PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوری پنل مدیریتی واسه سایتم بسازم؟

roebuck
03-09-2008, 12:17
سلام

من تو سایتی که طراحی کردم می خوام هر روز خبر جدید بذارم...
فعلا که پنل مدیریتی درست نکردم هر روز با Asp.net صفحه جدید میسازم و آپلود می کنم.

حالا نمی دونم چطوری پنل مدیریتی بسازم!!
یعنی می تونم کاری کنم که حتی خودش صفحه جدید webform.aspx بسازه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

persian-balouch
03-09-2008, 13:11
در مورد پنل مدیریتی که خودت بسازی نمیتونم کمکی بکنم.
ولی برای اخبار می تونی یه نمونه کد آماده دانلود کنی و بزاری تو سایتت.
به این سایت یه یری بزن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mohan21
04-09-2008, 08:51
سلام

تو asp نمیدونم چطوره اما من برای سایتی که دارم طراحی میکنم پنل مدیریت قرار دادم تا مدیر بتونه سایت رو بطور کامل مدیریت کنه.

برای پنل مدیریت امدم صفحاتی جداگانه طراحی کردم همه رو داخل پوشه ای به نام ادمین قرار دادم که انتهای آدرستون اگر کلمه ادمین رو وارد کنید وارد پنل میشید.

مثل اینه که شما یه سایت دیگه طراحی کنید و ضمیمه سایت اصلیتون کنید که مختص ادمین هست الته اینو در نظر بگیرید که برای باید نام کاربری و کلمه عبور در نظر بگیری که خودت میدونی.

آدرس سایتت اگر این باشه
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید برای ورود به قسمت ادمین باید این آدرس رو وارد کنی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید .

برای قسمت اخبار هم امدم صفحه ای به نام news ایجاد کردم که تو این صفحه لیست تمامی اخبار موجود در بانک رو نمایش میده که هم میشه حذف کرد و هم ویرایش . بعد هم لینکی برای ایجاد خبر که شما رو به صفحه ایجاد خبر میبره و میتونید خبرتون رو اونجا درج کنید بعد از تایید خبرتون تو بانک ذخیره میشه.

برای نمایش تو سایتتون و دیدن اخبار توسط کاربران میتونید کدی رو بنویسید که اخبار رو از بانک بگیره و نمایش بده.

مابقی کار رو هم خودت میدونی برای قشنگی کار تو صفحه اول سایتت میتونی آخرین اخبار رو قرار بدی و ....

موفق باشید
------------------------------------------
محان

roebuck
06-09-2008, 10:50
ممنون از توجه شما دوستان

پس من باید یک دیتا بیس واسه اخبار بسازم،اما یه مسئله ای که هست اینه :
دیتا بیس من sql server 2000،چه data type ای باید بذارم که بتونم متن رو توش ذخیره کنم؟بیشترین length که پیدا کردم 50 که خیلی کمه!!!

roebuck
06-09-2008, 15:53
datatype مربوط به فیلد text رو nvarchar(4000) گذاشتم...

از شما راهنمایی می خوام:
اینطور که خودم فکر کردم باید تو یک صفحه gridview بذارم که تیتر خبرهام رو قرار بدم و جلوش لینک بذارم.
لینک بشه به یه صفحه دیگه که خبر مربوط به اون سطر رو نشون بده،درسته؟

در اینصورت چطوری باید تو قسمت load صفحه دوم اطلاعات صفحه قبل رو بگیرم؟

mohan21
06-09-2008, 21:39
یه صفحه برای نمایش تمام خبرها و صفحه ای هم برای نمایش خبر، پس تا حالا میشه دو صفحه .

در صفحه اول که News.php می باشد موضوع اخبار رو نشون میدیم و در shownews.php هم خبر مورد نظر رو نمایش میدیم.

حال برای اینکه خبر رو نمایش بدیم باید برای هر خبر ایدی در نظر بگیریم که این کار رو هنگام ذخیره خبر، ایجاد خبر در پنل ادمین بطور اتوماتیک به هر خبر داده میشه. اینو خودتون میدونید دیگه!

