PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوری میشه فهمید کدوم ip در شبکه conflict داره

rasool1
12-09-2008, 13:31
سلام خدمت دوستان و بزرگ واران امیدورام ایام به کام و طاعات و عبادات شما قبول باشه من یک سرور دارم که هر چند دقیقه یک پیغام ip address conflict میده آیا راهی هست که بدونم که کدوم ip مشکل داره و conflict داره یاعلی

paranoid_android
12-09-2008, 22:40
اینکه از هر چند دقیقه پیغام کانفلیکت میده دلیلش اینه که بین IP Static مربوط به سرور و IP های ست شده توسط DHCP برای کلاینت ها کانفلیکت وجود داره. برید به تنظیمات DHCP، گزینه ای هستش که قبل از اینکه DHCP یک IP رو اختصاص بده اونو broadcast میکنه تا از بروز conflict بین آی پی های DHCP و Static IP ها جلوگیری کنه (فکر میکنم تو قسمت Advanced از Properties گزینه conflict detect attempt باشه که باید اونو فعال کنید). وقتی DHCP بعد از lease duration میخواد IP ها رو renew کنه این کانفلیکت بین IP سرور و IP های DHCP رخ میده. چون احتمالا تغییر IP سرور ممکنه براتون مشکل باشه برید address pool مربوط به DHCP رو چک کنید یا اینکه اون گزینه توی پرانتز که گفتم رو فعال کنید. موفق باشید.

rasool1
13-09-2008, 00:17
سلام از راهنمایی شما ممنونم اما مشکل من اینه که میخوام بفهمم چه ip داره conflict می کنه ؟ یاعلی

mmk203
15-09-2008, 11:26
سلام
می تونی ip که به اون شک داری رو ping کنی اگه ip 0000 نشان داده شد آن ip مشکل داره.

HAW3D
15-09-2008, 15:11
با سلام
آسونترین راه استفاده از event viewer هستش
تو ارور مربوته اگه توضیحات رو بخونی آدرس مک سیستمی که کانفلیکت داره رو نوشته
میتونی از نرمازارهایی که برای تبدیل مک به آی پی هستن برای پیدا کردن سیستم استفاده کنی