PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساخت setup برای برنامه

بهرام_62
20-08-2008, 21:15
سلام من چند تا سوال دارم
1.اگر از هیچ dll و OCX استفاده نکنیم و برنامه ای با ویژوال بیسیک بنویسیم چه فایل هایی باید روی کامپیوتر باشد تا آن برنامه اجرا شود
2.آیا میشه به وسیله خود برنامه این فایل ها رو در کامپیوتر شخص در پوشه سیستم 32 ریخت یعنی در زمان لود شدن فرم مادر یا همون form1 این فایل ها رو زا app.path کپی کنیم در پوشه مخصوصش
3.ایا این فایل ها از همون اول برنامه مورد نیازند؟ یعنی اگر این فایل ها نباشند اصلا برنامه اجرا نمیشه؟ یا فقط بعضی از کد ها اجرا نمیشن؟
4.آیا برنامه ای هست مثل Package & Deployment Wizard باشه ولی اجازه بده Setup برنامه ات را خودت طراحی کنی؟ و به صورت فارسی و امکانای که Setup برنامه های پیشرفته دارن رو داشه باشه،و فارسی رو هم ساپورت کنه

ممنون میشم یکی جواب بده:10:

kourosh_sos
20-08-2008, 22:58
با سلام
دوست عزيز اگه برنامه شما داراي فايل هاي كمكي DLL يا OCX هستش براي اجراي برنامتون وجود اين فايل ها ضروري هستش وگرنه با خطاي RunTime مواجه ميشين در مورد ساخت برنامه Setup خدمتت عرض كنم كه از طريق خود ويژوال بيسيك ميتوني براي برنامت Setup درست كني ولي نه بصورت حرفه اي فقط براي اينكه كارت راه بيفته اما اگر ميخواي خيلي حرفه اي طراحي كني بهتره از سري برنامه هاي Inastallshalid استفاده كني يه راه ديگه هم اينكه از طريق خود ويندوز XP يه برنامه نصب خيلي ساده درست كني كه حجم برنامتم پائين مياره

m_diamond67
21-08-2008, 08:54
خيلي ممنون از راهنماييتون

بهرام_62
21-08-2008, 22:28
مرسی کورش جان
ولی درست منظورم رو نفهمیدی
من گفتم دیگه هیچ فایل dll و ocx ندارم توی برنامه
می خوام بدونم آیا بازم برنامه در کامپیوتری که ویژوال بیسیک بر روش نصب نشده خطا نمیده؟
در حقیقت می خوام بدونم خود وی بی فایل dll نداره که توی همه برنامه هاش لازم باشه
منظورم اینه که بالاخره کد هاش رو باید از توی یک dll بخونه یا نه؟
یکی به من جواب کامل بده لطفا

Smafias
22-08-2008, 00:34
سلام!

فکر کنم منظورتون رو فهمیدم :دی

ببین وی بی 6 برای اجرای برنامه احتیاج به فایل MSVBVM60.DLL داره.
اسم این فایل مخفف Microsoft Visual Basic Virtual Machine 6.0 هستش.

این فایل در پوشه system32 موجود است.

هم میشه برای اجرای صحیح برنامه اونو توی پوشه system32 مقصد کپی کرد -- و هم میشه اونو بندازی کنار برنامت (یعنی همون مسیر app.path)

برای ساختن Setup حرفه ای میشه از برنامه های متعددی مثل اونی که دوستمون اشاره کرد : Install Shield
یا Setup Factory که کار باهاش آسونتره و ... استفاده کرد.

امیدوارم که مشکلت حل بشه.
سوالی بود بپرس :11:

MrJamshidy
22-08-2008, 06:32
برنامه ای که با وی بی مینویسی تا زمانی که اولین فرم لود یا همون بارگذاری نشده نه به DLL و نه به OCX احتیاج داره پس این بهترین زمانه که DLL ها و OCX های مورد نیاز رو در هر جا که مایل باشی ایجاد و ثبت کنی

برای مورد اول میتونی از Sub Main استفاده کنی حالا چطور؟
از پنجره Project Properties و از منو آبشاری Startup Object گزینه Sub Main رو انتخاب کنید

یک ماژول به برنامه اضافه کنید

به ماژول اضافه شده یک رویه اضافه کنید با نام Main
Public Sub Main()
Or
Sub Main()
بعد کد های مورد نیازتون رو به برنامه بدید
End Sub
دیگه ریسورس رو زیاد در موردش بحث شده سرچ کنید
برای ثبت کردن DLL ها یا OCX ها از داخل برنامه میتونی از این کد استفاده کنی
Shell "regsvr32 " & Chr(34) & Address & Chr(34) & " /s"

بهرام_62
22-08-2008, 16:42
از همه دوستان متشکرم
فکر کنم به جوابم رسیدم

برنامه ای که با وی بی مینویسی تا زمانی که اولین فرم لود یا همون بارگذاری نشده نه به DLL و نه به OCX احتیاج داره پس این بهترین زمانه که DLL ها و OCX های مورد نیاز رو در هر جا که مایل باشی ایجاد و ثبت کنی
یعنی قبل از اینکه فرم درست بشه
و توی همون sub main
هر کدی که بخوام می تونم اجرا کنم
مثلا می تونم api رو فراخوانی کنم
و یا فایلی رو باز کنم؟
یا ار حافظه res برنامه فایلی رو بریزم روی سیستم شخص استفاده کننده؟

اگه اینجوری باشه که خیلی عالیه
اصلا می تونم با خود ویژوال بیسیک برای برنامم setup درست کنم؟
لطفا جوابم رو زود بدین که خیلی خوشحالم می کنین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خيلي ممنون از راهنماييتون

خیلی ممنون از تشکرتون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بهرام_62
22-08-2008, 16:46
ضمنا Smafias جان هر چی دکمه تشکر رو برات می زنم وقتی دوباره صفحه رو refresh می کنم می بینم تشکری از من برات ثبت نشده
نمی دونم قضیه چیه
در هر صورت فکر نکنی از بی معرفتی منه مشکل از فرومه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pascal
23-08-2008, 06:47
سلام دوست عزيز براي ساخت setup از برنامه setup facroty استفاده كن خيلي بهتره هم فارسي مي توني استفاده كني هم خودت همه چيز رو مي توني طراحي كني و هم اينكه فايل ها و dll هاي مورد نياز رو خودش جمع آوري مي كنه فقط كافيست فايل project را به برنامه بدي بقيه كارها به آسوني حل ميشه

بهرام_62
24-08-2008, 20:59
سلام دوست عزيز براي ساخت setup از برنامه setup facroty استفاده كن خيلي بهتره هم فارسي مي توني استفاده كني هم خودت همه چيز رو مي توني طراحي كني و هم اينكه فايل ها و dll هاي مورد نياز رو خودش جمع آوري مي كنه فقط كافيست فايل project را به برنامه بدي بقيه كارها به آسوني حل ميشه

مرسی ولی من به جواب این سوالم رسیدم حالا یکی به این جواب بده:

یعنی قبل از اینکه فرم درست بشه
و توی همون sub main
هر کدی که بخوام می تونم اجرا کنم
مثلا می تونم api رو فراخوانی کنم
و یا فایلی رو باز کنم؟
یا ار حافظه res برنامه فایلی رو بریزم روی سیستم شخص استفاده کننده؟

اگه اینجوری باشه که خیلی عالیه
اصلا می تونم با خود ویژوال بیسیک برای برنامم setup درست کنم؟
لطفا جوابم رو زود بدین که خیلی خوشحالم می کنین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]