PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باگ های این برنامه رو به من بگید !

Ho$∑∫N
27-08-2008, 06:48
با سلام خدمت دوستان من یه برنامه دفترچه تلفن نوشتم با امکان ذخیره دائم اطلاعات. می خواستم شما بیایید و باگ های این برنامه رو به من بگید . کد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Ho$∑∫N
31-08-2008, 18:59
پس چی شد؟

کسی نظر نمیده؟

hoax3r
31-08-2008, 22:52
برنامه جالبی شده، اگه امکانات بیشتری بهش اضافه کنی عالی خواهد شد:12:
دلیل نظر ندادن دوستان شاید به خاطر این بوده که هنوز باگی پیدا نکردن:)

شاد باشید

Ho$∑∫N
01-09-2008, 07:32
اتفاقا دارم روش کار می کنم روی بخش ویرایش اطلاعات .

Ho$∑∫N
01-09-2008, 19:36
لااقل پیشنادات خودتون رو بگید قالب طراحی و ... . وقتی برنامه نویسی با ویندوز رو کامل یاد گرفتم تحت ویندوز می نویسمش.

KhepeleSibilo
01-09-2008, 20:20
من فکر کنم دلیل اینکه کسی جواب نداد این هست که دیگه چندین ساله Dos روو سیستم ها نصب نمیشه !

هر چند بار ها تاکید کردم برای یادگیری زبان ، زبانش مهم نیست و باید با پایه ای ها کار شروع بشه. یعنی مطمئن باشین کار درست رو شما انجام می دین

باگ به ایراد توو برنامه میگن، اگر برنامه رو نوشتبن، کامپایل کردین ، کار کرده، پس ایرادی نداره !

پیشنهاد می دم اگر کل این برنامه رو خودتون نوشتین، به حد کافی از چیزی که تحت داس باید یاد میگرفتین معلومات دارین،بهتره به سمت برنامه نویسی ویندوز شروع کنین
زبانش مهم نیست ، بلکه اصولش مهمه، با هر کدوم شروع کنین موضوع رو یاد خواهید گرفت،اما به شخصه Vb6 رو صرفا برای آشنایی با شروع برنامه نویسی تحت Win پیشنهاد می دم، و بعد از آشنایی با محیط به هر زبانی که خواستین کوچ کنین

Ho$∑∫N
02-09-2008, 05:38
توی این انجمن تعداد زیادی از برنامه هایی که نوشته می شن تحت داس هستند. نمی دونم چرا تو ایران سی و سی پلاس پلاس یعنی بازگشت به محیط داس؟ در حالی که این دو زبان مخصوصا C++ قابلیت های کشف نشده ی بسیاری دارن.

شاید درست منظورم رو نرسانده باشم :

همونطور که خودتون می دونید چند نوع خطا در برنامه نویسی وجود داره :

1. زمان کامپایل
2. زمان اجرا
3 . خطاهای منطقی
4. .... ( زیاد هستند)

من می خواستم خطاهای گروه 2 و 3 رو پیدا کنم. مثلا ممکنه داخل برنامه دو تا متغییر به اشتباه مقدار دهی شدن و ...

مطمئن هستید ؟ یعنی برای شروع برنامه نویسی ویندوز آماده ام؟ من حتی هنوز کار با اشاره گر ها رو هم درست بلد نیستم.

من قبلا vb6 رو یاد گرفتم ولی راضی نشدم. برای همین سراغ c++ اومدم. سراغ زبان های دات نتی هم هیچ نمی رم چون دوست ندارم برنامه هام وابسته به دات نت فریمورک باشند. مطمئن باشید اگر بخواهم به سمت زبان دیگری کوچ کنم اون زبانی چیزی جز جاوا نخواهد بود.

KhepeleSibilo
02-09-2008, 14:57
حرفي كه هميشه زدم اينه كه مهمه برنامه نويسي ياد بگيرين نه زيان برنامه نويسيتوضيح تكميلي هم كه مي دم اينه كه اگر شما اسم قيد فعل حرف و... ترتيب جاي گيري و ... رو ياد بگيرين، تمام زبانها رو بلدين،‌اما اگر بشينين با ديكشنري انگليسي ياد بگرين ...مشكل اينه كه اكثرا كار دوم رو مي كنن و با تعصب روي اون ....كاشكه عنوان تاپيك رو جاي باگ، ايرادات يا بهينه كردن اين برنامه يا همچين چيزي ميگذاشتين ... بله، شما براي اومدن به برنامه نويسي ويندوز هم آمادگي دارين،برنامه اي كه نوشتين كاملا نشون مي ده اصول رو درك كردين، ايده ساده اي در نظر بگيرين و برنامه هاي كوچيكي بنويسين، vb عالمي داره، اساس كار كه دستتون اومد ( همون اسم فعل ... ) زبانهاي ديگه رو تست كنين.فعلا قويا براي شروع هيچ كدم از زبانهاي .net رو پيشنهاد نمي دم، پله هاي بعدي و براي برنامه نويسي حرفه اي به اونها روي بيارين، من حتي 70% برنامه هام هنوزم روو زبانهاي قديميه و فقط براي افزايش قدرتم هر از گاهي توو .net ها برنامه مي نويسم

Ho$∑∫N
03-09-2008, 07:30
در ضمن دوستان برنامه ی قبلی رو کمی تغییر دادم و ظاهرش رو زیباتر کردم. شامل دو فایل :

کد کتابخانه ی تعریف شده :

کد خود برنامه :

Ho$∑∫N
04-09-2008, 07:49
دوستان در مورد نسخه ی جدید برنامه هم نظراتتون رو بگید.

hamed valizadeh
04-09-2008, 08:26
می تو نید یک یک قابلیت بزارید که چندین DB داشته باشه. و کاربر بتونه DB دست کنه، باز کنه، ببنده، ویرایش کنه. یا قابلیت تبدبل کردن DB به یک فایل txt خوشگل:

Name Famili Shomareh
----------------------------------
1- Yeki Dota 123

Ho$∑∫N
04-09-2008, 08:27
متوجه نشدم مفصل تر توضیح میدید؟

hamed valizadeh
04-09-2008, 08:30
کدوم رو؟ Db ؟ یا فایل Txt ؟

Ho$∑∫N
04-09-2008, 08:34
در مورد فایل txt که اطلاعات دارم فقط کافیه پسوند .txt رو به آخر نام اضافه کرد به طور پیش فرض که در اون مشکلی ندارم. در واقع مشکلم با db و این عبارت هستش :

Name Famili Shomareh
----------------------------------
1- Yeki Dota 123 __________________

یعنی چی؟

hamed valizadeh
04-09-2008, 08:51
یعنی DB رو به یه فایل شبیه این تبدیل کنه.

Ho$∑∫N
04-09-2008, 09:22
اونوقت برای ذخیره مشکل پیدا می کنم. چون در این صورتی که شما میگید باید مقداری رو به فایلم اضافه کنم. باید روش کار کنم ببینم چی میشه.

Ho$∑∫N
04-09-2008, 09:26
می خواستم بدونم برای تراز ستون ها باید چیکار کنم؟ در ضمن اگه بخوام ویرایش کنم چی؟ باید مقادیر فایل رو داخل یه متغییر بریزم درسته؟ اما متغییر رو چطوری ویرایش کنم؟