خوب در نمایش خبر(موضوع خبر) لینکش به این صورت هست : shownews.php?id=23 که عدد بیست و سه ایدی خبر رو به ما میده که از پایگاه داده میگیره (این رو هم دیگه میدونید) حال وقتی کلیک میکنیم وارد صفحه shownews میشیم در این صفحه با دستور گت ایدی رو دریافت میکنیم و با توجه به ایدی خبر مورد نظر رو نمایش میدیم.

همین ...

در ضمن برای نوع متغییر هم میتونید از longtext نمیدونم sql server داره یا نه استفاده کنی و یا از باینری .
موفق باشید ...

---------------------------------------------------------
محان

Saba Rs
07-09-2008, 02:56
خوب در نمایش خبر(موضوع خبر) لینکش به این صورت هست : shownews.php?id=23 که عدد بیست و سه ایدی خبر رو به ما میده که از پایگاه داده میگیره (این رو هم دیگه میدونید) حال وقتی کلیک میکنیم وارد صفحه shownews میشیم در این صفحه با دستور گت ایدی رو دریافت میکنیم و با توجه به ایدی خبر مورد نظر رو نمایش میدیم.

نفهمیدم من چطوری میشه ! بیشتر توضیح می دی لطفا ؟!!
من خودم واسه فرستادن اطلاعات از صفحه قبل (news ) به یه صفحه دیگه (shownews) از کوکی استفاده کردم .

as13851365
07-09-2008, 08:05
استفاده از کوکی !!

چرا لقمه را داری دور سرت می چرخونی ؟

دوست خوبمان mohan21 جان که خیلی واضحتر تمام مراحل کار رو گفتن ! شما کجای کار مشکل دارید!

به عنوان مثلا شما در صفحه اول لینکی از عنوان های اخبار رو قرار می دید بعد برای هر لینک یک آیدی در نظر می گیرید که اگر کاربر روی لینک کلیک شد در صفحه دوم با دریافت این آیدی ( یا هر چیزه دیگری ) اطلاعات مربوط به این خبر رو نمایش بدی

تا اونجایی که من متوجه شدم شما وقتی که لینکی رو به صورت زیر قرار می دید

بعد در صفحه دوم با استفاده از دستور GET مقدار ID رو می گیری

حالا در بانک جستجو می کنی و اطلاعات مربوط به آیدی رو نشان می دی

حالا شما می تونید این آیدی رو در بانک داشته باشید و هنگامی که لینک رو می سازید آیدی رو هم به لینک اضافه کنید ( فکر کنم این یکی خیلی راحتتر باشه ) بعد موقع نمایش خیر اطلاعات مربوط به این آیدی رو نمایش می دی!

شما شروع به نوشتن کن هر وقت هر جا به مشکل برخوردی بگو!

roebuck
07-09-2008, 10:19
ممنون از توجه شما دوستان عزیز

من تو صفحه ای که تیتر خبر هام رو قرار دادم گرید ویو گذاشتم،یکی از ستونها رو hyperlinkfield گذاشتم و datatextfield اونو num قرار دادم که مثل همون id که شما فرمودید وnum در دیتابیسم شماره خبرهامه.

یه صفحه دیگه هم هست که خبر را بطور کامل می خواد نشون بده که این صفحه در hyperlink ای که بالا گفتم هست.

حالا می خوام بدونم دستور get ای که گفتید رو تو pageload صفحه دوم باید بنویسم؟
دستور get که نداره اما getdataitem داره،همینه؟

Ultimator
07-09-2008, 17:10
حالا می خوام بدونم دستور get ای که گفتید رو تو pageload صفحه دوم باید بنویسم؟
دستور get که نداره اما getdataitem داره،همینه؟get مال php ـه asp.net که گت نداره اینو داره

roebuck
08-09-2008, 09:51
ممنونم جناب ultimator،درست شد...
کدش به این شکله:

roebuck
08-09-2008, 15:36
یک سوال دیگه:

حالا که می خوام متن خبرم رو نشون بدم تو خاصیت متن( text )چه ابزاری قرار بدم؟....label?
خواستم تو div بذارم اما text نداره..

Ultimator
08-09-2008, 17:48
یک سوال دیگه:

حالا که می خوام متن خبرم رو نشون بدم تو خاصیت متن( text )چه ابزاری قرار بدم؟....label?
خواستم تو div بذارم اما text نداره..
تو یه DIV یک کنترل لیترال قرار بدید همونی میشه که میخواید

roebuck
09-09-2008, 09:15
ممنونم

فقط یک مشکلی هست:
تو لیترال تمام متن رو تو یک خط نشون میده،نمیشکنه...واسه همین دیزاین صفحه میریزه بهم
تو گرید ویو هم همین مشکلو دارم:41:
باید چیکار کنم؟

samaram
09-09-2008, 12:06
با اجازه منم 2 سوال مرتبط دارم كه همينجا مطرح مي كنم.
سوال اول: بانك من sql server هستش. چطوري مي تونم اين id رو به هر كدوم از ركوردهاي جدولم اختصاص بدم؟ هر چي فكر كردم ديدم نمي دونم چجوري توي كدهام يه كانتر قرار بدم. از طرفي sql server مثل access يه فيلد auto number هم نداره كه ازش استفاده كنم.
سوال دومم هم اينكه: با چه دستوري مي تونم آخرين ركورد بانك رو بازيابي كنم؟ (مي خوام يه چيزي مشابه وبلاگ درست كنم)

ali00h
09-09-2008, 14:17
با اجازه منم 2 سوال مرتبط دارم كه همينجا مطرح مي كنم.
سوال اول: بانك من sql server هستش. چطوري مي تونم اين id رو به هر كدوم از ركوردهاي جدولم اختصاص بدم؟ هر چي فكر كردم ديدم نمي دونم چجوري توي كدهام يه كانتر قرار بدم. از طرفي sql server مثل access يه فيلد auto number هم نداره كه ازش استفاده كنم.
سوال دومم هم اينكه: با چه دستوري مي تونم آخرين ركورد بانك رو بازيابي كنم؟ (مي خوام يه چيزي مشابه وبلاگ درست كنم)

1-توی Sql server بهش میگن indentity توی پروپرتیای رکوردت بگرد پیدا میکنی
2- 3 همون تعداد رکوردایی که میخوای! با orderby هم میتونی مرتب کنی و رکوردای بالای رو در بیاری

ali00h
09-09-2008, 14:33
ممنونم

فقط یک مشکلی هست:
تو لیترال تمام متن رو تو یک خط نشون میده،نمیشکنه...واسه همین دیزاین صفحه میریزه بهم
تو گرید ویو هم همین مشکلو دارم:41:
باید چیکار کنم؟

باید متنتونو wrap کنین
جستجو کنین نتیجه میگیرین

یه راه دیگه هم اسکرول دادن به div هست که با استایل overflow:scroll امکان پذیر است

Ultimator
09-09-2008, 14:36
ممنونم

فقط یک مشکلی هست:
تو گرید ویو هم همین مشکلو دارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
باید چیکار کنم؟

باید متنتونو wrap کنین
جستجو کنین نتیجه میگیرین
;)
اگه نیاز به شکسته شدنش نبود که نمیگفتم توی DIV قرار بدید !! :31:

کافیه عرض div رو ثابت بدید حله

گرید ویو هم همینطور به خودش عرض بدید مشکلی پیش نمیاد

شرمنده با پست بالایی همزمان شد ! قبلی رو ندیدم !!

