PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سؤال در مورد تب processesدرtask manager ویندوز ایکس پی sp2

mahsa_kaf
04-09-2008, 10:00
سلام

من در موردسؤال در مورد تب processesدرtask manager ویندوز ایکس پی sp2 سؤال داشتم.

میخواستم بدونم که svchost.exe در این قسمت چه کاری انجام میده و چه زمانی ویروس هست و به طور کلی اگه امکانش باشه میخواستم به طور کامل با این قسمت از ویندوز آشنا بشم و اینکه در حالت طبیعی این قسمت به چه صورت باید باشه(مقادیر چقدر باید باشه) و کلاً همه چیز رو در مورد Task Manaeger میخوام بدونم . اگ دوستان به تاپیکی راهنمایی بکنن یا خود شون توضیح بدن سپاسگزار میشم.

و اینکه آیا تعداد زیاد برنامه ها در سؤال در مورد تب processesدرtask manager ویندوز ایکس پی sp2 روی سرعت سیستم تأثیر داره یا خیر اگه دراه راه حلی داره یا خیر؟

mahdi7610
04-09-2008, 11:33
سلام

من در موردسؤال در مورد تب processesدرtask manager ویندوز ایکس پی sp2 سؤال داشتم.

میخواستم بدونم که svchost.exe در این قسمت چه کاری انجام میده و چه زمانی ویروس هست و به طور کلی اگه امکانش باشه میخواستم به طور کامل با این قسمت از ویندوز آشنا بشم و اینکه در حالت طبیعی این قسمت به چه صورت باید باشه(مقادیر چقدر باید باشه) و کلاً همه چیز رو در مورد Task Manaeger میخوام بدونم . اگ دوستان به تاپیکی راهنمایی بکنن یا خود شون توضیح بدن سپاسگزار میشم.

و اینکه آیا تعداد زیاد برنامه ها در سؤال در مورد تب processesدرtask manager ویندوز ایکس پی sp2 روی سرعت سیستم تأثیر داره یا خیر اگه دراه راه حلی داره یا خیر؟

سلام

اگه اطلاعاتی در مورد این پروسه می خواهید به ادرس زیر رجوع کنید .

Svchost.exe چیست و چرا اجرا می شود؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در مورد این که ویروس هست یا نه به ادرس زیر رجوع کنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بله اگه تعداد زیادی برنامه در سیستم شما در حال اجرا باشه در سرعت سیستم شما تاثیر داره .

موفق باشید .

mahsa_kaf
04-09-2008, 16:06
مقدار عددی قسمت System Idel Process چند باید باشه؟

mahdi7610
04-09-2008, 17:18
مقدار عددی قسمت System Idel Process چند باید باشه؟
سلام

هر چقدر بیشتر باشه بهتره . معمولا بین 97 تا 98 درصد هستش .

این پروسس مربوط به مدیریت حافظه ی سیستم عامل است

System Idle Process تاثیری بر کارایی سیستم شما نداره .
این پروسه توسط ویندوز ایجاد میشه و قابل بسته شدن نیست.
هر زمان برنامه ایی برای اجرا کردن وجود نداشته باشه، مصرف سی پی یو System Idle Process بالا میره. در واقع ویندوز با اجرای این پروسه اجازه نمیده CPU هیچ وقت بیکار باشه.

در واقع، System Idle Process به شما نشون میده CPU چه مقدار منابع آزاد برای اجرای برنامه ها داره.

در حقیقت system idle process همون طور که گفتم زمان بیکاری CPU رو نشون میده و هر چه میزان اون بیشتر باشه cpu کار کمتری رو انجام می ده و آماده اجرای دستورات است.

اگه وقتی task manager رو باز می کنید به ایکن اون کنار ساعت سیستم دقت کنید میبینید که هروقت یه برنامه رو اجرا می کنید مثل رقص نور ضبط اون آیکن تغییر می کنه و رنگش عوض می شه. این نشون می ده که چه قدر سی پی یو فعال شده و اگه هیچ برنامه ای در سیستم در حال اجرا نباشه اون ایکن هم بی کاره. ولی در زمان بیکاری سی پی یو دقیقا system idle process روی 97 یا 98 % می چرخه.

system idle process زمان بیکاری سیستم و سی پی یو رو نمایش میده ویکی از روشهای مطمئن شدن از درست کار کردن ویندوز همین آیتم است

mahsa_kaf
05-09-2008, 11:01
mahdi7610 با سپاس از شما

میخواستم بدونم در قسمت processes در task manager کار ATKKBservice.exe چی هستش ؟

البته این سؤال من میونم به این قسمت مربوط نمیشه ولی بی ارتباط هم نیست، برای خنک کردن کیس میشه از وسایلی مثل پنکه استفاده کرد؟( برای اینکه وقتی مدت طولانی با سیستم کار میکنیم زیاد گرم نشه به خصوص در تابستان ، اینکار برای سیستم ایجاد اشکال میکنه یا خیر؟)
در مورد svchost.exe تاپیکی که معرفی فرمودید خیلی طولانیه من که نمیتونم تمام صفحات رو بخونم در یک کلام اگه svchost.exeویروس باشه چه مشخصاتی در تسک منیجر و ... داره؟

آیا میشه برای بعضی از برنامه ها که در تسک منیجر د رحال اجرا هستند مثلاً گوگل تولبار براشون end process رو انتخاب بکنیم؟
یعنی خودمون بعضی برنامه ها رو در قسمت processes ببندیم؟

سپاسگزارم

mahdi7610
05-09-2008, 12:49
mahdi7610 با سپاس از شما

میخواستم بدونم در قسمت processes در task manager کار ATKKBservice.exe چی هستش ؟

البته این سؤال من میونم به این قسمت مربوط نمیشه ولی بی ارتباط هم نیست، برای خنک کردن کیس میشه از وسایلی مثل پنکه استفاده کرد؟( برای اینکه وقتی مدت طولانی با سیستم کار میکنیم زیاد گرم نشه به خصوص در تابستان ، اینکار برای سیستم ایجاد اشکال میکنه یا خیر؟)
در مورد svchost.exe تاپیکی که معرفی فرمودید خیلی طولانیه من که نمیتونم تمام صفحات رو بخونم در یک کلام اگه svchost.exeویروس باشه چه مشخصاتی در تسک منیجر و ... داره؟

آیا میشه برای بعضی از برنامه ها که در تسک منیجر د رحال اجرا هستند مثلاً گوگل تولبار براشون end process رو انتخاب بکنیم؟
یعنی خودمون بعضی برنامه ها رو در قسمت processes ببندیم؟

سپاسگزارم
سلام

پروسه ATKKBservice.exe گاهی اوقات مربوط می شه به بعضی از دیوایس ها یا قطعه هایی که به سیستم متصل هستند مثل کیبورد
البته نمی شه به طور قطع در موردشون نظر داد .

به خاطر این که اکثر ویروسها جدیدا همنام پروسه های ویندوز درست می شن و به همین دلیل تشخیص اونها هم برای ما و هم برای انتی ویروس ها بسیار مشکل می باشد .

خب اگه سیستم شما داغ بشه دچار مشکلاتی مثل ریستارت شدن می کنه و این کار توی تابستون هم بیشتر می تونه اتفاق بیفته .
اگه احساس می کنید فن شما قادر به خنک نگه داشتن پردازنده شما نیست بهترین کار استفاده از یه فن دیگه داخل کیس هست . اما می تونید از دستگاه های خنک کننده مثل پنکه هم استفاده کنید که توی خیلی از جاها استفاده می شه .

در مورد svchost.exe هم احتمال خیلی کم هست که ویروس باشه . تعداد 4 یا 5 تا توی تسک منجر عادی هست

تاپیکی که معرفی کردم تمام قسمتهاش سرفصل داره . اگه به عنوانها نگاه کنید حتما پیدا می کنید .

ولی خیلی احتمال ضعیف می دم سیستمی دچار این ویروس بشه .

بله اشکالی نداره برنامه هایی که توی تسک منجر هستند را end task کنید .
اما نباید پروسه های مربوط به سیستم عامل را end task کنید زیرا شما را دجار اشکالاتی توی سیستم می کنه . اما برنامه های که خودتون نصب کردید را مشکلی نیست end task کنید .

مثلا svchost.exe یکی از فایلهای مهم ویندوز هست که اگه اونا پاک کنید سیستم شما ریستارت می شه .

موفق باشید .

mahsa_kaf
05-09-2008, 16:44
پروسه ATKKBservice.exe گاهی اوقات مربوط می شه به بعضی از دیوایس ها یا قطعه هایی که به سیستم متصل هستند مثل کیبورد
البته نمی شه به طور قطع در موردشون نظر داد .

من تمام ویندوز رو اسکن کردم ولی ویروسی پیدا نکرد ! راهی هست که از بابت این فایل ATKKBservice.exe خیالم راحت بشه ؟

با سپاس فراوان

mahdi7610
05-09-2008, 16:54
من تمام ویندوز رو اسکن کردم ولی ویروسی پیدا نکرد ! راهی هست که از بابت این فایل ATKKBservice.exe خیالم راحت بشه ؟

با سپاس فراوان
سلام

خیالتون راحت این فایل ویروس نیست .

موفق باشید .