PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك در مورد مهندسي شيمي

HOW HOW
10-09-2008, 10:44
من امسال مهندسي شيمي صنايع گاز دولتي فبول شدم :13:
مي خواستم بدونم از لحاظ بازار كار چه جوريه و
لطفا اين ليست از گرايش هاي مهندسي شيمي رو براي من اولويت بندي كنيد
صنايع پالايش
صنايع پتروشيمي
صنايع گاز
صنايع شيميايي معدني

از لحاظ بازار كار و كلاس و ... كدوم گرايش بهتره و ترتيبش چه جورياس
من مي خوام تو پالايش گاه ها و يا شركت نفت كار كنم امكانش هست و.....
ممنون:11:

MehranVB
10-09-2008, 11:19
مهندسی شیمی رشته خوبیه و بر خلاف اسمش اونقدر هم در مورد شیمی نیست و واحدای زیادی در مورد فیزیک داره. کلاً توی رشته هایی که بیشتر به شیمی نزدیکن (یعنی پلیمر و متالوژی و شیمی و ...) مهندسی شیمی و مهندسی نفت و مهندسی پلیمر بهترن. بازار کار محدودی دارن و مثل بقیه رشته های مهندسی نیستن و رونقشون کمتره. ولی توی شرکتهای نفت و گاز و پتروشیمی و ... میتونی استخدام شی. در مورد "شرکت نفت" اینو میدونم که اگه دانشگات شریف یا امیرکبیر یا تهران و یا صنعتی اصفهان باشه به راحتی میتونی استخدام شی، اما اگه دانشگاه دیگه ای باشه کارت سخت میشه.
در مورد گرایشهای شیمی زیاد اطلاعی ندارم. باشه بقیه دوستان کمک کنن!

HOW HOW
10-09-2008, 11:41
بازار کار محدودی دارن و مثل بقیه رشته های مهندسی نیستن و رونقشون کمتره

چي ميگي ؟!!! با من مكانيك و مهماري و عمران 100 در 100 وشايد هم برق قبول بودم اگه انطوري باشه كه من بد بخت شدم:19::41:
ولي من برعكسشو شنيدما:18::13::19:

كسي نظر ديگه اي نداره ........

MaaRyaaMi
10-09-2008, 11:52
من شنیدم که طراحی فرایندهای صنایع نفت بهترین گرایشه و واسش کار هم هس!

HOW HOW
10-09-2008, 12:37
من مهندسي شيمي گرايش صنايع گاز قبول شدم خيلي هم علاقه هم دارم
چي كار كنم يعني بيكاري رو شاخشه هان!!!!!!!!!

اما يه هفته پيش آگهي استخدام داد شركت ملي گاز براي صنايع گاز و پتروشيمي و پالايش و طراحي فرآيند
من چي كار كنم

mohandes1369
10-09-2008, 16:05
چی می گید شما...
من خودم مهندسی عمران قبول شدم اراک...
ولی به هر نحوی که شده می خوام تغییر رشته بدم برم مهندسی شیمی که انتخاب بعدی منه که احتمالا میارم(اراک)...
کارشم خوبه هرجا پالایشگاه باشه...

MehranVB
10-09-2008, 16:18
چی می گید شما...
من خودم مهندسی عمران قبول شدم اراک...
ولی به هر نحوی که شده می خوام تغییر رشته بدم برم مهندسی شیمی که انتخاب بعدی منه که احتمالا میارم(اراک)...
کارشم خوبه هرجا پالایشگاه باشه...
البته به خودت مربوطه، اما دلیل قانع کننده ای وایه این کارت داری؟ عمران هم از نظر علمی و هم از نظر شغلی از مهندسی شیمی بالاتره. این حرف رو میتونی تحقیق کنی ببینی درسته یا نه...

