند هيچ وقت عملي نشد اما سفره ديگري را از جيب ملت براي از ما بهتران اقتصاد گشود.
قرار داد هاي بي رقيب دولتي
اين بحث رادر پست هاي بعد ادامه مي دهم.

siavash alavi
19-01-2006, 13:27
با سلام به دوستان عزيز
و با تشكر از اينكه مطلب را باز ميكنيد و موانع رشد اقتصادي جامعه را بيان ميكنيد
چندي پيش در تلويزيون مصاحبه اي انجام گرديد با سفير اقتصادي چين در ايران كه در جواب سوال خبرنگار كه از او پرسيد :
شما چگونه به اين رشد اقتصادي رسيديد؟
گفت:
ما براي رسيدن به رشد اقتصادي دو هدف را دنبال كرديم
1- تعطيلات كشور را به حداقل ممكن رسانديم كه 10 روز در سال ميباشد
2- جلوي فساد اقتصادي را گرفتيم
يعني تعداد اعدامها در اوايل برنامه اقتصادي بالا بود و هر كس در هر مقام و قدرتي بدلايلي مانند رشوه و اختلاس و رانت خواري و فقط با ثابت شدن جرم اعدام ميگرديد
چين كمونيست كه پيش بيني ميشد بعد از فروپاشي شوروي پيش بيني ميشد كه خيلي دوام نياورد و چين هم مجبور به تغيير سياست گردد اما با اعمال همين قانون ساده و اما كار آمد توانست ظرف مدت كوتاهي به چنين رشدي برسد
او در ادامه صحبتهايش اعلام كرد كه رشد اقتصادي چين آنچنان سريع است كه مسئولين را به فكر واداشته تا با ترفند هايي مقداري از اين سرعت بكاهند
بعضي از مواقع من به مسلمان بودن بعضي از مسئولين شك ميكنم چرا كه:
ما در روايات و نقل قولهايي كه از اعمه اطهار داريم ميبينيم كه
امام علي با عقيل كه برادرش بود چه كرد
حضرت رسول زماني كه فاطمه زهرا (س) از خزانه بيت المال گردن آويزي به امانت گرفته بود چه گفت
و يكي از امامان كه نميدانم كدامشان بودند در زماني كه گندم گران شده بود و خادم آن امام مقدار زيادي گندم خريد و انبار كرد به او چه گفت
اما امروز كساني كه سنگ اين بزرگواران را به سينه ميزنند كمترين توجهي به اين مسائل ندارند

حال راه چاره چيست؟
مخالفت؟
نه
بلكه برسي دقيق و بحثهاي كارشناسي و اعلام راهكارها براي مسئوليني كه ثابت كرده اند پول و ثروت را نميخواهند و بدنبال خدمت هستند
تعدادشان كم است اما هستند و منتظر تقويت فكري و عملي از طرف نسل روشن فكر و با انرژي جامعه ميباشند
دنباله مطلب را پي خواهم گرفت

siavash alavi
19-01-2006, 13:33
از دوست عزيزmohammad8 كه در اين مبحث ما را ياري ميكنند سپاسگذارم

shahbab
19-01-2006, 16:30
ب - مدیریت دولتی ، بوروکراتیک و سنگین بر مخابرات و فن آوری های ارتباطی.(3)
بي شك پيشرفت هاي شتابان جامعه بشري در كليه علوم و فنون ، زمينه رفاهي و امكاناتي بيشتري را براي انسان امروز به ارمغان آورده است.
انسان اواخر قرن بيستم و اوايل قرن بيست‌ويكم ديگر دغدغه اش آب و نان نيست (باستثناء برخي ملل بسيار محروم)،بلكه دوست دارد از كليه مواهب طبيعي و انساني امروزي برخوردار باشد( در كنار كار و تلاش ، از مسافرت و ورزش و تفريح و لوازم مدرن ارتباطي نظير استفاده از هتلها و كلوب ها -هواپيما-تكنولوژي ماهواره و اينترنت-تكنولوژي هاي صوت و تصوير و...برخوردار باشد).
در دنياي فرا صنعتي توانسته اند امكاناتي كه در دنياي قديم فقط براي حكام و ثروتمندان متصور بود را براي انسان هاي عادي نيز فراهم سازند...رمز موفقيت اين جوامع را مي توان در چهار فاكت چنين خلاصه كرد:
1- جدا كردن مديريت دولتي از كسب درآمد هاي هنگفت.
در اين كشور ها كساني كه مي خواهند پولدار شوند ...بطرف دولت نمي روند و به زبان ساده تر دولتي شدن آب و نوني براي كسي ندارد...طبيعتا افراد پولدوست و منفعت طلب سوي ديگري مي روند و راه را براي دانشمندان و كارشناسان باز مي كنند.
2- برنامه ريزي دقيق براي آحاد جامعه.
براي يك كودك از بدو تولد برنامه ريزي شده است...آنها ميدانند كه ده سال و بيست سال آينده چه مي خواهند و كساني كه مجري امور مي شوند چاره اي جز اجراي اين برنامه ها را ندارند....پروژه هاي خلق الساعه و سليقه اي - ناشي از ابتكارو الهام هاي ملوكانه -تخيلي-پهلواني و عوام پسندانه كه در جهان سوم بازار گرمي دارد ...سالهاست كه در كشور هاي پيشرفته بازاري ندارد.
3- بوجود آوردن حس رقابت در جهت بهينه كردن دائمي امور .
انسانهاي خلاق و ترقي طلب راه را براي پيشرفت از طريق عرضه ايده هاي بهتر و ارزانتر باز مي‌بينند...رقابت دائمي ،حاشيه امني براي هيچ مدير و توليد كننده اي بافي نگذاشته است ...روز به روز اجناس عالي تر و ارزانتر...ايده هاي مدرنتر و عملي تر عرضه ميشود و جامعه را زنده و پويا نگه ميدارد و البته پويشگران را نيز به نان و نوايي ميرساند...درست بر عكس جهان سوم كه رمز كار در روايط پشت پرده -پاچه خواري و رسانيدن كمسيون هاي پنهاني به مديران مرتبط است و آنچه جايي ندارد زحمت و خلاقيت است.
4- تلاش عمومي مرد و زن جهت رسيدن به زندگي بهتر.
نمي توان همه چيز را خواست و آسوده آراميد...براي برخورداري از مواهب زندگي امروزي لازم است كه تمامي اعضاء يك خانواده كار كنند... و اين البته با مدل سنتي حاكم بر خانواده هاي ايراني نمي سازد ( كار كردن يكنفر و خوردن چند نفر)...بگذريم از اينكه با روحيه چند قرن اخير ايرانيان ( تنبلي و رخوت و منتظر معجزه آسماني ماندن ) نيز جور در نمي آيد.

