PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك در جستجو قبل از درج

amir190d
06-09-2008, 17:55
سلام دوستان امروز من تحويل پروژه داشتم به يك مشكل خوردم حالم گرفته شد اگه مي شه يك كد ي برام قرار بدين مشكلم حل بشه اول اينك موقعي كه مي خوام اطلاعات تو بانكم (dbisam)درج كنم قبلش يك جستجو باشه كه طرف قبل از درج يك جستجو بكنه اگه در بانك چيزي نبود درج كنه البته من كليد اصلي تعريف كردم ولي مي خوام براي همون خطايي كه ممكنه رخ بده كه همچين چيزي هست اين كار بكنم ولي يك مشكل ديگه كه هست اگه ما 1000 تا ركورد داشتيم طرف كه جستجو مي كنه بايد 1000 بار جستجو كنه چو ن نمي دونه كدام ركور دها خالي است

naseri13
06-09-2008, 22:39
ميشه يه كم واضح تر توضيح بدي چي ميخواي؟

amir190d
07-09-2008, 03:47
دوست عزيز من مي خواهم اگه يك نفرخواست چيزي در بانك درج كنه اول ببينه اينطور كسي هست اكه بود نتونه در ج كنه و اگه نبود بتونه در اصل نقش پيغام خطا را بازي كنه چون اگه كليد اصلي تعريف كنيم خودش خطا مي گيره در ضمن من مي خواهم در بانكم بعضي از فيلد ها اختياري و بعضي پر كردنش اجباري حالا بايد چه كار بكنم

as13851365
07-09-2008, 07:26
خیلی ساده است برای این کار شما اول کدی رو که برای ثبت اطلاعات نوشتید رو اگه بزارید بهتر راهنمایی می شوید

برای انجام این کار نیازی نیست که کاربر اول جستجو کنه بعد اگه نبود اطلاعات رو وارد کنه !
کاربر اول اطلاعات رو وارد می کنه بعد وقتی که دکمه ثبت رو زد برنامه اول جستجو می کنه که ببینه این اطلاعات قبلا ثبت شده یا نه ! اگر ثبت شده بود پیغام می که که اطلاعات ثبت شده و اگر ثبت نشده بود اطلاعات رو ثبت می کنه !

amir190d
07-09-2008, 10:35
دوست عزيز اينم كد ولي نمي دونم وقتي اجرا مي كنم هر دو پيغام نمايش مي ده

begin
if Form2.DBISAMTable1.Locate('Prssonel no',Edit6.Text,[]) then
begin
Button1.Enabled:=false;
ShowMessage('mojood hast');
end
else
Button1.Enabled:=true;
ShowMessage('mojood nist');