PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک درباره دمای cpu

eiliya110
12-09-2008, 19:14
با سلام

من دیروز یه سیستم با مشخصات زیر بستم اما از بابت دما کمی نگرانم.در واقع وقتی سیستم بی کار هست دمای cpu به 43 درجه سانتی گراد و دمای کارت گرافیکی به 52 درجه میرسه اما در هنگام مثلا بازی (مثلا کربن( دمای cpu به 63 ودمای گرافیک به 65 میرسه.به نظر شما این دما برای amd زیاد نیست؟

راستی چند ثانیه بعد از خروج از بازی دمای cpu به سرعت پایین میاد.

میشه راهنمایی کنید که برای این cpu تا چند درجه قابل قبوله؟

Cpu:amd athlon x2 am2 5200+

M.B: asus m3a

Vga: xfx 7200 gs

Ram: patriot 1G

amiraliof
13-09-2008, 12:25
با سلام

من دیروز یه سیستم با مشخصات زیر بستم اما از بابت دما کمی نگرانم.در واقع وقتی سیستم بی کار هست دمای cpu به 43 درجه سانتی گراد و دمای کارت گرافیکی به 52 درجه میرسه اما در هنگام مثلا بازی (مثلا کربن( دمای cpu به 63 ودمای گرافیک به 65 میرسه.به نظر شما این دما برای amd زیاد نیست؟

راستی چند ثانیه بعد از خروج از بازی دمای cpu به سرعت پایین میاد.

میشه راهنمایی کنید که برای این cpu تا چند درجه قابل قبوله؟

Cpu:amd athlon x2 am2 5200+

M.B: asus m3a

Vga: xfx 7200 gs

Ram: patriot 1G

دمای کارت گرافیکت کاملا طبیعیه (دمای gpu زیر 90 درجه عادی حساب میشه)
در مورد cpu دما کمی بالاست در حالت full load دمای اطراف 55 درجه مناسب است.
اگر فن cpu مشکلی نداره بهتره سیلیکون رو عوض کنی ببین دما تغییر می کنه (خمیری که بین cpu و فن قرار می گیره که منافذ بین آنها رو پر کرده و انتقال دما را بالا ببره سیلیکون می گویند.)
اگر باز هم حل نشد چسب های ریزی به نام پد am2 وجود داره که روی سوکت cpu نصب می کنند تا ارتفاع cpu بالا بره و دما عادی بشه من این مشکل رو بامادربرد ma78g-ds3h و cpu 5000 x2 داشتم که دما خیلی بالا میرفت 80 درجه که با پد am2 حل شد. علت آن هم این است که بعضی از cpu های amd مقداری کوتاه هستند.
بهتر بود مشکلت رو اینجا مطرح می کردی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

eiliya110
13-09-2008, 16:33
سلام دوست خوبم.واقعا از راهنماییت ممنونم.اما من ازهمون خمیر سیلیکونی که روی خود فن داخل باکس cpu بود استفاده کردم.به نظرت فن و خمیر داخل پکیج خود cpu کیفیت لازم رو نداره؟
راستی میشه بیشتر درباره این پد am2 توضیح بدی.اینکه طریقه نصبش چطوره؟از کجا میشه خرید؟قیمتش؟مارکش؟واینکه استاندارده؟آخه تا حالا چیزی ازش نشنیده بودم.
در ضمن دمای cpu تو بازی یه که به 65 درجه میرسه واز اونم بالا تر نمیره.میشه بگی آستانه تحمل دمای 5200 چقدره.
تو لینکی هم که دادی مطرح کردم اگه ممکنه همون جا جوابم رو بده
مرسی

eiliya110
13-09-2008, 16:36
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

يداله
14-09-2008, 07:43
دوست عزيز شما دماي مجاز را ميتئلتيد از سايت زير بدست آوريد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hardware2000
14-09-2008, 10:36
شما چرا دو تاپیک میزنی جوابتون تو تاپیک قبلی دادم.