PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پریدن ویندوز و ری استارت شدن

sokote mordab
14-09-2008, 13:21
سلام
کامپیوترم قبل از اینکه هاردش را عوض کنم وقتی با سیستم کار می کردی یک دفعه ری استارت میشد بعضی وقتها 1 دقیقه بعد از روشن کردنش بعضی وقتها 1 ساعت و گاهی اوقات هم ری استارت نمیشد گفتم شاید سی پی یو داغ کرده است در کیش را با ز کردم فن سی پی یو راحت کار می کردن نه تنها سی پی یو داغ نکرده بود هیچ جای دیگه هم کارت گرافیک رم داغ نکرده بودن تا اینکه رفتم یک هارد 160 سامسونگ ساتا خریدم و از انجای که مادربورد من ساپورت نمی کرد ساتا را و ide هم گیرم هم نیومد مجبور شدم تبدیل ide to sata را بخرم و نصب کردم دو سه هفته هیچ مشکلی نداشت تا اینکه جدیدا همین بعد از بوت شدن همین که می خواهد لوگو ویندوز بیاید صفحه ی سیاهی می اید و می نویسد از پوشه windows در درایو c نیاز به تعمیر دارد بعد من هم ویندوز عوض کردم مشکل ظاهرا حل شد با یک ضد ویروش هم اسکن کردم چیزی پیدا نکرد بعد به 5 ساعت نکشید دوباره روز از نو روزی از نو حالا دو مشکل دارد.
1.چرا ری استارت میشود؟
2.چرا ویندوز بالا نمی اید؟
من توضیحات کامل را دادم که هر احتمالی است متوجه بشید.
لطفا راهنمایی کنید؟
ممنون

reza41
14-09-2008, 15:15
به نظر من مشکل سخت افزاری غیر از هارد داری
یا از مادربرد و یا از رم
چیپ ها و خازن های روی مادربرد رو به دقت نگاه کن ببین مشکلی ندارن یا نترکیدن
در مرحله بعد از مادربرد و رم احتمالا از منبع تغذیه هست و در نهایت هم از خود سی پی یو

Hossein bandarie
14-09-2008, 17:12
به نظر من مشکل سخت افزاری غیر از هارد داری
یا از مادربرد و یا از رم
چیپ ها و خازن های روی مادربرد رو به دقت نگاه کن ببین مشکلی ندارن یا نترکیدن
در مرحله بعد از مادربرد و رم احتمالا از منبع تغذیه هست و در نهایت هم از خود سی پی یو

درسته . معمولا خرابي مادربورد بيشتر منجر به هنگ كردن ميشه . اگه بتوني پاور رو موقتا عوض كني تا از اين بابت هم موضوع چك بشه .

DrXoX
14-09-2008, 18:16
سلام

یه نگاه به دمای Cpu و مادربردت توی بایوس بنداز ببین رو چنده اگر بین 40 تا 50 باشه نرماله ولی اگه بیشتر باشه باید بررسی کنی

ببینی مشکل از کجاست من یه سیستم یکی از همسایه هامون آورد که درست کنم سیستمش بعد از لوگو ریست میشد

اصلا ویندوز بالا نمیومد مشکل از خمیر سیلیکون بین Cpu و هت سینک بود یه خمیر سیلیکون خرید درست شد البته برای Cpu

های Intel این خمیر هستش ولی برای AMD فکر نمی کنم باشه چون چند تا Cpu ی AMD که باز کرده نداشتن

فعلا راهایی که دوستان هم گفتن بررسی کن اگه نشد بگو تا با همفکری دوستان ببینیم چه کار میشه کرد

lord_ashkan_z
14-09-2008, 20:50
ببين ...

شما به خازن هاي موجود بر روي مادربرد نگاه كن ببين احيانا هيچ كدومشون يك حالت تورم و باد كردي در سرشون ندارن؟
منظورم اينه كه سر خازن ها بايد صاف با شه و حالت قوسي شكل نباشه.

sokote mordab
15-09-2008, 00:54
از راهنمایی که کردید ممنون
خازن ها را چک کردم مشکلی نداشتند این دفعه دیگه اون ارور را نداد همین که می خواهد وارد ویندوز شود blue screen یک لحظه می اید و ری استارت میشود این مشکل را هم قبل از اینکه هارد نو بخرم یکی دوباره داشت بعد ویندوز را که عوض کردم همون موقع خیلی وقت بود نیامده بود تا الان من هم فقط رم را از سر جاش در اوردم دوباره جاش گذاشتم راحت وارد ویندوز شد پس مشکل از رم است یا جای دیگه؟
حالا یک سوال دیگه این رمی که روش sdram است اصلا گیرم میاد چه قیمت است ؟

DrXoX
15-09-2008, 04:27
سلام

این مشکل بیشتر:

==>1- به خاطر این باشه که یه سخت افزاری تازه نصب کردی و درایورش رو نصب کردی و سیستمت با درایورش مشکل داره
==>2-مشکل از رم

بله گیر میاد 256 ==>18 تا 20 تومن

512==>35 تا 40

شما قبل این که رم بخری یه بار ویندوز بریز احتمالا درست بشه

موفق باشید

sokote mordab
15-09-2008, 08:58
درست است یکی را معرفی نکرد و قبلا هم همینطور بود کامل معرفی کردم باز هم اینطور blue screen امد الان یکی دوبار که ری استارت میشه بار 3 وارد ویندوز میشه.

DrXoX
15-09-2008, 16:32
سلام

یه علت دیگه ای هم که باعث این مشکل میشه و من چند بار باهاش برخوردم اشتباه بودن جامپر هارد هستش یکی از دوستان

سیستمش رو آورده بود و اونم بعد از لوگو ریست میشد ، بعد از کلی اینور و اون ور کردن گفت چند روز پیش هارد به هارد کرده

وقتی هاردش رو در آوردم دیدم جامپر روی Slave هستش گذاشتم روی Master درست شد البته هاردش IDE بود

یه کاری کن شما کلا جامپر رو در بیار بعد سیستم رو روشن کن ببین بازم ریست میشه ؟

موفق باشید

sokote mordab
15-09-2008, 18:13
به خاطر اینکه مادر بورد و رم را تست کنم یک سیستم سالم گیر اوردم فقط رم اون دی دی آر بود
من هم مادربورد و و رم سیستم سالم را روی سیستم خودم گذاشتم دیگه بقیه قطعاته خودم بود بعد ویندوز نصب کردم الان هیچ مشکلی نداشت الان راحت دار کار می کنه به نظرم هم سرعت کار کردنش و باز کردن برنامه سریع تر شده بعد مادربورد و رم خودم را روی سیستم سالم گذاشتم بعد در وسط نصب ویندوز تصویر سیاه میشود و هیچی نمی اید دو بار تست کردم همش همینط .است پس دیگه مطمئن باشم مادربورد یا رم مشکل دارند یا
...............................

سوال دوم اگر بخواهم یک رم با مادربورد بگیرم یکی چیزی می خواهم که اسلات هایش زیاد باشد ساتا و ای دی ای هم ساپورت کنه و هچنین
cpu 1.7 celeron
card graphic geforce 5500
رم هم تا یک گیگ
لطفا قیمت و نوع را معرفی کنید
120در ضمن زیاد گرون نشه در حدود 100 تا

reza41
17-09-2008, 14:41
سلام

مشکل از خمیر سیلیکون بین Cpu و هت سینک بود یه خمیر سیلیکون خرید درست شد البته برای Cpu

های Intel این خمیر هستش ولی برای AMD فکر نمی کنم باشه چون چند تا Cpu ی AMD که باز کرده نداشتن

سلام
از اینکه مشکل دوستمون حل شد خوشحالم
در مورد صحبت این دوست عزیز باید بگم تمام سی پی یو های AMD نیز دارای خمیر هستند و در بسیاری موارد نوع خمیر استفاده شده در زیر هت سینک بهتر از خمیرهای استفاده شده در اینتل هست.