MehranVB
10-09-2008, 16:19
اما يه هفته پيش آگهي استخدام داد شركت ملي گاز براي صنايع گاز و پتروشيمي و پالايش و طراحي فرآيند
من چي كار كنم
آگهی برای حسابداری هم وجود داره!! در ضمن شغل های خوب با حقوق بالا هیچوقت به صورت آگهی نیستن!! مهندسی شیمی رشته بدی نیست ولی از نظر شغلی نسبت به بقیه مهندسیها پائینتره. اما نه در اون حد که بگی بیکاری!!! تنها یه سری شرکتا که مربوط به نفت و گاز و ... هستن استخدام میکنن برای همین از نظر شغلی محدوده...

hamidghoty
10-09-2008, 16:20
البته باید بدونید که این گرایش ها صرفا تو پالایشگاه ها کار نمیکنن

شما همین گرایش فرایند رو که دوستمون اشاره کرد بری تو کارخونجات صنعتی و حتی شرکت های ساختمونی هم میتونی ببینی که دارن با حقوقای بالا کار میکنن
خیلی نباید تو بهر ایم رشته رفت

mohandes1369
10-09-2008, 16:27
البته به خودت مربوطه، اما دلیل قانع کننده ای وایه این کارت داری؟ عمران هم از نظر علمی و هم از نظر شغلی از مهندسی شیمی بالاتره. این حرف رو میتونی تحقیق کنی ببینی درسته یا نه...
شما رشته ای که بهش علاقه نداری به هیچ جا نمیرسی...
با این انتخاب رشتهی مسخره سنجش ادم تاروز اعلام نتایج اصلا نمیفهمه کجا قبول میشه چه رشته ای؟ (البته با رتبه های متوسط) من خودم مکانیک دوست داشتم ولی نیووردم...
اینطور که می دونم شیمی خیلی شبیه مکانیکه ....
تازه اراک خودش پالایشگاه بزرگی داره و من میخام حداقل تا فوق ادامه بدم....

MaaRyaaMi
10-09-2008, 17:31
ببين اصلا نگران نباش!!!!
مهندسي شيمي رشته ي خيلي خوبه
من خودم در مورد اين رشته تحقيق کردم از همه پرسيدم...حتي کسايي که اين رشته رو خوندن و اونايي که فارغ التحصيل شده بودن سر کار مي رفتن
بقيه هم که دانشجو بوودن راضي بودن

Max-Moro
10-09-2008, 23:26
منم تو اين اوضاع افتضاح، مهندسي شيمي شريف قبول شدم، به نظر شما ميتونم سال سوم تغيير رشته بدم؟؟

mohandes1369
11-09-2008, 16:49
من جوابمو نگرفتم ارزششو داره برم يا نه
اگه از من میپرسی 100% برو....
مخصوصا اگه دانشگاهت معتبره...

Max-Moro
11-09-2008, 17:18
منم تو اين اوضاع افتضاح، مهندسي شيمي شريف قبول شدم، نگفتيد به نظر شما ميتونم سال سوم تغيير رشته بدم؟؟!!!!!!!!!!

HOW HOW
11-09-2008, 19:39
:46:

اگه از من میپرسی 100% برو....
مخصوصا اگه دانشگاهت معتبره...

من مهندسي شيمي صنايع گاز زاهدان قبول شدم مي گن معتبره مخصوصا اينكه فوق داره و خوب هم قبول مي شن تو فوق

mohandes1369
11-09-2008, 22:03
منم تو اين اوضاع افتضاح، مهندسي شيمي شريف قبول شدم، نگفتيد به نظر شما ميتونم سال سوم تغيير رشته بدم؟؟!!!!!!!!!!
ببین عزیزم شما میری یه ترم میخونی...حالا باید ببینی رشته های پایینو قبول شدی... که کارنامش اومده
بعد نمیدونم چطور میشه که تغییر رشته بدی ..البته تو دانشگاه شریف بعید میدونم همچین اتفاقاتی بیفته..

