PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین گرایش فیزیک

TATAR.BonFire
11-09-2008, 01:15
کسی می تونه بگه بهترین و قویترین و مخترین گرایش رشته فیزیک تو دانشگاه چیه.
بعد بگین کسی که ریاضیش خیلی خوب نباشه میتونه پیشرفت کنه(البته اگه توی داشگاه دنبال ریاضی بره و بخاد خودش را بسازه)
بعد بگین ته این رشته کجاست.مثل پروفسور حسابی میشی یا انیشتین؟

zahedy2006
11-09-2008, 02:35
بعد بگین کسی که ریاضیش خیلی خوب نباشه میتونه پیشرفت کنه(البته اگه توی داشگاه دنبال ریاضی بره و بخاد خودش را بسازه)

اونطور که به ما می گن جامدات بهترینه. (خودم فیزیکم ولی انتخاب گرایش ما مربوط به دو ترم آخره) و همینطور هسته ای

ریاضی یکی از پایه های فیزیک به شمار می آید و تازه زیبایی فیزیک را متوجه می شوید (میشویم). به طور کل تا یه حدودی انتگرال های ساده نیاز دارید و همینطور مشتق گیری. (البته برای ترم یک که فیزیک یک میشه) نیاز به دانش بالاتر و انتگرال پیچیده نیست ولی بعدش قوی تر باید عمل کنید

ته این رشته دکتری گرفتن هست.
با لیسانس: معلم
با فوق لیسانس: معلم و محقق مراکز تحقیقاتی (که جذب خوبی هم ظاهرا دارند) و شاید بتوانید مربی دانشگاه شوید
با دکترا: استاد دانشگاه

اینشتین شدن کار اونطوری هم می خواهد

Mohammad Hosseyn
11-09-2008, 02:40
زاهدی جان توضیحات رو خوب دادن ...

اما ریاضی من شنیدم خیلی مهمه و حتی باعث شده منو تو انتخاب رشتم شک بندازه که فیزیک رو نزنم ! دی:

اما باز زاهدی جان منو امیدوار کرد! بازم دی:

Maxwell_1989
11-09-2008, 11:14
بله همونطور که دوستمون فرمودن بهترین گرایش جامده.
در مورد سوال دومتون باید بگم:فیزیک نیاز به پشتکار داره ریاضیات به نبوغ.بنابراین ان شاءالله با پشتکارتون از پسش بر میایید.از پسش که نه البته،منظورم اینه که پیشرفت می کنید.

vahidbeygi
02-11-2008, 01:25
باید عرض کنم بله از نظر کاربرد بهترین فیزیک حالت جامد . ولی سخت ترین و زیبا ترین گرایش فیزیک به جرات میگم فیزیک ذرات بنیادی و نظریه میدانهاست که به ریاضیات بسیار سخت و پیچیده ای نیاز داره .
تو این رشته لازم نیست آخرش مثل کس دیگه ای مثلا حسابی یا آین اشتاین بشی فقط اگه عاشقش باشی باید بشی همون چیزی که هدفت بهت میگه .

aliagha19
05-12-2008, 13:10
[quote=TATAR.BonFire;2936021]کسی می تونه بگه بهترین و قویترین و مخترین گرایش رشته فیزیک تو دانشگاه چیه.
بعد بگین ته این رشته کجاست.مثل پروفسور حسابی میشی یا انیشتین؟[/به نظرمن بهترین گرایشهای فیزیک نظریه ی میدانها و ذرات بنیادی است من سال 2م ارشد فیزیک گرایش هسته ای هستم و می خوام دکتری ذرات بنیادی بخونم این رشته ریاضی در سطح بالایی نیاز دارد و اگر در این رشته عشق نداشته باشی به جایی نمی رسی ]

sqwflol3
07-12-2008, 09:13
سلام من هم دانشجویه فیزیک حالت جامد هستم!حداقل تو ایران بهترین گرایش همون حالت جامد هستش،این بحث همیشه جنجالی بوده و هعر کسی از گرایش خودش دفاع کرده!
خلاصه الان رشد بلور یکی از علوم پولزا و راحت برای دانشجو هست که تو ارشد ارائه میشه ولی علوم ذرات بنیادی با اینکه 2 سال پشت سر هم نوبل رو برای خودش کرد ولی چون تئوری محض هستش و زیاد عملی نداره(بخوای کار کنی باید بری cern ) طرفداره آنچنانی در ایران نداره،و میشه گفت گنده های ایرانی تو این گرایش همشون تو ipm جمع هستند مثله دکتر خرمیان یا دکتر محمدی یا دکتر پاک طینت !!!

يك فيزيكدان
20-12-2008, 20:34
سلام راجب رشته ي فيزيك گرايش ×اموزش فيزيك×اطلاعي دارين؟براي خانمها به قولي پولساز هست يا نه؟

شهر آشوب
10-01-2009, 10:22
سلام میخواستم ببینم میشه جزوه های مکانیک کوانتومی پیشرفته ساکورایی و الکترودینامیک 1 جی . دی . جکسون را دانلود کنم . اگه میشه چطوری؟

ananet
10-01-2009, 11:26
منم قبلا در مورد فیزیک تحقیق کردم . نتیجش اینکه :

1 - باید استعداد فیزیک و ریاضی خوندن داشته باشی تا در این رشته موفق باشی .

2- ریاضی کاربردی در رشته فیزیک خیلی بیشتر از خود رشته ریاضی استفاده می شه . بطوری که بچه های رشته فیزیک در حل انتگرالهای چند گانه ، مشتق های پیچیده ، معادلات دیفرانسیلی پیچیده تبحر بیشتری از بچه های رشته ریاضی دارند .

3- رشته فیزیک شاخه حالت جامد وسعت بسیار زیادی نسبت به دیگر شاخه های فیزیک دارد .علومی مثل نانو تکنلوژی ، ابر رساناها ُو... از شاخه های فیزیک جامدات هست .

4- الان در ایران افرادی داریم که خیلی باسوادتر از حسابی و بعضی دیگر هستند . کسانی مثل پرفسور ثبوتی ( رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان ) دکتر عجب شیر زاده و...

5- اگر توانایی خواندن فیزیک تا سطح دکتری را دارید دنبال این رشته برید . رشته های علوم پایه در کل سخت و در مقابل بازار کار محدود دارند . رشته ها ی علوم پایه برای کشورهای پیشرفته ای مانند آمریکاست .چون این کشورها هستند که علم تولید می کنند . کشور ما هنوز نتونسته از علومی که 100 ها سال پیش تولید شده استفاده کنه چه برسد به اینکه بخاد علم تولید کنه . به این شعارهای بعضی ها توجه نکنید اینا برای عوام گفته میشه نه برای اهل فن ها .