PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور یک عکس را با سایز مورد نظرم کراپ کنم ؟

Benygh
04-09-2008, 16:32
سلام
من میخوام یک عکس رو که از فیلم گرفتم رو کراپ کنم اون با سایزی که خودم میخوام !
بعد یک سوال دیگه مثلا توی عکس زیر من با سایز دلخواهم این عکس رو جدا و بقیه رو پاک کردم ! چطور میتونم کل قسمت خالی رو حذف کنم به طوری که کل عکس Fit بشه به همون قسمتی که عکس رو کراپ کردم !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sasan san
04-09-2008, 16:49
سلام دوست عزیز:10:
برای تغییرسایزعکس خودت میتونی از منوی image زیرمنوی image siz سایز عکس خودتو تغییر بدی:46:
برای حذف کردن قسمتهای بریده شده هم میتونی ازابزار crop tool استفاده کنی:46:

aram_nfs
04-09-2008, 16:52
سلام دوست عزیز

من میخوام یک عکس رو که از فیلم گرفتم رو کراپ کنم اون با سایزی که خودم میخوام !
برای این کار ابزار کراپ رو بردار و به مقدار دلخواه انتخاب کن و بعد در آپشن بار (نوار پایین منو ها) مقدار دلخواهت رو برای عرض و ارتفاع وارد کن

بعد یک سوال دیگه مثلا توی عکس زیر من با سایز دلخواهم این عکس رو جدا و بقیه رو پاک کردم ! چطور میتونم کل قسمت خالی رو حذف کنم به طوری که کل عکس Fit بشه به همون قسمتی که عکس رو کراپ کردم !
با نگه داشتن کلید ctrl و کلیک کردن روی لایه مورد نظرت اون رو به طور کامل انتخاب کن و از منوی edit گزینه crop رو کلیک کن

شاد باشی و آرام

Benygh
04-09-2008, 20:10
برای این کار ابزار کراپ رو بردار و به مقدار دلخواه انتخاب کن و بعد در آپشن بار (نوار پایین منو ها) مقدار دلخواهت رو برای عرض و ارتفاع وارد کن

توی این نوار بعد از انتخاب کردن یک محیط دلخواه جایی برای عرض و طول نیست !

طبق عکس زیر :

mndst
04-09-2008, 20:15
از گزینه Canvas size یا یه همچین چیزی استفاده کن. بگرد توی منوها پیدا می‌کنی.

Benygh
04-09-2008, 21:30
پیدا نمی کنم اون رو چک کردم ولی نتونستم کاری کنم !

sps
05-09-2008, 12:41
من همیشه برای این کار از روش دیگه استفاده می کنم:
یه new با سایز دلخواهم باز می کنم(رزولوشن new با عکس باید یکی باشه)
بعد عکسیو که می خوام crop کنم رو کپی می کنم تو new !حالا با ابزار move به حالت دلخواه می رسونمش!

aram_nfs
05-09-2008, 16:32
توی این نوار بعد از انتخاب کردن یک محیط دلخواه جایی برای عرض و طول نیست !
درسته من با ترانسفورم اشتباه گرفتم

برای این کار از منوی edit همونطور که دوست عزیزمون گفتن canvas size رو کلیک کن و مقدار دلخواهت رو وارد کن. البته قبل از این کار تصویرت رو به یک گوشه بکش (Move) و بعد با استفاده از تنظیم هایی که در بخش canvas size هست اون گوشه رو نگه دار و از قسمت های دیگه کم کن

امیدوارم با این توضیح بتونی مشکلت رو حل کنی. اگه حل نشد بگو به صورت تصویری توضیح بدم

شاد باشی و آرام

Benygh
05-09-2008, 18:39
سلام
ببخشید که دوبار سوال میکنم ولی من اصلا نفهمیدم !
ندانستن عیب نیست ها :دی

aram_nfs
05-09-2008, 19:42

از منو به صورت بالا می تونی به گزینه canvas size برسی

وقتی روش کلیک می کنی یه همچین کادر باز میشه

توی این پنجره گزینه 1 مربوط به اندازه هاست که طول عرض رو وارد میکنی بر حسب واحدی که داری البته واحدت رو هم با استفاده از گزینه 2 تغییر میدی

حالا اون بخش سوم: توی این بخش تعیین می کنی این افزایش یا کاهس کادرت از چه جهتی انجام بشه اون بخش سفید رنگ که الان مرکز هست تصویر اصلیت قبل از تغییرات است در این حالت به صورت قرینه از همه جهات مقدار افزایش پیدا می کنه ولی اگه این مربع رو با استفاده از او فلش ها به هر یک از جهات هداین کنی اون جهت فیکس میشه و تغییر اندازه از جهات دیگه صورت می گیره