PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : زبان های برنامه نویسی مورد نیاز الکترونیک؟

saee
19-08-2008, 22:15
لطفا به این دو سوال پاسخ بدید:
1-یک مهندس الکترونیک چه زبانهای برنامه نویسی باید بداند؟
2-یک مهندس الکترونیک چه زبانهای برنامه نویسی بداند خوب است؟

farzadsw
20-08-2008, 08:47
تو ایران که هیچ بایدی وجود نداره!
ولی به نظر من c/c++ و VHDL رو بلد باشی خیلی کاربرد داره.

sajadmg
20-08-2008, 15:46
سلام
اول از همه که باید یکی دوتا زبان برنامه نویسی واسه میکرو کنترل ها رو فول باشی بعد اگه خواستی برنامه نویسی کامپیوتر کارکنی بهترین گزینه به نظر من Borland c++ builder هست چون خیلی راحت تر با سخت افزار ارتباط برقرار میکنه چیزی که شما به عنوان مهندس الکترونیک احتمالاخیلی واست مهمه.

fati barghi
21-08-2008, 08:29
alave bar C++ az nazare man matlab vase ye mohandese bargh moheme.........albate khode manam karbordesho daghighan nemidonam vali to daneshgahe ma(guilan) dare tadris mishe...mankhode man kheyli vaghte mikham matlab yad begiram vali tahal ke natonestam

farzadsw
24-08-2008, 09:51
سلام
اول از همه که باید یکی دوتا زبان برنامه نویسی واسه میکرو کنترل ها رو فول باشی بعد اگه خواستی برنامه نویسی کامپیوتر کارکنی بهترین گزینه به نظر من Borland c++ builder هست چون خیلی راحت تر با سخت افزار ارتباط برقرار میکنه چیزی که شما به عنوان مهندس الکترونیک احتمالاخیلی واست مهمه.
همونطور که نظر بقیه دوستان رو هم دیدی بهترین زبان برنامه نویسی برای الکترونیک همون c هست.در ضمن اگه c رو بلد باشی با همه ی میکرو کنترلر ها هم میتونی کار کنی(چون همشون کامپایلر c دارن) و تقریبا هیچ وقت به اسمبلی نیاز پیدا نمی کنی.
اگه میخوای ++c/c رو یاد بگیری، مستقل از کامپایلر خاصی یاد بگیر تا بتونی با همه ی کامپایلر ها کارکنی(البته بهترین کامپایلر همون borland c++ builder هست)
VHDL هم برای کار با FPGA حتما لازم میشه.

در ضمن متلب (نه مطلب!!!) برنامه هست نه زبان برنامه نویسی!

hamidrezamaddah
25-08-2008, 08:04
به نظر من هم اگه c یاد بگیری کارت راه میفته. verilog هم مثل c میمونه و میتونی اونو بعدا بهتر یاد بگیری.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amin 3gp
02-09-2008, 02:37
اسمبلی برای اشنایی با سخت افزار و نحوه کارکرد سخت افزار (8051)
C مورد نیاز برای Avr و PIC .
اگه خواستی بازی هم بکنی Basic رو یاد بگیر ;دی
VHDL هم برای FPGA که مهمترینه برای یک مهندس الکترونیک