PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تحریف قرآن تو سریال یوسف. همین الان

روح سگ ولگرد
29-08-2008, 21:27
من چند وقت پیش اتفاقی تو تلویزیون تو یه برنامه خودم دیدم که این آقای قراعتی می گفت یوسف وقتی داشت فرومخته می شد، یکمی داشت به خودش می بالید نه اینکه مغرور بشه اما حال کرده بود، بعد خدا نمی دونم دقیق اما یه چیزی گفت که ییه چیز تو مایه های وایسا دارم برات.

که بعدش چیزی پیش اومد که به یه سکه ی سیاه فرومخته شد.
(کلش رو داشت از قرآن نقل قول می کرد)

اما همین الان یوسف رو به 3000 دلار مصری خریدن

این تحریف نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18::18::1 8::18::18::18::18::18::18:

کسی اطلاعات بیشتری داره بگه بیزحمت

shahab_f
29-08-2008, 21:34
بابا همش که شد نمی دونم و مطمئن نیستم , فکر کردم نثر صریح قرآن رو تحریف کرده ,یعنی تعداد سکه تو قرآن مشخص شده؟

روح سگ ولگرد
29-08-2008, 21:44
بابا همش که شد نمی دونم و مطمئن نیستم , فکر کردم نثر صریح قرآن رو تحریف کرده ,یعنی تعداد سکه تو قرآن مشخص شده؟

آره بابا. دقیقا قراعتی گفت نثر صریح قرآن اومده "سکه ی سیاه" اصطلاح عربیش رو هم گفت که دقیقا تو قرآن اومده

M A T I N
29-08-2008, 21:59
سریال های ایرانی رو جدی نگیرین ...
خب زلیخا هم حجاب نداشت ...

G G Game
29-08-2008, 22:04
شاید نرخ(مزنده) اینها با قرائتی فرق داشته

am_64
29-08-2008, 22:07
بله نص صريح قران ....

ARASH BAHAL
29-08-2008, 22:09
عزیز کلا صدا سیما ابزاره!!!!

مگه ندیدی کله گنده ها از اصحاب رسانه چپ و راست تشکر می کنند!!!:2:

Inter
29-08-2008, 22:45
آقا منظور اون آیه ( آیه 20 سوره یوسف) که اومده دَراهم معدوده ( درهمهای کم) فروخته شدن یوسف به بهای اندک توسط برادران یوسف به شخصی از قافله ای که یوسف را پیدا کرده بودند است، نه خریدن او از آن شخص که در مصر به عزیز مصر فروخت، چون تو آیه بعدی اومده ( و کسی که یوسف رو در مصر خرید ) یعنی یوسف یه بار دیگه در مصر فروخته و خریده شده ( البته به مبلغ فروشش در قرآن اشاره نشده )

تو قسمت قبلی هم دیدیم که اون رئیس قافله فقط چندین درهم به برادران یوسف پرداخت.

بنابراین تحریفی در این مسئله اتفاق نیافتاده :13:

این سریال درست ضعفهای زیادی داره ولی گاف به این تابلویی هم نمیده که

حتی من فکر می کردم قیمت فروشش بیشتر از اینها بوده ( به اندازه وزنش طلا !!!) راست و دروغش رو نمیدونم

InDepEndEnCe
29-08-2008, 23:08
از تجريف گذشته بابا! به مسخره كردن كشيده شدههههههه!

eMer@lD
29-08-2008, 23:32
در مورد سریال و فیلم : کلا تمام سریال ها و فیلم ها همه برای جذابیت و کشاندن مخاطب به سمت داستان از تخیلات استفاده میشه سریال های تاریخی ، زندگینامه های افراد بزرگ و مشهور، سیاسی تاریخی هایی که تا به حال زیاد دیده شده

و اما بر خورد با زننده ی تاپیک:

نص قرآن رو آوردم سوره ی یوسف آیه ی20 و 21:

(آيات 20 و 21)‌

20)‌ و شروه بثمن نجس دراهم معدوده و كانوا فيه من ‌الزاهدين‌

(و «كاروانيان» يوسف را به بهايي اندك چند درهمي فروختند و درباره او بي‌رغبت بودند.)

نكته‌ها و پيام‌ها:

- هر كس يوسف وجودش را ارزان بفروشد پشيمان مي‌شود. عمر، جواني، عزت، استقلال و پاكي انسان، هر يك يوسفي هستند كه بايد مواظب باشيم ارزان نفروشيم.

- اشخاص ارزشمند، بالاخره ارزششان آشكار خواهد شد، هرچند در زماني مورد بي‌مهري قرار گيرند.

مهم:

21)‌ و قال الذي اشتراه من مصر لامراته اكرمي منواه عسي ان ينفعنا ام‌نتخذه ولدا و كذلك مكنا ليوسف في الارض و لنعمه من تاويل الاحاديث والله غالب علي امره و لكن اكثر الناس لايعلمون‌

(و كسي از مردم مصر كه يوسف را خريد به همسرش گفت: مقام او را گراميدار «او را به ديد برده نگاه مكن» اميد است كه در آينده ما را سود برساند يا او را به فرزندي بگيريم و اين‌گونه ما به يوسف در آن سرزمين جايگاه و مكنت داديم «تا اراده ما تحقق يابد» و تا او را از تعبير خواب‌ها بياموزيم و خداوند بر كار خويش تواناست ولي اكثر مردم نمي‌دانند.)

