PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک برای رفع دو مشکل در آپلود شدن وب سایت

Perpetual
20-08-2008, 21:22
سلام به همه
1)من وقتی وب سایتم رو آپلود کردم تو اینترنت اون صفحه ای رو که با نرم افزار
Microsoft Visual Web Developer 2005 Express Edition
صفحه اول قرار داده بودم اجرا نشد و بصورت دستی نوشتمش تو url و اومد اما من اینو نمی خوام
خوب حالا چطور میشه یه صفحه رو صفحه خانگی کرد ؟؟؟
یعنی وقتی من نوشتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](11).gifi.com ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) صفحه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ظاهر بشه یا اگر جور دیگه باشه عیبی نداره .
اینم بگم که وب سایتم رو باasp.net2 نوشتم و دات کامه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
2)وقتی می خوام یه چیزی تو بانک اطلاعاتیم وارد کنم (تو اینترنت رو می گم) ارور زیر رو می ده و دیگه هیچ صفحه ای رو نمی تونم باز کنم !!!
اینم بگم که بانک اطلاعاتیم از نوع sql است .
Runtime Error

Description: An application error occurred on the server. The current custom error settings for this application prevent the details of the application error from being viewed remotely (for security reasons). It could, however, be viewed by browsers running on the local server machine.

Details: To enable the details of this specific error message to be viewable on remote machines, please create a <customErrors> tag within a "web.config" configuration file located in the root directory of the current web application. This <customErrors> tag should then have its "mode" attribute set to "Off".

<!-- Web.Config Configuration File --><configuration> <system.web> <customErrors mode="Off"/> </system.web></configuration>

Notes: The current error page you are seeing can be replaced by a custom error page by modifying the "defaultRedirect" attribute of the application's <customErrors> configuration tag to point to a custom error page URL.

<!-- Web.Config Configuration File --><configuration> <system.web> <customErrors mode="RemoteOnly" defaultRedirect="mycustompage.htm"/> </system.web></configuration>

لطفا کمکم کنید، ممنونم

Ultimator
21-08-2008, 13:23
مورد اول باید اسم فایلتون default.aspx باشه
------
این خطا نشون میده که یک خطایی در یک جایی بوجود اومده و خود خطا رو نشون نمیده باید تو وب کانفیگ

<customErrors mode="Off"/>
رو در جای مناسب که تو همین خطا بهش اشاره شده قرار بدید تا ارور ها رو نمایش بده
احتمالا خطا مربوط به کانکشن استرینگتونه

Perpetual
21-08-2008, 18:23
بسیار متشکرم
مورد اول رفع شد:10:
در مورد دومی اینو بگم که بانک اطلاعاتی رو با خود web developer درستش کردم و اون خودش فایلهای بانک اطلاعاتی رو توپوشه ی App_Data قرار داد !!
آیا باید تو پوشه ی خاصی اونا رو آپلود کنم یا جای خودشون خوبه ؟؟:41:
از توجهتون ممنونم

Ultimator
21-08-2008, 19:50
همون جایی که هست مناسبه شما فعلا اون تغییر رو تو وب کانفیگ انجام بدید تا ببینیم اروری که نشون میده چیه

Perpetual
23-08-2008, 18:25
سلام
من اون کارو کردم ولي بازم همون صفحه رو ديدم
وب کانفيگ من بصورت زيره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اون قسمتشو درستش کردم و کانکشن بانک اطلاعتي ها رو چک کردم و درست بودند
بانک اطلاعاتي اول
من اومدم يک پروسه ورود کاربر ايجاد کردم که اسمش ASPNETDB.MDF هست
بانک اطلاعاتي دوم
به روش خود نرم افزار يه بانک اطلاعاتي با نام sefaresh.mdf درست کردم
وقتي مي خوام کانکشن استرينگ ديتاسورسمو براي سفارشات (sefaresh.mdf) تنظيم کنم سه گزينه زير رو مي بينم
ConnectionString
ASPNETDB.MDF
<New Connection...>
که من چون قبلا موقع ساخت بانک اطلاعاتي کانکشن استرينگ بانک اطلاعاتي سفارشاتمو دست کاري نکردم ConnectionString رو انتخاب کرده ام
عجيب اينه که وقتي مي خوام با يه يوزر لوگين بشم بازم همين صفحه(خطا) مياد، چونکه ديگه کانکشن استرينگ اين بانک اطلاعاتي رو خود نرم افزار تنظيم مي کنه
آيا اين مشکل ممکنه از اسم بانک اطلاعاتي باشه اخه هروقت روي بانک ااطلاعاتي کليک مي کنم تو بخش پروپرتيس آدرس زير رو تو خاصيت name اون مي بينم
E:\WEBSITE2\APP_DATA\ASPNETDB.MDF
که آدرس خود محل ساخت بانک اطلاعاتي وب سايته در حالتي که آپلود نشده و تو هارد کامپيوتره
لينک ثبت سفارش براي امتحان شما
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

_H2_
23-08-2008, 19:36
سلام
شما یک مشکل قدیمی دارید که خیلی ها اول کار دچارش میشوند.
دیتابیس های sqlserver با کپی شدن در سرور کار نخواهند کرد.

