PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سازگاري هارد و مادربورد

arian_49
22-08-2008, 09:02
دوستان مادربورد من msi pt8 neo هستش تازگي یه هارد سامسونگ( hd322hj از نوع sata) گرفتم ولی بعداز خريد متوجه شدم که مارد بورد من 160 گیگ بيشتر رو نميشناسه
1- اگه bios مادربورد رو از تو سايتش آپديت کنم مشکل حل ميشه ؟
2- اگه مشکل به از طريق آپديت حل نشه راه حلي هست که باهمين مادربورد بتونم از اين هارد استفاده کنم يا نه
چون فروشنده حاضر به تعويض وپس گرفتن نيست

Rainbow
22-08-2008, 10:43
مادربرد شما فکر می کنم با هاردهای Sata 2 سازگار نباشه . هاردهای جدید یک جامپر دارن که شما می تونی هارد رو به حالت
Sata 1 تنظیم کنی . این حالت رو امتحان کنی بد نیست . البته اگه بتونی بایوس رو آپدیت کنی هم گزینه مناسبیه

shahab_blaster
22-08-2008, 11:17
دوستان مادربورد من msi pt8 neo هستش تازگي یه هارد سامسونگ( hd322hj از نوع sata) گرفتم ولی بعداز خريد متوجه شدم که مارد بورد من 160 گیگ بيشتر رو نميشناسه
2- اگه مشکل به از طريق آپديت حل نشه راه حلي هست که باهمين مادربورد بتونم از اين هارد استفاده کنم يا نه
اصولا به حجم فكر نميكنم ربطي داشته باشه همونظور كه دوستمون گفتن بزار رو sata1 و بعدش بايوس رو آپديت كن
با يه هارد با ظرفيت بالا از يه مارك ديگه تست كن شايد هارد مشكل داشته باشه

arian_49
22-08-2008, 11:54
اصولا به حجم فكر نميكنم ربطي داشته باشه همونظور كه دوستمون گفتن بزار رو sata1 و بعدش بايوس رو آپديت كن
با يه هارد با ظرفيت بالا از يه مارك ديگه تست كن شايد هارد مشكل داشته باشه
نه دوست من هارد رو امتحان کردم سالمه راستش بردم همون فروشگاه اونا خودشون تست کردن گفتن هارد 160 رو میشناسه ولی 250 و 320 رو نه
حالا یه مبدل sata مثلا به ide یا sata به usb وجود نداره من بتونم این هارد رو استفاده کنم چون هارد رو پس نگرفتن

javadshahvand
22-08-2008, 12:07

حالت جامپر رو تغییر بده

Rainbow
22-08-2008, 13:07
مبدل SATA به IDE وجود داره . ولی چون بیشتر این مبدل ها تولیدات بی کیفیت چینی هستند باید بگردی جنس خوب پیدا کنی .
اینایی که تو بازار هستن بیشتر برد قرمز هستن و بطور معمول Optical Drive ها رو می شناسن تا هارد
البته من چند وقت پیش یه برد آبی رنگ بدستم رسید که خوب جواب داد
بهرحال اگه رفتی پیش فروشنده و همین بردقرمزها رو داشت بگیر ازشون ولی به شرط که اگه هادرت رو سیستم Detect نشد بهشون
مرجوع کنی ...فکر کنم قبول کنن چون معمولا 24 ساعت مهلت تست می دن