PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه ی (روز از نو) پدیده ی تازه ی تلویزیون

farvehar_1989
05-09-2008, 10:54
این روز ها تو گوشه کنار این جعبه ی جادوی سیاه اتفاقهایی داره میافته ... اونم اینه که تابستون

امسال مسیر برنامه های تلویزیونی سمت و سوی جدیدی پیدا کرده ..و

رد پای این تحولات رو نه تنها توی این برنامه بلکه در سریالهای اخیر هم میشه دید.... گمانه زنی های

زیادی هست که هر کدوم شروع این اتفاق رو کی میدونن .....البته

الان برای یاز گویی و تشریح این تغییرات خیلی دیره ولی ماهیو هر وقت ارز آب بگیری تازست .. من در

این تاپیک میخام به بررسیه علل موفقیت و محبوبیته (برنامه ی

روز از نو ) بپردازم ... و به نظرات شما دوستان هم احتیاج دارم....

همونطور که همه ی ما میدونیم قبلا (حدود 2 یا 3 سال پیش )برنامه ای با نام (مردم ایران سلام) کار خودشو به عنوان یک برنامه ی صبحانه شروع کرد و رفته رفته

از بینندگان برنامه های شبکه های دیگه کاسته شد ...اونقدر توجه مردم به این برنامه زیاد شد که همه ی برنامه های دیگه سیاست گذاری های تولیدیشونو به تقلید از این

تغییر دادن ...........................تو (مردم ایران سلام )سعی شده بود از عناصر و آیکون های تازه استفاده بشه ...مثلا همه ی مجری ها کنار هم جمع میشدن .فضای سر

صحنه دوستانه و به دور از کلیشه های رایج بود ......کمتر مجری رو میدیدید که عصا قورت داده باشه و ادا اطوارای منزجر کننده ی همیشگیه مجری های قدیمی رو از

خودش در بیاره ..... به تبع محیط موضوع برنامه هم کمتردرگیر کلیشه میشد و موضوعاتی مثل حیات وحش و محیط زیست رو که تا حالا کسی روی اون ریسک

نکرده بود رو تونست در کارنامه ی خودش ثبت کنه .....که انصافا هم بسیار خوب کار کرد ...

برنامه ی مردم ایران سلام زود تموم شد ولی باید از تهیه کننده هاش تشکر کنیم که نگذاشتن برنامشون با تجربه ی تلخ کوله پشتی تکرار بشه..(لابد الان دارید با

خودتون میگید ..چقد بد سلیقم که از کوله پشتی دارم ایراد میگیرم ولی باید در جوابتون بگم که ...درسته که .کوله پشتی در اوایل موفق بود...و انصافا هم خوش درخشید

ولی همیشه تو ایران برنامه های خوب هر چقدر بیشتر طول بکشن...از .ذوق و شوق مخاطب هم همونقدر بیشتر کاسته میشه . دلیلشم اینه که :

1ـ یا عوامل اجرایی سوژه کم میارن ............

2 ـ و یا این که بعد از گذشت یک مدت روشون زیاد میشه و دلشون هوای سانسور (ای وال خاک به سرم ببخشید منظورم همون تعدیله ...قول میدن تکرار نشه

مملکته ما رو چه به سانسور.............)میکنه . ..که خوب مسلما بعد از رو آنتن رفتن برنامه به جای این که آب رفته رو تو جوب بر گردونن. یی هو....کادر اجراییه

برنامه مخصوصا مجری همه با هم بیماری قلبی میگیرن.................:46::46::46::31:..... ...................

این فرآیند معکوس بی رونق شدن برنامه بعد از گذشت زمان رو تو خیلی جاها تجربه کردیم نمونه ی عینیش هم طنز های نود شبی است .........به کارهای مهران

مدیری نگاه کنید.......( به قول بر و بچز ریاضی نمودارش اکیدا نزولیه .)................آره داشتم میگفتم ......(مردم ایران سلام) هم تمام شد ولی به جاش برنامه ای اومد

که همون تم رو داره ولی از خیلی لحاظا سره ....1 مجریه گل داره که نه تنها بذله گو و بسیار با سواده بلکه اون قدر فصیح و بلیغ صحبت میکنه که آدم دوست نداره

به مهمونای برنامه گوش کنه ...من هر چی از مجریش بگم کم گفتم ......خودتون باید ببینید تا بفهمید ...باید اعتراف کنم تو تموم عمرم مجری با این توانایی ندیده بودم

.... از خصوصیات اخلاقیشم خیلی چیزاش برام جالب بود مثلا هیچ وقت تو ایام عزا داری سیاه نمیپوشه و برای خودش دلیل محکمی هم آورده ..فقط همین رو دقیق روش

فکر کنید ..............متقاعدتون خواهم کرد که داره با جو ناسالم (بادمجون دور قابچی گری) که این روز ها به وفور در رادیو تلویزیون دیده میشه.....به طرز مخفیانه

مبارزه میکنه و مشت محکمی میزنه به دهانه این دستمالهای نظ........(خطر بن شدن)......البته من قصد هیچ گونه جسارتی به این سنت قدیمیه ملی ندارم و حتی اون رو

از محترمترین رسوم تسلی جویانه برای بازمانده ها میدونم ولی شما خودتون خوب درک میکنید که سیاه کردن در و دیوار ادارات و آرم سیاه زدن هر چند روز یک بار

صدا و سیما دیگه تابلو خود شیرینیه.

با همه ی این تفاسیر و زیاده گویی ها میخواهم نظر شما سروران و خوبان رو راجع به این برنامه بدونم امیدوارم این تاپیک جای خوبی باشه برای عنوان مطالبی که تازه

داره تو رادیو تلویزیونه ما جاش باز میشه

بی صبرانه منتظر شنیدن نظرات شما هستم.......................................... .............................:5::40::40:

alioxv
05-09-2008, 18:12
حلا كي نشون مي ده ؟

farvehar_1989
06-09-2008, 10:53
هر روز ـ شنبه تا پنج شنبه ساعت 6:30 الی 9

farvehar_1989
06-09-2008, 10:55
:31:دوستان بیاین نظر بدین دیگه.................:31::5:...........من منتظرماااااااااااااااا...... .........:5::20:

yar
06-09-2008, 11:07
خوب برنامه هایی که در این زمان پخش میشن احتمالاً مخاطب زرنگ دارند که صبح ورزش می کنه و میاد صبحونه می خوره و برنامه رو نگاه می کنه تا ساعت نه و بعد می ره سراغ برنامه های دیگه !!
کمتر کسی از آقایون رو می شناسم که بتونه تو این بازه زمانی توی خونه بمونه و اگر بمونه بیدار باشه !!

Alireza Taji
07-09-2008, 01:19
هر روز ـ شنبه تا پنج شنبه ساعت 6:30 الی 9
خب ساعتش خیلی بد هست...
مگه کسی اون ساعت هم بیدار میشه؟:19:
من حاضرم بمیرم اما اون ساعت بیدار نشم!

عبد الرحمان
07-09-2008, 03:11
اجرای زنده و جذاب خسروی، دکور چشم نواز، پرداختن به موضوعاتی که کمتر مطرح شده، مجریان و کارشناسان خبره، و در عین حال سادگی اجرا همه از عوامل موفقیت این برنامه ی صبحگاهی اند. (البته از نظر من)

farvehar_1989
08-09-2008, 00:01
از همه ی دوستان به خاطر نظراتشون تشکر میکنم . در پاسخ به آقای yar عزیز باید بگم بالاخره ما آقایون باید از یک جایی سحر خیزی رو شروع کنیم . تابستونم فرصت خیلی خوبیه .... چون به قول شاعر (اگه کار مهمی رو خودت داوطلبانه یاد نگیری ..... بعدا مجبور میشی به زور یاد بگیری ....) :33: البته قبول دارم آدم تنبلیش میاد . ولی اینو بگم که منم جزو ادمهای تنبل بودم اما به خاطر این برنامه از 5 صبح بیدارم ... باور کنید گاهی اوقات این خود ماییم که زندگی رو تکراری و ملال انگیز میکنیم . نمیخوام کسی رو نصیحت کنم ولی دوست دارم وقتی من تونستم با یک تغییر کوچیک رخوت و سستی رو ترک کنم :26: :26::26:دوستان خودم هم مثل من این احساس تنوعو تجربه کنند ......به (عبد الرحمان ) عزیز هم به خاطر نکته سنجیشون تبریک میکم ...بله صراحت و صداقت در اجرا چیزیه که منو مجذوب این مجری کرده ....... و احترام خاصی به مخاطب القا میکند .من که تا حالا کسی رو ندیده بودم اینقدر راحت باشه با مخاطب ................:20:

مشتاقانه منتظر بقییه ی دوستان هستیم تا از نظراتشون بهره ببریم ....................:10::7: