PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چجوری حجم فایل mp3 رو کم کنم ؟؟

mohrd
05-09-2008, 22:53
سلام.
من یک آهنگ با کلام با فرمت mp3 و با حجم 1.3 مگابایت از نت دانلود کردم. وقتی که ویرایشش می کنم و دوباره با همون فرمت mp3 ذخیرش می کنم ، حجمش میشه 4 مگابایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] می خواستم بدونم چجوری حجمش رو کم کنم ؟؟
ممنون ... ( فوری ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nw_nk
05-09-2008, 23:09
سلام.
من یک آهنگ با کلام با فرمت mp3 و با حجم 1.3 مگابایت از نت دانلود کردم. وقتی که ویرایشش می کنم و دوباره با همون فرمت mp3 ذخیرش می کنم ، حجمش میشه 4 مگابایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] می خواستم بدونم چجوری حجمش رو کم کنم ؟؟
ممنون ... ( فوری ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مهمترین عامل تعیین حجم و حتی کیفیت بیت ریتش هست. بعد از ویرایش از بیت ریت پایین تر یا حداقل مساوی منبع استفاده کنید.

نکته: اگر لازم نیست فایل مقصد MP3 باشه بهتره از فرمت های بهتر مثل WMA و AAC برای ذخیره کردن فایل حاصل استفاده کنید. با حجم کمتر می تونید همون کیفیت رو بدست بیارید. اگر هم همون حجم بدید می تونید کیفیت بالاتری نسبت به تبدیل به MP3 داشته باشید.