PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با نحوه ی نمایش برنامه روی تسکبار ویندوز

tarfand4u
03-09-2008, 12:49
دوستان خسته نباشید

یه سوال داشتم:
اگر ما مثلا دو تا فرم در ویژوال بیسیک داریم و مثلا توی فرم اول یه دکمه گذاشتیم که فرم دوم رو Show (نمایش) بده اگر تا به حال توجه کرده باشید حتما متوجه شده اید که زمانی که روی دکمه کلیک می کنید تا فرم 2 نمایش پیدا کنه روی تسکبار ویندوز چه اتفاقی می افته.

این لینک فایل EXE پروژه است که من درست کردم و از لینک زیر می تونید بگیریدش(حجم فایل 20 کیلوبایت):

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعد از اینکه فایل رو دانلود کردین زمانی که اجرا کنید می بینید که یه دکمه رو فرم 1 قرار داده شده و مقدار Caption اون برابر Show Form2 می باشد و زمانی که رو اون کلیک می کنید فرم 1 مخفی و فرم 2 نمایش پیدا می کند.

در فرم دو هم دقیقا یک دکمه وجود دارد که مقدار Caption اون برابر با Back To Form1 می باشد که زمانی که شما روی دکمه کلیک می کنید فرم 2 مخفی و سپس فرم 1 نمایش داده خواهد شد.

خب حالا می پرسین که مشکل من کجاست.

اگر پشت سر هم روی دکمه ها کلیک کنید یعنی هی Show کنید هی Back و دقیقا همون موقع روی تسکبار ویندوزتون نگاه کنید اون وقت متوجه منظور من میشین.

من برنامه های متفاوت در زمینه های مختلفی دیدم که دقیقا کارشون نمایش و مخفی کردن فرم ها است اما هیچ کدوم روی تسکبار اینجوری عمل نمی کنند و اون قسمتی که تسکبار به خودش اختصاص داده ثابت می مونه.

حالا سوال من این هست که چه طوری میشه از دست این مشکل در وی بی خلاص شد...

این هم سورس برنامه هست برای دوستان که می خواهند به من کمک کنند(حجم فایل 1 کیلوبایت):

با تشکر فراوان خواهشا هرچه زودتر اقدام کنید که ممکنه تا فردا بیشتر اینترنت نداشته باشم...

بهرام_62
03-09-2008, 21:08
سلام
من در حد خودم یک برنامه نوشتم که تا حدی بتونه مشکلت رو حل کنه
البت کلکه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منتظرم بقیه برنامه های بهتری رو ارائه بدن تا منم هم یاد بگیرم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

_H2_
03-09-2008, 23:51
سلام
من متاسفانه VB6 ندارم تا پروزه ها را ببینم، ولی متوجه شدم مشکلتان چیست.
اولاً اصولاً برنامه ها کمتر از این کارها میکنند و اگر فرم دیگری باز کنند روی قبلی می آید و حالت Owner دارد و یا Modal و یا Mdi .
یعنی همواره یک پنجره اصلی باز است و فقط آن در TaskBar دیده میشود و تمام پنجره های دیگر که باز و بسته شوند، هیچ تاثیری ندارند.

ولی اگر هم قرار باشد یک پنجره کلاً بسته شود و یکی دیگر باز شود و باز آن هم کلاً بسته شود و دیگری باز شود ...
شما از کجا میدانید که برنامه های دیگر یک فرم جدید باز میکنند؟
شاید تشکیلات را در چیزی شبیه UserControl در VB پیاده سازی و کد نویسی میکنند و در پنجره اصلی فقط این UserControl ها را مرئی و نامرئی میکنند؟

tarfand4u
08-09-2008, 10:17
دوستان از توجه شما بسیار متشکرم