PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست : آموزش چگونگی به کار گیری و استفاده از پترن ها !

CinemaTik
15-08-2008, 18:42
با سلام

دوستان من یک سری پترن هایی دانلود کردم و اونها رو توی پوشه‌ی مخصوص پترن ها در فتوشاپ کپی کردم ، الان می خوام این پترن ها رو توی تصاویر به کار ببرم ولی نمی دونم چطور باید این کار رو انجام بدم !! :23:

از دوستان و استادان فتوشاپ کار می خوام که من رو راهنمایی و کمک کنن :41: . . . !!؟؟

Saeed kmss-D
15-08-2008, 19:04
سلام دوست عزيز...

شما براي اعمال پترن ها چندين راه داريد.

يكي اين كه از منوي Edit گزينه Fill رو اتنخاب كنيد و در قسمت Use گزينه Pattern رو انتخاب كنيد.
حالا در قسمت Custom Pattern پنجره مربوط رو باز كنيد و روي اون مثلث گوشه بالا سمت راست كليك كنيد و از منوي باز شده Load Pattern رو انتخاب كنيد.
حالا پترن هاي دانلودي خودتون رو از هر جايي كه كپي كرديد انتخاب و لود كنيد.
در آخر اگه Ok رو بزنيد ، پترن ها اعمال ميشه.

راه ديگه ش اينه كه روي لايه راست كليك كنيد و گزينه Belending Option رو انتخاب كنيد!
اونجا قسمتي به نام پترن وجود داره كه همين كارا رو بايد اونجا انجام بديد.

موفق باشيد♥♥♥

CinemaTik
15-08-2008, 19:21
خیلی ممنون از راهنماییتون :11:

من طبق اون گفته‌ی اول شما عمل کردم ، ولی وقتی که می خوام پترن هام رو لود کنم ، توی پوشه‌ی مخصوص پترن ها هیچ فایلی وجود نداره ! در صورتی که بیرون از حیط فتوشاپ داخل اون پوشه چندین پترن وجود داره !! مشکل چیه ؟؟ :41:

Saeed kmss-D
15-08-2008, 20:34
خواهش ميكنم!

اون آدرسي كه شما ميبينيد هيچ پترني توش نيس، آدرس اصلي محل پترن هاي فتوشاپ نيست!
شما برو به محلي كه فتوشاپ رو نصب كردي! و آدرس رو دنبال كن:

X:/Program Files/Adobe/Adobe Photoshop CS3/Present/Pattern

X : درايو مربوط

موفق باشي♥♥♥

huti_421
15-08-2008, 20:45
خواهش ميكنم!

اون آدرسي كه شما ميبينيد هيچ پترني توش نيس، آدرس اصلي محل پترن هاي فتوشاپ نيست!
شما برو به محلي كه فتوشاپ رو نصب كردي! و آدرس رو دنبال كن:

X:/Program Files/Adobe/Adobe Photoshop CS3/Present/Pattern

X : درايو مربوط

موفق باشي♥♥♥

سعید جان فکر کنم مشکل این دوستمون اینه که پترن ها رو Append نکردن !!!

دوست عزیز وقتی Shift + F5 رو زدی و گزینه ی Fill اومد و pattern رو انتخاب کردی این دکمه رو بزن :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و بعد از قسمت زیرین اون لیست پترن های جدید رو انتخاب کن و یه alert میاد که باید شما گزینه ی append رو بزنی ...

CinemaTik
15-08-2008, 21:09
سعید جان فکر کنم مشکل این دوستمون اینه که پترن ها رو Append نکردن !!!

دوست عزیز وقتی Shift + F5 رو زدی و گزینه ی Fill اومد و pattern رو انتخاب کردی این دکمه رو بزن :

و بعد از قسمت زیرین اون لیست پترن های جدید رو انتخاب کن و یه alert میاد که باید شما گزینه ی append رو بزنی ...

بله مشکل من دقیق همینی بود که شما گفتید ! ممنون دیگه حل شد . . . :46::11::27::40: