PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا ویندوزو میشه کپی کرد؟

oxford2008
14-09-2008, 19:17
سلام

من میخوام یه هارد 2 ترا بایت بخرم و جایگزین 80 گیگی که الان دارم بکنم. حالا با توجه به اینکه کلی برنامه و این حرفها (مثل ویندوز XP و سایر برنامه های سیستمی) روی 80 گیگه دارم میخواستم بدونم اگه جفت این هارد ها رو توی باکس اکسترنال بزارم و به یه کامیپوتر دیگه وصل کنم و کل فایلها از جمله فایلهای hidden از هارد 80 به 2 ترا بایت کپی کنم آیا این امکان وجود داره که وقتی هارد جدیدو به سیستمم وصل کنم همه چیز دوباره مثل اول باشه و ویندوز هم کاملا بالا بیاد و تمام برنامه ها از جمله آفیس و کاسپرسکی و ... درست کار کنن.

جهت اطلاع شما: من فقط در حال حاضر روی سیستم مورد بحث یه هارد 80 با یه پارتیشن C دارم و همه اطلاعات و برنامه ها هم روی همونه.

مرسی

lord_ashkan_z
14-09-2008, 20:42
خير چنين چيزي نميشه.

اگر شما مي خواهي اين ويندوز را نگه داري چندين روش وجود دارد :
1- اين كه هارد دوم را به عنوان slave در كنار هارد اول قرار دهي (و اگر دوست داشتي مي توني كاري كني كه سيستم اصلا اين دوتا را يكي ببينه.)
2- با استفاده از نرم افزار norton ghost از ويندوز ايميج بگيري و روي هارد دوم قرار بدي. البته به شرط اينكه هيچ چيزه ديگري از سخت افزار را تقيير ندهي.(البته شايد به خاطر تغيير مشخصات هارد اين روش عمل نكنه؛ به هر حال امتحانش مجانيه)
روش كار با اين نرم افزار در فروم هست

Hossein Adeli
14-09-2008, 20:54
بهترین راه همین استفاده از نورتون گاست است که دوستمون گفته شما با اون یک بکاپ بگیر و راحت برگردونش رو هارد جدیدت . انگار نه انگار که اتفاقی افتاده باشه! خیلی راحت. و به نوع هارد هم ربطی نداره

lord_ashkan_z
14-09-2008, 20:58
البته در اين مورد زياد مطمئن نباش.

گاهي وقت ها مشكل پيش مياد و گاهي اوقات نمياد.

بستگي به اين داره كه هاردي را كه تعويض مي كني چقدر به هارد اولي نزديكه.

چون براي نصب ويندوز تمام قطعات بايد با هم چفت شوند و به هم شناخته بشوند. بعضي ها مثل رم به راحتي قابل تعويض و جايگزيني هستند ولي چيزي مثل كارت گرافيك، نه.

هارد از دسته سوم است و تقريبا قابل تعويض است

oxford2008
14-09-2008, 21:34
بسیار ممنون از جوابهای شما دوستان خوب.

حالا آیا باید norton ghost رو رو همین سیستمی که دارم بریزم یا باید روی یه کامپیوتر دیگه نصبش کنم و از این هارد 80 با یه باکس اکسترنال image بگیرم؟

مرسی

behnam_tr
14-09-2008, 21:39
من برنامه Acronis True Image Home رو پیشنهاد میکنم ......

oxford2008
14-09-2008, 21:53
خب حالا کدوم راحت تره؟

Hossein Adeli
14-09-2008, 22:08
دوست من بهتره زیاد فکرت رو مشکول اینکه چی کار کنم نکنی و بری hiren boot cd 9.5 رو داونلود کنی که توش norton ghost هم است و نیاز به نصب نداره یعمی بوت ایبل است و کارت رو راه میندازه البته بهتره از فایلهای ضروریت ( غیر سیستمی مثل فیلم و عکس و موزیک ) یک کپی جدا بگیری تا اگه یه موقع مشکلی پیش اومد فقط ویندوز بپره نه همه اطلاعات
لینک داونلود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

oxford2008
14-09-2008, 22:15
مرسی از همه بابت راهنماییشون.

nightmare
14-09-2008, 22:37
دوست خوبم ، اگر هارد 80 که در حال حاضر داری ازش استفاده می کنی IDE هست و هارد 2 ترابایت که میخوای بگیری ساتا ، قبل از اینکه عملیات رو با Norton Ghost شروع کنی ، وارد سایت مادربردت شو و درایور پورت ساتای مادربوردت رو دانلود و نصب کن ( داخل سیدی مادربوردت هم باید باشه ) . بعد از اینکار از ویندوز و برنامه هات ایمیج بگیر و کار هاتو انجام بده .

آموزش Norton Ghost هم زیاد هست . سرچ کنی براحتی یاد میگیری .

تا بعد ...

avecina.ir
14-09-2008, 23:32
بهترین راه همین استفاده از نورتون گاست است که دوستمون گفته شما با اون یک بکاپ بگیر و راحت برگردونش رو هارد جدیدت . انگار نه انگار که اتفاقی افتاده باشه! خیلی راحت. و به نوع هارد هم ربطی نداره
عجب!!
عزیزم حتی اگه Mac Address فرق کنه اونوقت ویندوز کپی شده به مشکل برمیخوره مگه اینکه با ترفندهایی موقع کپی رفع اشکال کنی دیگه تفاوت هارد که دیگه جای خودش داره!! البته بقول استاد lord_ashkan_z امتحانش مجانیه.ضمنن اگه بناست با norton ghost ایمیج بگیره چرا بره سی دی هیرن رو دانلود کنه؟!!!!! توی انجمن نرم افزار نسخه های مختلف norton ghost گذاشته شده و حجمشونم کمه

oxford2008
16-09-2008, 01:35
از دوستان عزیز واقعا متشکرم. ولی اینجوری که من فهمیدم هیچکدوم خودشون اینکار رو امتحان نکردن (حداقل اینو ذکر نکردن). پس واقعا نمیشه 100% گفت که جواب میده.

حالا اگه کسی خودش امتحان کرده و واقعا مطمئنه لطفا به من جواب بده. درضمن بی زحمت اسم برنامه ای هم که استفاده کرده بگه.

nightmare
16-09-2008, 16:00
عجب!!
عزیزم حتی اگه Mac Address فرق کنه اونوقت ویندوز کپی شده به مشکل برمیخوره مگه اینکه با ترفندهایی موقع کپی رفع اشکال کنی دیگه تفاوت هارد که دیگه جای خودش داره!! البته بقول استاد lord_ashkan_z امتحانش مجانیه.ضمنن اگه بناست با norton ghost ایمیج بگیره چرا بره سی دی هیرن رو دانلود کنه؟!!!!! توی انجمن نرم افزار نسخه های مختلف norton ghost گذاشته شده و حجمشونم کمه

میشه بگی چه مشکلی ؟
ترفند ؟ توضیح میدی ؟

دوست خوبم حرف شما متین هست ، اما در صورتی که ایشون بخوان توی شبکه این کار رو انجام بدن . MAC آدرس رو میشه به صورت نرم افزاری تغییر داد و هیچ مشکل خاصی به وجود نمیاره . موضوعی که ممکنه مشکل ایجاد کنه ( تنها در محیط شبکه ) شماره SID کلاینت ها هست که نباید شبیه هم باشه که به کمک ابزار Sysprep میشه ویندوز رو قبل از انجام عملیات کپی کپسوله کرد تا این مشکل به وجود نیاد . راه های دیگه هم داره . ( نرم افزار )

بهر حال در مورد این دوستمون فکر نمی کنم مشکل خاصی براشون پیش بیاد .

از دوستان عزیز واقعا متشکرم. ولی اینجوری که من فهمیدم هیچکدوم خودشون اینکار رو امتحان نکردن (حداقل اینو ذکر نکردن). پس واقعا نمیشه 100% گفت که جواب میده.

حالا اگه کسی خودش امتحان کرده و واقعا مطمئنه لطفا به من جواب بده. درضمن بی زحمت اسم برنامه ای هم که استفاده کرده بگه.

دوست خوبم من وقتی مجتمع فنی تهران کار میکردم ، حدود 60 تا سیستم داخل شبکه رو به همین روش ویندوز ریختم . با کمک نرم افزار Norton Ghost . اما در مورد هارد 2 ترابایت ، تا به حال با این حجم هارد کار نکردم . راستی یه موضوع دیگه ، اگر مشکلی به وجود بیاد هم فکر نمی کنم ضرر کنی . نهایتش اینه که درست نمیشه و هارد 2 ترابایت رو مجدد فرمت میکنی و خودت ویندوز میریزی دیگه . اطلاعات که قرار نیست با Norton Ghost از روی هارد 80 Cut بشه . پس به نظر من تست کن .

تا بعد ....

oxford2008
17-09-2008, 00:54
دست شما دردنکنه. حالا خیالم راحت شد که حداقل با یه متخصص سروکار دارم. بسیار ممنون.