PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درايو هاي من همه ntfs هستند . فرمت نمي شه.

zsj
21-08-2008, 06:59
سلام من يه مشکل داشتم.
درايو هاي من همه ntfs هستند .
ويندوز بهم ريخته مي خوام کلا همه درايو ها رو فرمت کنم از اول يه ويندوز xp نصب کنم.
بوت شدم رفتم تو داس ولي درايو ها فرمت نمي شه.
گفتم ولش دوباره رو همون ويندوز قبلي يه ويندوز نصب مي کنم داشت تا وسط هاي نصب رفت که گفت فايل sis. ... خرابه (يه همچين چيزي).
چي کار کنمم؟
فرق fat با ntfs رو کامل بگيد .ntfs به چه درد مي خوره؟

nw_nk
21-08-2008, 10:55
سلام

1- من يه مشکل داشتم.
ويندوز بهم ريخته مي خوام کلا همه درايو ها رو فرمت کنم از اول يه ويندوز xp نصب کنم.
گفتم ولش دوباره رو همون ويندوز قبلي يه ويندوز نصب مي کنم داشت تا وسط هاي نصب رفت که گفت فايل sis. ... خرابه (يه همچين چيزي).
چي کار کنمم؟

2- فرق fat با ntfs رو کامل بگيد .ntfs به چه درد مي خوره؟

سلام

1- شما سی دی XP رو بزار و باهاش بوت کن. در همون مراحل ابتدایی نصب وقتی درایو C رو انتخاب کردی, گزینه هایی برای فرمت کردن یا نکردن C در اختیارتون قرار میده که می تونید C رو فرمت کامل یا سریع کنید و نصب هم بعدش انجام میشه. در همون مرحله انتخاب درایو حتی می تونید پارتیشن ها رو پاک کرده و دوباره پارتیشن بندی کنید.

2- NTFS کاملا از لحاظ کارایی و امنیت از FAT32 بهتره و محدودیت های کمتری داره. در واقع نسل بعدی اون محسوب میشه.

mahdi7610
21-08-2008, 11:28
سلام من يه مشکل داشتم.
چي کار کنمم؟
فرق fat با ntfs رو کامل بگيد .ntfs به چه درد مي خوره؟
سلام

در این که درایوهاتون ntfs هستند خیلی خوب هستش .

اگه سی دی بوت استفاده می کنید و درایوهاتون توی داس فرمت نمی شه احتمالا به این خاطر هست که شما از بوت 98 استفاده می کنید .
به خاطر این که بوت 98 فرمت ntfs را پشتیبانی نمی کنه و شما باید از بوت xp استفاده کنید .

کپی نشدن فایلهای سی دی ممکنه به دلیل خراب بودن سی دی ( خش یا کثیف بودن ) باشه از یه سی دی دیگه استفاده کنید .

این هم یه مقاله بسیار کامل در مورد ntfs و fat32

اشنايي با سیستم فایل Ntfs و معرفي ويژگي ها و امكانات به طور كامل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید .

ahriman323
07-10-2008, 13:15
اگه سی دی بوت استفاده می کنید و درایوهاتون توی داس فرمت نمی شه احتمالا به این خاطر هست که شما از بوت 98 استفاده می کنید .
به خاطر این که بوت 98 فرمت ntfs را پشتیبانی نمی کنه و شما باید از بوت xp استفاده کنید .

من هم همین مشکل رو دارم
چجوری بوت xp بسازم؟
نمیخوام از CD WINDOWS استفاده کنم