PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک توصیه مهم به خریداران گوشی...

amir2011
02-09-2008, 02:02
این چیزی رو که میخوام بگم مطمئنن کاربران با تجربه گوشی تا به حال درک کردند ولی شاید به درد افرادی که آگاهی کمتری دارند بخوره...
میخواستم به دوستانی که قصد خرید یا تعویض گوشی دارند توصیه کنم گوشی رو انتخاب کنند که از مدت ریلیزش (وارد بازار شدن) حداکثر یکسال گذشته باشه...
اینجوری هم گوشیشون در صورت هم کلاس بودن از آخرین دستاوردهای برند مورد علاقه شون برخورداره...
هم نکته مهم تر اینه که متاسفانه گوشهایی که مدتی از ساختشون میگزره کیفیت ساختشون به شدت میاد پایین که این موضوع مطمئننا مشکلاتی برای کاربران ایجاد خواهد کرد...در پی این موضوع به دنبال تجربیاتی که از کاهش کیفیت گوشیهایی نظیر K750 ,k800 U990,p1 و...از سونی اریکسون بعد از مدتی از فروش آنها اکنون شاهد کاهش کیفیت گوشیهایی نظیر N72,n73 از نوکیا هستیم که مسلما شمار این گوشیها بیش از این هست و اینها رو بر اساس تجربه گفتم..!
برای همین پیشنهاد میکنم به دلیل اینکه ممکنه یک زمانی این گوشیها گوشی مورد علاقه تون بوده و الان با کاهش قیمت یا هر دلیلی شرایط خریدش براتون فراهم شده...میتونید روی انتخاب خودتون کمی تامل کنید و یک گوشی چه بسا با امکانات پایینتر ولی به روز تری رو انتخاب کنید...(فریب توصیه های تجاری فروشنده ها رو نخرید)
موفق باشید...

alone-boy
03-09-2008, 00:38
منم موافقم.ولی گوشی که میخریدخیلی جدید نباشه تا چند ماه تو بازار اومده باشه.من خودم این بلا سرم اومد یه n82خریدم قیمتش 1ماه 200000تومن کم شد

amir_t6262
03-09-2008, 13:40
به نظر من بايد صبر كرد تا يك گوشي جا بيفته و خوبي و بديش معلوم بشه.
اينكه كيفيت يك گوشي پايين مياد بيشتر مربوط به گوشي هاي تقلبي ميشه وگرنه كيفيت جنس اصل كه نبايد زياد تغيير كنه
مثلا گوشي k800 كه به خاطر موفقيت زيادش، خيلي سريع انواع تقلبي و بي كيفيتش وارد بازار شد.
البته به افت قيمت گوشي هم بايد توجه كرد، گوشي هاي با تجهيزات بالا و گران تر معمولا افت قيمت بيشتري دارند ولي مثلا من سال گذشته كه تازه z310 i آمده بود اين گوشي رو گرفتم و تا الان هم افت قيمتش خيلي نيست چون خود گوشي قيمتي نداشت
و حدود 110000 بود.

Legend
03-09-2008, 14:17
ممنون امير جون...كاملا" درسته..:10:

منم موافقم.ولی گوشی که میخریدخیلی جدید نباشه تا چند ماه تو بازار اومده باشه.من خودم این بلا سرم اومد یه n82خریدم قیمتش 1ماه 200000تومن کم شد

دوست من شما 82 رو چند خريدي؟:18:

m.s.f
03-09-2008, 14:47
درسته ولی به نظر من کسی که یه گوشی رو دوست داشته باشه و اون گوشی هم قابلیتهایی که صاحبش میخواد رو داشته باشه اگه بخره حتی اگه قیمتش خیلی خیلی هم افت کنه نباید ناراحت باشه چون خواه نا خواه این اتفاق میفته
من خودم دو سال هست p990 دارم ، قیمتش نسبت به زمانیکه خریدم تقریبا نصف شده ولی هنوزم خیلی باهاش حال میکنم

Ssarshar
03-09-2008, 15:11
ولی این قضیه افت کیفیت برای Motorola , Sony Ericsson , Nokia هست من تاحالا گوشی سامسونگی ندیدم که افت کیفیت داشته باشه مثلا دی 900 دو سال پیش با الان رو میبینم مو نمیزنه

prince72
03-09-2008, 15:22
من میخوام بپرسم ایا این قضیه الان در مورد ان82 هم شده ینی کیفیتش به شدت پایین اومده>؟؟؟؟؟؟
بعضی ها میگن که بهتر شده سری جدیداش....

waterpolo
04-09-2008, 22:11
يه سوال اساسي افت كيفيت يعني چي

amir2011
05-09-2008, 02:18
من میخوام بپرسم ایا این قضیه الان در مورد ان82 هم شده ینی کیفیتش به شدت پایین اومده>؟؟؟؟؟؟
بعضی ها میگن که بهتر شده سری جدیداش....
در مورد N82 و گوشیهایی از این دست که هنوز ارزش تجاری خوبی برای کمپانی سازنده دارند افت کیفیت هنوز نداریم چه بسا با آپدیتهای جدید مشکلات نرم افزاری هم برطرف بشه...

يه سوال اساسي افت كيفيت يعني چي

افت کیفیت به زبان ساده به این معناست که:
بعضی گوشیهای بعد مدتی دیگه ارزش تجاری خودشون رو از دست میدن و برای برند سازنده ارزش سرمایه گذاری رو نداره (چون میخواد روی یک مدل بهتر سرمایه گذاری کنه تا در بازار رقابتی کم نیاره...) در نتیجه اون حساسیتهای اولیه رو در موردش اعمال نمیکنند یا لیسانس ساختش رو به یک کشور دیگه میدن در نتیجه اون کیفیت اولیه رو نداره...