PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا همش مدلسازی پس انیمیشن چی ! ( حتما بخونید )

maxell5
09-09-2008, 21:38
سلام . فکر میکنم تعدادی از دوستان من رو می شناسند ! که در حال طراحی کامیون Ifa بودم که ناگهان امتحان برنامه نویسی ویژوال بیسیک شروع شد و کار رو در 90% رها کردم . در مورد کامیون Ifa بگم که به زودی در انجمن میزارم و تا اینجا واقعا فوق العاده شده ! از اینها بگذریم بریم سراغ بحث اصلی تاپیک !

اگر اعضای که در این تاپیک هستند واقعا طراحان خوبی هستند مدل های خوبی رو طراحی میکنند اما زحماتی که می کشند آیا در انتها چیز بیشتری از یک مدل که توسط خودشون طراحی شده داره ! به همین دلیل این تاپیک رو ایجاد کردم که روی انیمنت مدلها و ساخت کلیپ های انیمیشنی کار کنیم . چون واقعا ساخت یک مدل ثابت هیچ لذتی برای طراح نداره . باید به این مدلها روح داد . شخصیت داد باید مدلها رو زنده کرد که اینکار فقط با استفاده از متحرک سازی مدلها صورت میگیره ! حتی اگر زیباترین مدل دنیا رو هم طراحی کنیم باز این فقط یک عکس میشه و تا زمانی که نتونیم متحرکش کنیم لذتی نمیشه ازش برد . اگر با حرفهای من موافق هستید اعلام کنید تا از این پس وقتی مدلی رو طراحی کردید اون رو به کمک اعضا انیمنت کنید . صداگذاری و ... اون زمان تازه لذت طراحی 3 بعدی رو می فهمید !

( من امتحان اولم رو که دادم متاسفانه رد شدم تا 10 روز آینده امتحان دیگه ای دارم که تا اون موقع شاید کمتر بیام اما میام )

CG Art
09-09-2008, 21:42
حرفه شما درست ولی من خودم که حتی یه مداد درست میکنم لذت میبرم.
کی گفته مدل ها روح ندارن !؟
همون زاویه ای از دوربین که شما رندر میگیری با بیننده حرف میزنه.
انیمیت بحثش جداست. من خودم تخصصشو ندارم ولی امکاناتشو دارم.
ولی هر کسی تو یه سبکی کار میکنه.

hrgh2
09-09-2008, 21:48
خوب به نکته خوبی اشاره کردی رفیق
اما کارهای سه بعدی به بخشهای مختلفی تقسیم میشه که در هر بخش یک هنرمند فعالیت میکنه.
انیمیت کردن مدلها نیاز به آموزشهای زیادی داره که کار ساده ای هم نیست.
خوب بخش اول حرفم را ادامه میدم هر کسی در یک ضمینه خاص به شکل فوق حرفه ای کار میکنه تا بتونه در اون ضمینه پیشرفت چشمگیری داشته باشه ( مثلا یکی در مادلینگ یکی در انیمیشن یکی در افکت و .. ) و کار سخت میشه زمانی که ما بخواهیم همه ی اینها را به صورت فوق حرفه ای داشته باشیم . ( البته هر کسی میتونه اینا رو به صورت نیمه حرفه ای یاد بگیره )
پس هر کسی روی یکی از این گزینه ها حرفه ای میشه.
ضمنا مشکل دیگه ای هم که هست همین اینترنت هست که سرعت پایینش اجازه نمیده انیمیشن ها رو آپلود کرد.
راستی یک نکته هم بگم اونم اینکه توی ایران خیلی کم انیماتور میتونی پیدا کنی چون کمتر کسی به شکل تخصصی در این ضمینه کار میکنه و این دلیلی شده تا برای انیماتورها راحت تر از دیگران کار جور شه

CG Art
09-09-2008, 22:26
کاملا با حرف های حمیدرضا موافقم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من خودم تو هیچ زمینه ای حرفه ای نیستم. :دی
خداییشا !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نه مدلینگ نه تکسچرینگ نه نور نه رندر.
موندم اینجا چیکار میکنم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Animators
10-09-2008, 00:12
اگر با حرفهای من موافق هستید اعلام کنید تا از این پس وقتی مدلی رو طراحی کردید اون رو به کمک اعضا انیمنت کنید . صداگذاری و ...

