PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ , ریست و خاموش شدن سیستم ...

M A T I N
14-09-2008, 14:22
سلام
امیدوارم تاپیک رو جای درستی زده باشم ...:40:

یکی از سیستم های من تقریبا 3 ماه پیش که داشتم با WinRAR کار میکردم بعد از 2 3 سال قفل کرد ...:13:
ولی بعد از راستارت کردن و لودینگ ویندوز صفحه Blue Dead میومد و نمیشد داخل ویندوز رفت ...:13:
وقتی دیدم هیچ امیدی نیست ویندوز رو دوباره نصب کردم و اون صفحه آبی دیگه نیومد ولی از اون وقت کامپیوتر خیلی زیاد قفل میکنه یا خود به خود راستارت و خاموش میشه ...
البته اکثر مواقعی که قفل میکنه 2 3 ثانیه قبلش یه صدای از داخل کیس میده ....

میخواستم بدونم کسی میدونه مشکل از کدوم قطعشه ...
ممکنه از هارد 40 IDE مکستورش باشه ...؟ یا پاورش ...؟

ممنون ...:10:

alborz_k
14-09-2008, 14:31
سلام
امیدوارم تاپیک رو جای درستی زده باشم ...:40:

یکی از سیستم های من تقریبا 3 ماه پیش که داشتم با WinRAR کار میکردم بعد از 2 3 سال قفل کرد ...:13:
ولی بعد از راستارت کردن و لودینگ ویندوز صفحه Blue Dead میومد و نمیشد داخل ویندوز رفت ...:13:
وقتی دیدم هیچ امیدی نیست ویندوز رو دوباره نصب کردم و اون صفحه آبی دیگه نیومد ولی از اون وقت کامپیوتر خیلی زیاد قفل میکنه یا خود به خود راستارت و خاموش میشه ...
البته اکثر مواقعی که قفل میکنه 2 3 ثانیه قبلش یه صدای از داخل کیس میده ....

میخواستم بدونم کسی میدونه مشکل از کدوم قطعشه ...
ممکنه از هارد 40 IDE مکستورش باشه ...؟ یا پاورش ...؟

ممنون ...:10:
سلام. لطفأ مشخصات سیستم و پاورت رو بگو.

M A T I N
14-09-2008, 16:04
سلام
HDD :Maxtor ATA/133 40 GB
Power : TVM 500 Turbo
MB : Asus P4PS800X
CPU :Celeron 2.0 GH
رم و گرافیک هم چند تا دارم با هشون امتحان کردم مشکلی نداشتن ...

M A T I N
14-09-2008, 16:58
دوست عزیز اگه برات امکان داره در کیس رو باز کن و دقیقا شناسایی کن صدا از کدوم قسمت در میاد ؟

اگه از هارد باشه مشکل بد سکتور داره ! البته از نوع شدیدش !

منتظر پاسخت هستم دوست عزیز!

باشه , سعی میکنم ...
آخه ممکنه بعد 3 ساعت یا چند ثانیه بعد از روشن شدن قفل کنه ...

M A T I N
14-09-2008, 17:24
وست عزیز اگه شما یک بار دیگه ویندوز رو عوض کنید و بعد ، قبل از انجام هر کاری یک آنتی ویروس قوی نصب کنید و سیستم رو اسکن کامل کنید ! امکان داره مشکلتون حل شه !

نتیجه رو بگید ! امیدوارم درست بشه !

100% مشکل نرم افزاری نداره ...
اسکن کرده بودم مشکلی نداشت ...ویندوز رو هم تو درایو های دیگه نصب کرده بودم ولی مشکل حل نشد ...
به نظر خودم یا مشکل از هارده با پاور ...

راستی نصب هارد Sata سخته ...؟ یه نفر میگفت خیلی سخته , باید اول دیسک ریست براش بسازی و ...
چون بیوس نمیشناستش ...

Arsa Persian
14-09-2008, 18:19
راستی نصب هارد Sata سخته ...؟ یه نفر میگفت خیلی سخته , باید اول دیسک ریست براش بسازی و ...
چون بیوس نمیشناستش ...
اگه مادربورد شما قدیمی باشه ولی درگاه Sata داشته باشه باید بایوس آپدیت بشه
اگه نه خودش مثل IDE شناسایی میشه

100% مشکل نرم افزاری نداره ...
اسکن کرده بودم مشکلی نداشت ...ویندوز رو هم تو درایو های دیگه نصب کرده بودم ولی مشکل حل نشد ...
به نظر خودم یا مشکل از هارده با پاور ...

البته از CPU هم غافل نشو چون صدا میتونه مربوط به فن باشه

M A T I N
14-09-2008, 20:38
اگه مادربورد شما قدیمی باشه ولی درگاه Sata داشته باشه باید بایوس آپدیت بشه
اگه نه خودش مثل IDE شناسایی میشه

تقریبا قدیمیه... یه کابل برای ساتا هم داره ...
این آپدیت Bios چه جوریه ...؟

البته از CPU هم غافل نشو چون صدا میتونه مربوط به فن باشه

احتمالش کمه ولی ممکنه ...

به هیچ وجه سخت نیست !

فکر نکنم این جوری باشه ...
مثلا مشکل نرم افزاری میتونی تو لودینگ ویندوز سیستم رو ریست کنه ...؟ و بعد از ریست شدن ممکنه چند ساعت مشکلی پیش نیاد ...
خیلی وقت پیش ها هم قفل میکرد که معلوم شد مادربوردش ترک داشته و بعد از عوض کردنش چند سال بدون درد سر کار میکرد ...

اگه مادربرد شما از درگاه انتقال داده SaTa پشتیبانی می کنه به راحتی می تونید با کابل sata که د رهمه ی فروشگاه ها یافت میشه هارد رو نصب کنید ! البته یادتون نره هارد های sata با پورت برق ساتا برق مورد نیاز ش رو دریافت می کنه ! اگه پاورتون ساتا نداره باید تبدیل ساتا بگیرین!
مجموعا مبلغ کابل و تبدیل برق میشه 2000 تومان .
البته به جز خود هارد دیسک !
که از ظرفیت 160 شروع میشه تا 500 لابته بیشترم هست که شما مورد نیازتون نیست قیمتشم از حدود 40 شروع میشه تا 120 تومن ! التبته باید بسته به نیازتون انتخاب کنید.

خیلی ممنون بابت اطلاعات ...
به احتمال زیاد اول یه هارد دست دو میگیرم تا مطمعن بشم مشکل از هاردشه بعد به اکسترنال ...

Arsa Persian
14-09-2008, 22:39
این آپدیت Bios چه جوریه ...؟

این آدرس تاپیک مربوطه هستش که همه چیز رو اونجا نوشته:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

البته آپدیت بایوس برای زمانی هستش که هارد شما Sata II باشه که سرعت ترنسفر اطلاعاتش 2 برابر Sata I هستش و مادربورد شما قدیمی بوده و Sata I پشتیبانه کنه که با آپدیت بایوس مشکلاتی از قبیل پاک شدن ناگهانی هارد و کرش و ... پیش نمیاد
و مشکلی از بابت شناسایی هارد نیست

:11:

Dr.hardware
15-09-2008, 08:38
این دیگه چه فوروم مسخره ای هستش؟ کلی از پاسخ هام پاک شدن ! واقعا واستون متاسفم !

