PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حذف کلید برق از ساختمان

aminta
24-08-2008, 13:43
سلام دوستان خسته نباشید
کسی برای حذف کلید نظری داره یا تا به حال در این مورد طرحی داده شده؟

sajadmg
24-08-2008, 20:53
سلام
من یه کنترل از راه دور درست کردم که به رله فرمان میده که قطع و وصل بشن و رله ها با کلید موازیند که با کنترل چراغها را روشن خاموش میکنم. البته چون هنوز کامل نشده کلید ها را هم دارم ولی معمولا ازشون استفاده نمیکنم.
حالا واسه چی میخوای کلید ها رو حذف کنی؟

aminta
25-08-2008, 12:56
میدونی منظورم از حذف کلید اینکه بتونیم با 1 مرکز چند پالسه فرمان بفرستیم تا توی 1 اتاق به جای 5 کلید 1دونه مرکز باشه

e.khafan!
25-08-2008, 13:48
میشه واضح تر بگید ، با این پست قبلی یکمی گیج شدم ... اگر منظورتون اینه که مثلا توی پذیرایی ( اتاق خیلی بزرگ ) 6 تا کلید برای روشن کردن همشون هست تو جاهای مختلف اینا رو تبدیل کنیم به یک کلید ، خوب آره راه های مختلفی هست ، که من یدونه بیسمشو طراحی کرده بودم .

ولی یه سیستم جالب توی یکی از ساختمونا دیدم که هیچ کلیدی تو راه رو ها نبود ، همه ی چراغ ها با کامپیوتر به صورت منطقی روسن و خاموش میشد ، مثلا وقتی در واحد باز میشد ( از داخل ) چراغ راه پله ی به سمت پایین و بالا روشن میشد اب چراغ راهرو و همچجینین آسانسور میومد بالا رو همون طبقه ( البته چراغ راهپله ها وقیت روشن میشد که به سمت اونطرف میرفتین ) ، سیستم فوقالعاده ای بود . طراحیشم فکر نکنم کاری داشته باشه به یه گروه سه یا چهار نفره احتیاج داره ، یکی که بسر گروه باشه و مدار رو به صورت کامپیتبل ببنده یک برنامه نویس و یک آشنا به سخت افزار کامپیوتر

aminta
26-08-2008, 00:08
رست میگی ولی اونی که میگم مانواله یعنی هر وقت که خودت بخوای روشن میشه و ظاهر سیستم سنتی رو حفظ کرده
این سیستمی که شما میگی تقریبا 2 ساله اومده و طرحشم ماله 1 فرانسویست
کنترل توسط مغز ساختمان

e.khafan!
26-08-2008, 12:01
خوب ، اینی که شما میگی کاری نداره ساختنش ، چند تا رله میخواد با یه منبع تغزیه + یه فرستنده ی بیسیم / سیم کشی

میخوای مدرا رو برات درست کنم، عکسشو بزارم ؟ ، فقط یه چیز میمونه اونم این که میخوای با یک دکمه ی 0 و1 کار کنی یا با یک کلید فشاری ، یعنی یه بار بزنی روشن بشه بار دوم فشارش بدی خاموش ....