PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست یه سیستم عامل ساده و سبک مثله DOS و NC که درایو های NTFS رو بشناسه و bootable باشه!؟ ?@؟

DaRiOuShJh
14-09-2008, 18:43
خسته نباشید
سیستمی چیزی با این قابلیت ها سراغ دارید یا اومده؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

lord_ashkan_z
14-09-2008, 20:47
خب من دقيقا نمي دونم شما دنبال چي هستي...!

ولي شايد ويندوزهاي xp يا vista پرتابل(portable) جواب گوي آنچه شما مي خواهي باشه.
فكر مي كنم كه به حتم از جواب گويي اين ويندوز ها راضي هستيد. در مورد سبك بودنشون هم كه ميشه گفت به اندازه يك پر سبك هستند :13:

تاپك ها مرتبط توي فروم هستند ولي من لينك دانلود براي ويستا پرتابل را خودم دارم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

يا:

DaRiOuShJh
14-09-2008, 23:17
خب من دقيقا نمي دونم شما دنبال چي هستي...!

ولي شايد ويندوزهاي xp يا vista پرتابل(portable) جواب گوي آنچه شما مي خواهي باشه.
فكر مي كنم كه به حتم از جواب گويي اين ويندوز ها راضي هستيد. در مورد سبك بودنشون هم كه ميشه گفت به اندازه يك پر سبك هستند :13:

تاپك ها مرتبط توي فروم هستند ولي من لينك دانلود براي ويستا پرتابل را خودم دارم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیديا:

دسته شما درد نکنه
والا با نرم افزارهای portable که تا به حال کار نکردم

ولی یه سیبستمه خسلس ساده و کم حجم تو مایه های NC و dos برای کارهایی ابتدایی مثله کپی و ... منظورم بود

البته اگه سرعته کانکشن داشتم که 100 درصد اینایی که معرفی کردید رو میگرفتم:10:

djsystem
15-09-2008, 06:39
ببینم نکنه شما هم ویندوزت بالا نمیاد و فایلهایی توش داری که می خای اول اونا رو برداری بعد ویندوز عوض کنی ؟
چون اونی که شما می خای سیستم عامل نیست

ولی یه سیبستمه خسلس ساده و کم حجم تو مایه های NC و dos برای کارهایی ابتدایی مثله کپی و ... منظورم بود

DaRiOuShJh
15-09-2008, 21:02
ببینم نکنه شما هم ویندوزت بالا نمیاد و فایلهایی توش داری که می خای اول اونا رو برداری بعد ویندوز عوض کنی ؟
چون اونی که شما می خای سیستم عامل نیست

نه
ویندوز که مشکلی نداره
ولی چند روز پیش داشت مجبور شدم تو یه درایوه دیگه ویندوز نصب کنم تا فایل ها رو تغییر بدم تا ویندوز بالا بیاد

دوستان گفتن چند تا سیستمه عامل شبیهه داش از این قابلیت ها داره
ولی نمیدونم اسمشون چیه و از کجا باید بگیرم

بلکه دوستان راهنمای کنن ما رو هی

djsystem
15-09-2008, 23:38
خوب فکر کنم lord همه چیز رو توضیح داد شما اون رو تهیه کردید؟

ALt3rnA
16-09-2008, 00:04
سلام دوست من
شما میتونی یه نسخه از R-Dos رو تهیه کنی . یه سرچ تو گوگل بزن

در ضمن
DMn (damn small linux
هم هست ولی اون کاری رو که شما میخوای نمیکنه
هر چند توصیه میکنم حتما بگیریش
بعدش هم اگه سیستم عامل خودت سالمه
میتونی یه شل خوب پیدا کنی مثل cmd خود ویندوز اما قوی تر
اما شما که کارات ساده اس چرا همون داس رو نمیگیری ؟
میتونی بزنیش رو فلش حتی

DaRiOuShJh
16-09-2008, 02:45
خوب فکر کنم lord همه چیز رو توضیح داد شما اون رو تهیه کردید؟