M A T I N
15-09-2008, 12:00
این آدرس تاپیک مربوطه هستش که همه چیز رو اونجا نوشته:

کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
نقل قول:
البته آپدیت بایوس برای زمانی هستش که هارد شما Sata II باشه که سرعت ترنسفر اطلاعاتش 2 برابر Sata I هستش و مادربورد شما قدیمی بوده و Sata I پشتیبانه کنه که با آپدیت بایوس مشکلاتی از قبیل پاک شدن ناگهانی هارد و کرش و ... پیش نمیاد
و مشکلی از بابت شناسایی هارد نیست

ممنون ...
اگه همون سیستم قبلی سالم میبود و بایوس رو آپگرید میکردم سودی داشت ...؟

این دیگه چه فوروم مسخره ای هستش؟ کلی از پاسخ هام پاک شدن ! واقعا واستون متاسفم !

احتمالا اشتباه شده ....

Arsa Persian
15-09-2008, 18:37
ممنون ...
اگه همون سیستم قبلی سالم میبود و بایوس رو آپگرید میکردم سودی داشت ...؟
فرقی نمی کنه که سیستم سالم باشه یا نه
در بایوس معمولا اطلاعاتی راجع به حداکثر سرعت پشتیبانی از قطعات هستش که برای یه مادربورد دیگه این بایوس نوشته شده ولی چون مادربورد شما (فرض کنیم) از مادربورد قبلی جدیدتره ، و اون بایوس برای این بورد شما به کار رفته که شما می تونید با آپدیت بایوس کارایی مادربوردتون و پشتیبانی شو به حداکثر برسونید
وگر نه اگه مادربورد شما کلا از Sata II پشتیبانی نکنه نمی تونید با آپدیت بایوس از Sata II استفاده کنید

Arsa Persian
15-09-2008, 18:43
اگه هارد شما قابلیت ارسال با استاندارد Sata II رو داشته باشه ولی بورد شما حداکثر از Sata I پشتیبانی کنه زمانی که تبادل اطلاعاتی شما از اون مقدار استاندارد Sata I بالا بره سیستم کرش میکنه و میبینید موقع بالا اومدن هارد رو نمیشناسه و ...

M A T I N
15-09-2008, 22:24
خیلی ممنون ...
مثله اینه که دردسرش زیاده , به احتمال زیاد مادربرد رو هم عوض میکنم ...

Arsa Persian
15-09-2008, 23:16
خیلی ممنون ...
مثله اینه که دردسرش زیاده , به احتمال زیاد مادربرد رو هم عوض میکنم ...
اگه نمی خواین کار شاخی با کامپیوتر انجام بدین یه مادربورد 50-40 تومنی هم کارتون رو راه میندازه:11:

alborz_k
15-09-2008, 23:54
اگه نمی خواین کار شاخی با کامپیوتر انجام بدین یه مادربورد 50-40 تومنی هم کارتون رو راه میندازه:11:
از اون حرف ها زدی یا.
مادربرد جزء مهم ترین قطعات کامپیوتر هست و باید براش به اندازه ی کافی هزینه کرد.

Arsa Persian
16-09-2008, 09:12
از اون حرف ها زدی یا.
مادربرد جزء مهم ترین قطعات کامپیوتر هست و باید براش به اندازه ی کافی هزینه کرد.

خوب باید میگفتم بره یه بورد 300-200 تومنی بگیره که مجبور بشه کل کامپیوترش رو عوض کنه
الان اگه بخوای یه مادربورد جوندار! بگیری باید Cpu و کارت گرافیک کلا عوض شه
اینام که عوض شه یه دستی باید روی Ram کشید که تقریبا میشه یه کامپیوتر نو

خب من حرفمو اصلاح میکنم میگم 100-90 تومن خوبه:11:

M A T I N
16-09-2008, 16:08
داخل دفترچه مادربرد نوشته از Sata I پشتیبانی میکنه , حالا اگه من یه Sata II بگیرم نمیشه جوری تنظیمش کرد که با سرعت و مشخصات I کار کنه تا کرش نکنه ...؟

تو یه سایت نوشته بود بعضی مکستور ها به جامپر پشتشون برای این کار دارن ...

Arsa Persian
16-09-2008, 21:12
یکی دو سال پیش که هنوز برد ها Sata II رو ساپورت نمی کردن همچین چیزی بود ولی الان فکر نکنم باشه چون تمام بورد ها از Sata II پشتیبانی می کنن
ولی الان من خودم پشت Maxtor 160 GB رو دیدم یه جایی بود که 4 پین داشت که 2 تاش به وسیله یه قطعه ی سفید به هم وصل شده بودن 2 پین دیگه خالی بود که فکر کنم با در آوردن اون قطعه ی سفید و بستن روی 2 پین خالی Sata II به Sata I تبدیل بشه

hardware2000
18-09-2008, 14:46
رم هاتم چک کن ممکنه از رم هم باشه هنگ و ریست چیز عجیبی نیست من احتمال زیاد میدم از رمه چون موقعه نصب نرم افزار با این ارور مواجه شدی. بد سکتور مطمئنی نداره؟
cpu تو با نرم افزار ارتوس تست کردی که ببینی شاید مشکلت از دما باشه.

M A T I N
20-09-2008, 21:01
رم هاتم چک کن ممکنه از رم هم باشه هنگ و ریست چیز عجیبی نیست من احتمال زیاد میدم از رمه چون موقعه نصب نرم افزار با این ارور مواجه شدی. بد سکتور مطمئنی نداره؟
cpu تو با نرم افزار ارتوس تست کردی که ببینی شاید مشکلت از دما باشه.

رم مشکلی نداره ... چند تا رو امتحان کردم همشون همین اتفاق میفتاد ...
دمای CPU چک کردم حدود 58 بود ...(بعد از نیم 20دقیقه کارکردن )
به احتمال 98 % مشکل از همون هارده...
فعلا لپتاپم کارمو راه میندازه ... چند وقت دیگه هاردو عوض میکنم ببینم چی میشه...

...موفق باشی....

persia_id
05-11-2008, 22:56
با سلام
مشکلی داشتم و می خواستم اگر کسی از دوستان راه حلشو می دونه بهم بگه
تصمیم گرفتم سی پی یو خودم رو ارتقا بدم از ای ام دی سمپرون به اتلون 2 هسته ای
برای نصب سی پی یو کیس رو هم بردم تا همونجا برام نصبش کنند
بعد از نصب سی پی بو و البته عوض کردن رم سیستم بعد از بالا اومدن ریست می شد
سیستم واسه تنظیمات بایوس بالا میاد اما بعد از تنظیمات موقع خوندن از هارد اتوماتیک ریست می شه؟
می خواستم بپرسم آیا مشکل از ارتقای سی پی یو یا رمه؟ آیا امکان داره که یعد از ارتقای سی پی یو پاور دچار مشکل بشه و بعداز نصب سی پی یوی جدید نیاز به تنظیمات در بایئس هست؟
مرسی

dadrhem
14-11-2008, 17:06
سلام.ممنون میشم که کسی من را کمک کنه.سیستم من ری استارت می کنه .یک بار خمیر سیلیکون البته اگه اسمش را درست گفته باشم به سی پی یو زدم چون فکر می کردم که علت ری استارت دمایبالی سی پی یو باشه.ولی مشکا من حل نشد و من همچنان سیستمم رسی استارت می کنه.چند بار ویندوز را هم پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی نشد.اصلا نمی دونم مشکل سخت افزاری هست یا نرم افزاری. رم سیستمم 2تا 512 هست.کارت گرافیکم 256 هست که تا 512 ارتقا پیدا می کنه.سی پی 1.8 دو هسته ای هست.مادر برد گیگا هست.هاردم هم 160 هست

hardware2000
23-07-2010, 00:04
مشکل شما پاورت هست که ضعیف شده با تعویض پاور به یک پاور با وات واقعی مثل گرین مشکل حا خواهد شد پیشنهاد من با این مشخصات 380 وات گرین هست موفق و پایدار باشید