بیام اما میام )
سلام...
با تشکر بسیار از شما دوست عزیز برای این مطلب مفید،بنده با حرفتان کاملا موافقم،در این مورد باید عرض کنم که بنده مدتیه روی انیمیت کردن یک انسان در مایا کار می کنم،البته قبلا با مکس هم در این مورد کار کردم ولی متاسفانه جواب درستی نگرفتم و در حال حاضر که در مایا دارم تمرین می کنم به یک جاهایی رسیدم... بعد از آن هم باید در مورد مادلینگ هم بگم اونم این است که ما اگر مدلساز هم نباشیم می توانیم از مدلهای آماده استفاد کنیم مثلا اگر شما یه نگاهی به بازار نرم افزار بکنی می بینی که پر از مدله...مدلای خونه،آدم و... برای همینه که من بعد از یاد گرفتن چیزهای ابتدایی مایا سریعا رفتم سراغ انیمیت کردن موجودات زنده مانند انسان...:10:

Farzad.wow
10-09-2008, 03:45
من هم موافقم هم نه ........
موافقم چون به نظرم باید تو یه بخش تخصصصی کار کرد

مخالفم برا این که هر کی باید علاوه بر بخش تخصصیش یه چیزی دیگه هم بلد باشه..........

gigamax
10-09-2008, 20:57
سلام به همگی . پیشنهاد جالبیه که یه مدل بذاریم انیمیتش کنیم و ....
اما همونطور که دوستمون گفتن تو ایران به دلیل پایین بودن سرعت اینترنت خیلی ها نمی تونن نمونه کاراشونو آپ کنن یا حتی کسی بتونه بقیه نمی تونن دانلود کنن .
سی جی پر از رشته های مختلفه و هر رشته هم برای خودش عالمی داره . نمی تونی کسی رو پیدا کنی که هم بتونه در حد حرفه ای حرفه ای مدل بزنه و هم بتونه حرفه ای انیمیتش کنه . چون کار بسیار گسترده ایه ...
و به نظر من اینطور نیست که کارای دیگه بی روح باشن . شاید یه نفر با یه still image یخ مفهومی رو القا کنه که من نتونم با یه ساعت انیمیشن القا کنم . بستگی به طرف داره . من خودم شخصا مدلسازیم خیلی ضعیفه .
و با انیمیشن بیشتر حال می کنم

موفق باشین

RatAtouille
10-09-2008, 21:07
واقعا ! راست میگه ها . چرا گالری انیمیشن نداریم ؟ ها ؟

ho0rezam
10-09-2008, 22:59
سلام...اینکه طرح زدنه خالی هیچ لذتی نداره،به نظرم درکل اشتباست...چون در شروعه کار باید مدل بزنی و طرحت خوب در بیاد تا به rig کردنش هم فکر کنی...در غیر اینصورت حد اکثر به یه رندر از یه نمایه بدون مشکل بسنده میکنیم...اما با اینکه انیمیت به طرح روح میده کاملا موافقم...هر چند تازه 3d رو شروع کردم...اما به شخصه انیمیت کردن رو خیلی میپسندم...
البته حتما نیازی نیست کارکتری تو فیلم باشه...
یکی از روش هایی که من خیلی میپسندم...نمایه اول شخص هست...طرز کارش رو هم تا حدودی میدونم...به طور مثال یه محوطه ای از خونه و مغازه یا هر چیزه دیگه ای ساخته میشه...بعد دوربینی رو در اونجا قرار میدیم،بهتره فاصلش از زمین به اندازه ی قد انسان باشه...حالا دوربین رو طوری متحرک کنید که به نظر بیاد که کاراکتر داره راه میره...شاید ساده به نظر بیاد،اما پروسه ی حرفه ایی هست...رندر گرفتنش هم به صورت هر فریم جداگانه هست...اینجوری هم میشه یه انیمشن ساخت هم به قول CG ART که رندر پیکچری رو دوست دارن از داشتن نما های مختلف لذت برد

b3dnet
11-09-2008, 00:27
خوب به نظر من ساخت انیمیشن خیلی خوبه ولی در کی و چه زمانی باشه مهمه....
به نظر من ساخت یه انیمیشن زمانی مفید هستش که شما بتونی یه کاره تک فریمی رو به نحو احسن انجام بدید...
من خودم شخصه کار تک فریمی خیلی دوست دارم ....
ولی اگه این کار جای خودشو پیدا کنه که بچه ها به غیره کار تک فریمی روی انیمیت کردن هم وقت بزارن خیلی خوبه...

J U N I P E R
11-09-2008, 00:52
خب این نظر شماست و البته محترم.
ولی من که به شخصه خیلی از مدل سازی بدون انیمیت کردم لذت می برم.
البته ناگفته نماند که اونم هنر زیباییه و جذابیت خاص خودش رو داره ولی نه این که دیگه مدل سازی صرف کار بدون لذتی باشه!