پس حله !!
نیازی به بقیش نیست

چطوري مي تونم اين id رو به هر كدوم از ركوردهاي جدولم اختصاص بدم؟ خب یه فیلد id به صورت int ایجاد کنید و identitiy اون رو true کنید !! نیازی به کانتر نیست !! مثل همون auto number
حتی اگه sql همچین چیزی نداشته باشه ساختنش سخت نیست .. هست ؟

یه پراسیجر ایجاد میکنید که آخرین مقدار رو سلکت کنه و یکی بهش اضافه کنه و بده بیرون ! ! ( ثبت کنه ، ریترن کنه ، ... )

با چه دستوري مي تونم آخرين ركورد بانك رو بازيابي كنم؟ اگه فیلد id داشته باشید میتونید مطمئن باشید که اگه به ترتیب id سورت بشه مطمئنا آخرین رکورد آخرین رکوردیه که اضافه شده

حالا اگه سلکتتون رو معکوس سورت کنید اولین رکورد میشه آخرین رکورد اضافه شده

mohan21
09-09-2008, 16:24
سلام

آقایون منم هستم ولی نیستم ...

ادامه بدید ...

موفق باشید ...

------------------------------------------------
محان

roebuck
10-09-2008, 14:46
ممنونم جناب ultimator

کافیه عرض div رو ثابت بدید حله

گرید ویو هم همینطور به خودش عرض بدید مشکلی پیش نمیاد

با راهنمایی شما این مشکلم حل شد،حالا یک مورد دیگه:

وقتی متن از دیتا بیس تو literal قرار میگیره پاراگراف بندی نمی شه،ظاهر خوبی نداره..
لطفا راهنماییم کنید،ممنونم

Ultimator
10-09-2008, 21:54
ممنونم جناب ultimator

با راهنمایی شما این مشکلم حل شد،حالا یک مورد دیگه:

وقتی متن از دیتا بیس تو literal قرار میگیره پاراگراف بندی نمی شه،ظاهر خوبی نداره..
لطفا راهنماییم کنید،ممنونم
خب خود متن شما باید پاراگراف بندی داشته باشه

اگه متن شما به صورت html فرمت شده باشه فرمت شده هم نمایش میده

مثلا به جای اینکه متن رو ساده بنویسید باید تگهای html رو همراهش بنویسید .. مثلا :

برای اینکه ورود اطلاعات ساده تر بشه و احتیاجی به html نباشه از ادیتور های آماده استفاده میکنند مثل همینکه اینجا دارید توش تایپ میکنید ..

میتونید ادیتورها رو با جستجو پیدا کنید مثلا fckEditor

roebuck
11-09-2008, 08:45
متن از دیتابیس خونده میشه و در literal قرار می گیره،فکر نکنم فرمتش حفظ بشه.
پس حتما باید از ادیتورهای آماده استفاده کنم؟

میشه بیشتر در این مورد توضیح بدید..ممنونم

Ultimator
11-09-2008, 11:49
متن از دیتابیس خونده میشه و در literal قرار می گیره،فکر نکنم فرمتش حفظ بشه.
پس حتما باید از ادیتورهای آماده استفاده کنم؟

میشه بیشتر در این مورد توضیح بدید..ممنونم
مشکلی نیست اگه متن فرمت دار باشه حفظ میشه

بله اگه بخواید اون کار رو انجام بدید

شما fckeditor برای asp.net رو دانلود کنید که یه سری فایل اسکریپت داره و یک DLL که باید به پروژتون اضافه کنید ..

samaram
13-09-2008, 10:04
يه سوال !
من يه آرشيو براي سايتم طراحي كردم كه كاربر بعد از انتخاب ماه مورد نظرش از داخل يه كومبوباكس توي ديتاليست زيرش عناوين مطالب اون ماه رو مي بينه. حالا مي خوام با انتخاب عنوان يه مطلب اون مطلب توي صفحه براش نمايش داده بشه. حالا دو تا سوال دارم:
1- مي تونم كاري كنم كه همون صفحه اي كه الان كاربر از ديتاليستش يه لينكو كليك كرده دوباره باز بشه؟ يا بايد صفحه ي ديگه اي طراحي كنم؟ مثلا فرض كنيد الان لينكي از ديتاليست صفحه ي index رو مي خوام كليك كنم. مي تونه باز هم id رو در باز كردن مجدد صفحه ي index به اون ارسال كنه؟ مثلا كدهاي زير رو براي تعريف ديتاليستي كه حاوي عناوين مطالبم هست ، توي مارك آپ صفحه ي index نوشتم:

2- ضمن كدهاي بالا توي پيج لود صفحه ي index هم نوشتم:

كه موقع اجرا اين خطا رو هم داد! : (من asp.net سي شارپ كار مي كنما)

با اين كد request چه اتفاقي مي افته؟ مقداري كه از صفحه ي قبل خونده شده توي پارامتر داخل كوتيشن يعني id ريخته مي شه؟ به اين ترتيب من مي تونم الان از id براي جستجو توي بانكم استفاده كنم؟
ميشه در مورد مشكل اول و دوم راهنماييم كنين؟
يه توضيح ديگه هم بدم: اومدم يه صفحه ي ديگه غير از index رو براي اينكار طراحي كردم . اما به اون خط href... اين ارور سرور رو داد:
Preprocessor directives must appear as the first non-whitespace character on a line

Ultimator
13-09-2008, 13:07
سلام

مي تونم كاري كنم كه همون صفحه اي كه الان كاربر از ديتاليستش يه لينكو كليك كرده دوباره باز بشه
بله مشکلی نیست اسم همون صفحه رو بدید

اینطور اصلاحش کنید :

و این رو اینطوری

اینطوری متغیر qsid حاوی آی دی مورد نظر میشه که میتونید تو کوئریتون استفاده کنید .. البته یادتون نره با یه شرط چک کنید null نباشه

samaram
13-09-2008, 17:38
ممنون. آره. درست شد. حالا يه نكته ي ديگه:
اين كد رو ببينيد:

id كه توي page load دريافت كردم يه استرينگه و فيلد id كه توي بانكم دارم int هستش. حالا كه مي خوام با id مقايسه اش كنم خطا مي ده. اومدم با اون )int) خواستم تبديل نوع كنم به int كه خطا داد! چيكارش كنم؟

Ultimator
14-09-2008, 00:46
همین جواب نمیده ؟

roebuck
14-09-2008, 10:35
مشکلی نیست اگه متن فرمت دار باشه حفظ میشه

بله اگه بخواید اون کار رو انجام بدید

شما fckeditor برای asp.net رو دانلود کنید که یه سری فایل اسکریپت داره و یک DLL که باید به پروژتون اضافه کنید ..

می خواستم بدونم بدون دانلود کردن fckeditor چطور می تونم این مشکل رو حل کنم؟:46:حتما قابل حله چون شما انجام دادید..
ممکنه ربطی به datatype در sqlserver داشته باشه؟
من datatype رو nvarchar قرار دادم..

samaram
14-09-2008, 19:49
سلام. كد آپديت و حذف ركوردهاي بانكم كار نمي كنن.
در مورد آپديت:
يكي از صفحات مديريت سايت من صفحه ي ويرايش هستش. توي اين صفحه ميام ركورد مورد نظرمو از بانك مي خونم و ميذارم داخل اديتور و بعد با زدن دكمه ي "ذخيره تغييرات" محتويات اديتور رو دوباره مي خونم و مي ريزم توي بانك. اما نمي دونم چرا كد آپديتم اصلا كار نمي كنه! هيچ خطايي هم نمي ده اما آپديت هم نمي كنه. هر چي باهاش ور رفتم درست نشد. كدشو اينجا كامل مي ذارم. چون بعيد مي دونم مشكل فقط مال دستور update باشه.