اين بحث را در پست هاي بعدي ادامه ميدهم.

leuven
20-01-2006, 00:08
سلام,
پیشاپیش از دوستانم سیاوش علوی و shahbab که برای هر چه پر بارتر کردن این تاپیک میکوشند ممنونم

من با اجازه شما می خوام یه سوال کلی بکنم ؟

اینکه : وسیله ای ارتباطی بنام موبایل در کشورمون ایران به چه چیزی ترجمه شده ؟

آیا چیزی فراتر از یک ساختار معمولی برای ارتباط بین دو فرد هست یا خیر؟

حالا شرکتهای مختلف برای جلب مشتری بیشتر یه سری خدمات بیشتر از جمله شنیدن رادیو , بازیهای مختلف , دوربین ووو بهش اضافه کردند که اگه کمی منطقی نگاه کنیم تک تک این خدمات رو اکثرا جداگانه دارند .

تو رو خدا باز وصله (بابا خارجی ) رو به من نچسبونید چون اگه خارجی بودم اینجا چه میکردم ؟

منظورم از این حرف اینه تا من نظرم رو میگم : این وصله آی به من می چسبه چرا؟ چون فقط محل زندگیم فرق میکنه :sad:

حالا میخوام بگم:یکی از دلایلی که من به هیچ عنوان در تاپیک موبایل نیومدم اینه که :خندم میگیره

با خودم میگم : بابا اینا کجان و هم ملیتهامون کجان ؟ اونقدر با آب و تاب از این وسیله بی ارزش که فقط یک ارتباط معمولی برقرار کنه تعریف و تمجید میشه که آدم به باورهای خودشم شک میکنه , گاهی میگم نکنه این موبایل چیزیه که شاید ما هنوز خوب نشناختیمش .

دوستی در پستش نوشته بود که : عرضه موبایل بازار بورس و طلا رو متوقف میکنه , و من باز بیشتر بخودم مشکوک شدم :ohno:

دوستان , اینجا موبایل که بخوای میری دفتر هر شرکتی که میخوای خط ازش بخری و مثل مثلا یه جفت کفش , اونو میخری شاید به یک ربع هم نکشه , مطرح کردن این حرفم به این دلیله که میگم این خود شمایید که به این قضیه دامن میزنید , و باعث سود جویی اقتصادی از سوی یک عده میشید , اینجور که بعضی از دوستان از موبایل تعریف و تمجید میکنند و مدلهاشو برخ هم میکشند , من میگم اگه یه غیر هم وطن بشنوه یا ببینه میگه : این ملت چقدر از دیدن موبایل خوشحالند ؟

من منظورم این نبود که راجع به این وسیله ارتباطی حرف بزنیم و اونو بکوبیم خواستم بگم اگه ما حرکتهای فردی خودمون رو برآورد کنیم و بدونیم بازدهی هر چیزی چقدر میتونه وضع اقتصادی کل مملکتو تغییر بده نه جیب یک عده منفعت طلب رو - چه بسا اقتصادی روانتر خواهیم داشت چرا که منطق پذیری و نگرش فردی تک تک اعضای جامعه هست که باعث دگرگونی اقتصادی میشه .

پس بیایم و بجای خرید 100 موبایل همونقدر که نیاز داریم بخریم تا هم دست اون منفعت طلب رو کوتاه کنیم و هم سرمایمون رو در جایی بهتر و حرکتی رو به رشد تر هم برای کل جامعه و هم برای خود صرف کنیم .

اینجاست که میبینیم : آمریکا و صیهونسیم و شرق و غرب و هر چی که خودتون مینامید نقشه ای برامون ندارند بلکه , این خود ماییم که با آغوش باز اقتصاد و مملکت رو به ورطه سقوط میکشیم

اگر بطور مثبت و نه از روی غرض مشکلات اقتصادی رو بچالش بکشیم هیچ ضرر نداره چون هم چیزی میآموزیم و هم با نگاهی بازتر به پیرامون نگاه میکنیم

به امید فردایی بهتر :)

siavash alavi
20-01-2006, 02:02
,

دوستی در پستش نوشته بود که : عرضه موبایل بازار بورس و طلا رو متوقف میکنه , و من باز بیشتر بخودم مشکوک شدم :ohno:

دوستان , اینجا موبایل که بخوای میری دفتر هر شرکتی که میخوای خط ازش بخری و مثل مثلا یه جفت کفش , اونو میخری شاید به یک ربع هم نکشه ,

:)

با سلام به تو دوست عزيز
موبايل يك بهانه است
در واقع موبايل سمبل يك اقتصاد بيمار است
همانطور كه گفتي در هر نقطه از جهان هر فرد حقيقي و حقوقي اگر نياز به يك وسيله ارتباطي بنام موبايل داشته باشد بيشتر از 10 الي 15 دقيقه طول نخواهد كشيد و آنهم به قيمت بسيار كمي كه اگر شما بتواني قيمت بلژيك را به ما بدهي سنديت حرف ما بيشتر مشخص ميشود
اما در ايران شما بايد با مبلغي معادل 360 دلار آمريكا را در زمانهاي خاصي كه اداره ارتباطات كه همان مخابرات ايران ميباشد و اعلام مينمايد به حساب آن شركت بريزيد و بعد گذشت مدت زماني كه حداقل 6 ماه و حداكثر 1/5 سال ميباشد سيم كارت تنها دوباره ميگويم سيم كارت تنها نه با گوشي به شما تحويل ميدهند كه همان زمان سيم كارت شما به دو برابر قيمت خريد در بازار ارزش خواهد داشت و اين نمونه اي از انحصار دولتي در ايران است و كسي هم حق ندارد شركتي را راه اندازي كند و با اين سيستم رقابت نمايد
اين نوع تفكر اقتصادي در تمام اجتماع و جامعه ريشه دوانيده و همانند يك غده سرطاني جامعه و اقتصاد را در بر گرفته
حرف زياد است
چه بايد گفت و چه بايد كرد ؟
ما دنبال همين دو جمله كوتاه هستيم
سياوش علوي

leuven
20-01-2006, 11:19
با سلام به تو دوست عزيز
موبايل يك بهانه است
در واقع موبايل سمبل يك اقتصاد بيمار است
همانطور كه گفتي در هر نقطه از جهان هر فرد حقيقي و حقوقي اگر نياز به يك وسيله ارتباطي بنام موبايل داشته باشد بيشتر از 10 الي 15 دقيقه طول نخواهد كشيد و آنهم به قيمت بسيار كمي كه اگر شما بتواني قيمت بلژيك را به ما بدهي سنديت حرف ما بيشتر مشخص ميشود
اما در ايران شما بايد با مبلغي معادل 360 دلار آمريكا را در زمانهاي خاصي كه اداره ارتباطات كه همان مخابرات ايران ميباشد و اعلام مينمايد به حساب آن شركت بريزيد و بعد گذشت مدت زماني كه حداقل 6 ماه و حداكثر 1/5 سال ميباشد سيم كارت تنها دوباره ميگويم سيم كارت تنها نه با گوشي به شما تحويل ميدهند كه همان زمان سيم كارت شما به دو برابر قيمت خريد در بازار ارزش خواهد داشت و اين نمونه اي از انحصار دولتي در ايران است و كسي هم حق ندارد شركتي را راه اندازي كند و با اين سيستم رقابت نمايد
اين نوع تفكر اقتصادي در تمام اجتماع و جامعه ريشه دوانيده و همانند يك غده سرطاني جامعه و اقتصاد را در بر گرفته
حرف زياد است
چه بايد گفت و چه بايد كرد ؟
ما دنبال همين دو جمله كوتاه هستيم
سياوش علوي

سیاوش جان سلام, قیمت سیم کارت اینجا هست 25 euro

siavash alavi
20-01-2006, 13:11

با سلام
دارم آتش ميگيرم
در تمام دنيا موبايل تقريبا همين نرخ را دارد
اما ما بايد اونو به چند برابر بخريم
اونهم چند ماه جلوتر پولشو بديم
بعد ..................................................

shahbab
21-01-2006, 14:49
بگذاريد من بهتر اين جمله را ترجمه كنم...
با توجه به سنجش قدرت خريد در ايران و بلژيك مي توان گفت كه مانند اينكه سيم كارت را در ايران سه الي پنج هزار تومان قيمت بگذارند....البته leuven جان اگر محبت ميكردند و مي گفتند كه اين قيمت براي سيم كارت اعتباري (مانند تاليا )هست يا براي سيم كارت هاي ثابت ، بهتر بود .... و اگر اطلاعي داشتند به ما يه قيمتي هم از سيم كارت هاي ماهواره اي مي دادند( كه در ايران آخرين قيمتي كه من خبر داشتم حدود چهار ميليون تومان ( قيمت دولتي اش ) بود.

به بحث اصلي ام باز ميگردم...

ب - مدیریت دولتی ، بوروکراتیک و سنگین بر مخابرات و فن آوری های ارتباطی.(4)

همانطور كه گفتم ، در ايران به منظور خود كفايي نهاد هاي دولتي در امور اقتصادي ، جلو گيري از باز گشت مجدد سرمايه داري و البته كمي عوام فريبي تصميم گرفته شد ، كه تمام مقاطعه هاي بزرگ را دولت خود گردن بگيرد...اين مقاطعه ها بطور كلي به دو قسمت تقسيم مي شدند:
1- آنها كه بودجه كلان برايشان در نظر گرفته شده بود ... و حسابي نون داشت.
2- آنهايي كه بودجه طرح را بايد از محل سرمايه گزاري اوليه و سپس فروش كالا و خدمات تامين مي كردند.( مانند همين طرح موبايل).
بحث راجع به قرار دادهاي نوع اول موضوع اين تاپيك نيست...فقط بطور خلاصه بگويم كه عقد اين گونه قرار دادهاي نان و آبدار موجب رواج كمسيون گيري و اشانتيون گيري مديران دولتي طرح از شركت هايي كه پيمانكار قسمتي يا تمام پروژه ميشدند گرديد ( در اصل مديران و ارگان هاي دولتي در اينجا نقش نوعي واسطه را بازي مي‌كردند كه مجوز طرح با اينان بود و با گرفتن در صدي طرح را به شركت هاي ديگر واگذار مي كردند....
استمرار چند ساله اين قرار دادها موجب گشت كه بتدريج شركت هايي كه بهتر پور سانت مي دهند ( نه لزوما آنها كه كار را بهتر انجام ميدهند)اجراء كننده اصلي قرار دادهاي اقتصادي شوند ...
همچنين قشر جديد سرمايه داران ايران نيز از ميان مديران دولتي اينگونه طرح ها بوجود آمدند كه معمولا كار خود را نيز با ايجاد يك شركت واسطه در همان طرح دولتي آغاز مي كردند...
يعني يك شركت دولتي قرار داد را بعهده مي گرفت ،سپس با در يافت پورسانتي پيمانكاري انرا به يك شركت خصوصي متعلق به مديران دولتي قرارداد اصلي مي داد و سپس اين شركت با گرفتن درصد ديگري آنرا به شركت هاي نهايي براي اجراء محول ميكرد...
بديهي است شركت نهايي نيز براي سود آور بودن اين قرار داد دست چندم ، طرح را با حداقل كيفيت انجام مي داد...
اسم اين كار را هم گذاشتند : خود كفايي و استقلال اقتصادي !!!...با اين حال همانطور كه گفتم قرار داد هاي نوع دوم كه شامل اجراي طرح تلفن همراه نيز ميشوند مد نظر من هستند كه به آنها مي پردازم.

اين بحث را در تاپيك هاي ديگر ادامه مي دهم.

mahdy2021
21-01-2006, 16:26
وسط بحث سياسيتون يه سوال علمي
مي خواستم بدونم از لحاظ علمي(مخابراتي) فرقي بين سيمكارتهاي كد 1 و2 و .. تا 6 هست يا نه
چون همونطور كه مي دونيد 1 ها از همه گرونتر هستند و 6 ها از همه ارزونتر.من خودم از يكي از فروشنده ها كه پرسيدم گفت كدهاي اول آنتن دهي و كيفيت بهتري دارند :blink:
براي من اين موضوع قابل قبول نيست حالا ببينيم نظر شما چيه؟

راستی مافیا جان مگه محل زندگی شما سیسیل نیست پس چه جوری خط ثبت نام میکنید سوال جالبي بود :biggrin:

shahbab
21-01-2006, 17:34
مي خواستم بدونم از لحاظ علمي(مخابراتي) فرقي بين سيمكارتهاي كد 1 و2 و .. تا 6 هست يا نه
البته من دقيقا از نظر علمي نمي دونم ...منتهي با توجه به موارد مشابه حاكم بر بازار ايران، حدس مي زنم اين مورد نيز از ترفند هاي دلال ها باشد ( براي خالي كردن جيب ملت باصطلاح زرنگ ايران ) و بوجود آوردن هيجان كاذب در مورد يك وسيله كاملا معمولي ( بقول دوستمان leuven ).

ب - مدیریت دولتی ، بوروکراتیک و سنگین بر مخابرات و فن آوری های ارتباطی.(5)
آنهايي كه بودجه طرح را بايد از محل سرمايه گزاري اوليه و سپس فروش كالا و خدمات تامين مي كردند.( مانند همين طرح موبايل).
آيا تا بحال حس كرده ايد كه در يك مورد خدماتي سرتان كلاه رفته است؟ مثلا يك وسيله الكترونيكي ...فرض بگيريد رسيور در چند سال قبل...را نزد يك تعمير كار برده باشيد ، او يك يه ماهي شما را علاف كرده و سر بدواند و در آخر يك پول قلتبه از شما بگيرد ؟
بعد ها كه خبره تر شديد متوجه شويد كه كار انجام شده چند دقيقه اي بيشتر وقت نمي برده و تعمير كار فرضي براي اينكه بهانه اي براي اخاذي و دستمزد غير عادلانه داشته باشد،شما را يك ماه معطل كرده است؟...
اگر پاسخ آري است بدانيد اين فرمول ساده اسباب روزي و وسِله كسب ! و ارتزاق تعداد كثيري از كسبه!؟ و رندان اين سرزمين گل و بلبل است....به زبان ساده تر " به مرگ بگيريد به تب راضي مي شود" در اقتصاد.
حالا وقتي قرار شد نون يك چيزي از خودش در بيايد ، سر دواندن و سركيسه كردن مردم قابل درك مي شود...
بنده خدا ها ...!!! اگر موبايل (همراه) را دو روزه به شما ميدادند كه ديگرنمي توانستند هر چه مي خواهند بگيرند....
اصلا ديگر مو بايل براي ملت كلاس و ارزش نمي شد....
ديگر نمي شد سر مردم را سال به دوازده ماه به صف نامنويسي موبايل ،انتظار چند ماهه تحويل، هيجانات بالا و پائين رفتن نرخ آن در بازار آزاد ، سرگرم شدن ملت بيكار به محاسبه سود احتمالي و تقسيم آن به تعداد ماه هاي انتظار و....گرم كرد.
در كنارش داشته باشيد كه بزرگان براي چرب كردن سبيل اقرباء و محبان با استفاده از حواله چند عدد الي چند صد عدد موبايل خارج از نوبت صله رحم را بجا آورده و تاليف قلوب ! مينمايند !
در ضمن هيچ كس هم نمي تواند چندان نق و نوق پائين بودن كيفيت و تلف شدن عمر در انتظار سر شده را بزند ...مي گويند ضرر كه نكردي ؟ اگه خوشت نيامد بفروش و حالشو (سودشو) ببر ..!
اين شيوه سيراب كردن قطره چكاني خـيـــــــلي محاسن دارد كه بماند...من جمله اينكه ملت ....نمي اندازد.
اين بحث ادامه مي يابد.

shahbab
23-01-2006, 08:51
ج - اخلال های آشکار و پشت پرده مافیای مخابرات.

ممكن است اگر دوستان پيگير پست هاي قبلي ام شده باشند از خود بپرسند....اگه اين راست ميگه پس مخابرات نبايد هيچوقت چنين آب و نون مفتي را از دست بده....اينكه بعد از چند سال قيمت موبايل رو دارن پائين ميارن نشونه حسن نيت نيست؟ اگه اشكالي هم در كار بوده ،حتما بخاطر برخي موانع تكنولوژيكي و كارشكني آمريكا! بوده ...مگر نه ،اين بنده خدا ها كه دارن زحمت مي كشن......
جواب بسيار خلاصه و مختصر:
مافياي حاكم بر مخابرات فهميده كه كه اين بازار بي رقيب و رويايي نمي تواند تا ابد ادامه داشته باشد ...( عين بازار بي رقيب و انحصاري خودرو كه سال ها هر اشغالي رو تو پاچه مردم با قيمت هاي دلخواه خودشون كردن...)
پس براي از ميدان بدر كردن رقبا هر ترفندي جايز و واجب است....
1- تا آنجا كه ميشه ورود رقبا را تحت عنوان حمايت از صنعت ملي و مبارزه با اجانب و سرمايه داران...عقب انداخت ( عين بازار بي رقيب و انحصاري خودرو...)
2- وقتي قرار شد دست زياد بشه تا آنجا كه ميشه در ورود رقبا اخلال كرد و چوب لا چرخشون گذاشت كه كارشون ديرتر راه بيافته ( اپراتور دوم تلفن همراه كه يادتون هست؟ چند ساله به دلايل ملي ! و غير ملي دارن موشك براش مي دوونن؟...ازاين ستون به اون ستون فرجه فعلا يه چند سال عقب انداختن اوپراتور دوم كاسه خدمتگزاران قديم! را پر كرده است....)نسخه مشابه ( عين بازار بي رقيب و انحصاري خودرو...)
3- وقتي كار ازاين حرفا گذشت و رقيب به ميدان آمد ...بايد كاري كرد كه قيمتش بالا و كيفيت كارش پائين باشه تا مشتري ها طرفش نرن ( مثلا در پروژه تاليا مخابرات از اجاره دادن دكل هاي مخابراتي به تاليا خود داري كرد...و مدعي شد كه خود شركت تاليا بايد دكل هاي جديد نصب كنه ....در نتيجه هنوز بعد از يك سال تاليا نتونسته پاشو از تهران بيرون بزاره و شهر ها و روستا ها و جاده ها رو پوشش بده...با اين روند فعلي فكر كنم پنج سال ديگم نتونه....
خوب مردم هم به اين نتيجه مي رسند كه بهتره از اپراتور قبلي كه امكانات در سطح كشور داره استفاده كنند( مثلا در بازار خودرو پس از چند سالي عقب انداختن ورود خودروهاي خارجي ، با بالا بردن عوارض و گمرگي اين خود روها كاري كردند كه خودروي خارجي قيمتش در ايران خيلي بالا بره ...در نتيجه مردم باز مجبورند از خودروهاي داخلي استفاده بكنند)
4- پايين اوردن قيمت سيم كارت را در راستاي سياستي كه تشريح كرديم بايد تبين كرد...مديران مخابرات با پايين آوردن قيمت و سهل كردن خريد، در فاصله چند ماه مانده به عرضه اوپراتور دوم تلفن همراه سعي ميكنند پتانسيل خريد اين تلفن ها را حتي المقدور پايين بياورند ...
هرچند نمي توان اين عمل را دامپينگ ( فروش پائين تر از قيمت تمام شده ) ناميد ، اما سوال اينجاست كه چرا در اين 12-10 سال به قيمت بالاتر اين تلفن ها را به مردم فروختيد.... و اكنون با توجه به تورم داريد به قيمتي بمراتب پائين تر ميفروشيد؟آيا دلتان براي مردم سوخته است....چرا به انحصار تلفن در بخش دولتي پايان نمي دهيد....چرا سود هنگفتي از اوپراتور دوم تلفن همراه پيشاپيش گرفتيد تا نتواند ارزانتر و مطلوبتر خدمات به مردم ارائه دهد و......صدها چراي ديگر
گريــه شـمـع از سـوخـتـن پـروانه نيـسـت
صبح نزديك است،ميگريد به حال زار خو‌يش

در اين جا اين بحث دنباله دار را خاتمه مي دهم با ذكر اينكه تنها به شمه اي از واقعيت هاي حاكم بر بازار هاي اقتصادي ايران پرداختم ...
بيشتر از اين بماند بر عهده ديگر دوستان و البته كشش و حوصله كاربران محترم....
از اين كه اين بحث بيشتر انتقادي از آب در آمد و نه تشويقي پوزش مي طلبم ...ميدانيد كه معمولا تشويق بيشتر براي نمرات بالاي هجده و تنبيه بيشتر براي نمرات زير متوسط مي باشد و متاسفانه كار نامه تلفن همراه در ايران از نظر كيفيت و قيمت و عمر به هدر داده مردم مردود است.

'POP'
24-01-2006, 06:15
دراولين روز ثبت‌نام‎ ‎تلفن‌همراه؛‎ 201 ‎هزار و632 متقاضي در سراسر كشور ثبت‌نام کردند
201 هزار و632 متقاضي در سراسر کشور در اولين روز ثبت‌نام تلفن همراه، در باجه‌هاي پستي ثبت‌نام کردند. به گزارش خبرنگار سرويس ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، در اولين روز ثبت نام تلفن همراه(اول بهمن ماه) 201 هزار و632 متقاضي در سراسر کشور ثبت نام کردند. بنابر اين گزارش ثبت‌نام تلفن همراه تا ‌27 بهمن ماه ادامه خواهد داشت كه در استان تهران ‌395 مكان و در شهر تهران ‌52 مكان كار ثبت نام را از ساعت ‌8 صبح تا ‌6 بعد از ظهر انجام مي‌دهند. در اين باره شركت پست و ارتباطات سيار تاكيد كردند كه فرم ثبت نام بايد به دقت تكميل و آدرس و كدپستي نيز به دقت نوشته شود از طرف ديگر متقاضيان بايد فيش‌هاي خود را در هر يك از بانك‌هاي ملي، ملت، صادرات، سپه و تجارت، واريز كنند وبايد به اين نكته نيز توجه شود كه اين فيش‌ها بايد درمحدوده‌ي بانك‌هاي استان تهران واريز شود . هيچ وجهي بابت ثبت نام و دريافت فرم‌ها از مردم دريافت نمي‌شود و اگر خلاف اين كار انجام شود مردم مي‌توانند به واحد بازرسي مربوطه اطلاع دهند . به گزارش ايسنا، زمان قرعه‌كشي تعيين اولويت واگذاري سيم‌كارت‌هاي ثبت‌نامي بهمن ماه تاريخ ‌27 فرودين ماه سال ‌85 پيش‌بيني شده است كه اولويت‌ها بر اساس آن اعلام خواهد شد، بنابراين اولويت در ثبت نام، اولويتي در زمان دريافت سيم كارت ايجاد نكرده و زمان واگذاري هر سيم كارت با انجام قرعه كشي مشخص خواهد شد. در راستاي اين ثبت نام پيش‌بيني شد تا در صورتي كه مشترك به هر دليل درخواست استراداد وجه ثبت نام تلفن همراه را داشته باشد، از ‌15 روز پس از اعلام قرعه كشي اين امكان براي وي فراهم شود. بدين ترتيب فرد با مراجعه به همان محلي كه ثبت نام كرده مي‌تواند كل وجه هزينه‌ي ثبت نام را استرداد كند، لازم به ذكر است كه در اين جريان هيچ وجهي از وي دريافت نخواهد شد. بنابراين گزارش درج كد ‌10 رقمي‌ و آدرس صحيح پستي در فرم ثبت نام ضروري است، زيرا خوانا بودن آدرس در زمان توزيع قبوض كاركرد مهم بوده و باعث خواهد شد تا فيش‌هاي كاركرد با حداقل مشكل به دست مشتركان برسد. دفاتر خدمات ارتباطي، آژانس‌ها، دفاتر پستي و احتمالا شعب سياري است كه از سوي شركت پست پيش‌بيني و اعلام خواهد شد. هزينه‌ي ثبت نام طبق مصوبه‌ي شوراي اقتصاد ‌360 هزار تومان خواهد بود كه به نام شركت ارتباطات سيار و در شعب اعلام شده واريز مي‌گردد، همچنين متقاضيان مي‌توانند از ساعت ‌8 صبح تا ‌6 بعداز ظهر و در روزهاي اعلام شده در تمام نقاط پيش‌بيني شده نسبت به ثبت نام اقدام كنند. طبق پيش‌بيني‌هاي صورت گرفته چنانچه واگذاري سيم كارت ‌هاي ثبت نامي‌ از بهمن ماه سال ‌84 بيش از يك سال به طول بيانجامد و تحويل سيم كارت به اسفند سال ‌85 به بعد موكول شود به ازاي هر ماه تاخير معادل سه هزار و ‌600 تومان در قبض كاركرد فرد به عنوان بستانكار اعمال خواهد شد.
;)
etvto.ir

shahbab
24-01-2006, 12:12
راستي برنامه ديشب 84/11/3 دوشنبه شب برره را ديدين..؟ راجع به مخابرات و تلفن همراه بود..
هركي نديده امروز يعني سه شنبه 84/11/4 ساعت دو بعد از ظهر ،دوباره پخش ميشه...حتما ببينين...به نحوه مناقصه هاي مخابراتي اشاره كرده...

siavash alavi
24-01-2006, 13:28
با درود به دوست عزيزم
شهباب
دوست عزيز و گرامي مطالبي را كه شما فرموديد واقعيت بدون انكاري ميباشد كه با آن درگيريم
حال وظيفه من و شما و دوستان ديگر چه ميشود
ايا بايد ما همچنان آب به آسياب مخابرات بريزيم
راه كارها چيستند و پيشنهادات كدامند
چه بايد كرد؟

با تشكر سياوش علوي

shahbab
24-01-2006, 15:18
با درود به دوست عزيزم
شهباب
دوست عزيز و گرامي مطالبي را كه شما فرموديد واقعيت بدون انكاري ميباشد كه با آن درگيريم
حال وظيفه من و شما و دوستان ديگر چه ميشود
ايا بايد ما همچنان آب به آسياب مخابرات بريزيم
راه كارها چيستند و پيشنهادات كدامند
چه بايد كرد؟

با تشكر سياوش علوي

دوست عزيز به عقيده من ، گرفتاري بزرگتر از اين حرف هاست...
حاكم پرستي و سپاس از داده ها و نداده ها ريشه در تاريخ اين سرزمين دارد...
ميداني كه ايرانيان قديم معتقد به وجود فره ( پرتو) ايزدي در روان و كالبد فرمانروايانشان بوده اند....
يعني اعتقاد داشته اند كه خداوند و حقيقت در حكام و پادشاهان جاري هستند...
پس آنها از خطا يي مصون هستند و بهتر از رعيت صلاح ملك و ملت را مي دانند...
آيا شنيده اي كه:
صلاح مملكت خويش خسروان دانند.
يا
چه فرمان يزدان چه فرمان شاه.
و از اين قبيل... كه در ادبيات ما فراوانند و براي دستورات حكام و تدبيرات آنها نيرويي الهي و مافوق بشري قائلند..
متاسفانه سرنگوني سلطنت نيز باعث تغير اين اخلاق تاريخي نشد...

