PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل گیر کردن زیاد ویندوز

hosiyar
30-08-2008, 19:38
سلام .
الان یه چند روزی است که کامپیوترم با گیر فراوان مواجه شده . به طوری که تقریبا هر 20 ثانیه یک بار 5 ثانیه گیر میکنه . نه به طوری که مثل هنگ باشه . گیری که انگار افتاده باشه تو دست انداز ! یعنی 5 ثانیه تند تند میپره . در همه جا هم همینطوره . یهنی موقع تایپ ، تو بازی ، تو برنامه ...

خیلی خیلی ببخشیدا . عذر میخوام که اینو میگم . من چاکر همه بچه های p30world هم هستم ، ولی
از وقتی که 7000 تومن دادم این ویندوز
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رو از p30world خریدم ، هر هفته سیستمم یه مشکلی پیدا میکنه !

این مشکل چیه و چجوری میتونم رفع کنم ؟

این مشخصات رو میدم که راحت تر بتونید کمکم کنید :
CPU 3.0 intel
Ram 2GB
VGA 512 8600GT
Hard 250GB
در طول مدتی که خراب شده و یک هفته قبل از اون این برنامه ها رو ریختم :
Ulead Video Studio 11
CloneCD
ESET Nod32 Smart Security
Call of Duty 4
(نکته : اینا رو همینجوری گفتم ، همه اینا رو توی ویندوز قبلیم هم ریخته بودم . محض اطلاع گفتم شاید بدرد بخوره !)

ALt3rnA
30-08-2008, 20:10
شما با ویندوز های دیگه مشکلی نداری ؟

hosiyar
30-08-2008, 20:18
با ویندوز های قبلیم که رو همین سیستم ریخته بودم نه .

mahdi7610
30-08-2008, 20:55
با ویندوز های قبلیم که رو همین سیستم ریخته بودم نه .
سلام

می تونه دو تا دلیل داشته باشه .

یا مشکل از یه نرم افزاری هست که روی سیستم نصب می کنید که با سیستم عامل نصبی سازگاری نداره .

می تونید ابتدا سیستم عامل را نصب کنید و چند روی برنامه روی اون نصب نکنید تا ببینید بازم مشکل پیش میاد یا نه .
اگه مشکل پیش نیومد از یه سی دی دیگه برنامه ها را نصب کنید .

یا مشکل از سیستم عامل هست که با سخت افزارهای شما سازگاری نداره . به خاطر این که این ویندوز هم جزء ویندوزهای دستکاری شده محسوب می شه .

از نظر سخت افزاری بعید می دونم مشکلی باشه چون قطعات خوب هستند .

موفق باشید .

Roham
30-08-2008, 22:00
من پیشنهاد میکنم اول برنامه هایی که این اواخر نصب کردین رو حذف کنین و فایلهای زائد رو پاک کنین بعدش درایو هاتون با Disk Defragmenter یه صفایی بدین و سیستم رو ریستارت کنین ببین فرقی میکنه یا نه.

اگه می خواین ویندوز رو مجددا نصب کنین در موقع نصب بگذارین کل هارد دیسک رو یه فرمت اساسی بکنه (از گزینه Quick Format استفاده نکنین) و در صورت امکان از یه سی دی ویندوز دیگه هم استفاده کنین.

manreza71
05-09-2008, 08:55
منم این ویندوز را خریدم ولی مشکلی نداره

aaaammmm87
05-09-2008, 09:48
سيستمت ويروسي نيست من خيلي ديدم كه اينجوري ميشن و اكثرشون هم ويروسي هستن

hosiyar
05-09-2008, 15:57
نه بابا . Nod32 دارم توپ !

h.ekhraji
08-09-2008, 00:13
سلام.
چند تا راه پیشنهاد میکنم.
1. بی خیال 7000 تومان شو و برو یه ویندوز دارک ادیشن بخر. عجیب عالی.
2. ویستا نصب کن، مطمئن باش دیگه گیر این جوری پیش نمیاد. (مقایسه ویستا با XP مثل مقایسه XP و 98 است!؟؟). من که چند ماهی است از ویستا استفاده می کنم البته در کنار ایکس پی!
3. اگه اصرار داری از این ویندوز استفاده کنی :
1. با نود 32 کامپیوترت رو چک کن. البته چقدر بهتر بود که این کار رو با کسپر اسکای میکردی.
2. حجم درایو ویندوزت رو چک کن، فصای خالی به حد کافی داشته باشه.(چون Call of Duty 4 نصب کردی).

hosiyar
08-09-2008, 10:12
1. بی خیال 7000 تومان شو و برو یه ویندوز دارک ادیشن بخر. عجیب عالی. شدم . میخوام یه ویندوز XP ساده بریزم .
2. ویستا نصب کن، مطمئن باش دیگه گیر این جوری پیش نمیاد. (مقایسه ویستا با XP مثل مقایسه XP و 98 است!؟؟). من که چند ماهی است از ویستا استفاده می کنم البته در کنار ایکس پی! حالم از ویستا بهم میخوره ! الکی سنگین میکنه سیستم رو .
3. اگه اصرار داری از این ویندوز استفاده کنی : ندارم
1. با نود 32 کامپیوترت رو چک کن. البته چقدر بهتر بود که این کار رو با کسپر اسکای میکردی. چک کردم
2. حجم درایو ویندوزت رو چک کن، فصای خالی به حد کافی داشته باشه.(چون Call of Duty 4 نصب کردی). 115 گیگ خالی دارم !

h.ekhraji
08-09-2008, 11:27
1. این سیستمی که شما معرفی کردین نباید سنگینی ویستا رو احساس کنه. اگه 1 ماه کامل با ویستا کار کنین از حرفتون بر می گردین. البته استفاده از ویستا نیازمند اینترنت ADSL است که مرتبا آپدیت کنی.
2. آیا درایو ویندوز شما 115 گیگ فضای خالی داره. مگه هارد ترابایتیی داری که این همه فضا برا درایو سی گذاشتی؟!! اگه اینجوری است این کار خودش مشکل ایجاد میکنه.
3. پیشنهاد من درباره ویندوز همون دارک ادیشن است. البته دی وی دی اون نه بلکه سی دی اون. چون دی وی دیش چند تا مشکل اساسی داره.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]