HOW HOW
21-09-2008, 10:26
من امسال مهندسي شيمي صنايع گاز قبول شدم كه از بهمن شروع ميشه

اما سوال من در اين مورد كه من الان تا بهمن چه كنم درس بخونم يا ... چه درسايي بخونم و...
بدبختانه از همه ي دوستان اينطوري عقب افتادم از لحاظ درسي هم متوستم آيا امكان داره من هم با اونا تمومش كنم يا نه:13:
حاضرم ترم تابستونه هم بگيرم و...:41:
بايد چنتا واحد كلا پاس بكنم و هرترم چند واحد حداقل بگيرم تا سه سال و نيمه تمام شه :20:
اطفا دوستاني كه تجربه دارن كمكم كنن :19:

يه سوال ديگه هم دارم در كل يه رشته مهندسي مثل مال من به خريد لب تاپ چقدر احتياج داره
بخرم ميارزه يا نه چون ميرم خوابگاه مي دونم دهن مهنشو سرويس مي كنن:10:

M A T I N
21-09-2008, 12:28
اما سوال من در اين مورد كه من الان تا بهمن چه كنم درس بخونم يا ... چه درسايي بخونم و...

میتونی ریاضی و فیریک عمومی که تو ترم یک اکثر رشته های مهندسی هست رو بخونی ..
برای ریاضی به احتمال زیاد حساب دیفرانسیل و انتگرال جورج توماس و برای فیزیک هم فیزیک هالیدی رو لازم داری ...اکثر مطالبشون همون درس های دبیرستانه مخصوصا فیزیک...

بدبختانه از همه ي دوستان اينطوري عقب افتادم

از همه نه ... یکیشون خودم ...

يه سوال ديگه هم دارم در كل يه رشته مهندسي مثل مال من به خريد لب تاپ چقدر احتياج داره
بخرم ميارزه يا نه چون ميرم خوابگاه مي دونم دهن مهنشو سرويس مي كنن

فعلا از نظر درسی لازم نیست ولی برای سرگرمی تو خوابگاه خوبه ...

کجا قبول شدی..؟

...موفق باشی...

Iron
21-09-2008, 12:33
بهترین کار اینه که مشغول خستگی در کردن و تفریح بشی و مساله رو خیلی جدی نگیری. همین که واحدهایی رو که می گیری نزاری برای شب امتحان کافیه. هیچ نیازی به پیش پیش خوندن نیست.
برای هفت ساله تموم کردن هرترم باید حدود 20 واحد بگیری و تابستونم دو سه واحدی بگیری. اما از من می شنوی زیاد عجله نکن. معلوم نیست دوستهاتم 4 ساله تموم کنند. درضمن چه اصراریه که همزمان تموم کنید؟ پیشنهاد می کنم بجای اینکه بکوب واحد پاس کنی از جنبه های دیگر دوران دانشجویی بیشتر لذت ببری.

HOW HOW
21-09-2008, 12:41
کجا قبول شدی..؟

بدبختانه زاهدان
شما كجا قبول شديد؟

برای هفت ساله تموم کردن هرترم باید حدود 20 واحد بگیری و تابستونم دو سه واحدی بگیری

بله؟؟؟!!

soheilsmart
21-09-2008, 12:51
7 ترم منظورشون بود!

M A T I N
21-09-2008, 17:01
بدبختانه زاهدان
شما كجا قبول شديد؟

سمنان... تقریبا مثل همون جاست ...
نگران عقب موندن هم نباش , چون خیلی ها هم هستن که گذاشتن ساله دیگه کنکور بدن و البته هیچ تضمینی نیست سال دیگه . . .

Maxwell_1989
21-09-2008, 18:36
بهترین کار اینه که مشغول خستگی در کردن و تفریح بشی و مساله رو خیلی جدی نگیری. همین که واحدهایی رو که می گیری نزاری برای شب امتحان کافیه. هیچ نیازی به پیش پیش خوندن نیست.
برای هفت ساله تموم کردن هرترم باید حدود 20 واحد بگیری و تابستونم دو سه واحدی بگیری. اما از من می شنوی زیاد عجله نکن. معلوم نیست دوستهاتم 4 ساله تموم کنند. درضمن چه اصراریه که همزمان تموم کنید؟ پیشنهاد می کنم بجای اینکه بکوب واحد پاس کنی از جنبه های دیگر دوران دانشجویی بیشتر لذت ببری.
شدیدا تایید میشه!

ضمنا در مورد امید به سال آینده باید بگم:
یکی از رفقام پارسال دانشگاه آزاد نرفت نشست به امید مهندسی های شبانه دانشگاه اصفهان.امسال دانشگاه اصفهان شبانه هاش رو حذف کرده بود!اون دوستم الآن داره میترکه!!!افتضاح امسال سازمان سنجش رو هم که دیدید؟بنابراین روی این قوانین و حرفا حساب نکنید و بچسبید به درس و عشق و حال و عبادت.

با تشکر

apollon
21-09-2008, 23:33
تو اگه تو رشته ات خوب کار کنی مهم نیست چه رشته ای باشه میخواد ریاضی کاربردی باشه یا فیزیک محض باشه! :دی
مهندسی شیمی خیلی هم عالیه من دوتا فامیل دارم یکیشون پتر شیمی رفت واسه فوق لیسانس بورسیه شد رفت الانم چند ماه کارش تمام شده همونجا تو کانادا یه کار خیلی خوب داره یکی دیگه هم صنایع غذایی(تا جایی که میدونم جز گرایش های مهندسی شیمیه) خون که اونم خیلی خوب بود اولش تو کارخونه ی یک و یک و سالمین مدیر یه بخشی بود بعد رفا کانادا استاد دانشگاه هم هست تو یه شرکت خوبم کار میکنه
البته تو همین ایرانم جا واسه این رشته خیلی هست به خصوص پترو شیمی؛ ماشا ا.. کشورمون نفت خیزه!

abiding
27-10-2008, 20:39
سلام .من خودم تازه امسال مهندسی شیمی گرایش طراحی فرایندهای نفت و گاز قبول شدم.میگن رشته ی بدی نیست.خودمم زیاد اطلاعات ندارم ولی امیدوارم.ولی با دوستمون موافقم که عمران خوبه
به نظر من تو همه رشته ها باید کار درست باشی تا کار خوب گیرت بیاد بدون پارتی .
تو رشته ی ما هم میشه کار گیر اورد ولی باید بجنبی و خوب بخونی تا تهش
نا امید نباش ...............

tanha2002
01-11-2008, 11:21
شیمی گاز و پالایش جنوب کشور بازار کارش عالیه در کل رشته ها ی پر طرفداریه اگه علمی بار بیای

HOW HOW
01-11-2008, 12:58
سلام .من خودم تازه امسال مهندسی شیمی گرایش طراحی فرایندهای نفت و گاز قبول شدم.میگن رشته ی بدی نیست.خودمم زیاد اطلاعات ندارم ولی امیدوارم.ولی با دوستمون موافقم که عمران خوبه
به نظر من تو همه رشته ها باید کار درست باشی تا کار خوب گیرت بیاد بدون پارتی .
تو رشته ی ما هم میشه کار گیر اورد ولی باید بجنبی و خوب بخونی تا تهش
نا امید نباش ...............

رتبتون چقدر بود شما كشوري و منطقه؟؟؟؟
وكجا قبول شدين؟؟

seyyedi
14-11-2008, 16:34
دوستان سلام

مهندسی شیمی رشته خوبیه و بر خلاف اسمش اونقدر هم در مورد شیمی نیست و واحدای زیادی در مورد فیزیک داره. کلاً توی رشته هایی که بیشتر به شیمی نزدیکن (یعنی پلیمر و متالوژی و شیمی و ...) مهندسی شیمی و مهندسی نفت و مهندسی پلیمر بهترن. بازار کار محدودی دارن و مثل بقیه رشته های مهندسی نیستن و رونقشون کمتره. ولی توی شرکتهای نفت و گاز و پتروشیمی و ... میتونی استخدام شی. در مورد "شرکت نفت" اینو میدونم که اگه دانشگات شریف یا امیرکبیر یا تهران و یا صنعتی اصفهان باشه به راحتی میتونی استخدام شی، اما اگه دانشگاه دیگه ای باشه کارت سخت میشه.
در مورد گرایشهای شیمی زیاد اطلاعی ندارم. باشه بقیه دوستان کمک کنن!
دوست عزیز شما که زدی این رفیقمون رو کور پشیمون کردی
کجاش بازار کار محدودی داره
بعدش یعنی چی اگه دانشگاه دیگه ای غیر اینا باشه کارت سخت میشه
دانشگاه اهواز که دیگه خیلی معروفه توی شیمی و شاخه هاش
و همینطور چمران اهواز که زیر نظر شرکت نفت هست و با کمی تلاش راحت میشه بورسیه گرفت
این رو هم شنیدم که که به هر ورودی یه لپ تاپ هم میدن صحت این حرف دیگه بماند به دوش کسی که گفته
همین چمران رتبه های پایین 2500 رو نمی گیره
-----------------------
دوست عزیز با خیال راحت بشین بخون و خوب هم بخون که رشته عالی هستش مخصوصا رشته شما
فقط اگه تونستی دانشگاهت رو از زاهدان به یه جای دیگه تغییر بده
به غیر از اینایی که همین دوستمون گفتن شهرهای جنوبی توی این رشته ها خوبن
بازار کار خوبی هم داره و فقط نفت و پتوروشیمی نیست که شما رو میپذیره
خیلی شرکت ها نیاز به مهندسی شیمی دارن ولی رشته شما بدرد نفت و پتروشیمی خیلی بیشتر میخوره

HOW HOW
18-11-2008, 14:36
دوستان سلام

دوست عزیز شما که زدی این رفیقمون رو کور پشیمون کردی
کجاش بازار کار محدودی داره
بعدش یعنی چی اگه دانشگاه دیگه ای غیر اینا باشه کارت سخت میشه
دانشگاه اهواز که دیگه خیلی معروفه توی شیمی و شاخه هاش
و همینطور چمران اهواز که زیر نظر شرکت نفت هست و با کمی تلاش راحت میشه بورسیه گرفت
این رو هم شنیدم که که به هر ورودی یه لپ تاپ هم میدن صحت این حرف دیگه بماند به دوش کسی که گفته
همین چمران رتبه های پایین 2500 رو نمی گیره
-----------------------
دوست عزیز با خیال راحت بشین بخون و خوب هم بخون که رشته عالی هستش مخصوصا رشته شما
فقط اگه تونستی دانشگاهت رو از زاهدان به یه جای دیگه تغییر بده
به غیر از اینایی که همین دوستمون گفتن شهرهای جنوبی توی این رشته ها خوبن
بازار کار خوبی هم داره و فقط نفت و پتوروشیمی نیست که شما رو میپذیره
خیلی شرکت ها نیاز به مهندسی شیمی دارن ولی رشته شما بدرد نفت و پتروشیمی خیلی بیشتر میخوره
بابا مگه دانش گاه زاهدان چشه؟؟:41:
آيا ميدونستين بعد از دانشگاه تهران از لحاظ وسعت وتعداد دانشجو توي ايران دومه!!!!!:5:
آره اب تاپ هم ميدن:31:

seyyedi
18-11-2008, 15:25
دوستان سلام

بابا مگه دانش گاه زاهدان چشه؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هیچیش نیست بابا
فقط به خاطر امنیت و این مسائلش گفتم

bahador201
01-05-2014, 18:24
شما رشته ای که بهش علاقه نداری به هیچ جا نمیرسی...
با این انتخاب رشتهی مسخره سنجش ادم تاروز اعلام نتایج اصلا نمیفهمه کجا قبول میشه چه رشته ای؟ (البته با رتبه های متوسط) من خودم مکانیک دوست داشتم ولی نیووردم...
اینطور که می دونم شیمی خیلی شبیه مکانیکه ....
تازه اراک خودش پالایشگاه بزرگی داره و من میخام حداقل تا فوق ادامه بدم....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]