PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ا سوال درباره ولتمود 7900GT ا

ForceX
16-08-2008, 04:06
دوستان سلام والا من تو چندصدتا فروم خارجی گشتم تا چند مورد در مورد آورکلاک کارتم 7900GT بدونم البته اور بصورت ولت مد خودم به یه جاهایی رسیدم ولی بازم کمک میخام یه فن خوب هم واسه کارت خریدم از نظر دما مشکل ندارم فقط میخام بالای 1.6 بهش ولتاژ بدم حالت دیفالت 1.2 هست یه جورایی تو این عکس گیرم ببینید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خب اول گیر بنده اینجاست که اسن مقاوت 50 کیلو اهم (نمدونم درست گفتم واحد مقاوت کیلو اهمه؟) از کجا گیر بیارم بعد تو گام اول منظور از N و W چی هست (منظور شمال وجنوبه؟)
دوم اینکه کس میتونه بگه که Ground کجا هست منظور کجاست یعنی میشه هر جای پلاستیکی رو گراند فرض کرد و اینکه بار GROUND یا همون GND منفیه دیگه
اگه در این دو مورد منو روشن کنین خیلی ممنون میشم
البته عرض کنم من راه ساده برای بالا بردن ولتاژ تا 1.55 که نسبتا ساده هستو پیدا کردم

راستی ببینید شما کلا تو ایران یا تو الکتریکی ها چیزی بنام مدار کش یا همون circuit writer دیدید چیزی شبیه خودکار هست یا به عبارتی مثل غلط گیر هست ولی مایع داخلش رسانا هست با این وسیله میشه راحت قسمتای مختلفی مدارو بهم اتصال داد شما کدوم راهو میگید
لحیم کاری ؟
یا
یا گیر اوردن این وسیله نایاب؟
البته اگه کسی داره میفروشه یا میدونه کجا میفروشند به ما بگه ممنونش میشم

اینم لینک صفحاتی که من توش گشتم شما هم اگه یه نگاهی بندازیدو چیز بیشتری بفهمیدو منو از تو منگنه درارید ممنون میشم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

من نمیدونم کلا این کارا چهقدر تو ایران رواج داره ولی اگه لینک اولی رو که دادم مربوط به تاپیک هست رو از اول بخونید یه جورایی شاخ در میارید در واقع تو این تاپیک اولین نفری که این کارتو ولت مد کرده رو میبینید و شاید تعجب کنید که چه مخی داره و چه قدر پی گیرش بوده که اومد بدون ترس رو یه کارت 300 دلاری اون زمان کار کرده
من هیچ ترسی بابت سوختن ندارم ولی یه مقدار ابهامات دارم که باس رفع کنم اگه اساتید بتونن دست مارو بگیرن ممنون میشم

Stream
16-08-2008, 12:52
سلام
پستتون رو از تاپیک اورکلاک جدا کردم تا جدا دربارش بحث بشه...

هرجا گفته یک محل رو Ground کنید یعنی به یک نقطه Ground روی برد وصلش کنید. (فرقی نمی کنه کجا باشه فقط Ground باشه)

CircuitWriter Pen هم توی بازار هست، برای خرید مقاومت و CircuitWriter Pen به فروشگاه های لوازم آزمایشگاهی الکتریکی توی جمهوری مراجعه کنید اکثرا ماژیک نقره دارند که ازش میشه به عنوان CircuitWriter Pen استفاده کرد.

MicroSystem
16-08-2008, 14:53
من يه مدت دنبال CircuitWriter Pen بودم همه جا رو هم زيررو كردم حتي از چند تا مهندس الكترونيك پرسيدم گفتند تو ايران نيست.
من مادبردم رو ولت مد كردم با هويه بايد بگم كه كار خيلي خطرناكيه چون يكي از اين مكعب كوچولوها كه خازن هست جدا شد و قاطي سيم لحيم شد مدارچاپي برد هم بلند شد
هرچند كه من يه خازن معمولي خريدم و بجاش لحيم كردم و درست شد.

ForceX
16-08-2008, 22:38
سلام
پستتون رو از تاپیک اورکلاک جدا کردم تا جدا دربارش بحث بشه...

هرجا گفته یک محل رو Ground کنید یعنی به یک نقطه Ground روی برد وصلش کنید. (فرقی نمی کنه کجا باشه فقط Ground باشه)

CircuitWriter Pen هم توی بازار هست، برای خرید مقاومت و CircuitWriter Pen به فروشگاه های لوازم آزمایشگاهی الکتریکی توی جمهوری مراجعه کنید اکثرا ماژیک نقره دارند که ازش میشه به عنوان CircuitWriter Pen استفاده کرد.

به نظر شما میشه اینا رو گراند گرفت عکس اولی منظورم دیفالت گراند هست عکس دومی هم یه جورایی خودمم نمیدونم چیه:31:

یعنی از نظر شما میشه یه قطعه پلاستیکی رو گذاشت رو برد و به عنوان گراند گرفت
من گشتم دنبال CircuitWriter نبود ولی اگه شما آدرس خاصی دقیقی شماره ای دارید من برم واقعا ممنون میشم
راستی امروز مقاومت 50کیلو و 10 کیلو گرفتم احتمالا فردا برم دنبال کارش چون حقیقتا لحیم میلیمتری کار من نیست:20:اگه خدا بخاد 2 -3 روزه آینده نتایجو اعلام میکنم همینجا فعلا آسان ترین موثرترین را ولتاژ1.55 هست

behradsn
16-08-2008, 23:02
سلام دوست عزیز

بنده هم همین کارت را دارم البته الان رو سیستم ستاپ نیست چون خراب شده

به نظر من این کارت ارزش اورکلاک کردن مخصوصا ولت مود رو نداره ، در تاپیک های خارجی بیشتر روی 9800 یا 8800 کار میکنند چون افکت های جدید مثل شیدر و آنتی آنالایزینگ همراه با اچ دی آر

رو ساپورت میکنه

حالا این کارت رو هرچقدر هم قدرت مند کنی حتی در حد 8800 وقتیکه داری گیم بازی میکنی و نتونی از آنتی آنالایزینگ استفاده کنی یا از فکت های دی ایکس 10 بهره نبری یک مقدار جالب

به نظر نمیاد.

کارت خود من الان تو جعبست و میخوام ببرمش گارانتی (آواژنگ) دلیلشم اورکلاک کردن و صدمه رسیدم به مموری های کارته

فکر کنم بفروشی و 4850 یا با قیمت پایین 8800gt بگیری بهتر باشه و بعد از مدتی اگر پرفورمانسش جواب نداد ولت مودش کنی و اطلاعات راجع به ولت مود سری جرفورس 8 به بعد هم زیاد هست

درضمن در یک فروم خارجی خودندم پریروز که با ولت مود کردن و بالابردن ولتاژ جی پی یو 9800 Gtx+ قدرت کارت رو در حد و اندازه Gtx280 کرده بودند.

اگر هم در نهایت تصمیم به ولت مود کردن دارید امیدوارم موفق بشید و ما هم از تجربیات شما بهره ببریم :10:

Stream
17-08-2008, 00:04
به نظر شما میشه اینا رو گراند گرفت عکس اولی منظورم دیفالت گراند هست عکس دومی هم یه جورایی خودمم نمیدونم چیه:31:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیعنی از نظر شما میشه یه قطعه پلاستیکی رو گذاشت رو برد و به عنوان گراند گرفت
من گشتم دنبال CircuitWriter نبود ولی اگه شما آدرس خاصی دقیقی شماره ای دارید من برم واقعا ممنون میشم
راستی امروز مقاومت 50کیلو و 10 کیلو گرفتم احتمالا فردا برم دنبال کارش چون حقیقتا لحیم میلیمتری کار من نیست:20:اگه خدا بخاد 2 -3 روزه آینده نتایجو اعلام میکنم همینجا فعلا آسان ترین موثرترین را ولتاژ1.55 هست

یک جا روی برد رو پیدا کنید که مشخص شده باشه به عنوان GND و همه Ground ها رو بهش وصل کنید. (مسلما روی پلاستیک ها GND نیست.)

جای خاصی رو سراغ ندارم ولی پارسال خودم دنبالش بودم اولین جایی که پرسیدم ماژیک نقره دارید گفتند داریم!:13: (شاید جدیدا کمیاب شده!)

سلام دوست عزیز

بنده هم همین کارت را دارم البته الان رو سیستم ستاپ نیست چون خراب شده

به نظر من این کارت ارزش اورکلاک کردن مخصوصا ولت مود رو نداره ، در تاپیک های خارجی بیشتر روی 9800 یا 8800 کار میکنند چون افکت های جدید مثل شیدر و آنتی آنالایزینگ همراه با اچ دی آر

رو ساپورت میکنه

حالا این کارت رو هرچقدر هم قدرت مند کنی حتی در حد 8800 وقتیکه داری گیم بازی میکنی و نتونی از آنتی آنالایزینگ استفاده کنی یا از فکت های دی ایکس 10 بهره نبری یک مقدار جالب

به نظر نمیاد.

کارت خود من الان تو جعبست و میخوام ببرمش گارانتی (آواژنگ) دلیلشم اورکلاک کردن و صدمه رسیدم به مموری های کارته

فکر کنم بفروشی و 4850 یا با قیمت پایین 8800gt بگیری بهتر باشه و بعد از مدتی اگر پرفورمانسش جواب نداد ولت مودش کنی و اطلاعات راجع به ولت مود سری جرفورس 8 به بعد هم زیاد هست

درضمن در یک فروم خارجی خودندم پریروز که با ولت مود کردن و بالابردن ولتاژ جی پی یو 9800 Gtx+ قدرت کارت رو در حد و اندازه Gtx280 کرده بودند.

اگر هم در نهایت تصمیم به ولت مود کردن دارید امیدوارم موفق بشید و ما هم از تجربیات شما بهره ببریم :10:

همیشه ولتمود فقط به خاطر بالا بردن کارایی نیست، بیشتر مواقع به خاطر تجربه و یادگیری هست تا Performance .

ForceX
17-08-2008, 00:42
بله تشکر از دوستان که شرکت میکنند
والا الان دو سال از عمر این کارت داره میگذره یک بار قصد فروش جفتشو کردم چون دوتا دارم اس ال آیه باور کنید 100 تومن هم کسی برنداشت نمیدونم چرا ولی قبل فروشش (البته نفروختمشا) خیلی دوست داشتم .ولت مدش کنم تا اینکه همین یه ماه پیش بعد کلی تحقیق یه فن درست حسابی گیر اوردم که بشه در حالت اس ال آی استفاده کرد و اینکه حیفم بود دو عدد کارت 320 تومنی رو 200 بدم بره الانم خیلی مصمم هستم واسه اورش حتی اگه بسوزه
ولی قبلا من با اور معمولی کل سیستمو که اور کردم + سی پی یو 8665 رو تونستم تو 3d06 رکورد بزنم که در حالت دیفالت امتیازم 7100 بود طبق براورد من امتیاز با ولت مود باس چیزی حدود 10000 تا 10500 باشه با سیپی یو اسکور 2000
به نظرم هر کسی که عشق اور داره باس حتما یه بار دست به ول مد بزنه وریسکشم قبول کنه
کلا خوندن این جور مقالات و انجام این کارا با توجه به گفته های اقای Stream و به عقیده من دانش کلی سخت افزاری آدمو بالا میبره من قصد ندارم بازی های آنچنانی با رز بالا و AA فول رو تجربه کنم به نظرم همین که نسبت به حالت قبلی بتونم 12 فریم بیشتر بگیرم عالی هست
اشالا همین روزا نتایجو اینجا میزارم :20:
البته شاید هم نتایج انفجار و سوختگیو آتش سوزی:31::31:

ForceX
21-08-2008, 02:57
Ok Let's Check this out

سلام دوستان خوب من برگشتم
ابتدا عرض کنم که امروز همه اتصالات رو انجام دادم وتمام ولتاژا و مقاومتو رو با مولتیمتر چک کردم
وقتی وارد ویندوز شدم کاملا از خود بیخود گشته کلاک رو از حالت دیفالت از 520 به 700 افزایش دادیم و مموری رو هم به 1840 نتایج کفم رو رسما برید گرفتن 10 فریم نسبت به حالت دیفالت ولی ضاهرا ممور نسبت به کر حساسه اگه اگه بالای 700 بره کر باس رو 1800 ثابت بشه خوب همین کارو کردم و کلاکرو بردم تا 750 (نهایت کلاک رو 780 هست ) وسط بنچ رسما هنگ کرد سیستم بعد اوردم رو 730 3d06 رو رد کردم و امتیاز رو در پایین میبینید ولی من به این قانع نشدم ATITOOLS رو اجرا کردم تست آرتیفکت کاملا بدون ارو دمای فول لود در دور فن پایین 66 درجه و دور فن بالا 62 درجه کاملا استیبل تو بازی کاملا تست کردم DMC4 FEAR LP:EC به قول خارجی ها
7900gt vmode
730/1800
No artifacts no blancking
فعلا یکی از کارتا اور شده احتمالا فردا دومی را اور خواهم کرد امتیازم در حالت دیفالت 5745 هست و بعد از اور رو ببینید نزدیک 6600 من در حالت اس ال آی دیفالت 7100 میگیرم حالا چک کنید
خدایی کف کردم کارت اور خوریه بد فرم فقط ولتاژ بده یه یخچالم بزار رو چیپش رسما به یه 9800GTX کانورت خاهد شد (من دارم شر میگم):d

Stream
21-08-2008, 03:22
بسیار عالی...

مشخصه که نتیجه خوبی گرفتید، سراغ اورکلاک CPU هم برید و در پایان نتیجه تست با ماکزیمم اورکلاک رو با حالت Default مقایسه کنید؛ معمولا اون موقع احساس خیلی خوبی به آدم دست میده!

اگه میشه چند تا عکس از کارت بعد از انجام اتصالات قرار بدید تا برای همه به عنوان یک نمونه ولتمود موفق باشه.

behradsn
21-08-2008, 11:32
مبارکه

امیدوارم با حالت Sli و ولتمود کردن هر دو که فعلاً یکیش با موفقیت انجام شده به پرفورمانس خوبی برسید

منتظر آخرین تست های شما هستم