در طول تاريخ هر قدر روشنفكران سعي كردند نتوانستند به مردم بفهمانند كه حكام و مدعيان نيز انسان هايي عادي و در خور اشتباه و قابل مواخذه هستند...
نـقد ها را بـود آيـا كه عـياري گـيرنـد
تا همه صومعه داران پي كاري گيرند
حافظ
بطور خلاصه بگويم ....تا در جامعه ما رقابت و البته كوچك شدن دولت و حكومت صورت نگيرد همين آش هست و همين كاسه...
منظورم تغير فرهنگ مردم است...مگر هر حاكم و بالا نشيني انتقاد را بر خلاف منافع خودش مي داند...حتي اگر در شعار عكس آنرا بگويد..
به اميد آنكه بتوان در اينتر نت و ديگر رسانه ها اظهار نظر كرد بي آنكه خون ها ي متعصبين به جوش آيد....
سخت گيري و تعصـب خـامـي اسـت
تا جـنـيـني كار خـون آشـامـي اســت
مولوي

بيش از اين در حوصله اين تاپيك نيست...

hamii
24-01-2006, 15:36
سلام به همه

siavash alavi
25-01-2006, 05:00
با سلام به دوست عزيزم شهباب

دوست عزيز به عقيده من ، گرفتاري بزرگتر از اين حرف هاست... حاكم پرستي و سپاس از داده ها و نداده ها ريشه در تاريخ اين سرزمين دارد... ميداني كه ايرانيان قديم معتقد به وجود فره ( پرتو) ايزدي در روان و كالبد فرمانروايانشان بوده اند.... يعني اعتقاد داشته اند كه خداوند و حقيقت در حكام و پادشاهان جاري هستند... پس آنها از خطا يي مصون هستند و بهتر از رعيت صلاح ملك و ملت را مي دانند... آيا شنيده اي كه: صلاح مملكت خويش خسروان دانند. يا چه فرمان يزدان چه فرمان شاه.

. به اميد آنكه بتوان در اينتر نت و ديگر رسانه ها اظهار نظر كرد بي آنكه خون ها ي متعصبين به جوش آيد.... سخت گيري و تعصـب خـامـي اسـت تا جـنـيـني كار خـون آشـامـي اســت مولوي بيش از اين در حوصله اين تاپيك نيست...

حق با شماست
اما تا به كي من و تو بايد بي تفاوت باشيم
نسبت به خودمان
همسايه مان
دوستمان
و فاميلمان
بيا و از همينجا با اين بيان شيوايي كه داري كار را از انتقاد به راهنمايي و ارشاد تبديل كنيم
من و تو ماييم و ميتوانيم
موفق باشي

'POP'
25-01-2006, 07:34
با وجود راه‌كارهاي جديد پست،صف‌هاي طولاني همچنان ادامه دارد
مديرعامل پست: براي افزايش تعداد ثبت‌نام كنندگان آماده‌ايم
ثبت‌نام نامحدود تلفن همراه، مديران شركت پست را براي جلوگيري از ايجاد صف‌هاي چند كيلومتري با مشكلاتي رو به رو كرده، به همين منظور آن‌ها تغييراتي اساسي در چگونگي ثبت‌نام تلفن همراه به وجود ‌آورده‌اند و دفاتر خدمات ارتباطي و آژانس‌هاي پستي را در ثبت‌نام تلفن همراه مشاركت داده‌اند.
نزديك به 250 هزار نفر در سراسر كشور در روز دوم ثبت نام سيم‌كارت تلفن همراه به باجه‌هاي پستي مراجعه كردند كه پيش‌بيني مي‌شود همانند دو سال گذشته شش ميليون نفر براي سيم كارت ثبت نام كنند. وي در پايان سخنانش گفت: ماآمادگي لازم را براي افزايش تعداد ثبت‌نام كنندگان را داريم .
;)
etvto.ir

siavash alavi
25-01-2006, 07:47
متاسفم
فقط همين كلمه به ذهنم ميرسد

shahbab
25-01-2006, 11:16
با سلام به دوست عزيزم شهباب

حق با شماست
اما تا به كي من و تو بايد بي تفاوت باشيم
نسبت به خودمان
همسايه مان
دوستمان
و فاميلمان
بيا و از همينجا با اين بيان شيوايي كه داري كار را از انتقاد به راهنمايي و ارشاد تبديل كنيم
من و تو ماييم و ميتوانيم
موفق باشي
دوست بسيار عزيزم...
بيش از اين پيش برويم متاسفانه بياد اين شعر مي افتم...
اين گله را نگر كه چه آسوده مي چرد..
فعلا سر همه به نامنويسي همراه گرمه و كسي شنواي اين صحبت ها نيست...
انشاءالله....در تاپيك هاي ديگر برخي حرفها را ميزنيم...
البته من از هفته ديگه دانشگاهم شروع ميشه و وقت بسيار كمتري براي سر زدن به اين سايت رو دارم..
چون فهميده ام كه آدم بي رگي نيستي و درد وطن و انسانيت رو داري برات از صميم قلب آرزوي موفقيت مي كنم.

leuven
25-01-2006, 22:28
سلام, از هر دوتون ممنونم تاپیک بسیار مفیدی بود , و میشه گفت تقریبا نادر , که تونستید بدون دغدغه مشکلات زیادی رو مطرح کنید , متاسفانه بدلیل نا آشنا بودن با بعضی مسایل جایز دیدم بیشتر بخوانم تا بنویسم , چون اگه مینوشتم و از روی ناآگاهی و بدون اینکه درد آشنا باشم شاید کمی ناعادلانه بود , برای هر دو عزیز پویایی و بیداری آرزو میکنم .

از اینکه بیدارید و مشکلات رو در حد توانتون و کمال ادب به چالش میکشید ممنونم .