سرور شما باید در ذات sqlserver را پشتیبانی کند (در سرور نصب باشد) و به شما یک کنترل پنل ویژه برای sqlserver بدهند.
برای اطمینان از اینکه هاست شما sqlserver را ساپورت میکند یا میتوانید با هاستینگتان تماس بگیرید و بپرسید و یا به سایتشان سر بزنید یا ببینید در کنترل پنل تان ایکون مخصوصی وجود دارد یانه؟

در ضمن، هیچگاه روی یک سرور وب نسخه SQLEXPRESS نصب نمیکنند و اصلا امکان AttachDbFilename هم نخواهید داشت.

بعد اگر هاست شما sqlserver را ساپورت میکند، شما باید دیتابیستان را در همان سرور بسازید، نه اینکه در کلاینت بسازید و به سرور کپی کنید.
البته نرم افزارهای کمکی برای ساخت دیتابیس سرور از روی نمونه کلاینت هم وجود دارد.

Perpetual
23-08-2008, 21:24
از پاسخ شما ممنونم
حالا این نرم افزارهای کمکی که ذکر کردید اسمشون چیه
آیا کار کردن با اونا سخته یا اموزششونو هست
لطفا توضیح بدید

_H2_
24-08-2008, 12:51
سلام
بهترین گزینه SQL Server Management Studio است.
نسخه کامل امکانات بیشتری دارد ولی نسخه رایگان express هم بد نیست.
این لینک دانلود Express-SP2 است

بعد هم باید از ConnectionString شبیه این استفاده کنید

==============
اگر سرور sqlserver شما مجزا باشد یا حداقل اجازه کانکشن راه دور هم بدهد، خیلی خوب و ساده میشود.
دیتابیس کلاینت رابه کمک نرم افزار فوق Attach کنید
Root->Databases->RightClick->Attach
بعد هم همزمان به سرور هم وصل شوید.
Root->RightClick->Connect

حال که هر دو دیتابیس را در صفحه دارید، راه های مختلفی برای انتقال اطلاعات و ساختارها را دارید.
نسخه کامل نم افزار فوق امکاناتی مثل Import/Export هم دارد.
شما میتوانید یک دستور شبه اسکرییپ T-SQL از دیتابیس اصلی کلاینت بسازید.
Root->Databases->/Databasename/->RightClick->Tasks->Generate Scripts

بعد این دستور را در دیتابیس سرور اجرا کنید تاتمام جداول و ساختارهای دیگر ساخته شوند.

راه ساده دیگر هم Backup/Restore است، که گرچه تا حالا استفاده نکردم، ولی احتمالاً ساده تر است، یک Backup از کلاینت و یک Restore در دیتابیس سرور!
Root->Databases->/Databasename/->RightClick->Tasks

Perpetual
24-08-2008, 14:42
سلام
ببخشيد که دوباره سوال مي پرسم
منظورتون از "يک دستور شبه اسکرييپ T-SQL " چيه ؟!
يا مثلا گفتيد "Backup از کلاينت" منظورتون همون ASPNETDB.MDF هست يا "Restore در ديتابيس سرور" ديتابيس سرور کجاست ؟
لطفا اگه امکان داره براي من يه کمي توضيح بديد .

_H2_
24-08-2008, 20:31
سلام

آدرس هايي مثل Root->Databases->/Databasename/->RightClick->Tasks->Generate Scripts
که داديد مال نرم افزاره ديگه ، نه ؟

تمام این شرایط و مسیر دستورات که گفتم مربوط به همان برنامه معرفی شده بود.

منظورتون از "يک دستور شبه اسکرييپ T-SQL " چيه ؟!
چیزی شبیه این کد، که اگر اجرا شود یک جدول به نام TBL و یک View به نام TBL_ می سازد.

شما میتوانید با پیگیری فرمان زیر در نرم افزار فوق الذکر، یک اسکریپ نظیر دیتابیس خود تولید کنید (چیزی شبیه کد بالا که خودکار ساخته میشود) و با اجرای این اسکریپت در سرور جداول و دیگر اشیا ساخته میشود.
Root->Databases->/Databasename/->RightClick->Tasks->Generate Scripts

يا مثلا گفتيد "Backup از کلاينت" منظورتون همون ASPNETDB.MDF هست يا "Restore در ديتابيس سرور" ديتابيس سرور کجاست ؟
شما اول باید دیتابیس ASPNETDB.MDF را در رایانه خود attach کنید.
Root->Databases->RightClick->Attach

تا تازه بتوانید در نرم افزار Management دیتابیستان را ببینید و استفاده کنید.
البته بعد باید برای کار کردن برنامه تان در رایانه خودتان هم ConnectionString را اصلاح کنید

بعد میتوانید با پیگری فرمان
Root->Databases->/Databasename/->RightClick->Tasks->Backup

از دیتابیس ASPNETDB خود یک پشتیبان تهیه کنید،
(تا اگر یک زمانی به خاطر مشکلی و یا ایراد عامل انسانی و... اطلاعاتش از دست رود بتوانید آن را برگردانید.)
ولی بعد می آیید و در دیتابیس سرور دستور زیر را میدهید
Root->Databases->/Databasename/->RightClick->Tasks->Restore
نتیجه ان میشود که دیتابیس سرور عین دیتابیس کلاینت میشود.

حالا مشکلی که با سرور ندارید، الآن دسترسی به sqlserver سایتتان دارید؟؟؟؟؟
==============
ضمناً، دوست عزیز، نیاز نیست سوالتان را در پروفایل من هم جداگانه بپرسید،
چون به علت قابلیت اشتراک تاپیکها،
شما یا هر کس دیگری به محض آنکه پست و نوشته جدیدی در تاپیک بدهید، تا من به سایت وصل شوم متوجه میشوم.
و نیازی به کپی و تقبل زحمت بیشتر و فرستادن مجزای سوال در پخش پروفایل نیست.
راحت باشید، غریبی نکنید، تاپیکتان خودتان است!!!

موفق باشید.

Perpetual
24-08-2008, 23:16
سلاااام
بازم نگرفتم
اونجا که گفتید "با اجرای این اسکریپت در سرور جداول و دیگر اشیا ساخته میشود" کجا ساخته می شن و این اسکریپته در کجا و چطور اجرا می شه .
مثلا من از details view و gride view استفاده کردم و می خوام همون طوری که بودن باشن(بمونن)

_H2_
25-08-2008, 09:52
سلام

..کجا ساخته می شن ...
شما کجا میخواهید جداول ساخته شود؟ خوب در دیتابیس سرور.

.. این اسکریپته در کجا و چطور اجرا می شه ...
1- با همان برنامه Management میتوانید (Root->Databases->/Databasename/->RightClick->New Query)
2- حتماّ در کنترل پنل ارتباطی شما با sqlserver سایتان که آدرسش را از هاستینگتان دریافت کرده اید، گزینه ای برای اجرای دستورات SQL وجود دارد.
3- میتوانید با یک نمونه برنامه موقت و با شی Command هم دستورات را اجرا کنید.
و...
==============
اصلاً
- اگر خواستید میتوانید بیخیال اینها هم شوید و اگر جداول و اشیایتان کم است، خودتان دستی یکبار دیگر آنها را در کنترلر پننل sqlserver سایتان بسازید. (آدرس صفحه وب ورودی اش را باید از کنترل پنل اصلی سایت پیدا کنید یا از هاستینگتان بپرسید.)

- اگر هم مایل بودید و خواستید و الآن sqlserver ساییتان هم فعال است، میتوانید آدرس وب ورودی مدیریت sqlserver تان و user و pass را به همراه ASPNETDB برایم pm کنید، تا خودم برایتان درستش کنم، بعد میتوان user و pass را عوض کنید.

Perpetual
25-08-2008, 18:03
یعنی هیچ راه دیگه ای نیست تا از این فایل هایی که تو سایت آپلود کردم استفاده کنم (sefaresh.mdf ,ASPNETDB.MDF)و باید از دوباره بانک اطلاعاتی هام رو بسازم و تمام اشیا ام (details view و gride view)رو به اونا متصل کنم
در باره نظرات دوستانتون ممنونم اگه خودم نتونستم:2:حتما از شما دوست عزیز کمک می گیرم:11:

_H2_
25-08-2008, 19:09
سلام

یعنی هیچ راه دیگه ای نیست تا از این فایل هایی که تو سایت آپلود کردم استفاده کنم
مگر اینه سرور اختصاصی داشته باشید.

باید از دوباره بانک اطلاعاتی هام رو بسازم و تمام اشیا ام
اگر بتوانید آن نرم افزار را دانلود کنید، بالاخره با کمی پیگری و ور رفتن، دستتان می آید، چه طور کار میکند، زیاد پیچیده نیست.