مرسی
همونطور که گفتم اون ویندوز هست!
منم با این وضعه اینترنت که صفحه هم به زور بالا میاد نمیتونم دانلود کنم
یه چیزه کم حجم میخواستم که دوستان گفتن چنین چیزی هست ولی اسمش رو نمیدونم

سلام دوست من
شما میتونی یه نسخه از R-Dos رو تهیه کنی . یه سرچ تو گوگل بزن

در ضمن
DMn (damn small linux
هم هست ولی اون کاری رو که شما میخوای نمیکنه
هر چند توصیه میکنم حتما بگیریش
بعدش هم اگه سیستم عامل خودت سالمه
میتونی یه شل خوب پیدا کنی مثل cmd خود ویندوز اما قوی تر
اما شما که کارات ساده اس چرا همون داس رو نمیگیری ؟
میتونی بزنیش رو فلش حتی

مرسی
اگه داسه که بشه حرف نداره
فقط این اسمها رو dos type «میکنه موقع کپی و ...؟

hosein66
16-09-2008, 06:01
ببين تو اين جور مواقع نصب ويندوز ديگه لازم نيست

سي دي لينوکس نوپيکس هست بوتيبله وقتي بالا اومد به راحتي مي توني به هاردت دسترسي بيابي

يه برنامه اي هم هستش اونم بوتيبله اسمش ERD commander هستش کار اون تعمير ويندوز هاييس که آپ نميشن حجمش هم 50

مگابايت

hosein66
16-09-2008, 18:42
اگه لينک دانلود erd commander رو خواستي بگو تا بذارم

DaRiOuShJh
16-09-2008, 19:55
اگه زحمتش رو بکشی که خیلی ممنون میشم
این R-dos رو گشتم ولی همش میگفت open source ]ست

eng.j.mehrdad
16-09-2008, 20:13
به شما سیستم عامل لینوکس Knoppix رو پیشنهاد میکنم ، Cd اش هم هست تو بازار
Ntfs رو هم میشناسه و کلا گرافیکیه و داس هم داره ( Command Prompt )

hosein66
17-09-2008, 04:07
اگه زحمتش رو بکشی که خیلی ممنون میشم
این R-dos رو گشتم ولی همش میگفت open source ]ست

اول توصيه ميکنم لينوکس ناپيکس رو پيدا کن خيلي هم ارزونه

اين ERD commander هم خيلي مجموعه ارزشمنديست کافيه اونو بر روي سي دي رايت کنيد و وارد ويندوز مجازي

شويد همون طور که گفتم ويندوز هاي آپ نشده را تعمير مي کند

لينک دانلود:

soloz
21-09-2008, 06:58
اول از همه شما باید برنامه irestorer را در یک ویندوز سالم نصب کنید بعد از نصب برنامه که در عرض چند ثانيه هم انجام مي شه بدون اينکه لازم باشه سيستم را ريست کنيد مي تونيد به منوي استارت بريد و برنامه را از اونجا اجرا کنيد و بعدش هم با استفاده از برنامه مي تونيد يک درايو مثل درايو ويندوز را از داخل خود ويندوز در يک فايل فشرده ذخيره کنيد و بعد هم اون را توسط برنامه بازيابي کنيد. البته اگه درايو ويندوز را ذخيره کرده باشيد براي بازيابي اون بايد از سی دی یا فلاپی Bootable برنامه استفاده کنيد. در ضمن اگه روي فايلهايي که برنامه مي سازه راست کليک کنيد يه منويي ظاهر مي شه که با کليک کردن روي اون مي تونيد درايو مجازي درست کنيد و فايل هاي داخل درايو را ببينيد و از اون ها استفاده کنيد. البته این برنامه مي تونه يه سري کارههاي ديگه مثل پسورد گذاري روي فايلهای Image و تکه تکه کردن اونها و همچنين تست کردن فايلها را هم انجام بده.

مهمترين کار اين برنامه هم اينه که شما را از شر نصب کردن پی در پی ويندوز راحت مي کنه به عبارت ديگه شما ويندوز خودتون را با تمام تنظيمات و برنامه ها و درايورهايي که روي اون نصب کرديد به وسيله اين برنامه داخل يه فايل فشرده ذخيره مي کنيد و هر وقت ويندوزتون خراب يا ويروسي يا حتي فرمت شد ظرف سه سوت اونو بر مي گردونيد در ضمن اين برنامه درايوهاي NTFS و CD/DVD را هم ساپورت مي کنه حتي موقع بازگرداني درايوها توسط CD Bootable.

اين برنامه با قدرت فشرده سازي خودش درايو ويندوز 10 گيگابايتي من رو که بيشتر از 6 گيگابايتش پر بود به يک فايل کمتر از دو گيگابايتي فشرده کرد و در عين حال سرعت برنامه هم فوق العاده بالا بود چه زماني که خواستم از ویندوز Image بگیرم و چه موقعي که اونو با سی دی برگردوندم که هر کدومش حدود 2 دقيقه زمان برد. سرعت لود شدن CD Bootable هم حدود 15 ثانيه بود.

دانلود برنامه + سی دی بوتیبل با حجم 1 مگابايت

کد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کد:

توجه کنید که سی دی های بوتیبل این دو تا لینک با هم فرق داره اما من فقط لینک دومی را تست کردم.

DaRiOuShJh
21-09-2008, 13:37
اول از همه شما باید برنامه irestorer را در یک ویندوز سالم نصب کنید بعد از نصب برنامه که در عرض چند ثانيه هم انجام مي شه بدون اينکه لازم باشه سيستم را ريست کنيد مي تونيد به منوي استارت بريد و برنامه را از اونجا اجرا کنيد و بعدش هم با استفاده از برنامه مي تونيد يک درايو مثل درايو ويندوز را از داخل خود ويندوز در يک فايل فشرده ذخيره کنيد و بعد هم اون را توسط برنامه بازيابي کنيد. البته اگه درايو ويندوز را ذخيره کرده باشيد براي بازيابي اون بايد از سی دی یا فلاپی Bootable برنامه استفاده کنيد. در ضمن اگه روي فايلهايي که برنامه مي سازه راست کليک کنيد يه منويي ظاهر مي شه که با کليک کردن روي اون مي تونيد درايو مجازي درست کنيد و فايل هاي داخل درايو را ببينيد و از اون ها استفاده کنيد. البته این برنامه مي تونه يه سري کارههاي ديگه مثل پسورد گذاري روي فايلهای Image و تکه تکه کردن اونها و همچنين تست کردن فايلها را هم انجام بده.

مهمترين کار اين برنامه هم اينه که شما را از شر نصب کردن پی در پی ويندوز راحت مي کنه به عبارت ديگه شما ويندوز خودتون را با تمام تنظيمات و برنامه ها و درايورهايي که روي اون نصب کرديد به وسيله اين برنامه داخل يه فايل فشرده ذخيره مي کنيد و هر وقت ويندوزتون خراب يا ويروسي يا حتي فرمت شد ظرف سه سوت اونو بر مي گردونيد در ضمن اين برنامه درايوهاي NTFS و CD/DVD را هم ساپورت مي کنه حتي موقع بازگرداني درايوها توسط CD Bootable.

اين برنامه با قدرت فشرده سازي خودش درايو ويندوز 10 گيگابايتي من رو که بيشتر از 6 گيگابايتش پر بود به يک فايل کمتر از دو گيگابايتي فشرده کرد و در عين حال سرعت برنامه هم فوق العاده بالا بود چه زماني که خواستم از ویندوز Image بگیرم و چه موقعي که اونو با سی دی برگردوندم که هر کدومش حدود 2 دقيقه زمان برد. سرعت لود شدن CD Bootable هم حدود 15 ثانيه بود.

دانلود برنامه + سی دی بوتیبل با حجم 1 مگابايت

کد:

کد:

توجه کنید که سی دی های بوتیبل این دو تا لینک با هم فرق داره اما من فقط لینک دومی را تست کردم.

ممنون دوسته عزیز
لینکه اول که اصلا وجود نداره
اینجا کلا خالیه

شاید پاک شده

دومی رو دارم میگیرم:10: