PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در آموزش ساخت setup

TATAR.BonFire
01-09-2008, 20:56
من یه اموزش کوچولو از نرمفزار های InstallShield 12 و Setup.Factory.v7 وNSIS (Nullsoft Scriptable System) 2.24 و QSetup Installation Suite Pro در این مورد که:
می خواهم یه setup درست کنم که فایل ها را در یه جای از پیش تعیین شده خارج کنه و یکی از فایل های استخراج شده را اجرا کنه می خواهم.راستی در بعضی از نرمفزار ها رد پای 7 زیپ و Power Archiver را دیدم.خیلی هم قشنگ ساخته بودند.میشه این ها هم توضیح بدین تا دیگه پست ندم.

mahdi7610
01-09-2008, 21:19
من یه اموزش کوچولو از نرمفزار های InstallShield 12 و Setup.Factory.v7 وNSIS (Nullsoft Scriptable System) 2.24 و QSetup Installation Suite Pro در این مورد که:
می خواهم یه setup درست کنم که فایل ها را در یه جای از پیش تعیین شده خارج کنه و یکی از فایل های استخراج شده را اجرا کنه می خواهم.راستی در بعضی از نرمفزار ها رد پای 7 زیپ و Power Archiver را دیدم.خیلی هم قشنگ ساخته بودند.میشه این ها هم توضیح بدین تا دیگه پست ندم.
سلام

از خود برنامه winrar می تونید استفاده کنید . و یه ستاپ کاملا اختصاصی درست کنید .

ابتدا تمام فایلهای خودتون را داخل یه فولدر با نام دلخواه جمع کنید و سپس روی اون فولدر کلیک کنید و گزینه add to archive را بزنید .

در قسمت archive name یک نام برای فایل خودتون انتخاب کنید .

تیک گزینه Create sfx archive را بزنید و در قسمت Compression method میزان فشردگی را best انتخاب کنید .

حالا به تب Advanced رفته

در این صفحه بر روی گزینه sfx options کلیک کنید .

در پنجره باز شده می تونید در قسمت path to extract مسیر پیش فرض برای نصب برنامه را انتخاب کنید . مثلا C:\Program Files

در قسمت setup program و در کادر run after extraction اسم برنامه ای که قصد دراید بعد از نصب اجرا شود را بنویسید . در این قسمت فقط اسم برنامه همراه با فرمت اون باید نوشته بشه .مثلا notepad.exe

سپس در همین صفحه روی دکمه save current setting as default کلیک کنید و بعد هم صفحه را ok کنید . صفحه بعدی را هم ok کنید .

کارهای دیگه ای مثل ایجاد یه شورتکات از برنامه توی منوی استارت و دسکتاپ هم می تونید انجام بدید
می تونید یه ایکون هم برای برنامه انتخاب کنید .
حتی می تونید یه تصویر توی ستاپ خودتون قرار بدید و غیره ...

موفق باشید .

TATAR.BonFire
01-09-2008, 21:56
دوست گرامی،دستت درد نکنه.این را خودم می دونستم.اون بالای ها را که گفتم می خواهم.بازم ازت ممنونم

mahdi7610
01-09-2008, 23:26
دوست گرامی،دستت درد نکنه.این را خودم می دونستم.اون بالای ها را که گفتم می خواهم.بازم ازت ممنونم
سلام

خب اگه قصد داری با برنامه 7-Zip این کار را انجام بدی دیدن تاپیک زیر خالی از لطف نیست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشی

djsystem
02-09-2008, 02:02
همشون طرز کارشون شبه همه تو یه قسمت اسم فایلsetup تو یه قسمت تغییرات regedit تو یه قسمت ادرس فایل شما تو یه قسمت شکل icon و از همین جور چیزهاست فکر نکنم خیلی کار کردن باهاش سخت باشه

DrXoX
02-09-2008, 02:23
سلام

پیشنهاد من استفاده از InstallShield هستش امکانات خیلی زیادی داره

اکثرا برای ساخت Setup از این برنامه استفاده میشه

اینم آموزش کامل InstallShield

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

stardust
12-12-2008, 04:34
Setup.Factory.v7
برنامه خیلی قدرتمند و ساده
فایلها رو از گزینه add
وارد کنید و از قسمت Session Variables
میتونید تنضیمات دیگه رو آنجام بدین
واسه آدرس نصب فایلها هم در قسمت %AppFolder% میتونید آدرس بدید
و بعد f7
و حلا آدرس بدین تا فایل ستاپ ذخیره بشه

mohamad d
19-12-2008, 17:54
با عرض سلام خدمت دوستان نرم افزاری میخواستم برای برداشتن شماره سریال نرم افزارها و ساخت ستاپ از ان

651010
21-01-2009, 02:08
با عرض سلام خدمت دوستان فایل اموزشی برنامه QSetup Installation Suite رو اگه لطف کنین