PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با پیاده سازی گرایدویو

samaram
10-09-2008, 16:49
یه گراید ویو با سه ستون ساختم. دو تاش buttom و یکیش bound. حالا سه تا سوال دارم:
1- bound رو برای عناوین مطالبی که توی سایتم هست می خوام و اون دو تا buttom رو برای امکان ویرایش و حذف اون مطلب مورد نظر. حالا دقیقا نمی دونم چجوری باید کد رو پیاده سازی کنم تا اعمال مربوط به دکمه ی ویرایش انجام بشه. یعنی چجوری می تونم کد رو بنویسم که چند تا از فیلدهای جدولم رو داخل ادیتوری که قبلا توی یکی از صفحات سایتم پیاده کردم قرار بدم و بعد از ویرایش در بانکم update کنم.
2- مساله ی دیگه ای که هست اینه که داخل منوی بالای صفحه ی کدهای سی شارپ پروزم اصلا گزینه ی grideview1 نیست که من بتونم از منوی اونورشم رویدادهای این دکمه ها رو انتخاب کنم و کدشو بنویسم.
3- اگه خاصیت typebuttom رو به image تغییر بدم که مشکلی پیش نمیاد؟ چون می خوام شکل دکمه ام از تصاویر سیستمم باشه.

Ultimator
10-09-2008, 22:05
یه گراید ویو با سه ستون ساختم. دو تاش buttom و یکیش bound. حالا سه تا سوال دارم:
1- bound رو برای عناوین مطالبی که توی سایتم هست می خوام و اون دو تا buttom رو برای امکان ویرایش و حذف اون مطلب مورد نظر. حالا دقیقا نمی دونم چجوری باید کد رو پیاده سازی کنم تا اعمال مربوط به دکمه ی ویرایش انجام بشه. یعنی چجوری می تونم کد رو بنویسم که چند تا از فیلدهای جدولم رو داخل ادیتوری که قبلا توی یکی از صفحات سایتم پیاده کردم قرار بدم و بعد از ویرایش در بانکم update کنم.
2- مساله ی دیگه ای که هست اینه که داخل منوی بالای صفحه ی کدهای سی شارپ پروزم اصلا گزینه ی grideview1 نیست که من بتونم از منوی اونورشم رویدادهای این دکمه ها رو انتخاب کنم و کدشو بنویسم.
3- اگه خاصیت typebuttom رو به image تغییر بدم که مشکلی پیش نمیاد؟ چون می خوام شکل دکمه ام از تصاویر سیستمم باشه.
سلام

خب فیلدهای گریدویو حتما یه فیلد id پریمری کی باید داشته باشند ..

1-به جای ویرایش شما دکمه select گریدویو رو فعال کنید و تکست دکمه ی select رو به ویرایش تغییر بدید .. بعد تو کدهای سی شارپتون کاربر رو به صفحه ویرایش ریدایرکت کنید و پارامتر ID رو هم با querystring به صفحه ویرایش بفرستید .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

. بعد تو صفحه ویرایش اول اطلاعات رو نمایش بدید ( مثلا تو چندتا تکست باکس ) .. بعد هم برای دکمه آپدیت از دستور sql Update استفاده کنید

2- اون بالا باید اسم همه ی کنترلهای صفحتون باشه

3- مشکلی پیش نمیاد اما عکسها باید توی یه پوشه داخل پروجتون باشه نه از توی درایوهای سیستمتون

samaram
11-09-2008, 10:54
نه منوي سمت راست گزينه ي گرايد ويو رو داره. اما به محض اينكه انتخابش ميكنم وارد صفحه مارك آپ ميشه.

Ultimator
11-09-2008, 11:50
نه منوي سمت راست گزينه ي گرايد ويو رو داره. اما به محض اينكه انتخابش ميكنم وارد صفحه مارك آپ ميشه.
میشه یه مقدار توضیح بدید منظورتون کجاست ؟
متاسفانه متوجه نشدم

samaram
11-09-2008, 19:36
میشه یه مقدار توضیح بدید منظورتون کجاست ؟
متاسفانه متوجه نشدم

اين عكس رو از اين قسمت vs و كدهاي برنامم گرفتم. ببينيد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همونطور كه مي بينيد كنترل gride view1 توي منوي راست! هستش اما منوي چپ رو وقتي باز كنم فقط همون اسم صفحه داخلش هست. بعدم كه از منوي راست grideview1 رو انتخاب كنم بجاي اينكه توي اون منوي ديگه ليست ايونت ها رو نشون بده ، وارد مارك آپ مي شه!

samaram
12-09-2008, 10:56
چيزي كه توي پست قبل توضيح دادم خيلي عجيبه! چون من قبلا كه توي 2003 كار مي كردم(الان 2005 كار مي كنم) اينكارو با همين روال انجام مي دادم نمي دونم تنظيمات يا نكته ي خاصي داره!؟

Ultimator
12-09-2008, 15:26
چيزي كه توي پست قبل توضيح دادم خيلي عجيبه! چون من قبلا كه توي 2003 كار مي كردم(الان 2005 كار مي كنم) اينكارو با همين روال انجام مي دادم نمي دونم تنظيمات يا نكته ي خاصي داره!؟

اونت ها براتون از قسمت اونت های پراپرتی پیج در دسترسند

samaram
13-09-2008, 12:21
باز يه مشكل ديگه توي قسمت ايونت هاي محيط برنامم هست!
اين تصويرو كه مال ايونت هاي گرايد ويو هستش رو ببينيد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من توي گرايد ويو دو تا دكمه يكي از نوع delete و يكي هم از نوع selected انتخاب كردم. حالا به رويداد delete command احتياج دارم. اما توي ليست نيست! چرا؟:13:
اون row deleting هست ولي پارامترهايي كه من مي خوام رو ايجاد نمي كنه!

Ultimator
13-09-2008, 13:25
من توي گرايد ويو دو تا دكمه يكي از نوع delete و يكي هم از نوع selected انتخاب كردم. حالا به رويداد delete command احتياج دارم. اما توي ليست نيست! چرا؟
خب میخواید چه کاری انجام بدید که به اون احتیاج دارید ؟

(
من اگه بتونم یه نمونه سمپل برای یه سیستم بلاگ ساده براتون میذارم سعی میکنم با توضیحات باشه
)

samaram
13-09-2008, 16:07
خب میخواید چه کاری انجام بدید که به اون احتیاج دارید ؟

(
من اگه بتونم یه نمونه سمپل برای یه سیستم بلاگ ساده براتون میذارم سعی میکنم با توضیحات باشه
)

ممنون. برا اين مي خوام كه با اون دكمه اي كه از نوع Delete گرفتم بتونم اون ركورد بانكم رو حذف كنم. مرثي. لطف مي كنيد.

Ultimator
14-09-2008, 00:59
ممنون. برا اين مي خوام كه با اون دكمه اي كه از نوع Delete گرفتم بتونم اون ركورد بانكم رو حذف كنم. مرثي. لطف مي كنيد.اگه delete comand دیتاسورستون تعریف شده باشه همون لینک دلیت کار خودش رو انجام میده
حتی اگه بخواید خودتون بنویسید :

فرض کنید یک تابع دارید که آی دی رو میگیره و دستور sql رو اجرا میکنه اونوقت این کد کافیه برای اجراش :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه میخواین کاستوم تر بنویسین :

تو گرید ویو همچین ستونی اضافه کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو توی کد همچین چیزی میشه نوشت :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید