PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لامپ کم مصرف

S@l@m
03-09-2008, 09:23
کمک: لامپ کم مصرف ما مدتیه خراب شده یه صدای سیسسسسسس هم ازش میاد کسی میدونه چشه

mstf666
06-09-2008, 10:58
لامپت سوخته.

لامپ های کم مصرف تا حالا برای ما هیچ سودی نداشته.
چند تاش بعد از دوماه سوخت.

S@l@m
08-09-2008, 11:02
لامپت سوخته.

لامپ های کم مصرف تا حالا برای ما هیچ سودی نداشته.
چند تاش بعد از دوماه سوخت.
خودم که میدونم سوخته چیچیش سوخته ؟ چه طور تعمیرش کنم؟...

mstf666
08-09-2008, 11:37
خودم که میدونم سوخته چیچیش سوخته ؟ چه طور تعمیرش کنم؟...

من که اونارو انداختم دور.مگر تعمیر هم میشن؟
بعضیاشون ضمانت داره.میگن اگر بسوزه عوضش میکنن.

S@l@m
13-09-2008, 09:47
من که اونارو انداختم دور.مگر تعمیر هم میشن؟
بعضیاشون ضمانت داره.میگن اگر بسوزه عوضش میکنن.
تعمیر که میشن ولی من میخاستم خودم تعمیرش کنم

sale2000
26-10-2008, 19:48
اگه لامپش نسوخته یا نشکسته میتونی تعمیر کنی که بین 1000 تا 1500 تومن تعمیر میکنیم!ولی اگه خود اشنا بودی میتونی قطعات سوخته رو عوض کنی که اغلب به تلف کردن وقت نمی ارزه.

abbasi20
07-11-2008, 21:24
لامپ کم مصرف [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اساس كار لامپهاي رشته ای معمولی به گونه ای است كه بخش عمده برق مصرفی آنها به گرمــا تبديل شده و تنها بخش كوچـكی از آن ( حدود 10 درصد ) بـه روشنايی تبديل می گردد .
لامپهای رشته ای برای محل هايی مثل دستشويی ، حمام ، راه پله ، انباری و مانند اينها مناسب اند ، زيرا مــدت زمان روشن بودن آنهـــا كوتاه و تعداد دفعـات قطع و وصـل آنها زياد است . هر چه تعداد دفعات خاموش و روشن شدن لامپهای كم مصرف كاهش يابد ، طول عمر آنها افزايش می يابد. بطوريكه حتی طول عمر بيش از 8000 ساعت با توجه به اين مساله عنوان شده است . استفاده از لامپ كم مصرف در خانه های مسكونی برای اتاق های مطالعه ، نشيمن ، پذيرايی و آشپزخانه و نيز در مجتمع های مسكونی برای روشنايی سالنها كه بطور 24 ساعته نياز به روشنايی دارند ، توصيه می گردد . استفاده از رنگهای روشن برای ديوار و سقف محيطــها توصيه می شود ، زيرا درجه بازتاب مناسبی دارند

لامپ کم مصرف از دو قسمت تشکیل شده است بالاست و لوله شیشه ای و مدار بسیار ساده ایی داره یک مونو استابل که باعث نوسان شده و ماده ی موجود در لامپ رو به نوسان در می آورد که در نهایت منجربه تولید نور میشه . فواید لامپ کم مصرف به لامپ های معمولی (یا همون رشته ایی) و مهتابی رو می شه در یازده مورد دسته بندی کرد که در ادامه به وبلاگ
sanat-bargh.blogfa.com

abbasi20
07-11-2008, 21:26
دقت در خرید :

با تبلیغات و استقبال مردم از لامپهای کم مصرف ، اجناس تقلبی نیز در بازار با مارکهای مختلف نیز آمده است . معمولاً نور این لامپها (در نوع آفتابی) نور سفید بد رنگ دارد که چشم را اذیت می کند و یا توان کم مصرف بودن آن با مقدار نور و توان متفاوت است و یا لامپ خاموش روشن ( چشمک زن) می شود.
به عنوان نمونه لامپ اسرام آلمان که خط تولید آن در کشورهای مختلف مانند ترکیه چین و.. در حال تولید است در روی محصول خود قید می کنند تکنولوژی آلمان ولی تعویض جعبه و تقلب ..... بهتر است خرید از فروشندگان معتبر که پیشنهاد می شود از تولیدات کشور خودمان که با گارانتی تعویض در بازار است استفاده کنید

منبع sanat-bargh.blogfa.com ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

abbasi20
07-11-2008, 21:30
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] براي اطلاع كامل و توضيحات

به وبلاگ
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AKBAR132
08-11-2008, 14:46
اساس کارشو توضیح داده ؟؟؟

ساوه الکتریک
22-05-2021, 22:44
سلام دوست عزیز. بنظرم لامپ کم مصرف تون ساوخته یا خراب شده یا اینکه در حال سوختنه و نیم سوز شده. اگر که پرپر میکنه یا صدا میده یا اینکه دیگه روشن نشد لازمه که تعمیرش کنی و یه نگاهی به برد و تجهیزات الکترونیکی داخل لامپ بندازی و عوضشون کنی برای اینکار بهت پیشنهاد میکنم یه سری به این صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بزنی تا اطلاعاتی مفید و تکمیلی کسب کنی.
یه نکته دیگه ای که حیفم میاد نگم بهت اینه که به جای خرید و استفاده از لامپ کم مصرف مدل CFL بهتره که از محصولات روشنایی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جدید و مدرن لامپ ال ای دی استفاده کنید تا از نوری سالمتر و طول عمر چند برابری بیشتر بهره مند بشی.
چند وقته پیش اطلاعات بیشتری رو در این باره از منبع دانشنامه ازاد ویکی پدیا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%8C) داشتم میخوندم که نگارش شده بود لینکشو برات میزازم میتونی نگاهی بهش بندازی تا شاید برات مفید و کاربردی باشه. موفق باشی