KING iMAN
30-08-2008, 00:08
توضیحات Zemestane25 عزیز کامل و گویای همه چیه.

روح سگ ولگرد
30-08-2008, 00:16
آقا منظور اون آیه ( آیه 20 سوره یوسف) که اومده دَراهم معدوده ( درهمهای کم) فروخته شدن یوسف به بهای اندک توسط برادران یوسف به شخصی از قافله ای که یوسف را پیدا کرده بودند است، نه خریدن او از آن شخص که در مصر به عزیز مصر فروخت، چون تو آیه بعدی اومده ( و کسی که یوسف رو در مصر خرید ) یعنی یوسف یه بار دیگه در مصر فروخته و خریده شده ( البته به مبلغ فروشش در قرآن اشاره نشده )

تو قسمت قبلی هم دیدیم که اون رئیس قافله فقط چندین درهم به برادران یوسف پرداخت.

بنابراین تحریفی در این مسئله اتفاق نیافتاده :13:

این سریال درست ضعفهای زیادی داره ولی گاف به این تابلویی هم نمیده که

حتی من فکر می کردم قیمت فروشش بیشتر از اینها بوده ( به اندازه وزنش طلا !!!) راست و دروغش رو نمیدونم

در مورد سریال و فیلم : کلا تمام سریال ها و فیلم ها همه برای جذابیت و کشاندن مخاطب به سمت داستان از تخیلات استفاده میشه سریال های تاریخی ، زندگینامه های افراد بزرگ و مشهور، سیاسی تاریخی هایی که تا به حال زیاد دیده شده

و اما بر خورد با زننده ی تاپیک:

نص قرآن رو آوردم سوره ی یوسف آیه ی20 و 21:

(آيات 20 و 21)‌

20)‌ و شروه بثمن نجس دراهم معدوده و كانوا فيه من ‌الزاهدين‌

(و «كاروانيان» يوسف را به بهايي اندك چند درهمي فروختند و درباره او بي‌رغبت بودند.)

نكته‌ها و پيام‌ها:

- هر كس يوسف وجودش را ارزان بفروشد پشيمان مي‌شود. عمر، جواني، عزت، استقلال و پاكي انسان، هر يك يوسفي هستند كه بايد مواظب باشيم ارزان نفروشيم.

- اشخاص ارزشمند، بالاخره ارزششان آشكار خواهد شد، هرچند در زماني مورد بي‌مهري قرار گيرند.

مهم:

21)‌ و قال الذي اشتراه من مصر لامراته اكرمي منواه عسي ان ينفعنا ام‌نتخذه ولدا و كذلك مكنا ليوسف في الارض و لنعمه من تاويل الاحاديث والله غالب علي امره و لكن اكثر الناس لايعلمون‌

(و كسي از مردم مصر كه يوسف را خريد به همسرش گفت: مقام او را گراميدار «او را به ديد برده نگاه مكن» اميد است كه در آينده ما را سود برساند يا او را به فرزندي بگيريم و اين‌گونه ما به يوسف در آن سرزمين جايگاه و مكنت داديم «تا اراده ما تحقق يابد» و تا او را از تعبير خواب‌ها بياموزيم و خداوند بر كار خويش تواناست ولي اكثر مردم نمي‌دانند.)
ممنون گرفتم قضیه رو. قسمت قبلی رو ندیده بودم :دی

بابت اشتباهم معذرت می خوام/

Inter
30-08-2008, 00:29
شاید هم منظور قرآن این بوده که گیرم 3000 تا نبوده و 3 میلیارد بوده ( چرا که برای خدا ارزش وجودی انسان بسیار بیشتر از درهم دیناره چه یکی چه یه میلیارد به همین خاطر درهم و دینار رو هر چقدر هم باشه با صفت معدوده آورده یعنی خیلی اندک)

خوب شد ما هم از این چشمه زلال یه قطره ای استفاده کردیم،قطره ای که بیش از دریا ارزش داره.

فقط یه چیزواسه من جالبه این که قرآن با نوشته و خط و خطوط این چنین پیامهای عمیقی رو می رسونه ولی ما با صدا و تصویر و بازیگر آرایش کرده!!! و هزار تا ابزار و دفتر و دستک نمی تونیم

جداً که سبحان الله

Amin
30-08-2008, 01:10
سلام
مثل اینکه بحث به نتیجه رسید

ازا ووونجا که این سریال یه تاپیک داره
و از اووونجا که بحث های دینی به دلیل اینکه ممکنه سو تفاهم بین کاربران به وجود بیاره و موجب درگیری و احتلاف بشه

فکر کنم این تاپیک قفل بشه اما مطلبش برای استفاده تو انجمن باقی بمونه بهتره

【ツ】