PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Nokia N96 Vs Samsung I8510

M3hrad
21-08-2008, 01:17
من ميخواستم يك گوشي بخرم...
و بين اين دو گير كردم...
نميدونم برا كدوم صبر كنم...
.
.
.
من برام صدا خيلي مهم...
اينترنت...
رووني...(هنگ نكنه...)
شيكي...
راحتي صفحه كليد...
ويه سوال :
آيا بازي هاي I8510 در حد N96 هست؟...(انگيج)...
.
.
.
ممنون ميشم كمكم كنين...:11:

S A M S U N G
21-08-2008, 11:13
اينكه معلومه !

به نظر من i8510 فعلا رقيب نداره .

M3hrad
21-08-2008, 12:11
از نظر صدا كدوم بهتره؟...(بلندي و كيفيت...)
از نظر بازي...
و آيا صفحه نمايش i8510 عرضي ميشه؟...

ali racer
21-08-2008, 12:30
من ميخواستم يك گوشي بخرم...
و بين اين دو گير كردم...
نميدونم برا كدوم صبر كنم...
.
.
.
من برام صدا خيلي مهم...
اينترنت...
رووني...(هنگ نكنه...)
شيكي...
راحتي صفحه كليد...
ويه سوال :
آيا بازي هاي I8510 در حد N96 هست؟...(انگيج)...
.
.
.
ممنون ميشم كمكم كنين...:11:
دوست من ان گیج در انحصار نوکیاست و هیچ گوشی ای نمونه ای نزدیک به بازی های ان گیج رو نداره
چه از لحاظ روانی چه از لحاظ گرافیک و چه گیم پلی ...

ولی از اون طرف 8510 سامسونگ یه کمرا فون فوق العاده اس

نظر شخصی من اینه که بزار این گوشی ها ریلیز بشن
چون اصلا نمیشه فعلا مقایسه (از نوع کاربردی نه عددی !) کرد
هر دوی این گوشی ها از سیمبین 9.3 استفاده میکنن
که مشکلات سیمبین های قبلی رو نداره
ولی هنوز زوده برای مقایسه هر چند که درمجموع 8510 امکانات بیشتری داره

Legend
21-08-2008, 12:58
دوست من ان گیج در انحصار نوکیاست و هیچ گوشی ای نمونه ای نزدیک به بازی های ان گیج رو نداره
چه از لحاظ روانی چه از لحاظ گرافیک و چه گیم پلی ...

ولي علي من هنوز شك دارم...با هك فكر ميكنم بشه...ميتوني به يكي از بچه هاي سامسونگ بگي تست كنه...؟

S A M S U N G
21-08-2008, 16:49
کیفیت صدای N96 رو نمیدونم ولی صدای i8510 از تکنولوژی DNSe استفاده میکنه که کیفیت صدارو تا حد زیادی افزایش میده .

از نظر بازی هم i8510 چیپ ست گرافیکی داره که 2 بازی Asphalt 3 و FIFA 2008 هم فلش روی نصب هستش و مطمئنا بازیهای عالی با توجه به چیپ ستش واسش هستش .

i8510 هم auto-rotate که از گوشیهای نوکیا کاربرد بشتری داره ( محدودیتی در هیچ جای گوشی نداره یعنی همه جای گوشی میتونی صفحه نمایش رو افقی بگیری حتی منو ! )

N96 همون N95 8GB خودمونه که چند وقت دیگه وارد بازار میشه !

مخلصیم .

ali racer
21-08-2008, 19:49
کیفیت صدای N96 رو نمیدونم ولی صدای i8510 از تکنولوژی DNSe استفاده میکنه که کیفیت صدارو تا حد زیادی افزایش میده .

از نظر بازی هم i8510 چیپ ست گرافیکی داره که 2 بازی Asphalt 3 و FIFA 2008 هم فلش روی نصب هستش و مطمئنا بازیهای عالی با توجه به چیپ ستش واسش هستش .

i8510 هم auto-rotate که از گوشیهای نوکیا کاربرد بشتری داره ( محدودیتی در هیچ جای گوشی نداره یعنی همه جای گوشی میتونی صفحه نمایش رو افقی بگیری حتی منو ! )

N96 همون N95 8GB خودمونه که چند وقت دیگه وارد بازار میشه !

مخلصیم .

ان 95 8گیگ و ان 82 و.... قبلا به این چیپ مجهز شده اند که کیفیت باری های ان گیج رو می تونی
ببینی در اون ها ان 96 هم به این چیپ مجهزه و ضمنابازی های ان گیج نوکیا بی رقیب هستند !
و خیلی مونده تا شرکت های دیگه برسن به نوکیا در امر بازی
نمونه اش بازی جدید نوکیا که با موشن سنسور و دوربین و کلید لمسی و کلید های مولتی مدیا تو ان 96 اجرا میشه !!!

امیر جان چیزی که شما میفرمایید اختراع شده و روی ان 82 مدت هاست که مشغول خدمات دهی است (حدود یک سال ) !!!:31:
تو همه ی مونو ها تو هموه ی آپشن ها حتی بازی ها و پلیر گوشی !!
8510 اگه تو همه ی منو ها این امکان رو داشته باشه تازه با ان 82 برابر میشه
فقط نمی دونم چطور میگی بهتر از نوکیا ؟؟!!!!!!!!
تازه گوشی به بازار نیومده رو با گوشی ای که چندین ماهه معرفی شده مقایسه میکنی !!!

در مورد تفاوت های 95 و 96 هم کاملا بحث شده بهتره یه سری به کلوپ ان 96
بزنن تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنین و 96 رو همون 95 ندونین !!!
مثل دی وی بی -----
چیپ صوتی جداگانه پردازش صدا
فلاش دوبل ال ای دی
8 گیگ حافظه بیشتر
سیمبین جدید تر و سخت افزار کم مصرف تر !
و... از تفاوت های 95 و 96 هستند

ولي علي من هنوز شك دارم...با هك فكر ميكنم بشه...ميتوني به يكي از بچه هاي سامسونگ بگي تست كنه...؟

من که تا حالا هیچ خبری نشنیدم و تو هیچ فرومی ندیدم !!!
اگه می شد حتما یکی این کارو میکرد !!

noisymind
21-08-2008, 20:33
من هم ميگم i8510
اگه ميخواي صبر كني واسه N96 ، بهتره همين الان N95 8gig بگيري و صبر جايز نيست.

Legend
21-08-2008, 21:18
ان 95 8گیگ و ان 82 و.... قبلا به این چیپ مجهز شده اند که کیفیت باری های ان گیج رو می تونی
ببینی در اون ها ان 96 هم به این چیپ مجهزه و ضمنابازی های ان گیج نوکیا بی رقیب هستند !

فقط علي جان من يه مورد رو تصحيح كنم...N96 چيپ گرافيكي نداره...و اين يك عيب بزرگ در برابر 95 ها به حساب مياد...

:31::27:

S A M S U N G
21-08-2008, 21:43
در مورد auto screen rotation من نه تا حالا گوشی نوکیا داشتم و نخواهم هم داشت . چیزی که دیدم رو نوشتم !

GSMArena صفحه 3 Preview گوشی i8510 :

It's interesting that unlike Nokia smartphones the auto screen rotation feature doesn't work in the menus. But it's pretty much the only place it's not active. Other than that you can rotate every interface screen.

The Samsung INNOV8 screen rotation is more attractive than the Nokia one. Much like on the Samsung Omnia, the screen of the INNOV8 first zooms out nicely then rotates to landscape and zooms back in.

در مورد بازی هم i8510 ساپورت خوبی داره و میشه گفت مشکلی واسه این نکته نداره .

در مورد N96 و N95 8GB ... به شخصه N95 8GB رو ترجیح میدم .

مخلصیم .

noisymind
21-08-2008, 22:44
در مورد N96 و N95 8GB ... به شخصه N95 8GB رو ترجیح میدم

تاييد ميشه. و برا همين گفتم صبر برا n96 جايز نيست! البته مگه كسي ديزاين مد نظرش باشه.( نه اينكه بگم ديزاينش عالي هست ، سليقه منظورم هست )

تنها حسن N96 در برابر N95 8 ، داشتن پورت كارت حافظه هست. اونم براي كساني كه هميشه نميتونن اطلاعاتشون رو همه جا ببرن.

در مورد i8510 هم نميشه گفت فقط كمرا فون هست!!! علاوه بر اينكه سوپر كمرا فون هست ( يعني تا درصد زيادي كار يك دوربين كامپكت رو انجام ميده) ، اسمارت فون با قابليتهاي بالاست كه ديگه احتياج به توضيح نداره.

R A K I
21-08-2008, 22:51
در مورد auto screen rotation من نه تا حالا گوشی نوکیا داشتم و نخواهم هم داشت . چیزی که دیدم رو نوشتم !

GSMArena صفحه 3 Preview گوشی i8510 :

نقل قول:
It's interesting that unlike Nokia smartphones the auto screen rotation feature doesn't work in the menus. But it's pretty much the only place it's not active. Other than that you can rotate every interface screen
lمنظورش این بوده که برعکس اسمارت فونهای نوکیا که تو منو هم روتیشن دارند i8510 سامسونگ تو منو نداره -- یعنی تو منو نمیچرخه × اکثر چیزا رو میشه چرخوند به جز منو × بعد گفته که استایل چرخش صفحه ماله سامسونگ از ماله نوکیا جذاب تره × اول زوم میکنه بیرون بعد میچرخه دوباره میره تو :31: یعنی زوم میکنه تو .

ali racer
21-08-2008, 22:59
lمنظورش این بوده که برعکس اسمارت فونهای نوکیا که تو منو هم روتیشن دارند i8510 سامسونگ تو منو نداره -- یعنی تو منو نمیچرخه × اکثر چیزا رو میشه چرخوند به جز منو × بعد گفته که استایل چرخش صفحه ماله سامسونگ از ماله نوکیا جذاب تره × اول زوم میکنه بیرون بعد میچرخه دوباره میره تو :31: یعنی زوم میکنه تو .

خواستم پست بدم دیدم این دوستمون که به نظر آشنا هم میاد زحمتشو کشیده:31:

فقط انو اضافه کنم که زوم کردن هنگام روتیت که رویو نوشته ماله سامسونگ بهتره ! ربطی به مدل گوشی و سازنده اون نداره
و مربوط یه سیمبین هستش که تو گوشی فعلی ام (ان 78)
که هنگام روتیت گالری یا منو ها زوم میکنه !

یعنی چون 8510 سیمبینش جدیدتره (9.3 ) روتیت جذاب تری داره نه به دلیل بهتر بودن 8510
و نه به اندازه ان82 که حتی تو پلیر هم با چرخوندن گوشی فول اسکرین میکنه !

S A M S U N G
21-08-2008, 23:42
پس با این وجود من جمله اول رو بد معنی کرده بودم .

در مورد زوم هم که خودش گفته شبیه Omnia هستش . یعنی صفحه نمایش میره عقب و بعد زوم میشه روی صفحه نمایش ب( افقی ) . فکر نکنم ربطی به سیمبیان داشته باشه !

زیر شکل اینو نوشته :
You can rotate pretty much everything except the main menu

همه جای اینترفیش به جز منوی اصلی گوشی .

کلا به نظر من مقایسه این 2 گوشی بی دلیله . دوربین i8510 برگ برنده این گوشی هستش .

i8510 رو باید با 8 نوکیا که چندماه دیگه معرفی میشه مقایسه کرد . ( البته اگه هیچ گوشی معرفی نشه :دی )

Legend
21-08-2008, 23:49
پس با این وجود من جمله اول رو بد معنی کرده بودم .

در مورد زوم هم که خودش گفته شبیه Omnia هستش . یعنی صفحه نمایش میره عقب و بعد زوم میشه روی صفحه نمایش ب( افقی ) . فکر نکنم ربطی به سیمبیان داشته باشه !

چرا..به سيمبيان مربوطه...گوشي N78 الان FP2 هست كه منو ها با 82 و غيره فرق داره...:10:
طبق اخبار فرار براي 82 و 95 ها هم با آپديت به FP2 تغيير كنه..:20:

S A M S U N G
22-08-2008, 00:02
مگه Omnia سیمبیان هستش ؟

اونم همین وضعیت رو داره .

ali racer
22-08-2008, 00:21
مگه Omnia سیمبیان هستش ؟

اونم همین وضعیت رو داره .

نه ولی روتیت 8510 که موضوع ماست به سیمبین بستگی داره !

نکنه می خوای امیر جون بگی سیمبین سامسونگ چون سامسونگه بهتر از سیمبین نوکیاست ؟:31: لول !

S A M S U N G
22-08-2008, 00:29
نه علی جان .

من کلا بحثی بین سیمبیان سامسونگ و نوکیا ندارم .

فقط واسم سوال پیش اومده بود که اگه به سیمبیان بستگی داره پس چرا GSMArena به جای مقایسه با N78 با Omnia مقایسه کرده - اگه با N78 مقایسه میشد بهتر بود چون هر 2 سیمبیان داشتن ! این بود سوال من ! ؟

مخلصیم .

ali racer
22-08-2008, 00:45
نه علی جان .

من کلا بحثی بین سیمبیان سامسونگ و نوکیا ندارم .

فقط واسم سوال پیش اومده بود که اگه به سیمبیان بستگی داره پس چرا GSMArena به جای مقایسه با N78 با Omnia مقایسه کرده - اگه با N78 مقایسه میشد بهتر بود چون هر 2 سیمبیان داشتن ! این بود سوال من ! ؟

مخلصیم .

والا من دلیل اونو نمی دونم که چرا مقایسه نکرده
ولی شاید دلیلش اینه که ان 78 موشن سنسور نداره و تو گالری و بعضی از برنامه ها که
وارد میشی به حالت لند اسکیپ در میاد و روتیت میشه (که البته تو تبلیغ های ان 96 که از 9.3 استفاده میکنه با چرخوندن گوشی این اتفاق میوفته)

من فکر نمی کنم سامسونگ یا هر شرکت دیگه ای بتونه تو سیمبین یا ویندوز موبایل
دست ببره و توش تغییراتی بده (مثلا برای روتیت صفحه )
و این از امکانات سیستم عامل هستش

نکته دیگه ای الان به نظرم رسید
شاید منظور رویو نوسی حساسیت بیشتر و بهتر سنسور شتاب سنج گوشی بود
نه روتیت صفحه !

ravani_13
23-08-2008, 18:41
سلام

1. قا اینجا یکم تعصبی داره بحث میشه .

2. ایا صفحه نمایش i8510 مثل u900 و همه ی سامسونگ ها افتضاحه و بازم تو نور تبدیل میشه به اینه و دیگه هیچی معلوم نیست و ........... ؟

3. ایا صداش واقعا صداش از باقی سامسونگ ها بهتره ؟ ایا تو مایه 95 هست ؟ چون صدای سامسونگ ها افتضاحه .

راستی با اینکه عشق نوکیا هستم و از 90 n که شبیه اجر بود تا 95 داشتم ولی انگار 96 یکم ......... و ارزش عوض کردنش با 95 خودم رو نداره . واسه یکی مثل من که 8 گیگ هم زیاده و اصلا علاقه ندارم توی 2.8 اینچ tv ببینم . راستی دکمه ی دیگه ای نبود که جلوی 96 بزارن ؟ اخه خیلی خلوته .

در کل اگه lcd خوب و صدایی مناسب داشته باشه 100 % از 96 مناسب تره .

S A M S U N G
23-08-2008, 19:21
صدای گوشیهای سامسونگ واقعا مضخرفه به خاطر همین iPhone و iPod از چیپ های سامسونگ استفاده میکنن .

صفحه نمایش گوشیهای سامسونگ هم واقعا مضخرفه به خاطر همین نوکیا از صفحه نمایش های سامسونگ استفاده میکنه . و به خاطر همین هم تو دنیا سامسونگ در LCD حرف اول رو میرنه .

و مرسی که بدون تعصب با موضوع برخورد میکنی دوست عزیز !

ali racer
23-08-2008, 22:25
صدای گوشیهای سامسونگ واقعا مضخرفه به خاطر همین iPhone و iPod از چیپ های سامسونگ استفاده میکنن .

صفحه نمایش گوشیهای سامسونگ هم واقعا مضخرفه به خاطر همین نوکیا از صفحه نمایش های سامسونگ استفاده میکنه . و به خاطر همین هم تو دنیا سامسونگ در LCD حرف اول رو میرنه .

مطمئنی ؟؟؟
منبع ؟

Sasan Info
25-08-2008, 10:22

سلام امیر جان خوبی؟

البته حق با شماست چون صفحه نمایش های سامسونگ واقعا کیفیت خوبی دارن
فقط یه سری مشکل کوچیک مثل ندیده شدن ال سی دی زیر آفتاب هستش

اما اینجور نیست که ال سی دی های نوکیا رو سامسونگ بسازه
نوکیا فقط بطور آزمایشی ال سی دی های سامسونگ رو روی یگسری از گوشی های 6270 گذاشت و دیگه هیچ

در مورد صدا هم نظری نمیدم(امیدوارم گوشی بعدیم کیفیت صدای خوبی داشته باشه)(اونم سامسونگه)

ممنون

mahtabseif_ms
30-08-2008, 15:33
n 96 بهتره.
دوست داری اونو بخر.