PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عجیبترین مشکل pc من(کمک) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

telsat
25-08-2008, 22:56
دوستان وقتی pc رو روشن می کنم تا ویندوز Xp لود شه و زمینه دسکتاب بیاد وقتی که میخواد لود شه یه دفه ریسیت میشه و باید چندبار ریست کنی تا اگه بشه بهد از جندبار ویندوز میاد و گاهی هم بعد از چند دقیقه ریست میشه البته چندبار ویندوز عوض کردم اولاش خوب کار می کنه اما به مرور زمان اینطوری میشه.
دوم: وقتی که می خوام درایوها رو دفراگمنت کنم دریو c میشه اما درایور های d و e و g نمیشن ارور زیر رو میده مشکل pc من چیه؟
متن زیر در دفراگ درایو D هستش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

disk defragmenter has detected that chkdsk is scheduled to run on the volum:(d)
please run chkdsk /f

:41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::4 1::41:

mahdi7610
25-08-2008, 23:11
سلام

ابتدا روی درایو خودتون راست کیک کنید و بعد هم propertise را بزنید و سپس از پنجره باز شده به تب tools برید و سپس دکمه check now را بزنید و بعد هم از صفحه باز شده تیک هر دو گزینه را بزنید و روی دکمه start کلیک کنید .

ممکنه مدتی طول بکشه .

سپس به منوی استارت رفته و روی گزینه run کلیک کنید و بعد هم کلمه cmd را تایپ کنید و سپس کلید اینتر را بزنید تا محیط اون باز بشه .

حالا دستور chkdsk d: /f را تایپ کنید و کلید اینتر را بزنید

موفق باشید

telsat
26-08-2008, 10:15
ممنون دوست عزیز جواب داد. مرسیضمنا ایا سیستم ویروسی شده که این پیغامو می داد؟

mahdi7610
26-08-2008, 10:30
ممنون دوست عزیز جواب داد. مرسیضمنا ایا سیستم ویروسی شده که این پیغامو می داد؟
سلام

نه ویروس نبوده .

احتمالا مدت زیادی بود که درایوهای خودتون را دیفرگ نکرده بودید و باعث شده فایلهای گسسته زیادی توی درایو شما ایجاد بشه . به خاطر همین سیستم عامل قادر نبود درایوهای شما را دیفرگ کنه و با کاری که شما کرید خرابی های احتمالی درایو را از بین برده و درایو را اماده برای دیفرگ کردید .

موفق باشید .