PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در ساخت فايل در php

romixery
13-09-2008, 17:58
سلام دوستان. من ميخوام با php يه فايل متني درست كنم و اطلاعاتي رو وارد اون كنم. ولي متأسفانه نميشه. من دارم سايتم رو روي سرويس دهنده iis در ويندوز xp امتحان مي كنم. آدرس دهيم هم درسته ولي فايل رو درست نمي كنه. براي مثال:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
طبق اين دستور اگه فايل وجود نداشته باشه، بايد بسازتش درسته؟ خوب نمي سازه ( در ضمن option مربوط به Include path در فايل php.ini رو هم مقدار دهي كردم و درست نشد)
اگه كمكم كنيد خيلي ممنون مي شم.
موفق باشين
باي

eAmin
14-09-2008, 11:03
سلام دوستان. من ميخوام با php يه فايل متني درست كنم و اطلاعاتي رو وارد اون كنم. ولي متأسفانه نميشه. من دارم سايتم رو روي سرويس دهنده iis در ويندوز xp امتحان مي كنم. آدرس دهيم هم درسته ولي فايل رو درست نمي كنه. براي مثال:

طبق اين دستور اگه فايل وجود نداشته باشه، بايد بسازتش درسته؟ خوب نمي سازه ( در ضمن option مربوط به Include path در فايل php.ini رو هم مقدار دهي كردم و درست نشد)
اگه كمكم كنيد خيلي ممنون مي شم.
موفق باشين
باي
سلام.

من که فکر نمی کنم، مشکلی باشه، کد کاملتون رو بزارید شاید بشه بهتر نظر داد.

romixery
14-09-2008, 16:42
سلام. ولي مشكل هست.
طبق اين كد اگه فايل وجود نداشته باشه بايد بسازتش ديگه؟ ولي نمي سازه. حتي وقتي فايل رو هم دستي مي سازي و شرط else اجرا ميشه، مقدار $fif برابر NULL هستش. يعني فايل رو باز نمي كنه.

به نظر شما اشكال از كجاست. والا گير اينم به خدا...
موفق باشين

romixery
15-09-2008, 21:13
دوستان عزيز اگه ميشه كمكم كنيد. واقعاً‌ محتاجم. بازم ممنونم

neopersia
15-09-2008, 22:14
منم مشکلی تو کد ندیدم!
اون 1 رو از fopen بردار بعد امتحان کن شاید درست شه.
اگر هم درست نشد احتمالاً مشکل از تنظیمات سرور هست که اجازه ایجاد فایل نمیده
راستی نمایش ارور ها رو هم فعال کن شاید اروری چیزی داره که کار نمیکنه!

romixery
16-09-2008, 23:04
من فكر مي كردم كه مشكل از كد نيست.
1 رو هم حذف كرده بودم. درست نشده بود.
راستش من همونطور كه گفتم از سرويس دهنده iis استفاده مي كنم. در ضمن php رو به صورت دستي نصب كردم و به صورت Installer نصبش نكردم. راستي نمايش اررور ها رو كه مي گين، كدوم يك از ايتم هاي فايل php.ini رو بايد تغيير بدم تا نمايش اررور ها فعال بشه؟
بازم ممنون

as13851365
17-09-2008, 08:20
به نظر من بهتر است برای اجرای کدهای php خودتان از برنامه WampServer استفاده کنید !

خودش تمام تنظیمات رو انجام می ده و php رو نصب می کنه mysql رو نصب می کنه و نیازی به IIS ندارید!

قبل از نصب این برنامه هم باید IIS رو حذف کنید !

در کد شما هم در اولین دستور شما پرانتز رو کم دارید

if (!file_exists("user.txt")
به این تبدیل کن

if (!file_exists("user.txt"))

در هنگام انتخاب فایل هم شما دو نوع فایل رو دارید انتخاب می کنید!

if (!file_exists("user.txt")
$fif=fopen("user.txt","w+",1);
else{
if ($fif=fopen("usernames.txt","a")==NULL){

در خط دوم و سوم شما فایلی به نام User.txt رو بررسی می کنید
ور خط پنجم شما دارید فایل Usernames.txt رو بررسی می کنید چــرا ؟

romixery
17-09-2008, 09:06
سلام
حرف شما كاملاً درسته، البته اين رو بزارين پا حساب كم هواسي من. راستش من قبل از اينكه كد رو بيارم توي انجمن يه تغييراتي توش داده بوده كه ببينم درست ميشه يا نه براي همين، نام فايل اولي رو حذف كردم و جاش user.txt گذاشتم در حالي كه اولش هر دو usernames.txt بودن. در مورد پرانتز هم مثل اينكه بد كپي شده بوده چون رو كامپيوتر من پرانتزه بود. شما از نظر كد خيالتون راحت باشه. من با كدهاي 100% درست هم امتحان كردم و نتيجه نگرفتم. بگزريم.
حالا iis رو چجوري پاك كنم. برم توي ControlPanel>Addremoveprogram/ addremove windows component‌ و چك مارك كنار iis رو بردارم، خودش پاك ميشه؟ روي سايت wampserver آخرين نسخش 2 هست. همون نصب كنم ديگه php و اينا هم نصب ميشه ديگه آره؟
بازم ممنون
موفق باشين

jandedy
17-09-2008, 09:19
سلام از تابع touch() استفاده كن براي ساخت فايل. اينم بگم يك پارامتر دريافت ميكه كه اونم نامشه .اگر فايل به اسم وارده وجود داشت كاري نميكنه .

romixery
17-09-2008, 21:31
سلام
خير دوست عزيز. با اين تابع هم درست نشد.
موفق باشين

jandedy
19-09-2008, 11:02
از IIS استفاده میکنی یا Apache ?

romixery
20-09-2008, 16:20
سلام
از IIS استفاده مي كرم. ولي به توصيه دوست عزيزمون در پستهاي قبلي ، WampServer رو نصب كردم و كار درست شد. مشكل حل شد. بازم ممنونم.
موفق باشين

jandedy
26-09-2008, 08:43
سعي كنيد از تابع touch() به جاي fopen() استفاده كنيد.