PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مدارک شرکت ec-council آری یا نه؟ CEH

netspc
15-08-2008, 13:38
سلام
چند وقتی بود که در مورد گرفتن مدرک ceh از شرکت ec-council داشتم تحقیق میکردم.
در مورد اینکه برد این مدرک چقدر هست یا خواهان این مدرک زیاد هست و یا نه ، آیا با انتخاب این course چیزی به معلومات من اضافه خواهد شد یا نه و ...

تا اینکه این 2 روز اخیر با جستجوها و کنکاشهایی که در روزنامه های محلی (هندوستان) در مورد کاریابی بوسیله این مدرک کردم نتیجه این شد که اکثراً از اسم این شرکت هم بی اطلاع هستند.
و درضمن با توجه به نتیجه مذکور شروع به تحقیق در مورد این شرکت در اینترنت کردم و دقیقاً به نتایج مشابه و همچین شگرفی رسیدم.

شرکت Ec-council که ادعا میکند یک شرکت واقع در new york آمریکا هست و با این ادعا مدارکی نظیر ceh , chfi , cnda , lpi و ... را اعطا میکند.
طی تحقیقی که کردم این شرکت اصلاً و ابداً دفتری در نیویورک ندارد و فقط یک تلفنخانه خودکار کوچک در این شهر اجاره کرده که تمامی تماسها را به شهر دیگری به نام wyoming منتقل میکند اینطور که معلوم هست این دفتر هم در این شهر بنا به دلایلی مثل کلاه برداری و عدم توانایی به انجام تعهدات خودش مبنی بر اشتغال زایی درحال نقل مکان میباشد البته بصورت اجباری.
موسس این شرکت آقایی هست به نام :
Jay Bavisi
که مالزی الاصل میباشد ، شرکت ایشون در چندین سال قبل در مالزی شروع به کار کرده و ایشون خود مخترع این سری مدارک میباشد.

ادعایی که دقیقاً شما میتوانید در چندین صفحه از وب سایت اصلی این سایت ببینید به این صورت هست :
New York-based EC-Council
برای نمونه به این چند صفحه نگاهی بندازید :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در حالی که در قسمت تماس باما شرکت آدرس شرکت اینگونه یاد شده است :

3819 Osuna Rd NE
Albuquerque,
New Mexico 87109
USA
Tel: 1.505.764.5975
Fax: 1.505.341.0050

و همچنین دو آدرس دیگر یکی در هندوستان در شهر حیدرآباد دارد و یک آدرس دیگر در کشور مالزی
بنده خودم حیدرآباد رفتم و به آدرس مذکور مراجعه کردم اما دفتری به این نام در آنجا ندیدم (ادعای شخصی که آنجا بود این بود که این دفتر در حال راه اندازی هست ، البته من با چشمهای خودم چیزی به نام ساخت و ساز و به اصطلاح کثیف کاری ساختمانی اونجا ندیدم دقیقاً نمیدونم منظورش از راه اندازی چی بوده ؟ شاید منظورشون کارگذاشتن یک عدد دیگر دستگاه منشی خودکار بوده!!!)

از دیگر نمونه کلاه برداریها و بی ارزش بودن مدارک این شرکت میتوان به شباهت 100 درصد دو مدرک CEH و CNDA اشاره نمود :
اگر نگاهی به outline این دو مدرک بیاندازید خواهید فهمید که این دو مدرک کاملاً یک course را آموزش میدهند و فقط اسم آنها فرق میکند در راستای همین بحث سوال پیش آمده را از شرکت مذکور پرسیدند و شرکت مذکور اینطور توضیح داد که چون اعضایی از کارمندان دولت فدرال آمریکا در حال فراگیری این courseها هستند و اینکه دولت فدرال به کلمه hacker حساسیت دارد ، بنابراین تصمیم گرفتیم اسم مدرک را عوض کنیم.

سوال دیگری که خیلی از هکران و trainer ها از همین آقای bavisi دارند اینهست :
ایشون که ادعا میکنند خود مغز متفکر شرکت مذکور میباشد پس چرا در همایشهایی همچون DEFCON شرکت نمیکند و یا اگر در سمیناری شرکت میکند فقط حرف از مهندسی اجتماعی میزند و در مورد مباحث تخصصی حرفی به میان نمی آورد؟

از دیگر ایرادهایی که خود انگلیسی زبانها و trainerهای این مدارک به آن میگیرند اینهست که course material های ارائه شده از این شرکت کاملاً سطحی بوده و فقط به معرفی ابزارهای open source موجود در اینترنت و آنهم بصورت کاملاً سطحی و بدون اشاره به کارکرد آنها میپردازد و همچین گرامر استفاده شده در این course materialها دارای اشتباهات فاحشی میباشد همچین بعضاً اشتباهاتی در نوشته شدن کلمات در آن نیز دیده شده است.
چیزی که بیشتر این دوستان به آن اشاره کردند این بود که این course بیشتر برای script kiddies ها هست و بیشتر جنبه beginner - below intermediate دارد و هیچ کمکی به یک فرد باتجربه نمیکند.

با تمامی این مباحث و نتایج جالبی که بدست آوردم به دوستان توصیه میکنم که در مورد این مدرک دقت نظر بیشتری به خرج دهند و بیخودی پول و وقت خود را صرف گرفتن این مدرک نکنند و یا اگر این مدرک را گرفته اند برروی برد و قدرت مانور آن زیاد حساب نکنند ، چرا که این شرکت با سوالهای بی جوابی بسیاری روبرو هست ، و اینکه مانند شرکتهایی همچون سیسکو ، مایکروسافت ، اراکل و ... نه قدرت مالی بسیار برای پشتیبانی از دارندگان مدارکش دارد و همچین نه تخصص خاصی را ارائه میدهد.
مدارکی که میتوان به آنها به عنوان مدارک قابل قبول نگاه کردی مدارکی از شرکتهای
(isc)2 و یا comptia میباشد همانند مدارک security+ و یا cissp که مدرک اخیر نه به این راحتیها داده میشود و نه اینکه ایرانیان عزیز میتوانند آنرا دریافت کنند به دلایل کاملاً معلوم و شرایط خاصی که این مدرک دارا میباشد.
البته شرکت دیگری هم به نام mile2 میباشد که درحال ارائه کردن مدارک تخصصی امنیت شبکه هست و reputation بالایی دارد ولی بنده از برد مدارک آن بی اطلاع هستم و هیچ توصیه ایی در این زمینه ندارم.
برای اطلاعات بیشتر میتوانید در گوگل سرچ کنید :
scam ceh
و یا به این آدرس مراجعه بفرمایید :

netspc