PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل هنگ کردن!

ماتاتا
04-09-2008, 00:15
با سلام خدمت همه دوستان عزیز... :11:

کامپیوتر من چند روزه وحشتناک هنگ می کنه و چون خیلی وقت ها قبل از اینکه کار به بالا اومدن ویندوز برسه هنگ می کنه به این نتیجه رسیدم مشکل سخت افزاریه!

می خواستم بپرسم مشکل از کدوم قطعه می تونه باشه، مادربورد، رم یا چیز دیگه ای...؟:41:

پیشاپیش ممنونم...:10:

alborz_k
04-09-2008, 01:00
با سلام خدمت همه دوستان عزیز... :11:

کامپیوتر من چند روزه وحشتناک هنگ می کنه و چون خیلی وقت ها قبل از اینکه کار به بالا اومدن ویندوز برسه هنگ می کنه به این نتیجه رسیدم مشکل سخت افزاریه!

می خواستم بپرسم مشکل از کدوم قطعه می تونه باشه، مادربورد، رم یا چیز دیگه ای...؟:41:

پیشاپیش ممنونم...:10:
سلام. دمای پردازنده و مادربرد رو چک کن.
اگه مشخصات سیستمت رو بگی بهتر می تونیم کمکت کنیم.

ماتاتا
04-09-2008, 01:32
سلام. دمای پردازنده و مادربرد رو چک کن.
اگه مشخصات سیستمت رو بگی بهتر می تونیم کمکت کنیم.

چطور می تونم چک کنم..؟

مادربردم گیگابایته ، پردازنده هم AMD Athlon 3.5 Ghz دیگه چی رو باید بگم؟!

ممنون بابت راهنمایی... :40:

alborz_k
04-09-2008, 10:45
چطور می تونم چک کنم..؟

سلام. شما می تونید دما رو در بایوس چک کنید. فکر کنم که در بایوس های گیگا ، دما و در بخش pc health یا powermangment می نویسند. اگر نتونستی از بایوس چک کنی از نرم افزار های تحت ویندوز مثل coretemp استفاده کن.

shahab_blaster
04-09-2008, 10:57
چطور می تونم چک کنم..؟

فن پردازنده درس كار ميكنه؟
ببين خمير سيليكن داره اگه نداشت از بازار تهيه كن و روش بزن
بعد يه تميزش بكن
دماهارو چك كن بگو تا بشه كمكت كرد

ماتاتا
04-09-2008, 17:14
سلام. شما می تونید دما رو در بایوس چک کنید. فکر کنم که در بایوس های گیگا ، دما و در بخش pc health یا powermangment می نویسند. اگر نتونستی از بایوس چک کنی از نرم افزار های تحت ویندوز مثل coretemp استفاده کن.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با برنامه coretemp این کار رو انجام دادم و نتیجه اش رو در عکس می بینید.

منتظر راهنمایی شما هستم... :10:

ماتاتا
04-09-2008, 17:15
فن پردازنده درس كار ميكنه؟
ببين خمير سيليكن داره اگه نداشت از بازار تهيه كن و روش بزن
بعد يه تميزش بكن
دماهارو چك كن بگو تا بشه كمكت كرد

ظاهرا که کار می کنه..!

خمیر رو از کجا باید ببینم داره یا نه..؟!

alborz_k
04-09-2008, 17:18
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با برنامه coretemp این کار رو انجام دادم و نتیجه اش رو در عکس می بینید.

منتظر راهنمایی شما هستم... :10:
دما كاملأ طبيعيه و مشكلي نيست . البته يك بار هم وقتي ژردازنده تحت فشار هست دمت رو كنترل كن. دما نبايد از 50 بيشتر باشه. اگر دما تحت فشار هم پايين بود ديگه لازم نيست كه خمير سيليكون رو چك كني.

ماتاتا
04-09-2008, 17:32
دما كاملأ طبيعيه و مشكلي نيست . البته يك بار هم وقتي ژردازنده تحت فشار هست دمت رو كنترل كن. دما نبايد از 50 بيشتر باشه. اگر دما تحت فشار هم پايين بود ديگه لازم نيست كه خمير سيليكون رو چك كني.

خوب پس مشکل از کجا می تونه باشه..؟! الان بعد از امتحان دما بدون اینکه چیزی روی کامپیوتر ران کنم (حتی موس رو هم تکون ندادم!!) باز هم بعد از چند دقیقه هنگ کرد..!!!

hardware2000
04-09-2008, 18:47
رم تو با یک رم نو تعویض کن ممکنه نیمسوز شده باشه.

alborz_k
04-09-2008, 19:21
خوب پس مشکل از کجا می تونه باشه..؟! الان بعد از امتحان دما بدون اینکه چیزی روی کامپیوتر ران کنم (حتی موس رو هم تکون ندادم!!) باز هم بعد از چند دقیقه هنگ کرد..!!!
پاور سیستمت چیه؟ ممکنه که خراب شده باشه و نتونه که توان مورد نیاز سیستم رو تأمین کنه. یک چکی بکن.
اگر از پاور نبود ، به احتمال زیاد مشکل از مادربرد هست.

ماتاتا
05-09-2008, 02:16
رم تو با یک رم نو تعویض کن ممکنه نیمسوز شده باشه.

رمم 1 گیگه و توی ویندوز هم نوشته 1GB بازم ممکنه مشکل از رم باشه..؟!

ماتاتا
05-09-2008, 02:18
پاور سیستمت چیه؟ ممکنه که خراب شده باشه و نتونه که توان مورد نیاز سیستم رو تأمین کنه. یک چکی بکن.
اگر از پاور نبود ، به احتمال زیاد مشکل از مادربرد هست.

کیس و پاورم Green و ظاهرا که کار می کنه از کجا می تونم بفهمم توان سیستمو تامین می کنه یا نه..؟!

اگر از مادربرد باشه راه حل چیه؟ باید عوضش کنم یا میشه کاریش کرد..؟!

alborz_k
05-09-2008, 08:52
کیس و پاورم Green و ظاهرا که کار می کنه از کجا می تونم بفهمم توان سیستمو تامین می کنه یا نه..؟!

اگر از مادربرد باشه راه حل چیه؟ باید عوضش کنم یا میشه کاریش کرد..؟!
برای این که بفهمی مشکل از پاور هست یا نه ، باید یک پاور دیگه رو روی سیستم قرار بدی و ببینی که باز ریست می کنه یا نه.
البته مشکل شما از اون هایی هست که کسی سیستم رو نبینه ، نمی تونه که بگه مشکل از کجاست ، برای همین اگه سیستمت رو به یک تعمیرکار کامپیوتر وارد نشون بدی خیلی بهتره .

ماتاتا
05-09-2008, 12:48
برای این که بفهمی مشکل از پاور هست یا نه ، باید یک پاور دیگه رو روی سیستم قرار بدی و ببینی که باز ریست می کنه یا نه.
البته مشکل شما از اون هایی هست که کسی سیستم رو نبینه ، نمی تونه که بگه مشکل از کجاست ، برای همین اگه سیستمت رو به یک تعمیرکار کامپیوتر وارد نشون بدی خیلی بهتره .

ممنونم اما می خواستم تا جایی که امکان داره خودم ردیفش کنم!

یعنی باید کیس رو بر دارم ببرم بدم دست تعمیر کار..؟! :41: