PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تکنولوژي جديد اينتل: زنگ خطر براي Pc ها!

mobin
17-08-2008, 16:59
همكاران سيستم - اينتل روز پنج شنبه، پانزدهم اوت، از تکنولوژي تازه‌اي پرده برداري کرد که کاربران را قادر مي سازد از راه دور رايانه هاي خود را روشن کرده و به اسناد تجاري و فايل‌هاي صوتي خود دسترسي پيدا نمايند.

سايت computerworld ضمن انتشار جزئيات مربوط به اين تکنولوژي جديد که از قضا در مصرف انرژي نيز بسيار مقرون به‌صرفه‌تر از تکنولوژي قبلي است، آن را "زنگ خطري براي PC ها" عنوان کرده است.

در همين رابطه شرکت اينتل و سازنده اين تکنولوژي مي‌گويد: تکنولوژي Remote Wake اين شرکت به مادِربوردهاي اينتل اضافه خواهد شد.

"دن اولدز" (Dan Olds)، از تحليل‌گران شرکت گروه مشاورين گابريل Gabriel Consulting Group))، در اين باره مي گويد: اين تکنولوژي و پيشرفت ناشي از آن، حاصل سال‌ها تجربه‌اندوزي در دنياي سِرورها است.
در سِرورها، شما چيزي داريد بنام service processor که هميشه فعال بوده و مي‌تواند کاري همچون کار ناظم سيستم را انجام دهد؛ يعني انجام راه‌اندازي مجدد(reboot) و امکانات عيب شناسي(diagnostic). بدين ترتيب دسترسي از راه دور (remote access) براي رايانه‌هاي خانگي شما تکميل شده است. شما از هم اکنون مي‌توانيد شروع کنيد اما، رايانه‌هاي شما بايد به طور تمام وقت روشن باشند؛ حالت sleep mode نمي‌تواند فعاليت‌هاي از راه دور را به خوبي پشتيباني کند."

اينتل در ادامه افزوده است: در اين تکنولوژي تجهيزات رايانه‌اي از نظر انرژي نيز کاراتر از زماني هستند که PCها در حالت sleep mode قرار داشتند.
آليس اچ چِنج" (Alice H. Change) مديران اجرايي CyberLink در اين باره طي بيانيه اي اظهار داشت: اين تکنولوژي، کاربران را همچنين قادر مي‌سازد تا همزمان با دسترسي راحت به فايل‌هاي خود ، ميزان اتلاف انرژي را نيز کاهش دهند."

شرکت Jajah Inc که يک سازنده تجهيزات تلفني سيار است نيز در سايت اينترنتي خود آورده است که تصميم دارد از اين تکنولوژي شرکت اينتل، به طور اساسي و پايه‌اي در ساختار محصولات خود استفاده کند.

Remote Wake رايانه‌هاي خانگي را قادر خواهد ساخت با انجام يک تماس تلفني VoIP call، از حالت Sleep mode خارج شده و به کاربران از راه دور امکان دسترسي به: برنامه‌هاي زنده تلويزوني، فايل هاي عکس، فيلم و موسيقي از طريق CyberLink Corp که براي استفاده از همين تکنولوژي جديد برنامه ريزي شده است، را مي‌دهد.

EHSANRF
17-08-2008, 19:46
چه فایده مهم اینه که کامپیوتر خاموش باشه! با ریموت یا همون کنترل از راه دور روشنش کنی! اون هم کجا توی شهر دیگه! بعدش یه عکس از فلان درایوت رو ایمیل کنی برای خانوم یا آقای ایکس!

taia
18-08-2008, 09:37
این خبر مال کی هست؟
من متوجه امر مهمی نشدم! خوب لپ تاپ رو برای همین اختراع کردند! لپ تاپ که هیچ! الآن دیگه تلفن های همراه هم قابلیت حمل اسناد با حجم های بسیار بزرگ رو دارند!
چه نیازی هست که شما از راه دور وصل شید به کامپیوترتون و اسناد یا فایلهای صوتی را دستکاری کنید!
عجب!
من خودم الآن لپ تاپم رو سرور کردم و هر جا که نیاز باشه با وارد کردن ip خصوصیم به فایلهایی که می دونم شاید نیازم بشه دسترسی دارم!
من فکر می کنم در ترجمه ی این خبر کمی مشکل هست! وگرنه که این کجاش تکنولوژی هست؟!