قربانتان leuven :)

'POP'
26-01-2006, 06:59
خصوصا قابل توجه Leuven عزيز كه مقايسه بفرمايند با قيمتش در خارجه! :
افزايش 5 تا10 هزار توماني قيمت ‌سيم‌كارت
بر اساس اظهارات فروشندگان سيم‌كارت تلفن همراه، در بازار امروز تهران، قيمت سيم‌كارت‌ها با كدهاي پنج، شش و سه به مبلغ پنج تا 10 هزار تومان و با كد دو تا پنج هزار تومان نسبت به روز گذشته افزايش داشته است. به گزارش خبرنگار سرويس ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)‌، سيم‌كارت صفر با كد دو تا 650 هزار تومان خريداري و تا 660 هزار تومان به فروش مي‌رسد. همچنين سيم‌كارت صفر با كد پنج تا575 هزار تومان خريداري و تا 590 هزار تومان به فروش مي‌رسد. گفتني است، سيم‌كارت صفر با كد شش نيز تا 570 هزار تومان خريداري و تا 580 هزار تومان به فروش مي‌رسد وسيم كارت صفر با كد سه نيز تا 620 هزار تومان خريداري شده و تا 630 هزار تومان به فروش مي‌رسد. همچنين سيم‌كارت تاليا، نيز به مبلغ 80 تا 90 هزار تومان خريداري و تا 95 هزار تومان به فروش مي‌رسد.
;)

mska
28-01-2006, 04:16
رئيس كميته مخابرات مجلس اعلام كرد:واگذاري سيم كار ها ثبت نامي در دور جديدپس از پايان فعاليت اجرايي براي افزايش 5 ميليوني شبكه تلفن همراه صورت مي گيرد.

به گزارش بخش خبرشبكه فن آوري اطلاعا ايران ، از هفته نامه عصر ارتباط ، رمضانعلي صادق زاده- رئيس كميته مخابرات مجلس- با بيان اين مطلب گفت: در پي برگزاري مناقصه اي از سوي شركت تلفن همراه انتخاب شركت Gc براي توسعه 5 ميليوني شبكه تلفن همراه انتخاب شده اند كه اكنون در حال نصب و راه اندازي تجهيزات در شبكه هستند.
او با اشاره به اينكه پيش بيني هاي صورت گرفته در خصوص تعداد متقاضيان سيم كارت منطبق با 5 ميليون ظرفيتي است كه بايد راه اندازي شود،‌افزود: مجلس به وزارت Ict تاكيد كرده است واگذاري ها را در سال آينده پس از اينكه امكانات موجود ارتقا و بهينه سازي شد، شروع كند. از همين رو در صورتي كه ميزان تقاضا براي ثبت نام سيم كارت بيش از 5 ميليون باشد قطعا بايد توسعه هاي بيشتري صورت گيرد.
او در خصوص شوراي فناوري اطلاعات مجلس گفت:‌اين شورا براي فعاليت در حوزه اطلاع رساني و انفورماتيك مجلس راه اندازي مي شود و عملا هيچ تداخلي با شوراي ديگر كه در سطح ملي تشكيل شده اند، نخواهد داشت.
صادق زاده ادامه داد: هنوز خطوط كاري و استراتژي و اساسنامه آن مشخص نشده است اما قطعا مواردي را پيگيري و بررسي ما مي كند كه مربوط به امور داخلي مجلس باشد. موارد ديگر در حوزه فناوري اطلاعا قاعدتا از طريق لايحه ها، قوانين يا طرح هاي تحقييق و تفحيص توسط مجلس پيگيري خواهد شد.

'POP'
28-01-2006, 13:38
*شنبه 8 بهمن ماه 1384 - (isna)*
آمار ثبت نام تلفن همراه از روز اول بهمن تا پنجم بهمن ماه به يك ميليون و350 هزار و 33 نفر نفر در كل كشور رسيد. به گزارش خبرنگار سرويس ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، از روز اول بهمن تا تاريخ پنجم بهمن ماه، 1350033 نفر در كل كشور براي دريافت سيم كارت تلفن همراه ثبت نام كردند كه از اين تعداد تا تاريخ پنجم بهمن آمار ثبت نام كنندگان در تهران به 323306 متقاضي رسيد. بنابر اين گزارش ثبت‌نام تلفن همراه تا ‌27 بهمن ماه ادامه خواهد داشت كه در استان تهران ‌395 مكان و در شهر تهران ‌52 مكان كار ثبت نام را از ساعت ‌8 صبح تا ‌6 بعد از ظهر انجام مي‌دهند. طبق پيش‌بيني‌هاي صورت گرفته چنانچه واگذاري سيم كارت ‌هاي ثبت نامي‌ از بهمن ماه سال ‌84 بيش از يك سال به طول بيانجامد و تحويل سيم كارت به اسفند سال ‌85 به بعد موكول شود به ازاي هر ماه تاخير معادل سه هزار و ‌600 تومان در قبض كاركرد فرد به عنوان بستانكار اعمال خواهد شد.
;)

Babak_King
01-02-2006, 11:33
تا پایان نهمین روز از ثبت نام سیم کارت تلفن همراه 2619494 نفر مدارک خود را به مراکز پستی تحویل دادند.
به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از خبرگزاری سلام، بر اساس گزارش شرکت ارتباطات سیار، آمار ثبت نام درتهران معادل 580515 نفر است که بالاترین آمار ثبت نام میان استانها محسوب می شود و استان خراسان جنوبی با 19772 ثبت نام، کمترین متقاضی را داشته است.
با توجه به اینکه 27 بهمن ماه آخرین زمان ثبت نام اعلام شده است، ثبت نام بیش از 5 میلیون نفر چندان دور از واقعیت نخواهد بود.

:wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac:
:weird: :eh:
:whistle: