PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با cidaemon.exe !!!!

Great Kurosh
15-08-2008, 00:31
سلام دوستان
من مدتیه که با فایل cidaemon.exe مشکل پیدا کردم .
وقتی تو اینترنت دنبال اطلاعاتی راجع به این فایل میگشتم مطلب زیر رو تو یکی از وبلاگها دیدم :

cidaemon.exe:

از اين فايل سيستمي در ويندوزهاي 2000 و xp استفاده مي شود مکان اين فايل پوشه ي system32 مي باشد فايل مذکور معرف microsaft indexing service است و از آن براي به فهرست در آوردن فايل در ويندوزهاي 2000 و xp استفاده مي شود.
سرويسي که اين فايل ارائه مي دهد indexing service content نام دارد اين فايل به کنترل حافظه ي سيستم پرداخته و از استفاده بيش از حد حافظه توسط فايل cidaemon.exe جلوگيري مي کند .
مشکل من با این فایل اینه که خیلی از مواقع کامپیوترم کند میشه وقتی به قسمت processes در task manager میرم ،میبینم چیزی در حدود 240 مگابایت از رم رو اشغال کرده و باعث کندی سیستم شده ....... طبق تعریف بالا گفتم شاید سرویسی که در بالا گفته شده run نیست ولی اون هم در حال اجرا بود ..... حالا میگید من چه کنم ؟؟؟؟

mahdi7610
15-08-2008, 11:31
سلام دوستان
من مدتیه که با فایل cidaemon.exe مشکل پیدا کردم .
وقتی تو اینترنت دنبال اطلاعاتی راجع به این فایل میگشتم مطلب زیر رو تو یکی از وبلاگها دیدم :

مشکل من با این فایل اینه که خیلی از مواقع کامپیوترم کند میشه وقتی به قسمت processes در task manager میرم ،میبینم چیزی در حدود 240 مگابایت از رم رو اشغال کرده و باعث کندی سیستم شده ....... طبق تعریف بالا گفتم شاید سرویسی که در بالا گفته شده run نیست ولی اون هم در حال اجرا بود ..... حالا میگید من چه کنم ؟؟؟؟
سلام

به مسیر زیر برید

Control Panel --> Administrative Tools --> Services --> Indexing Service

روی این گزینه دوبار کلیک کنید و از صفحه باز شده در قسمت Startup type گزینه Manual را انتخاب کنید و روی گزینه stop کلیک کنید و بعد هم صفحه را ok کنید .

همچنین به my computer رفته و اگه درایو های شما از نوع فایل سیستم ntfs هست روی درایوهاتون راست کلیک کنید و گزینه propertise را بزنید و توی تب general تیک گزینه Allow Indexing Service to index this disk for fast file searching را بردارید .

موفق باشید .

Great Kurosh
16-08-2008, 03:04
ممنون
امیدوارم حل بشه ..

najafzade
19-08-2010, 18:30
ممنون
امیدوارم حل بشه ..

دستتون درد نكنه