PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تلویزیون سونی با بالاترین کنتراست دنیا: 1000000:1 دو ماه دیگر عرضه میشود

satttanism
28-08-2008, 16:05
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چهار ماه قبل در نارنجی گفته بودیم که سونی در آینده تلویزیون هایی با کنتراست 1000000:1 خواهد ساخت.

اکنون این آینده فرا رسیده است. امروز شرکت سونی مدل های جدید تلویزیون های HD خود را معرفی کرد. مدل های جدید با کیفیت ترین تلویزیون های BRAVIA سونی محسوب میشوند و البته میتوان این مدل ها را با کیفیت ترین تلویزیون هایی نامید که تاکنون به بازار عرضه شده اند.

سری XR1 سونی دارای کنتراست داینامیک 1000000:1 و کنتراست استاتیک 3000:1 هستند. همان چیزی که مرز جدیدی در کنتراست های بالا محسوب می شد.
از دو ماه دیگر میتوانید واقعا یک تلویزیون 1000000 به 1 داشته باشید.
P

از واژه کنتراست ( Contrast ) در نمایشگر ها برای بیان تقابل بین رنگ های مختلف و شدت نور استفاده میشود. هر چه این تقابل بیشتر باشد، دقت و کیفیت تصاویر بالاتر خواهد بود.

برای اینکه بتوانید یک مقایسه داشته باشید بهتر است بدانید که کنتراست تلویزیون های LCD موجود در بازار در بهترین حالت ها در حدود 10000:1 و یا در موارد با کیفیت خوب حدود 30000:1 است. این عدد را مقایسه کنید با کنتراست تلویزیون جدید سونی که یک میلیون به یک است.

سرعت این HDTV معادل 120 هرتز است و با موتور 10 بیتی جدید BRAVIA2 کار میکند.

مدل 55 اینچی این تلویزیون با قیمتی حدود 6500 دلار از ماه اکتبر در ژاپن فروخته خواهد شد. و سپس در بقیه نقاط عرضه خواهد شد.

مدل 46 اینچی با قیمتی حدود 5500 دلار عرضه خواهد شد.

قیمت ها در نگاه اول کمی بالا به نظر میرسند اما کسی که بخواهد نخستین تلویزیون با چنین کنتراستی را بخرد مجبور است این پول را پرداخت کند. ضمن اینکه حتما نیاز نیست که یکی از اینها را بخرید. کافی است منتظر تاثیر ورود این تلویزیون های جدید به بازار، بر قیمت تلویزیون های دیگر باشید.

Narenji.ir

Pario
28-08-2008, 17:56
فرق یک شرکت ژاپنی ( سونی شارپ پاناسونیک) با یک شرکت کره ای ( سامسونگ الجی و ...) همین جا معلوم میشه!

کمیت مهم نیست که سامسونگ ادعاشو میکنه کیفیت مهمه که سونی اجراش میکنه!

eAmin
28-08-2008, 23:47
فرق یک شرکت ژاپنی ( سونی شارپ پاناسونیک) با یک شرکت کره ای ( سامسونگ الجی و ...) همین جا معلوم میشه!

سلام.

ایول با این حرفت خیلی حال کردم!!!

خوده من هم همین عقیده رو دارم، اصلا در کل ژاپن یه چیز دیگه است.

shahab_f
29-08-2008, 00:24

شما احیانا تو تیم تبلیغاتی سونی فعالیت نداشتی؟:46:
به جان خودم اینو بهشون ای میل بزنی به جای Sony. Like no other , این جمله ت رو می کنه شعار تبلیغاتیش(مزاح بود البته:10:)

مجید فینا
29-08-2008, 20:06
من در منزل ال سی دی سامسونگ دارم ولی واقعیت رو باید قبول کرد که سونی یه چیز دیگست

دقیقا مثل خودروهای ژاپنی مثل تویوتا میمونه که هیوندا اومده رغیبش شده ولی باز ماشین ژاپنی یه چیز دیگست

Benygh
29-08-2008, 20:17
برعکس کلیه حرفاتون !
سامسونگ رو من بیشتر از سونی قبول دارم چون سامسونگ با قیمت مناسب کیفیت بالا رو میده ! و با توشیبا و سونی هم قابل رقابته !
سونی توی همه چیزهای یک کمی کار میکنه و این باعث افت کیفیت کلیش میشه ! البته به نظر من ! شرکتی که همه چیز بزنه موفق تره یک شرکتی که یک یا چند چیز بزنه ؟
مثلا دوربین های سونی ! سونی خیلی راه داره تا به کانن برسه !

Pario
30-08-2008, 01:37
برعکس کلیه حرفاتون !
سامسونگ رو من بیشتر از سونی قبول دارم چون سامسونگ با قیمت مناسب کیفیت بالا رو میده ! و با توشیبا و سونی هم قابل رقابته !
سونی توی همه چیزهای یک کمی کار میکنه و این باعث افت کیفیت کلیش میشه ! البته به نظر من ! شرکتی که همه چیز بزنه موفق تره یک شرکتی که یک یا چند چیز بزنه ؟
مثلا دوربین های سونی ! سونی خیلی راه داره تا به کانن برسه !

کلی حرف داشتم اما فقط یه خاطره میگم:

چند وقت پیش سامسونگ با تبلیغات عظیمی اعلام کرد که تلویزیون ال سی دی 70 اینچ تولید کرده هنوز یک هفته نگذشته بود که .... پاناسونیک ال سی دی 150 اینچش رو به نمایش گذاشت

بلافاصله به یاد این بیت از حافظ افتادم که میگه :ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه تست - عرض خود میبری و زحمت ما میداری

eAmin
30-08-2008, 09:41

چند وقت پیش سامسونگ با تبلیغات عظیمی اعلام کرد که تلویزیون ال سی دی 70 اینچ تولید کرده هنوز یک هفته نگذشته بود که .... پاناسونیک ال سی دی 150 اینچش رو به نمایش گذاشت

بلافاصله به یاد این بیت از حافظ افتادم که میگه :ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه تست - عرض خود میبری و زحمت ما میداری
سلام.

120% تائیدت می کنیم!!!

خیلی جلب بود!

Ceramic
30-08-2008, 10:23
از واژه کنتراست ( Contrast ) در نمایشگر ها برای بیان تقابل بین رنگ های مختلف و شدت نور استفاده میشود. هر چه این تقابل بیشتر باشد، دقت و کیفیت تصاویر بالاتر خواهد بود.

Narenji.ir

سلام

فکر نمی کنم دقت تصویر ربطی به کنتراست داشته باشد . دقت تصویر تابعی از رزولوشن و تعداد پیکسل های سازنده ی تصویر است . کنتراست تاثیر مستقیمش در روشنایی و زنده بودن تصویر است .

ضمنا این تفکیک کنتراست به داینامیک و استاتیک هم بودار است ( احتمالا چیزی شبیه وات خروجی مجازی و حقیقی است )

Öracle
30-08-2008, 11:40
ببخشید یه سئوال میکنم ولی نخندین !
کنتراست چیه ؟

milky way
30-08-2008, 16:57
نکته اول در مورد خبر اشتباه این تاپیک بگم اتفاقا قبلا خبری خوندم که سامسونگ تلویزون LCD با اون کانتراست عجیب رو ساخته و برای فروش هم اتفاقا گذاشته و این مربوط چند ماه پیشه پس سونی اولین سازنده تلوویزون با همچین کانتراستی نیست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دوست عزیز همینه دیگه دقت نکردی اتفاقا اون خبر درست بوده سامسونگ بزرگترین LCD TV دنیا رو ساخته اونی که پاناسونیک ساخته LCD نیست Plasma هست جالبه بدونی که سامسونگ قبل از این تلوزیون پلاسما 102 اینچی هم داشته . در ضمن سامسونگ در حال حاضر بزرگترین فروشنده تلویزیون و مانیتور های LCD در دنیا هست که سال پیش بازار اروپا رو هم در دست گرفت که تا قبلش نبود و پاناسونیک در مقابل سونی و سامسونگ در این زمینه هیچ چی برای گفتن نداره .
نکته جالب دیگه اینه که سونی و سامسونگ بزرگترین کارخونه مشترک ساخت پنل LCD رو با هم دارن و خیلی از پنلهای سونی تولید این کارخونه است .

satttanism
30-08-2008, 17:35
نکته اول در مورد خبر اشتباه این تاپیک بگم اتفاقا قبلا خبری خوندم که سامسونگ تلویزون LCD با اون کانتراست عجیب رو ساخته و برای فروش هم اتفاقا گذاشته و این مربوط چند ماه پیشه پس سونی اولین سازنده تلوویزون با همچین کانتراستی نیست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اولا این خبری که شما گذاشتین مال چند ماه پیش نیست مال ماه پیشه!
دوما اول خبر ذکر شده که سونی وعده این تلوزیون رو در 4ماه قبل داده بوده
سوما کجا نوشته شده سونی اولین سازنده این نوع lcd یه؟ اینجا گفته شده تلویزیون سونی با بالاترین کنتراست دنیا: 1000000:1 دو ماه دیگر عرضه میشود

milky way
30-08-2008, 17:55
اولا این خبری که شما گذاشتین مال چند ماه پیش نیست مال ماه پیشه!
دوما اول خبر ذکر شده که سونی وعده این تلوزیون رو در 4ماه قبل داده بوده
سوما کجا نوشته شده سونی اولین سازنده این نوع lcd یه؟ اینجا گفته شده تلویزیون سونی با بالاترین کنتراست دنیا: 1000000:1 دو ماه دیگر عرضه میشود
آره نگفتین اولین ولی LG هم اتفاقا مثل اینکه همچین تلویزیونی داره از اونجایی که LG و Philips همکاری دارن در زمینه LCD با هم پس philips هم احتمالا همچین تلویزیونی داره .

Pario
30-08-2008, 19:12
سایت the inquirer در معرفی ای سی دی 108 اینچ شارپ (made in japan) از کلمه ای استفاده کرده که جالبه!

Sharp has the biggest LCD TV
CES 007 Samsung and LG are pikers

SHARP IS LAUGHING at both LG and Samsung and their piddling 70- and 100- inch LCDs. Sharp has a 108 inch LCD TV. See? µ

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Japan’s Sharp Corp. introduced on Sunday a 108-inch LCD television, which it says is the largest of its kind.

The announcement, made at the Consumer Electronics Show in Las Vegas, came just hours after Korean rival LG Electronics Inc. said it had developed a 100-inch LCD TV.

Sharp said the new TV would be available in mid-2007 but did not give pricing details.

LCD, or liquid crystal display, is a popular type of flat-panel display technology that consumers have been snapping up over the past year, and high-tech TVs are one of the most important categories at this year’s CES.

The Consumer Electronics Association expects wholesale LCD sales to jump 50 percent to $12 billion in 2007 from about $8 billion in 2006. By contrast, plasma TV sales are seen rising to $6 billion in 2007 from $5.7 billion.

However, LCD units typically cost more than plasma TVs, and therefore have been sold in smaller-screen sizes. LCD displays are most often sold as personal computer monitors.

“Cleary LCD TV is now the undisputed best flat-panel screen technology … with far higher resolution than plasma,” said Toshihiko Fujimoto, president and chairman of Sharp Electronics Corp.

منبع: رویترز

خاطره دوم: 2 سال پیش بابام برای تولدم یه mp3 player سونی 2 گیگا بایت خرید. به بابام گفتم : با این پولی که دادی میتونستی یه mp3 player دیگه با حافظه بیشتر بخری. بابام گفت : هی پسر! اگه قراره فقط نون بخوری نون سنگک بخور! پدربزرگم پدرم و پدرت که خودم باشم این تفکر رو داشتیم که یا یه چیزی رو نمیخریم یا بهترینش رو میخریم! هر وقت خواستی چیزی بخری به این mp3 player نگاه کن و حرفمو فراموش نکن.

اون mp3player تو این 2 سال همیشه تو دستم بوده...

eAmin
30-08-2008, 21:57
دم بابا و پدربزرگهات گرم!!!

الحق که خودت هم به اونها رفتی!:دی

SAEED_BARCELONA
03-09-2008, 15:15
ضمنا این تفکیک کنتراست به داینامیک و استاتیک هم بودار است ( احتمالا چیزی شبیه وات خروجی مجازی و حقیقی است )
دقیقا بوداره. عجب بوئی هم داره. کنتراست داینامیک یه جور حقه تبلیغاتیه و در اصل کنتراست نیتیو(native) واقعیه که خیلی بخواد بالا بره تو Lcd میشه 3000 ولی تو پلاسما بیشتر میشه
----------------
کنتزاست تفاوت بین رنگ سفید و سیاه هست که هر چی بیشتر باشه این دو رنگ بهتر نشون داده میشه. lcd بزرگترین عیبش اینه که رنگ مشکیو درست نشون نمیده!

اینجا گفته شده تلویزیون سونی با بالاترین کنتراست دنیا: 1000000:1 دو ماه دیگر عرضه میشود
البته بهتره بگیم Lcd چون پلاسماهای پاناسونیک چندین ماهه که با کنتراست 1:1000000 تو بازار هستن

پاناسونیک در مقابل سونی و سامسونگ در این زمینه هیچ چی برای گفتن نداره .
برادر من سونیو سامسونگو توشیباو فیلیپسو... دارن جون میکنن که سهم 25%ـی از بازار HDTV که دسته پاناسونیک هستو بگیرن. اونوقت شما میگی پاناسونیک حرفی برا گفتن نداره؟!
--------------------
دوستان با اینکه من خودم طرفدار سونی هستم ولی نمیشه از سامسونگ بخاطر کم کردن قیمت hdtv گذشت.
ولی لا سامسونگ داره با قیمت کم و زیباییه جنساش مردم دنیارو گول میزنه.
خیلیا هم به خاطر اینکه پول زیادی نداره مجبور میشن سونیو کنار بزارنو بیان سامسونگ بخرن. از جمله داداش خودم.
sony W400 کجا samsung A650 کجا

EHHASSATNI
03-09-2008, 21:13
من تو حال sony bravia 46 اینچ دارم و تو اتاق samsung 32 اینچ
خدایی سونی تو تصویر تکه