PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم دسترسی به محتویات پوشه !!!!

mohan21
09-09-2008, 17:05
سلام

من میخوام کاری کنم تا کسی نتونه فایل های پوشه ای رو ببینه مثلاً شما در پوشه xxx چندین فایل عکس دارید حال با وارد کردن چنین آدرسی میتونید تمام تصاویر رو ببینید یعنی اینکه تمام فایلهای موجود در پوشه رو ببینید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و این آدرس از این سایت P30
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
/
حال برای اینکه چنین اتفاقی نیفته چکاری باید کرد ...!!!

البته من برای اینکار توی هر پوشه فایل ایندکس قرار دادم تا با وارد کردن چنین آدرسی صفحه با پیغام مناسب نمایش داده بشه .

ایا راه دیگه و بهتری هم هست ....!!!!

---------------------------------------
محان

neopersia
09-09-2008, 21:06
میتونی از طریق cpanel نمایش محتوای پوشه ها رو غیر فعال کنی (دقیق یادم نیست از کدوم قسمتش).
یه راه دیگه هم استفاده از فایل htaccess. هست (البته روش قبلی هم از همین فایل استفاده میکنه اما به صورت خودکار!)
یه فایل با پسوند htaccess بزار تو پوشه اصلی سایت (اگر الان هم وجود داره فایل قبلی رو ویرایش کن) باید این کد اضافه بشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

nimafire
10-09-2008, 10:20
ببین یه فایل index.html بزار داخلش.
البته یه کاربر حرفه ای میتونه راحت با مپر ها نقشه سایت رو ببینه.اما یه کاربر عادی تا با اون فایل ایندکس مواجه میشه دیگه بیخیال میشه.

nimafire
10-09-2008, 11:24
جلوگيري از ليست شدن محتويات يک پوشه

فرض کنيد پوشه‏اي از تصاوير داريد و نمي‏خواهيد که افراد غريبه، محتويان اين پوشه را ديده و آن‏ها را تماشا کنند. براي اين کار، سه راه وجود دارد:

1- ساخت يک صفحه index و قرار دادن آن در پوشه مورد نظر

2- استفاده از فايل .htaccess

3- استفاده از فايلهاي HEADER و README

برای سومی هم به این جا برو
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mohan21
10-09-2008, 12:14
ممنون از لطفتون منم از ایندکس دارم استفاده میکنم ...

اگر میشه در مورد htaccess بیشتر توضیح بدین ....

---------------------------------------
محان