فقط دو تا نكته اينكه اولا فيلدهايي كه توي دستور مي بينيد همه ي فيلدهاي جدول نيستن و فقط همينا رو مي خوام تغيير بدم. البته اينكه تاثيري نداره. نه؟
دوم هم اينكه بعد از اينكه دكمه ي "ذخيره تغييرات" رو مي زنم محتويات اديتور به حالت اول بر مي گرده. اين مساله قابل توجيهه؟

در مورد حذف:
ببينيد من اين كد رو بكار بردم:

اما موقع اجرا؛ توي مرورگر اين خطا رو مي ده:

vb_lord_AR
14-09-2008, 20:56
می تونین از cms ها استفاده کنین

samaram
15-09-2008, 07:27
می تونین از cms ها استفاده کنین

اما من هيچ تجربه اي در زمينه ي cms ندارم. به هر صورت ايراد خود كد بايد يه جوري حل بشه ديگه.

samaram
15-09-2008, 22:22
يعني اگه جناب اولتيماتور نباشه هيشكي ديگه نيست جواب سوالامونو بده؟؟

sarina_sh
17-09-2008, 16:17
کد رو مستقیم بدون پارامتر اجرا کن و مقدار execute non query رو توی متغیر بزار ببین 1 میشه یا 0

samaram
18-09-2008, 22:47
کد رو مستقیم بدون پارامتر اجرا کن و مقدار execute non query رو توی متغیر بزار ببین 1 میشه یا 0

يه كار ديگه كردم و فهميدم دستور آپديت داره درست اجرا مي شه و در واقع مشكل اونجاست كه بجاي آپديت ركورد با محتويات جديد داخل اديتور با محتويات قبليش آپديت مي شه!
آخه ببينيد روال برنامه ي من اينطوريه كه محتويات يه ركورد رو از بانك مي خونه و داخل يه تكست باكس و يه اديتور مي ريزه. كاربر مياد تغييراتشو اعمال مي كنه. دكمه ي ذخيره رو مي زنه . برنامم دوباره مقادير تكست باكس و اديتور رو مي خونه و مي ريزه توي بانك. اما مشكلي كه الان هست اينه كه برنامم مقادير جديد رو نمي خونه! بلكه همون مقادير قبلي رو مي خونه. حس مي كنم مشكل بايد يه جاي كوچيك باشه كه راحت بشه رفعش كرد

Ultimator
21-09-2008, 13:00
سلام

به جای ادیتور از یه تکست باکس ساده استفاده کنید هم همینطوریه ؟!

ضمنا یه تجربه هایی میگه همه اشیاء رو Disopse و خالی کنید شاید اوضاع تغییر کرد !! :31: ( تو برنامه های ویندوز اینطور میشه گاهی اما وب نه )

کلا از بلاک Using برای ایجاد اشیاء استفاده کنید بد نیست گرچه ممکنه ربطی به این مشکل خاص ندشاته باشه

samaram
21-09-2008, 13:10
سلام

به جای ادیتور از یه تکست باکس ساده استفاده کنید هم همینطوریه ؟!

ضمنا یه تجربه هایی میگه همه اشیاء رو Disopse و خالی کنید شاید اوضاع تغییر کرد !! :31: ( تو برنامه های ویندوز اینطور میشه گاهی اما وب نه )

کلا از بلاک Using برای ایجاد اشیاء استفاده کنید بد نیست گرچه ممکنه ربطی به این مشکل خاص ندشاته باشه

ممنون. شما كه نبودين، كس ديگه اي هم كمكم نكرد ناچار شدم خودكفا بشم!:31: خلاصه بالاخره خودم درستش كردم. مشكل توي اين بود كه اولا بايد توي page load هم ! is post back بودن رو چك مي كردم . و ثانيا توي رويداد كليك دكمه هم id رو بگيرم.
حالا يه سوال ديگه. چطوري مي تونم برا كاربر يه پيغام ظاهر كنم؟ توي خود سي شارپ messagebox.show رو داشتيم. اينجا بايد از چي استفاده كنم؟ مي خوام يه پيغام براي اطمينان از حذف برا كاربر ظاهر كنم.

Ultimator
21-09-2008, 13:37
خودم اصلا به این مسائل دقت نکردم ! :)

با عرض شرمندگی بحث تاپیک از چیزی که اول بود یکمی زیادی منحرف شد .. لطفا تو تاپیک مشکلات ادامه بدید ..